ING renunta la clienții vdch

Discutii generale despre activitatea de video chat și despre monetizarea pe platformele de tip Onlyfans. ❤️ Păreri, opinii, întrebări, mod de lucru, povești, discuții diverse despre siteuri de videochat sau Fans Sites și despre acest job in general. Toate își au locul în această categorie. ❤️✅😇
Reguli forum
Cei 7 ani de Acasă! Zero SPAM!
Scrie răspuns
Avatar utilizator
evaeva1
User Activ
User Activ
Mesaje: 367
Membru din: 20 Apr 2013, 09:05
Has thanked: 23 times
Been thanked: 26 times

SoulCams Models Studios wanted
wrongturn2020
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 160
Membru din: 08 Mar 2016, 15:00
Has thanked: 10 times
Been thanked: 13 times

Ce bine ca ne incurajeaza sa intram in legalitate :))
Avatar utilizator
WinXPfather
Moderator
Moderator
Mesaje: 2931
Membru din: 21 Mai 2005, 03:56
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 48 times
Been thanked: 92 times
Contact:

Care realitate?
Nu intotdeauna clisma e solutia!

Imagine
Avatar utilizator
evaeva1
User Activ
User Activ
Mesaje: 367
Membru din: 20 Apr 2013, 09:05
Has thanked: 23 times
Been thanked: 26 times

cred ca a vrut sa spuna "legalitate" :P
Pacino
Mesaje: 30
Membru din: 13 Apr 2018, 18:48
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Tocmai mi-am facut pfa si voiam sa merg la ing sa deschid cont.Deci ma vor refuza?Ce alte banci sunt ok?
Avatar utilizator
Nord
User Activ
User Activ
Mesaje: 254
Membru din: 25 Aug 2014, 11:22
Localitate: Maramures
Has thanked: 0
Been thanked: 13 times
Contact:

Pacino scrie: 20 Iun 2018, 09:20 Tocmai mi-am facut pfa si voiam sa merg la ing sa deschid cont.Deci ma vor refuza?Ce alte banci sunt ok?
Eu am contul de PFA la BT si deocamdata sunt ok! Primesc banii doar de la Paxum nu direct de la site-uri iar Paxum e un ewallet deci teoretic nu au ei de unde sa stie de la ce fel de site-uri vin banii!
Sfaturi generale pentru webmasteri incepatori/medii :Tips for webmasters | Live Cams
wrongturn2020
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 160
Membru din: 08 Mar 2016, 15:00
Has thanked: 10 times
Been thanked: 13 times

WinXPfather scrie: 20 Iun 2018, 02:23 Care realitate?
lol da, nu am fost atenta :)))))
Avatar utilizator
Mery24
VIP
VIP
Mesaje: 474
Membru din: 16 Dec 2015, 13:02
Has thanked: 98 times
Been thanked: 135 times

:writing_hand: Trăiască Banca Transilvania și comisioanele mici! :relaxed:
Pacino scrie: 20 Iun 2018, 09:20 si voiam
P.S. În sfârșit o persoană care scrie corect această formă verbală „voiam”, derivată din auxiliarul “a voi” - conjugarea a IV-a, formă Predicativă, modul Indicativ, timpul Imperfect. Probabil că mai sunt și alte persoane pe aici care conjugă corect gramatical verbul "a voi", dar poate că nu am observat eu. Respect!

:mortar_board: :mortar_board: :mortar_board: :mortar_board: :mortar_board:
These users thanked the author Mery24 for the post:
Pacino (20 Iun 2018, 19:21)
Salutând nemurirea printre muritori...
Avatar utilizator
beyoustudio
User Junior
User Junior
Mesaje: 50
Membru din: 19 Apr 2015, 12:37
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times
Contact:

wrongturn2020 scrie: 19 Iun 2018, 21:43 Ce bine ca ne incurajeaza sa intram in legalitate :))

Eu nu inteleg de ce sa nu fie de acord, pana la urma aducem bani in tara , bani pentru care platim impozite , cas + cass
au fost luni in care noi ( ca studio mediu sa spun asa ) am platit chiar si 10.000 E taxe si impozite imaginati-va studiourile care se lauda cu sute de modele .... SO? Banii astia nu sunt buni la buget ?

