Eroare retaragere bani din cont paxum pe external card ING

Discutii generale despre activitatea de video chat și despre monetizarea pe platformele de tip Onlyfans. ❤️ Păreri, opinii, întrebări, mod de lucru, povești, discuții diverse despre siteuri de videochat sau Fans Sites și despre acest job in general. Toate își au locul în această categorie. ❤️✅😇
Reguli forum
Cei 7 ani de Acasă! Zero SPAM!
Scrie răspuns
Avatar utilizator
evaeva1
User Activ
User Activ
Mesaje: 367
Membru din: 20 Apr 2013, 09:05
Has thanked: 23 times
Been thanked: 26 times

Salutare tuturor

A mai incercat cineva sa retraga banii din paxum pr card ING ? Pana azi de dimineata totul a fost ok , insa azi de dimineata cand am initiat transferul am primit mesaj de eroare in paxum cum ca acest tip de tranzactie nu e suportat pe acest tip de card.... Ce stiti despre asta ? Oare deja sa fi renuntat ING la clientii din VDCH ? stiu ca au facut un anunt cu ceva tinmp in urma....
SoulCams Models Studios wanted
Ionela88999
User Junior
User Junior
Mesaje: 78
Membru din: 06 Oct 2017, 05:18
Has thanked: 4 times
Been thanked: 11 times

Bulangii de la ING au renuntat de vreo luna la vdc pt ca eu avem wire direct din chaturbate in cont de firma ing si a mers totul bine pana luna trecuta cand site-ul mi-a trimis dovada ca ei trimit banii si cei de la ing ii trimit inapoi.
Am deschis cont paxum de data asta personal,si in ultimele zile am retras prin external card de la ing si a mers ,azi la 1.10 noaptea am mai initiat un transfer si totul a mers ok,eu zic sa mai incerci ,daca nu merge e clar ca handicapatii au incetat si asta,poate eu am avut noroc si am trimis inainte sa stopeze si asta.
Sfatul meu:chiar am incercat:cont la bt si din paxum wire direct in cont bt:
Eu am incercat si asa dar cu o suma mica:
Azi noapte am facut cererea ,de dimineata am primit mail ca a fost completat wireul,in fix 3 zile banii i-am avut in bt.
Eu acum m-am incurcat cu ing,si astept sa se termine anul,si scap de ei,sa vezi ce muie o sa le dau la bulangii astia,toti banii ii scot fara sa le dau un leu,si inchid conturile.Bafta
Avatar utilizator
evaeva1
User Activ
User Activ
Mesaje: 367
Membru din: 20 Apr 2013, 09:05
Has thanked: 23 times
Been thanked: 26 times

Am portofelul plin de carduri de la diverse banci , si dosare intregi si drumuri irosite pt a fi in regula dpdvd legal. Asa m am saturat de tot frecusul asta pt a plati statului si cred ca in ritmul asta imi bag picioarele .... :rage: Nu de alta dar parca ma vad la BT cu alt cont si alt card si intr o luna tranzactiile respinse....
Ionela88999
User Junior
User Junior
Mesaje: 78
Membru din: 06 Oct 2017, 05:18
Has thanked: 4 times
Been thanked: 11 times

Mie imi spui,eu pana anul trecut am mers pe naspa,si totul mergea asa de bine,scoteam de pe fcp ii tineam ascunsi bine si aia era.
Din 2018 am zis sa fiu legala,si crede-ma ca de cand cu fcp cazut stii cat stres si nopti nedormite am avut,ca sa platesc taxe sa fiu legala.
Am 3 conturi ing,1 raiffeisen,1 bt,card paxum,card epay,card cosmo.
Dudui si eu si nu mai stiu cum sa fac sa se termine anul sa ma vad cu banii in mana.
Basca eu m-am bagat si bine,am 2 firme si 2 conturi de firma la ing,pt ca eu tva nu le platesc nici sa mor,si bine ca le am ,nu mai primesc bani din videochat.
Ce minune...nu mai zic ca-mi dau drumul la gura
Ionela88999
User Junior
User Junior
Mesaje: 78
Membru din: 06 Oct 2017, 05:18
Has thanked: 4 times
Been thanked: 11 times

