Ce vreti sa faceti dupa videochat?

Discutii generale despre activitatea de video chat și despre monetizarea pe platformele de tip Onlyfans. ❤️ Păreri, opinii, întrebări, mod de lucru, povești, discuții diverse despre siteuri de videochat sau Fans Sites și despre acest job in general. Toate își au locul în această categorie. ❤️✅😇
Reguli forum
Cei 7 ani de Acasă! Zero SPAM!
Scrie răspuns
wrongturn2020
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 160
Membru din: 08 Mar 2016, 15:00
Has thanked: 10 times
Been thanked: 13 times

Serios acum. Nimeni nu se gandeste sa faca asta o viata intreaga...dupa 6-7-8 ani de chat in care ati strans sau nu ceva...ce urmeaza? ce vreti sa faceti? eu sincer nu stiu, nu am experienta in altceva, sigur am destul timp sa invat dar mi-e frica ca ma va afecta. Eu sper sa am o viata normala si sa ma integrez in societate..cand nu o sa mai intru online. Credeti ca e posibil? Adica ma gandesc, daca cumva o sa am un job normal si din neant apar poze cu mine? Sunt fel si fel de variabile...cunoasteti cazuri in care au renuntat la chat si s-au apucat de altceva? in care au avut o viata normala cu un job normal dupa? Simtiti vreodata presiunea societatii, sentimentul ca nu e un job ok, ca va va afecta psihic in viitor? eu cateodata imi pun intrebarile astea dar nu prea gasesc raspunsuri...
SoulCams Models Studios wanted
UniqueAttitude
User Junior
User Junior
Mesaje: 51
Membru din: 11 Dec 2015, 05:46
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times

Sigur există viața după videochat, fie că ai strâns ceva și îți deschizi o afacere, fie că te rezumi la un job normal. Singura problemă, din punctul meu de vedere este faptul că, după ce vii dintr-un mediu(la job mă refer) în care ești plătită bine, sau peste medie, fără șefi ierarhici, care de cele mai multe ori nu au cel mai 'drăguț' caracter, este greu să accepți toanele cuiva (să nu zic rahaturi), iar asta, pe bani infinit mai puțini. În cazul meu, chiar și dacă am făcut pauză din a lucra în domeniu, am făcut ce am făcut și m-am întors, din motivele mai sus enumerate.
Ana33
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Buna,
Eu ma intorc in domeniu unde am fost, asta bineinteles dc va mai merge cand voi reveni eu, dc nu altceva, pana atunci vreau sa mai pun ceva la cv, un curs, 2, de lb straine cu examene finalizate (stiu ...conteaza in ziua de azi sa stii lb, nu neaparat sa ai vreo hartie care sa demonstreze), dar eu zic ca ac lucru conteaza cand hr selecteaza cv ul. Apoi permis auto .
Si dc ma voi hotari catre alt domeniu, mai fac un curs de specializare.
Eu asa ma gandesc sa investesc in educatia mea, pt ca anii trec si dupa ac n o sa mai am eu chef de sacrificii din astea.
Eu nu am in plan afacere pt ca nu as vrea sa ma bag , nu am idei, nu am educatia necesara pt asta etc.
E greu sa te readaptezi din nou la un job classic, eu sunt f constienta de asta. Asta am observant la f multe fete ca revin din nou In vdc.
Dar eu , dupa ce mi voi indeplini obiectivele, care na sunt realizabile, sutn ancorata in realitate acum, nu mai am vise de nu stiu care , dupa aceea o voi termina cu vdc full time. Daca o sa mai am perioada naspa dpdv financiar, normal ca voi apela la vdc in timpul liber si nu voi apela la imprumuturi.
Pozele, video, normal ca raman pe net. Dar dupa ce nu mai muncesti, nici un afiliat nu mai e interest sa ti promoveze pozele pt ca vei fi de mult offline. Asa ca nu vei mai fi in atentia publicului, sa zic asa.
Si chiar de te ar gasi cineva de la mnca, pt ca na , spre uimirea mea , am avut 2 colegi, o fata si separate un baiat, de care am aflat , din gura lor, ca facusera vdc , deci ch dc te ar gasi, poti sa nu recunosti si cu asta basta. bagi o poveste ca ai avut un iubit care a avut un studio si ti a facut ala cont bla bla.
Eu dc nu ajung la sume importante in viitor, renunt normal, nu vreau sa stau 10 ani dc vad eu de ex ca in al 3 lea nu mai imi merge, nu mai am tragere etc etc. Eu asa gandesc , mi am stability obiective si un timp pt ac domeniu . Dc ies lucrurile cum tb, mai pun 1 an, 2 ani, dc nu , o sa am puterea sa ies din domeniu.
Ana33
Has thanked: 0
Been thanked: 0