In loc sa te ajute ei nu fac altceva decat sa iti bage bete in roate daca vrei sa fii corect. Ar fi indicat sa SUSTINA ACEST DOMENIU nu sa marginalizeze persoanele care isi desfasoara activitatea in acest domeniu, noi studiourile cream locuri de munca pentru care se platesc taxe si impozite , chiar daca o sa ma injurati acum mi-o asum , dar intrebarea mea este cat la % dintre independenti/te isi declara IN TOTALITATE veniturile?

Un alt motiv este acela ca aducem in tara sute de milioane de $ /E in fiecare an ( aici ma refer la toata suflarea chatista din romania , punem la socoteala chiar si banii care vin direct " pe dreapta " de la membrii ca tot aici ii trimit saracii si aici sunt cheltuiti ) , cu banii castigati din chat fetele merg cu taxiul , sustin atatea saloane ,spa-uri, haine, masini , apartamente .... si lista poate continua pana la lista de piata sau carrefour ....

Daca ei vor sa inchida acest robinet nu singuri indeamna sa se faca evaziune ???

Pur si simplu ma intrebam si eu asa ....


LE App de banci daca alergi cu cardu in dinti si scoti banii de la toate" bancomatele din lume " si dupa te duci cu o punga de bani ce fac accepta sa faci un depozit la ei sau ...... te refuza ?
Chose To Be Different ..... BeYou

https://www.beyou-studio.ro/
Avatar utilizator
quenette
Mesaje: 17
Membru din: 16 Apr 2018, 18:02
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

Astazi cardul epayment a fost blocat la bancomate apare tranzactie esuata nu merge nici pentru plati online!Banii i am transferat din ewallet pe cardul de ing sper sa i primesc !Am revenit la paxum sper sa nu am aceeasi surpriza si la cardul paxum
Avatar utilizator
MassEffect
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 112
Membru din: 10 Iun 2017, 06:44
Localitate: Bucharest
Has thanked: 14 times
Been thanked: 9 times

Am scos azi cu cardul epayments si merge fara probleme
Avatar utilizator
quenette
Mesaje: 17
Membru din: 16 Apr 2018, 18:02
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

Eu am incercat dimineata la 11 la doua bancomate ING si Transilvania aparea tranzactie respinsa la ambele bancomate .Am venit acasa am incercat sa platesc pe emag nu a mers. Apoi pe amazon nu a mers . Am transferat banii inapoi in ewallet si apoi pe cardul ing.Astept sa i transfere pe card acuma am schimbat metoda de plata !Nu mi s a parut in regula ,nu stiu poate au avut probleme tehnice ce sa zic!Acuma nu mai pot sa incerc sa scot ca nu mai am bani pe card !
Avatar utilizator
stefania
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 196
Membru din: 19 Oct 2008, 11:40
Has thanked: 3 times
Been thanked: 0

mi -am infiintat recent o firma.. si am vrut sa imi deschid cont la otp bank.. si in formularul de inceput, era un mic chestionar, sa bifezi cu da sau nu dc firma se ocupa cu urmatoarele activitati
comercializare, achizitii armament, munitie
videochat, streptease, bar de noapte
monede virtuale
nu mai retin exact cum era formulat.... nu am fost prea placut surprinsa cand am vazut asta... din moment ce in codul caen nu apare cuvantul videochat, si banii primiti in cont vor fi de la firme cu denumiri care nu duc deloc cu gandul la chat-- eu am trecut ca nu.. dar nu stiu daca am facut bine sau nu..

am sunat dupa la call centerul lor sa intreb ce e cu acel formular, nu m au lamurit prea mult, ideea e ca e doar un chestionar intern, ca ei sa isi cunoasca clientii, si dc treci cu da la vreo casuta din formular cica nu influenteaza contul-- ei il deschid si e ok.. daca am inteles eu bine
Scrie răspuns

Înapoi la “Despre video chat - discutii generale”