Ca sa nu mai zic ca luna asta mi-au tocat astia de la ing ,prin refuzul lor de a primi banii direct wire si folosire withdrae to external card decat 2200 de ron,comisioane la paxum,in loc sa-mi platesc o cazare la mare ca stau inchisa 8 ore pe zi si nu stiu ce e weekend,eu sunt fiarta pe ei!!!
Avatar utilizator
evaeva1
User Activ
User Activ
Mesaje: 367
Membru din: 20 Apr 2013, 09:05
Has thanked: 23 times
Been thanked: 26 times

Mda ...nu stiu ce este de facut mai departe .....:( Ca idee am incercat aseara sa trag bani direct de pe cardul paxum de la un bancomat BCR si unul Garanti si nu a functionat . Tranzactie respinsa pe acest tip de card....Poate totusi putem retrage de la alte ATM uri si sa bagam extrasul de cont in contabilitate . Ar fi cel mai simplu .....Octav de la Paxum mi a spus ca merge orice bancomat inafara de unicredit, insa se pare ca mai nou nu e chiar asa... Chiar nu mai stiu cum as putea sa scap de toate cacaturile astea si sa fiu linistita...:( Sincera nu mai vreau un alt cont la o alta banca unde sa am alta surpriza peste o luna
Ionela88999
User Junior
User Junior
Mesaje: 78
Membru din: 06 Oct 2017, 05:18
Has thanked: 4 times
Been thanked: 11 times

Cel mai bine ar fi ,daca exista owneri de studiouri ,sa ne spuna si noua,daca nu ii deranjeaza ce banca folosesc.Eu din ce am inteles folosesc paxum.Site-paxum-wire,dar la ce banca?
Daca bu e cu suparare,am primit multe raspunsuri pertinente de la oameni mari din domeniu,un pic de ajutor se poate?
Atat,nimic mai mult,numele bancii,multumesc in avans.
Avatar utilizator
Mery24
VIP
VIP
Mesaje: 474
Membru din: 16 Dec 2015, 13:02
Has thanked: 98 times
Been thanked: 135 times

:writing_hand: Eu folosesc Banca Transilvania, transfer Paxum. Până în prezent nu am avut nicio problemă.

CEC Bank este o bancă de stat și nu cred că va restricționa serviciile pentru domeniul videochat. Este o bancă care oferă stabilitate și sunt de părere că va rămâne așa mult timp de acum încolo. Dacă Banca Transilvania va recurge la sistarea serviciilor, următorul pas pe care îl voi face este acela de a mă alătura acestei bănci.

Poate pare absurd pentru unii, dar eu sunt foarte liniștită cu privire la tot ceea ce se întâmplă în momentul de față tocmai pentru că nu este o situație fără ieșire. Sunt un om sănătos, asta e cel mai important, iar restul problemelor, financiare sau oricare ar fi ele, nu există să nu le rezolv. În situații de acest gen trebuie să ne păstrăm calmul, stresul nu ne ajută la nimic (că de ar ajuta), rezolvare există întotdeauna! :relaxed:
Salutând nemurirea printre muritori...
Avatar utilizator
evaeva1
User Activ
User Activ
Mesaje: 367
Membru din: 20 Apr 2013, 09:05
Has thanked: 23 times
Been thanked: 26 times

Mery de cat timp folosesti BT ?
These users thanked the author evaeva1 for the post:
catzzz (20 Iul 2018, 12:49)
Avatar utilizator
WinXPfather
Moderator
Moderator
Mesaje: 2931
Membru din: 21 Mai 2005, 03:56
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 48 times
Been thanked: 92 times
Contact:

Transilvania.
These users thanked the author WinXPfather for the post:
evaeva1 (06 Iul 2018, 15:26)
Nu intotdeauna clisma e solutia!

