A primit cineva cardul Paxum, noile carduri?

Discutii generale despre activitatea de video chat și despre monetizarea pe platformele de tip Onlyfans. ❤️ Păreri, opinii, întrebări, mod de lucru, povești, discuții diverse despre siteuri de videochat sau Fans Sites și despre acest job in general. Toate își au locul în această categorie. ❤️✅😇
Reguli forum
Cei 7 ani de Acasă! Zero SPAM!
draculina
User Junior
User Junior
Mesaje: 73
Membru din: 30 Oct 2012, 06:36
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

au rezolvat pe naiba. acum nu merge pe nici un browser nici pe android...
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
mediachatstudio
User Activ
User Activ
Mesaje: 270
Membru din: 08 Apr 2010, 22:11
Localitate: on the couch
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

nu merge pe nimic, nici la telefon nu raspunde nimeni, nici octav nu raspunde la email. o singura data am apucat sa il folosesc acum 2 zile, chiar ma bucuram ca se misca repede in comparatie cu external transfer la ing , ma enerveaza teribil. Cred ca e paxumul futut totally :(((((
Inteligenţa este aroganta educata.
Aristotel
Avatar utilizator
TheOne
Mesaje: 14
Membru din: 24 Apr 2018, 00:10
Has thanked: 7 times
Been thanked: 2 times

a mers, dupa 2 zile cred ca e o chestie, doar dimineata pot transfera, seara nu merge deloc , octav mi-a raspuns cu rugamintea sa incerc peste 8 ore sa transfer :)
These users thanked the author TheOne for the post:
mediachatstudio (05 Iul 2018, 22:35)
Avatar utilizator
mediachatstudio
User Activ
User Activ
Mesaje: 270
Membru din: 08 Apr 2010, 22:11
Localitate: on the couch
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

TheOne scrie: 05 Iul 2018, 21:37 a mers, dupa 2 zile cred ca e o chestie, doar dimineata pot transfera, seara nu merge deloc , octav mi-a raspuns cu rugamintea sa incerc peste 8 ore sa transfer :)
la mine tot nu merge :( o sa incerc si eu dimineata :grimacing:
Inteligenţa este aroganta educata.
Aristotel
Avatar utilizator
WinXPfather
Moderator
Moderator
Mesaje: 2931
Membru din: 21 Mai 2005, 03:56
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 48 times
Been thanked: 92 times
Contact:

WinXPfather scrie: 05 Iul 2018, 13:17 Au rezolvat ei nu tu;)
Pai pe moment au rezolvat. A reaparut. Ideea e ca problema e in alta parte, nu la utilizator.
Nu intotdeauna clisma e solutia!

Imagine
draculina
User Junior
User Junior
Mesaje: 73
Membru din: 30 Oct 2012, 06:36
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

raspuns de la Octav :

Octav M. - Paxum.com
01:15 (Acum 4 ore)
către mine
Buna,

Eroare cu procesatorul, incearca terog dimineata ora americii dupa 12 noaptea ora new york

mersi mult

Octav
ice999
User Activ
User Activ
Mesaje: 234
Membru din: 06 Feb 2015, 10:28
Has thanked: 8 times
Been thanked: 2 times

Mi se pare foarte dubios Paxumul asta ...mi-a ajuns cardul dar arata ciudat, nici macar nu are patratelul ala magnetic...si plus ca pe foaia cu care a venit scrie clar "Remember that this is NOT a normal credit card. It is a temporary card"...Ce naiba inseamna "temporary card"?? Si apoi alte probleme: Nu poti transfera decat 500 USD PE ZI, ceea ce mi se pare foarte enervant, si apoi, Nu poti transfera catre un alt card. Eu mi-am adauagat cardul de la BCR pe contul Paxum, si cand incerc sa transer pe el, imi apare" Sorry this card is not accepted".

Foloseste cineva ePay service??
Avatar utilizator
WinXPfather
Moderator
Moderator
Mesaje: 2931
Membru din: 21 Mai 2005, 03:56
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 48 times
Been thanked: 92 times
Contact:

Nu e falos! Da, nu are cip. Temporar, de moment sa-ti faci treaba. Se poate transfera pe alt card dar cum s-a tot zis, niste banci rele, multinationalele lui ciuma rosie Soros in cardasie cu Donald via RealitateaTV, nu mai accepta acest gen de tranzactii (bcr, brd, vin din urma si altele).