wrongturn2020 tb sa ai ceva de rezerva, macar pt linistea ta , mai ales ca zici ca nu ai experienta in ceva anume, poti face un curs avansat de excel (ca se cere la multe joburi|), curs de limba straina ( sunt lb straine care se cer prin call center si nu gasesc astia de la hr oameni sa angajeze…...si se platesc bine) si te mai poti gandi la un curs de specializare conform aptitudinelor tale si cam ce te ar atrage.
Ana33
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Parerea mea e ca in ac domeniu, fie ca ti merge f bine sau binisor etc , tb sa ai grija sa ai deoparte pusa si o alternativa in cazul in care nu va mai merge sau pur si timplu apare uzura dupa n azi, ti se ia etc.
Asta pt linistea fiecaruia. Si la ac alternativa tb sa muncesti, sa te duci al cursuri de specializari, sa investesti bani, timp etc
Sau na , dc castigi fara numar si vrei sa incerci diverse afaceri, o poti face , de ce nu, in viata fara risc nu exista nici castig.
Dar eu consider ca tb sa investesti si in tine, chiar dc iti merge extraordinar de bine, te ai pus la punct si cu vreo afacere etc
Mintea in ac domeniu tb pusa la treaba, eu consider ca nu tb sa fii focusat doar exclusiv pe ac activitate, ci si pe alte activitati, sport pt un fizic ok si mental bun, alte actviitati, cursuri etc pt un psihic bun, care nu are in minte doar membrii lol . Creierul tb pus la treaba, normal toate ac activitati facute in timpul liber , mai tai din mers la cinema, te duci la curs, mai tai din uitat la tv, te duci la sport etc etc
Avatar utilizator
Nord
User Activ
User Activ
Mesaje: 254
Membru din: 25 Aug 2014, 11:22
Localitate: Maramures
Has thanked: 0
Been thanked: 13 times
Contact:

Eu nu sunt model sunt webmaster ! Desi inca 80% din veniturile mele sunt din videochat am inceput in ultimii doi ani sa am si activitati mainstream tot in mediul online! Si tot inspre domeniul asta o sa ma indrept si pe viitor ! M-am invatat cu programul flexibil, venituri pasive si mi-e greu sa ma vad facand un alt gen de activitate doar ca o sa ma axez pe activitati mainstream, asta-i viitorul avand in vedere ca totul se muta in mediul online!

Partea buna e ca fiecare isi poate urma pasiunea si ne putem face o afacere din ceea ce ne pasioneaza mediul online ne ofera oportunitatea asta! Acum e foarte simplu sa ne adresam multor oameni de pe tot globul prin intermediul retelelor sociale si a blogurilor ! Voi fetele ar trebuii sa luati in calcul inceperea unui vlog, e o chestie ce o puteti face in paralel cu videochatul!
Sfaturi generale pentru webmasteri incepatori/medii :Tips for webmasters | Live Cams
wrongturn2020
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 160
Membru din: 08 Mar 2016, 15:00
Has thanked: 10 times
Been thanked: 13 times

Si eu am inceput sa invat una alta in paralel, sunt convinsa ca cea mai buna investitie e in propria persoana, acum nu stiu daca sunt eu paranoia sau nu, dar mi-e frica ca va fi grea integrarea in societate dupa chat...adica cum as putea sa ii explic eu unui angajator ce am facut in ultimii 6-7 ani din viata? asta daca vreau sa fac cariera in ceva, ca sunt constienta ca exista si alte alternative de a face bani, nu la fel de mult ca in chat, dar decent. Mi se pare putin complicat sa ne reintegram in societate, adica 100% daca ii zici unui angajator ca ai facut chat nu te va angaja, bag mana in foc. Si nu vorbim de casiera la mega, vorbim de un job serios, in IT de exemplu. De cariera nici nu poate fi vorba, daca vrei sa faci dreptul sau alta facultate...sunt multe variabile pe care ni le-am asumat dar eram curioasa cum vedeti voi situatia asta si daca ati vrea sa faceti ceva total diferit cum ati gestiona situatia astfel incat sa va construiti o cariera in alt domeniu, nu doar un job boring care sa va asigure strictul necesar.Also, multumesc pentru raspunsuri :D :heart_eyes:
Ana33
Has thanked: 0
Been thanked: 0

