Bani de la Jasmin nu au ajuns in paxum.

Discutii generale despre activitatea de video chat și despre monetizarea pe platformele de tip Onlyfans. ❤️ Păreri, opinii, întrebări, mod de lucru, povești, discuții diverse despre siteuri de videochat sau Fans Sites și despre acest job in general. Toate își au locul în această categorie. ❤️✅😇
Reguli forum
Cei 7 ani de Acasă! Zero SPAM!
Megatron
Mesaje: 8
Membru din: 21 Mai 2018, 18:21
Has thanked: 2 times
Been thanked: 0

Buna! Am urmatoarea problema: cei de la Jasmin au efectuat plata si trimis-o catre contul meu Paxum insa acestia din urma nu au primit niciun ban. I s-a mai intamplat cuiva? Are cineva vreo idee care ar fii posibilul motiv?
SoulCams Models Studios wanted
wrongturn2020
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 160
Membru din: 08 Mar 2016, 15:00
Has thanked: 10 times
Been thanked: 13 times

Da, mi s-a intamplat si mie, am luat legatura atat cu paxum cat si cu jasmin si mi-au spus ca vor ajunge pana miercuri..jasminul a avut o problema, acum sper ca se rezolva. Sigur, daca excludem varianta in care jasminul va da o mare teapa si apoi se va inchide :') sau a fost o eroare si pierdem banii astia :)) mda, eu sunt mai paranoia :upside_down_face:
These users thanked the author wrongturn2020 for the post:
Megatron (22 Mai 2018, 06:27)
wrongturn2020
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 160
Membru din: 08 Mar 2016, 15:00
Has thanked: 10 times
Been thanked: 13 times

Are cineva idee totusi de ce au intarziat atat de mult banii pe jasmin? S-a mai confruntat cineva cu problema asta?
Megatron
Mesaje: 8
Membru din: 21 Mai 2018, 18:21
Has thanked: 2 times
Been thanked: 0

wrongturn2020 scrie: 22 Mai 2018, 11:20 Are cineva idee totusi de ce au intarziat atat de mult banii pe jasmin? S-a mai confruntat cineva cu problema asta?
Buna! Tu ai optat pentru automatic immediate payout si iti apare la status executed, nu-i asa?
Darlingirl
Mesaje: 45
Membru din: 13 Feb 2018, 20:13
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

Probabil o fi vreo eroare. Mie cand mi au virat banii prima data in paxum, in urma cu o luna, mi i au virat de doua ori, la cateva zile diferenta. Aveam suma dubla, cand si au dat seama si i au retras!
wrongturn2020
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 160
Membru din: 08 Mar 2016, 15:00
Has thanked: 10 times
Been thanked: 13 times

Posibil. Am primit mail ca s-a efectuat plata dar inca nu am primit banii. Asta e, asteptam. Fingers crossed :grin:
wrongturn2020
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 160
Membru din: 08 Mar 2016, 15:00
Has thanked: 10 times
Been thanked: 13 times

Megatron scrie: 22 Mai 2018, 11:27
wrongturn2020 scrie: 22 Mai 2018, 11:20 Are cineva idee totusi de ce au intarziat atat de mult banii pe jasmin? S-a mai confruntat cineva cu problema asta?
Buna! Tu ai optat pentru automatic immediate payout si iti apare la status executed, nu-i asa?
Da, dar am primit mail acum vreo ora jumate ca a fost efectuata plata insa nimic inca. Deja devin nesimtiti. Vreo noutate la tine?
Megatron
Mesaje: 8
Membru din: 21 Mai 2018, 18:21
Has thanked: 2 times
Been thanked: 0

