Splitter se blocheaza

Discuții generale pe subiecte cu profil tehnic. Exemplu: discuții legate de diverse probleme software/hardware cu calculatorul, camera, tableta, smartphone-ul, telefonul fie el iPhone sau Android, probleme cu internetul etc. Orice alte discuții pe teme tehnice sunt binevenite. Tutoriale utile din youtube se pot integra în forum! ⚙️⚙️⚙️
Scrie răspuns
Mihaelax
Mesaje: 1
Membru din: 29 Mai 2018, 09:20
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Buna ziua tuturor. De curand am cumparat un pc nou si camera web.
Pc-ul are urm. configuratie : i5 8600, gtx 1050ti si 8gb ram ddr 4. Camera web este un logitech brio 4k.
Ca si splitter folosesc visit x.
Problema este ca din prima zi se blocheaza splitter-ul de vreo 3-4 ori pe zi. Lucrez pe 2 site-uri : jasmin si cb.
Intial am crezut ca intra in conflict site-urile intre ele asa ca am incercat doar jasmin si in continuare se blocheaza imaginea din splitter....
Ca o paranteza, inainte foloseam logitech c920 si tot la fel...se bloca imaginea in visit x dar atunci dadeam vina pe pc/camera pentru ca erau slabe sau pe faptul ca erau folosite vreo 5-6 site-uri simultan...
Exista vreo solutie in acest sens ?
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
MassEffect
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 112
Membru din: 10 Iun 2017, 06:44
Localitate: Bucharest
Has thanked: 14 times
Been thanked: 9 times

Solutie , windows7 64bit, so splitter verysoft, nu o as mai ai probleme
These users thanked the author MassEffect for the post:
Mery24 (30 Mai 2018, 00:20)
Avatar utilizator
MoodElle
Mesaje: 40
Membru din: 09 Ian 2017, 10:20
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Stiu ca raspund un pic cam tarziu, dar m-as asigura ca folosesc versiunea compatibila cu site-urile pe care lucrez, in special jasmin, si anume.. VISIT-X-Video-Splitter-9.0.1.3.
Il gasesti aici, odata cu mai multe alte splittere care merg cu jasmin
http://wiki.jasmin.com/display/EW/Camera+Splitter+Guide
"Do not dwell in the past, do not dream of the future, concentrate the mind on the present moment." Buddha
MoodElle
Advance Studio
http://www.advance-studio.ro/
Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii Tehnice”