Imagine
Avatar utilizator
WinXPfather
Moderator
Moderator
Mesaje: 2931
Membru din: 21 Mai 2005, 03:56
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 48 times
Been thanked: 92 times
Contact:

Acum sincer e de neinteles de ce va chinuiti asa pe "taxe" foarte mari cand se poate sa faci transfer bancar, in limita chiar si la 100k/zi pe taxe mult mai mici (5$). Pierdeti undeva la 5-7% din suma pe comisioane etc. Pe firma e 3%, 1% un angajat, acum pana in 500k. Basca, mi-a dat un prieten si asta:

Legea privind repartizarea trimestrială a profitului între acţionarii unei firme a fost trimisă către preşedintele Klaus Iohannis pe data de 23 iunie, după ce a fost adoptată pe 14 iunie în Camera Deputaţilor. „Pe data de 13 iulie se va îndeplini calendarul de promulgare, iar după promulgare dividendele vor putea fi repartizate către acţionari de patru ori pe an, după ce depun declaraţiile de impozit pe profit”, a spus George Vişan, deputat PSD şi iniţiator al legii, în cadrul emisiunii de business ZF Live.

Poti lua dividentele si la 3 luni...nu te mai plangi de banii pe casa. Luand banii cu taraiata cu riscuri si nesiguranta pierzi cel putin 3% fata de varianta legala...

Dar nah...
Nu intotdeauna clisma e solutia!

Imagine
Avatar utilizator
Mery24
VIP
VIP
Mesaje: 474
Membru din: 16 Dec 2015, 13:02
Has thanked: 98 times
Been thanked: 135 times

:writing_hand:
evaeva1 scrie: 06 Iul 2018, 15:12 Mery de cat timp folosesti BT ?
Din aprilie, de când a căzut Firstchoice Pay. Atunci imediat mi-am făcut cont Paxum și i-am adăugat cardul deja existent de la Banca Transilvania. Înainte de a “abdica” Firstchoice Pay foloseam cardul BT pentru diverse cumpărături online, plus plătit facturi. Banca Transilvania este banca de suflet a familiei mele, nimic de rău, numai de bine.
These users thanked the author Mery24 for the post:
evaeva1 (06 Iul 2018, 16:25)
Salutând nemurirea printre muritori...
Avatar utilizator
GlamChatStudio
GoldMember
GoldMember
Mesaje: 2311
Membru din: 30 Dec 2008, 08:57
Localitate: Bucuresti/Slatina
Has thanked: 11 times
Been thanked: 52 times
Contact:

Garanti , nici o problema cu excepția sumelor mari când îți cer print din paxum, dovada de unde vin banii .Paxum -wire sau wire direct in cazul nostru.
https://glamchatstudio.ro/ powered by GlamChatStudio
Cat de ciudati suntem noi oamenii, sa ne nastem nu cerem, sa traim nu stim si sa murim nu vrem...
betterthansex
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 133
Membru din: 15 Oct 2016, 07:38
Has thanked: 11 times
Been thanked: 36 times

eu am vrut sa mi fac cont la BT cand a cazut FCP . Au vrut sa stie pt ce exact si de unde exact vin banii , nume etc etc . Cand le am explicat despre ce este vorba m au refuzat politicos :)))
Avatar utilizator
WinXPfather
Moderator
Moderator
Mesaje: 2931
Membru din: 21 Mai 2005, 03:56
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 48 times
Been thanked: 92 times
Contact:

Hai sa cautam chestiile pe care le poti face cu cardul Paxum. Cine gaseste 3?
Nu intotdeauna clisma e solutia!

Imagine
Ionela88999
User Junior
User Junior
Mesaje: 78
Membru din: 06 Oct 2017, 05:18
Has thanked: 4 times
Been thanked: 11 times

Update:eva mi-au intrat ieri pe cardul ing,deci de data asta nu cred ca e de la ei.
Multumesc tuturor pentru raspunsuri.
Scrie răspuns

Înapoi la “Despre video chat - discutii generale”