wrongturn2020 scrie: 22 Mai 2018, 13:29
Megatron scrie: 22 Mai 2018, 11:27
wrongturn2020 scrie: 22 Mai 2018, 11:20 Are cineva idee totusi de ce au intarziat atat de mult banii pe jasmin? S-a mai confruntat cineva cu problema asta?
Buna! Tu ai optat pentru automatic immediate payout si iti apare la status executed, nu-i asa?
Da, dar am primit mail acum vreo ora jumate ca a fost efectuata plata insa nimic inca. Deja devin nesimtiti. Vreo noutate la tine?
Nimic, vineri Jasmin a axecutat plata dar nu a fost trimisa catre Paxum. Dupa cateva incercari cu suportul, acestia mi-au spus ca e din cauza weekend-ului si sarbatoarea de ieri si de asta se intarzie. Cica azi ar trebui sa intre. Nu inteleg eroarea pe care au comis-o, cele 3 plati anterioare au fost executate cu succes. Keep me posted! ;p
wrongturn2020
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 160
Membru din: 08 Mar 2016, 15:00
Has thanked: 10 times
Been thanked: 13 times

E nasoala situatia, se pare ca la paxum platile se fac instant, iar jasminul a confirmat prin mail ca plata a fost executata..cu toate astea nu am primit banii. Se intampla ceva.
Jules69
Mesaje: 10
Membru din: 21 Apr 2018, 14:40
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Buna

La mine apare o diferenta de 7 ore in transferurile intre situri si paxum , deci probabil trebuie sa adaugi cele sapte ore la ora la care ai primit email ul, si eu sunt in aceeasi situatie si mie mi au spus doar sa astept ,nicio o ora nicio zi estimativa.


Va tin pumnii!
Megatron
Mesaje: 8
Membru din: 21 Mai 2018, 18:21
Has thanked: 2 times
Been thanked: 0

Deci suntem mai multe persoane in aceeasi situatie. E o eroare de la Jasmin sau Paxum?
Jules69
Mesaje: 10
Membru din: 21 Apr 2018, 14:40
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Da, este vorba de immediate payout care apare ca executata din data de 17.05 si azi suntem in 22.05

Iata raspunsul lor ambiguu...precizez ca am lucrat din an in Pasti deci nu merit un raspuns exact...


Dear Partner,

Regarding the payment from the first period of May, we have faced some unexpected technical problem, but we will re-effect it shortly. Until then your kind patience is highly appreciated.

If you have any further question or comment, please do not hesitate to contact us either by sending a message to payinfo@livejasmin.com or by using the "Messages" menu in your Account.

Best regards,
PayInfo Support Team
These users thanked the author Jules69 for the post (total 2):
Megatron (22 Mai 2018, 14:01) • wrongturn2020 (22 Mai 2018, 16:58)
wrongturn2020
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 160
Membru din: 08 Mar 2016, 15:00
Has thanked: 10 times
Been thanked: 13 times

Ciudata situatia, dar la mine zice ca a fost efectuata...si reprezentantul paxum mi-a zis ca plata se efectueaza imediat. Speram totusi sa fie cum zici tu si sa nu fie neseriosi. Tu cand ai primit mailul de la ei? se pare ca tie ti-au raspuns mai prompt :)) mie nu mi-au dat alte explicatii.
Jules69
Mesaje: 10
Membru din: 21 Apr 2018, 14:40
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Intrebarea mea este : tu ai mail ca fiind efectuata sau iti apare in payment overview ca acolo apre de joi ca fiind efectuata, eu am primit mailul asta azi noapte,dupa ce am trimis eu mail la Paxum si la Jasmin..Eu cred ca paxum se refera la momentul de cand ai tu banii in contul paxum si ii transferi prin cea mai rapida metoda external card sau cardul lor , dar s ar putea sa gresesc .E u folosesc Paxum si pt alte situri si ma uit la orele din mailuri in legatura cu transferuri,pentru ca am folosit Paxum deja de cateva ori,iar acum 2 saptamani banii au intrat pe data de 3 ,f rapid in comparatie cu perioada asta.

Dupa cum am spus s ar putea sa gresesc ,e ciudat ca mie nu mi au spus ca e pana miercuri sau pana joi catre Miercurea Ciuc :grin: ...ci sa am rabdare...mda plenty
wrongturn2020
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 160
Membru din: 08 Mar 2016, 15:00
Has thanked: 10 times
Been thanked: 13 times

Dear Partner,

Your payment has been executed.