wrongturn2020 scrie: 01 Iul 2018, 13:43 Si eu am inceput sa invat una alta in paralel, sunt convinsa ca cea mai buna investitie e in propria persoana, acum nu stiu daca sunt eu paranoia sau nu, dar mi-e frica ca va fi grea integrarea in societate dupa chat...adica cum as putea sa ii explic eu unui angajator ce am facut in ultimii 6-7 ani din viata? asta daca vreau sa fac cariera in ceva, ca sunt constienta ca exista si alte alternative de a face bani, nu la fel de mult ca in chat, dar decent. Mi se pare putin complicat sa ne reintegram in societate, adica 100% daca ii zici unui angajator ca ai facut chat nu te va angaja, bag mana in foc. Si nu vorbim de casiera la mega, vorbim de un job serios, in IT de exemplu. De cariera nici nu poate fi vorba, daca vrei sa faci dreptul sau alta facultate...sunt multe variabile pe care ni le-am asumat dar eram curioasa cum vedeti voi situatia asta si daca ati vrea sa faceti ceva total diferit cum ati gestiona situatia astfel incat sa va construiti o cariera in alt domeniu, nu doar un job boring care sa va asigure strictul necesar.Also, multumesc pentru raspunsuri :D :heart_eyes:
O as fie al dracului de greu cu reintegrarea, readaptare cu drum , cu oameni de tot felul etc.
Eu din ce citesc pe net, multe fete s au dus cativa ani la un job clasic si au revenit la vdc, ori ca model, ori ca altceva. Ele scriu ca nu s au adaptat, ca s au invatat indepedente, cu bani mai multi , libere etc. Adevarul e ca dc ai ceva urgent de rezolvat nu te justifici la nimeni, pana si la studiouri probabil ma gandesc ac te inteleg dc ai vreo pr in fam sau ceva de genu . Dar la joburile clasice, la multi nu i intereseaza nici dc ti a murit cineva, se gandesc ca ce intr o zi, hai 2 se termian cu inmormantarea.
Asta e adevarul pffff
Nu tb sa le zici lor ca ai facut chat, poti sa dai peste o domnisoara de la hr care a facut si ea si na poate te intelege . Eu ca si exemplu as putea lucra in hr ....si na dc dau peste tine , nu et condamn hahahah
Dar e bine sa zici numai ce e in avantajul tau, asa ca tb sa tegandesti la o poveste credibila, ec ai facut tu in aia 6-7 ani. Daca ai copil, ai crescut copilul . Eu stiu mama care sunt casnice, copiii au probl ed sanatate si na ele au ales sa stea acasa ca nu se putea 1 sapt la job si 2 in medical. Poti as zici ca ai fost plecata in UK si ai lucrat pe acolo. Cine naiba te verifica? Pai am un amic care lucreaza acuma in uk ce crezi , cand va reveni in tara si se va reangaja aici crezi ca va avea dovezi sa le arate la ai nostri ca a lucrat el in afara? Mai ales ca unele firme in afara dau si ele faliment etc. Nu tb sa zici numele firmei etc
Si astai de la hr mint de rup ca sa recruteze, vai draag ce colectiv o sa ai, dc te bagi in vanzari sa vezi ce comision o sa ai, avem colegi care castiga o gramada. Dar uita sa ti precizeze ca acei colegi sunt favorizati de conditii prielnice, au clienti pe piata de tip bussiness, cu cifra de afacere mare si tie iti da o zona cu clienti de rahat.
Asa ca gasesti tu o poveste
Mai poti zice ca ai lucrat cu copiii autisti, oho cate anunturi sunt de angajare pe partea asta .
Gasesti tu ce sa zici , stai linistita
Si din cauza vdc si a altor metode de a te descurca in luem, cei de la hr intampian prob in recrutare asa ca eu nu mi pun problema asta.
Ideea e tu as te simti bine mental, sa fii pregatita pt o readaptare, av fi o schimbare majora. :kissing: :relieved: :relaxed:
These users thanked the author Ana33 for the post:
wrongturn2020 (01 Iul 2018, 15:57)
SugarBrunette
Mesaje: 15
Membru din: 27 Mar 2014, 19:14
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Buna draga mea!.. Nu te demoraliza , exista un inceput in toate. Eu fac chat de 7 ani la modul full time. Inainte am lucrat in turism , am finalizat o facultate de litere / limbi straine , am facut cursuri de perfectionare pe langa , in domeniul turismului , iar in paralel cu chatul am facut curs de cosmetica si stilist protezist unghii. Fac si asta din placere momentan , la modul recreere in afara chatului, sa am si ziua ocupata putin cu altceva , in alt domeniu... Asa ca , poti cu incredere sa investesti in tine , in orice iti place. Iti recomand atat cursuri de limbi straine sau in orice alt domeniu de care te simti atrasa , garantat iti va fi de folos pe viitor , pana la urma este o investitie pentru tine. Multa bafta si succes! :* O:-)
wrongturn2020
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 160
Membru din: 08 Mar 2016, 15:00
Has thanked: 10 times
Been thanked: 13 times

