Secondary Balance - Cosmo

Discutii generale despre activitatea de video chat și despre monetizarea pe platformele de tip Onlyfans. ❤️ Păreri, opinii, întrebări, mod de lucru, povești, discuții diverse despre siteuri de videochat sau Fans Sites și despre acest job in general. Toate își au locul în această categorie. ❤️✅😇
Reguli forum
Cei 7 ani de Acasă! Zero SPAM!
Ionela88999
User Junior
User Junior
Mesaje: 78
Membru din: 06 Oct 2017, 05:18
Has thanked: 4 times
Been thanked: 11 times

Simplu,pentru ca sta cu mami si cu tati,care nu ar fi de acord cu ce face ea,iar banii nu ii poate tine in casa,ca se vad si incep intrebari,dar nici taxe nu vrea sa plateasca si nu are nici pe cineva de incredere unde sa tina banii,asa ca toti banii pe fcp,cand cheltuia orice dadea cardul sau scotea de pe el numai ce avea de platit,si asta e povestea.Si crede-ma e mic copil pe langa altii.Eu sunt membra si pe alt forum si sunt unii cu 700k blocati ,cu 400k blocati,deci sunt si mai rau de atat.
SoulCams Models Studios wanted
Alicia41
Mesaje: 5
Membru din: 28 Mai 2018, 02:46
Has thanked: 3 times
Been thanked: 0

Bestthing2018 scrie: 31 Mai 2018, 06:08 Cum sa lasi banii pe 2 ani pe un card ?tre sa fi complet IDIOT ( no offence ,dar chiar nu vad de ce ar face cineva asa ceva )
Nu e asa?! Mai bine la saltea decat asa, eu niciodata nu am pastrat banii in conturile astea, totdeauna am scos banii imediat ce au intrat, atata timp cat nu sunt in mana mea banii aia nu sunt ai mei, eu asa consider, mai ales in munca asta care e 'high risk'. Sunt de moda veche, eu prefer cash-ul si platesc ceva online doar daca nu se poate cash :)
Avatar utilizator
Cata.Streamate
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 150
Membru din: 04 Ian 2016, 11:31
Has thanked: 30 times
Been thanked: 33 times
Contact:

Buna ziua,

Am discutat zilele trecute cu cei de la Cosmo si mi s-a comunicat ca au niste lucrari de mentenanta la balanta secundara si ar trebui rezolvata cat de curand.

Va tin la curent cum obtin informatii noi.
Pentru cei care nu au incredere in Cosmo, puteti sa incercati Paxum intre timp sau sa aplicati Hold la plati pe conturile Streamate.

Catalina
These users thanked the author Cata.Streamate for the post (total 2):
Alicia41 (31 Mai 2018, 23:01) • Bfx (25 Iun 2018, 05:52)
Alicia41
Mesaje: 5
Membru din: 28 Mai 2018, 02:46
Has thanked: 3 times
Been thanked: 0

Ionela88999 scrie: 31 Mai 2018, 10:31 Simplu,pentru ca sta cu mami si cu tati,care nu ar fi de acord cu ce face ea,iar banii nu ii poate tine in casa,ca se vad si incep intrebari,dar nici taxe nu vrea sa plateasca si nu are nici pe cineva de incredere unde sa tina banii,asa ca toti banii pe fcp,cand cheltuia orice dadea cardul sau scotea de pe el numai ce avea de platit,si asta e povestea.Si crede-ma e mic copil pe langa altii.Eu sunt membra si pe alt forum si sunt unii cu 700k blocati ,cu 400k blocati,deci sunt si mai rau de atat.
Doamne, pai sa fi avut asa un venit ma mutam cu chirie sau imi cumparam casa, nu mai stateam cu mami si cu tati ... si ea cum reuseste sa lucreze videochat acasa dar nu sa tina banii in casa?
Poate cand sunt mami si tati la munca...
Macar ca ii bagam intr-o banca straina in UE sau ii investeam in ceva valoros decat sa-i tin pe cardurile alea, pe bune. Atata munca si sa pierzi tot...
Ana33
Has thanked: 0
Been thanked: 0

S a dat drumu ! merge ! :)
Avatar utilizator
Cata.Streamate
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 150
Membru din: 04 Ian 2016, 11:31
Has thanked: 30 times
Been thanked: 33 times
Contact:

Bună tuturor,

Vreau sa vă anunț că cei de la Cosmo au rezolvat problema și în acest moment serviciul este din nou funcțional și poate fi folosit fara probleme.