If you have any further question or comment, please do not hesitate to contact us either by sending a message to payinfo@livejasmin.com or by using the "Messages" menu in your Account.

Best regards,
PayInfo Support Team


Am primit mailul asta acum 2 ore, de aceea zic. Dar s-ar putea sa ai dreptate, eu nu lucrez cu alte site-uri. Habar nu am ce se intampla acolo, astept un raspuns.Si mie mi-au zis ca plata va fi efectuata pana miercuri dar totusi au trimis azi mail so....no idea
Jules69
Mesaje: 10
Membru din: 21 Apr 2018, 14:40
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

    :grin: Joi dupa Miercurea Ciuc era corect :grimacing:
    wrongturn2020
    User Junior+
    User Junior+
    Mesaje: 160
    Membru din: 08 Mar 2016, 15:00
    Has thanked: 10 times
    Been thanked: 13 times

    Cred ca au frigiderul plin domnii de la jasmin, nu pt intarzierea in sine cat pt incertitudine si stress.
    Jules69
    Mesaje: 10
    Membru din: 21 Apr 2018, 14:40
    Has thanked: 1 time
    Been thanked: 4 times

    E posibil sa gresesc dar eu zic sa calculezi cele 7 ore de care ti spun eu ....ma rog poti verifica intre tip dar sa nu te stresezi,la mine nu e o suma mare deci nu meritam un mail :grin:
    wrongturn2020
    User Junior+
    User Junior+
    Mesaje: 160
    Membru din: 08 Mar 2016, 15:00
    Has thanked: 10 times
    Been thanked: 13 times

    Pai nici la mine nu e suma mare dar faptul in sine :)) ma face sa ma intreb daca ma pot baza pe ei pe viitor. Da, o sa verific mai tarziu :D vreo noutate la ceilalti?:))
    mireya_sb
    User Junior+
    User Junior+
    Mesaje: 188
    Membru din: 25 Noi 2011, 22:36
    Has thanked: 2 times
    Been thanked: 6 times

    Fetelor, din ce am citit eu in Jasmin despre metodele de plata , pentru immediate payout dureaza cel mult o zi. Eu am metoda standard la ei, pe 18 am primit prin Paxum plata pt a doua perioada din Apr si am vazut ca pot retrage si de pe prima perioada din May, asa ca am dat pe immediate payout. Au intrat dupa vreo 3 ore parca. Inainte de asta am intrat la suport sa intreb in cat timp se efectueaza un immediate payout si mi-au spus intre 5-7 zile ( am zis wtf!!! :D)
    Am ignorat raspunsul si cum am scris mai sus, am dat withdraw pt a doua perioada si au intrat in Paxum dupa vreo 3 ore.
    Sunt sigura ca o sa va intre. Eu nu am avut niciodata problema cu ei
    These users thanked the author mireya_sb for the post:
    wrongturn2020 (22 Mai 2018, 16:58)
    Jules69
    Mesaje: 10
    Membru din: 21 Apr 2018, 14:40
    Has thanked: 1 time
    Been thanked: 4 times

    :slightly_smiling_face: Multumim!Speram sa intre
    Megatron
    Mesaje: 8
    Membru din: 21 Mai 2018, 18:21
    Has thanked: 2 times
    Been thanked: 0

    wrongturn2020 scrie: 22 Mai 2018, 13:45 E nasoala situatia, se pare ca la paxum platile se fac instant, iar jasminul a confirmat prin mail ca plata a fost executata..cu toate astea nu am primit banii. Se intampla ceva.
    Din cate am observat, situatiile noastre sunt la fel. Eu nu am primit niciun e-mail de la Jasmin si inca nicio plata pe Paxum. Ai primit ceva?
    Scrie răspuns

    Înapoi la “Despre video chat - discutii generale”