Multumesc mult pentru raspunsuri :heart_eyes: :heart_eyes: :* in principiu m-am hotarat ce voi face dar pana atunci...tragem tare, ca acum e cel mai bun moment :grin: :grin: :kissing_closed_eyes:
Ionela88999
User Junior
User Junior
Mesaje: 78
Membru din: 06 Oct 2017, 05:18
Has thanked: 4 times
Been thanked: 11 times

O sa dau si eu exemplul meu.Sunt o fire destul de impulsiva si nu pot sa stau la cheremul cuiva sau sa fac ce mi se spune,inca de mica am fost asa,de asemenea sunt foarte directa si am intampinat multe neplaceri din cauza acestui fapt.De aceea varianta unui loc de munca cu sef si program cade pentru mine.
Eu am o regula pe care o urmez:NICIODATA nu cheltui mai mult de jumatate din ce produc intr-o zi :daca fac 1000 lei mai mult de 500 nu cheltui ,desi nu am ajuns niciodata sa cheltui macar jumate.Daca vreau un laptop sa zic de 2000 de lei,mai scad din cheltuielile zilnice fac un plic separat unde adaug banutii si cand se strang il achizitionez,si asta numai si numai daca chiar imi este necesar.Niciodata nu cumpar pe moment ,stau ma gandesc daca chiar imi trebuie si doar dupa aceea il cumpar.
O alta metoda pe care o folosesc este regula zerourilor -mi se pare mult mai simplu sa economisesti cand stii ca ai bani ficsi:Ma duc cu 100 de lei la mega dupa cumpararea unui pachet de tigari :restul este 82.5 lei,e 2.5 ii pun intr-o pusculita sa raman mereu cu 0 la coada ,si in fiecare zi fac asa,si stiu mereu cati bani am si cum i-am cheltuit.
Maruntul conteaza,da,niciodata nu las nici macar 10 bani din restul meu la magazin,ban cu ban se fac mai multi.
Cea mai buna investitie dupa parerea mea este in imobiliare iar eu pe asta m-am bazat,strangand am reusit sa-mi iau 2 garsoniere,nu ceva lux ,dar bune de inchiriat care stiu ca oricand imi produc 500 euro pe luna.Merg si pe principiul ca daca as fi avut banii cash chiar asa strangatoare cum sunt as fi cheltuit din ei ,asa investiti practic ii am blocati in ceva care nu se devalorizeaza ,iar cand as avea nevoie urgenta de niste bani,se vinde si gata.
Am scris intr-un alt post ca stau inca cu parintii ,nu e ca si cum nu as putea sa stau singura ,dar asta ar insemna o chirie in minus+cheltuieli cu de-alea casei.
Sunt destul de informata si mi-am facut temele,am vazut ca roborul creste si odata cu el achizitia unei case va fi mult mai dificila,iar lumea trebuie sa stea undeva ,chiria fiind solutia.
Cam acesta este planul meu de dupa videochat,sa trag tare sa strang cat mai mult si sa achizitionez cat pot imobile.
Banii ca din videochat nu cred ca vor mai fi dar eu ,daca dupa acest job voi reusi sa realizez din chirii un venit de 2000-3000 de euro pe luna,pt mine e suficient.
Asta inseamna sa fi bogat,nu sa ai averi,ci sa ai ceva care sa produca un venit pasiv mai mare decat cheltuiala ta.Daca cheltui 1500euro pe luna si ai ceva care produce 2000 fara ca tu sa misti un deget sau cu un efort foarte mic,voila esti bogat.
Spor
wrongturn2020
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 160
Membru din: 08 Mar 2016, 15:00
Has thanked: 10 times
Been thanked: 13 times