Catalina
These users thanked the author Cata.Streamate for the post:
Alicia41 (31 Mai 2018, 23:01)
Avatar utilizator
WinXPfather
Moderator
Moderator
Mesaje: 2931
Membru din: 21 Mai 2005, 03:56
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 48 times
Been thanked: 92 times
Contact:

Va fi bine!
Nu intotdeauna clisma e solutia!

Imagine
JullyAna
Mesaje: 24
Membru din: 14 Apr 2016, 19:57
Has thanked: 0
Been thanked: 0

buna ziua!la mine nu merge....nu stiu cum au rezolvat ei problema...
Bestthing2018
Mesaje: 16
Membru din: 14 Apr 2018, 11:09
Has thanked: 6 times
Been thanked: 0

ce anume nu merge ana ?
JullyAna
Mesaje: 24
Membru din: 14 Apr 2016, 19:57
Has thanked: 0
Been thanked: 0

"S a confruntat cineva cu bani ramasi in secondary balance in cosmo si care nu poti fi transferati pe card? Am limite mai mari la KYC Documents , nu le am depasit. Iar la // Upgrade Load Limit Approved // , zice
//Your request has already been approved//

Le am dat mail si astept raspunsul lor. Am citit pe net cazuri in care la upgrade s au cerut niste documente. Dar in cazul acesta ca eu am deja aprobata limita …...nu inteleg ce se intampla"

Ana33-dupa multe incercari si emailuri (fara nici un raspuns)am rezolvat problema
Trebuie sa le trimiti la KYC documents o factura din ultimele 3 luni.A doua zi mi-a fost aprobat (din nou).In conditiile in care imi scosesem si alti bani care au intrat fara probleme in AVAILIBLE FUNDS.Imediat mi-am transferat inteaga suma fara probleme deci acea factura trebuie.....si am stat 3 saptamani fara sa inteleg de ce nu intra in availible pt ca ei nu iti rasp la mailuri...sa ne lamureasca....A doua zi am primit mailul "You can now receive payments to your card. To check your limits please go to the “KYC documents” tab in your account." si imediat mi-am putut transfera inteaga suma. Sper sa iti fie de ajutor!
theselby
VIP
VIP
Mesaje: 600
Membru din: 02 Feb 2010, 22:53
Localitate: Iasi
Has thanked: 29 times
Been thanked: 15 times
Contact:

Salutare,

Minunea asta de Cosmo nu e chiar aparut peste noapte cum am citit pe aici prin raspunsuri.
De exemplu, xlovecam l-a bagat in folosire (ca si fiind XLC card V2) inca din 17 ianuarie 2018, cu mult inainte de caderea firstchoice.
Dar imi place cum pe necazul unora isi fac altii reclama... gen "hahaha modelele independente, ce sa va fac daca nu ati vrut sa lucrati la studio". Nu e frumos sa radem de necazul altuia sau whatever else.
xlovecam news scrie:
17-01-2018

- XLC V2 Prepaid Card
Dear Studio,

Enjoy the benefits of the XLC prepaid card that is proposed as a payment method in your model interface.

Today, we are pleased to announce the launch of the enhanced version of the XLC card.

The XLC V2 Card gives you the same functionality, and you can still use it in any Mastercard network distributor (29 million ATMs worldwide).

But above all, with the new version of the XLC card, you enjoy additional benefits:

- Pay for in-store purchases,
- Pay online purchases, on the internet.

Your XLC Card V2 prepaid card becomes a real credit card.

To take advantage of the XLC Card V2, simply choose this method of payment in your model interface.

If you already have the XLC Card, you will need to change your payment method in your model interface.

Best regards,
The XloveCam Team
Imagine
These users thanked the author theselby for the post:
Anna89 (26 Iun 2018, 04:23)
Avatar utilizator
Cata.Streamate
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 150
Membru din: 04 Ian 2016, 11:31
Has thanked: 30 times
Been thanked: 33 times
Contact:

Buna seara,

Pentru cine nu a observat inca, cu 2 zile in urma am introdus pe Streamate metoda noastra proprie de plata prin care vom platii direct modelele.
Aceasta se numeste SMPay si este un fel de e-wallet.

Mai multe informatii gasiti pe conturile de model. Daca aveti intrebari despre aceasta, imi puteti lasa mesaj privat sau aveti detaliile mele in semnatura ( Skype si email ).

Catalina
Scrie răspuns

Înapoi la “Despre video chat - discutii generale”