Limita de 500 pe zi o stiai de cand ai facut cardul. Daca stiai ca e o problema pentru tine aceasta limita de ce ai mai facut si nu ai ales alte variante mai putin costisitoare?!

Toti folosim.
Nu intotdeauna clisma e solutia!

Imagine
Avatar utilizator
Mery24
VIP
VIP
Mesaje: 474
Membru din: 16 Dec 2015, 13:02
Has thanked: 98 times
Been thanked: 135 times

:writing_hand:
ice999 scrie: 09 Iul 2018, 09:58 Eu mi-am adauagat cardul de la BCR pe contul Paxum, si cand incerc sa transer pe el, imi apare" Sorry this card is not accepted".
La o amică i-am adăugat la Paxum card BCR, dar merge doar cu transfer EFT, fără erori și în timp util. BRD nu merge la Paxum cu niciun transfer și mai nou urmează ING. Încearcă cu transfer EFT la BCR. Sau dacă nu, Banca Transilvania, Garanti Bank, Raiffeisen Bank sau CEC Bank.

Trăim într-o societate perfectă în care trebuie să ne "integrăm". La cât sunt de puritani toți, cum să se murdărească ei de videochat? Le-ar păta IMAGINEA... ;)
These users thanked the author Mery24 for the post:
manuela222 (09 Iul 2018, 17:29)
Salutând nemurirea printre muritori...
Avatar utilizator
manuela222
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 133
Membru din: 19 Oct 2015, 01:58
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

WinXPfather scrie: 09 Iul 2018, 13:16 Nu e falos! Da, nu are cip. Temporar, de moment sa-ti faci treaba. Se poate transfera pe alt card dar cum s-a tot zis, niste banci rele, multinationalele lui ciuma rosie Soros in cardasie cu Donald via RealitateaTV, nu mai accepta acest gen de tranzactii (bcr, brd, vin din urma si altele).

Limita de 500 pe zi o stiai de cand ai facut cardul. Daca stiai ca e o problema pentru tine aceasta limita de ce ai mai facut si nu ai ales alte variante mai putin costisitoare?!

Toti folosim.
Întotdeauna raspunzi într-un mod sarcastic / ironic. Esti cumva finanțat de Paxum sau esti prietenul proprietarului? :kissing:
Avatar utilizator
WinXPfather
Moderator
Moderator
Mesaje: 2931
Membru din: 21 Mai 2005, 03:56
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 48 times
Been thanked: 92 times
Contact:

Ambele.
Nu intotdeauna clisma e solutia!

Imagine
Avatar utilizator
Michela
Mesaje: 13
Membru din: 10 Apr 2018, 23:17
Has thanked: 2 times
Been thanked: 0

Buna, am fost sunata pe data de 6 iulie, la ora 09.38, de pe numarul 021 207 5857, de la departamentul de printare, sa confirm adresa, si mi s-a spus ca saptamana aceasta voi primi cardul, iar apoi la scurt timp mi-a spus ca tocmai fusese anuntat cum ca au ajuns la vama cardurile. In contul meu apare inca in Printing, iar mai devreme am incercat sa sun la acel numar dar imi da ocupat sau ceva de genul. A mai patit cineva asa? Nu mai inteleg nimic...
draculina
User Junior
User Junior
Mesaje: 73
Membru din: 30 Oct 2012, 06:36
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Michela scrie: 12 Iul 2018, 08:36 Buna, am fost sunata pe data de 6 iulie, la ora 09.38, de pe numarul 021 207 5857, de la departamentul de printare, sa confirm adresa, si mi s-a spus ca saptamana aceasta voi primi cardul, iar apoi la scurt timp mi-a spus ca tocmai fusese anuntat cum ca au ajuns la vama cardurile. In contul meu apare inca in Printing, iar mai devreme am incercat sa sun la acel numar dar imi da ocupat sau ceva de genul. A mai patit cineva asa? Nu mai inteleg nimic...
cardul era shipping cand am fost sunata, in cam 10 zile a venit acasa curierul. siintr-adevar la nr ala nu raspunde nimeni. dar parca era alt numar.
Scrie răspuns

Înapoi la “Despre video chat - discutii generale”