Ionela88999 scrie: 02 Iul 2018, 14:15 O sa dau si eu exemplul meu.Sunt o fire destul de impulsiva si nu pot sa stau la cheremul cuiva sau sa fac ce mi se spune,inca de mica am fost asa,de asemenea sunt foarte directa si am intampinat multe neplaceri din cauza acestui fapt.De aceea varianta unui loc de munca cu sef si program cade pentru mine.
Eu am o regula pe care o urmez:NICIODATA nu cheltui mai mult de jumatate din ce produc intr-o zi :daca fac 1000 lei mai mult de 500 nu cheltui ,desi nu am ajuns niciodata sa cheltui macar jumate.Daca vreau un laptop sa zic de 2000 de lei,mai scad din cheltuielile zilnice fac un plic separat unde adaug banutii si cand se strang il achizitionez,si asta numai si numai daca chiar imi este necesar.Niciodata nu cumpar pe moment ,stau ma gandesc daca chiar imi trebuie si doar dupa aceea il cumpar.
O alta metoda pe care o folosesc este regula zerourilor -mi se pare mult mai simplu sa economisesti cand stii ca ai bani ficsi:Ma duc cu 100 de lei la mega dupa cumpararea unui pachet de tigari :restul este 82.5 lei,e 2.5 ii pun intr-o pusculita sa raman mereu cu 0 la coada ,si in fiecare zi fac asa,si stiu mereu cati bani am si cum i-am cheltuit.
Maruntul conteaza,da,niciodata nu las nici macar 10 bani din restul meu la magazin,ban cu ban se fac mai multi.
Cea mai buna investitie dupa parerea mea este in imobiliare iar eu pe asta m-am bazat,strangand am reusit sa-mi iau 2 garsoniere,nu ceva lux ,dar bune de inchiriat care stiu ca oricand imi produc 500 euro pe luna.Merg si pe principiul ca daca as fi avut banii cash chiar asa strangatoare cum sunt as fi cheltuit din ei ,asa investiti practic ii am blocati in ceva care nu se devalorizeaza ,iar cand as avea nevoie urgenta de niste bani,se vinde si gata.
Am scris intr-un alt post ca stau inca cu parintii ,nu e ca si cum nu as putea sa stau singura ,dar asta ar insemna o chirie in minus+cheltuieli cu de-alea casei.
Sunt destul de informata si mi-am facut temele,am vazut ca roborul creste si odata cu el achizitia unei case va fi mult mai dificila,iar lumea trebuie sa stea undeva ,chiria fiind solutia.
Cam acesta este planul meu de dupa videochat,sa trag tare sa strang cat mai mult si sa achizitionez cat pot imobile.
Banii ca din videochat nu cred ca vor mai fi dar eu ,daca dupa acest job voi reusi sa realizez din chirii un venit de 2000-3000 de euro pe luna,pt mine e suficient.
Asta inseamna sa fi bogat,nu sa ai averi,ci sa ai ceva care sa produca un venit pasiv mai mare decat cheltuiala ta.Daca cheltui 1500euro pe luna si ai ceva care produce 2000 fara ca tu sa misti un deget sau cu un efort foarte mic,voila esti bogat.
Spor
Felicitari, tot respectul! Esti un exemplu demn de urmat!
Scrie răspuns

Înapoi la “Despre video chat - discutii generale”