Probleme legate de plati 2018

Discutii generale despre activitatea de video chat și despre monetizarea pe platformele de tip Onlyfans. ❤️ Păreri, opinii, întrebări, mod de lucru, povești, discuții diverse despre siteuri de videochat sau Fans Sites și despre acest job in general. Toate își au locul în această categorie. ❤️✅😇
Reguli forum
Cei 7 ani de Acasă! Zero SPAM!

Ce metode plata considerati ca sunt viabile?

Chestionarul s-a închis pe data de 12 Mai 2018, 18:55

Wire transfer
3
14%
Check
1
5%
Paxum
7
32%
epayments
2
9%
Cosmo
5
23%
paypal
2
9%
EFT
0
Niciun vot
External withdrawal
1
5%
altele
1
5%
 
Voturi totale: 22
Avatar utilizator
mediachatstudio
User Activ
User Activ
Mesaje: 270
Membru din: 08 Apr 2010, 22:11
Localitate: on the couch
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Buna ziua,

Se discuta in ultimele zile ( saptamani chiar ) despre cel mai cald subiect , inchiderea First Choice Bank , votarea legilor SESTA / FOSTA , platile de la siteuri catre modele , modalitati de plata acceptate de catre siteuri , vreau sa aducem centralizat (cumva) toate discutiile intr-un singur loc.Va rog mult sa discutati ontopic , sa impartasim experiente de plata din ultimele zile , efectele lor si evident directia in care ne indreptam. Am sa va rog sa incercam pe cat posibil sa nu aducem in discutie prea mult zvonurile , si daca se poate sa venim cu stiri reale si cat de cat verificate...am spus sa incercam :)

Am sa incep prin a va povesti pe scurt experienta mea :

Dupa ce am primit mesajul cum ca First Choice Bank se inchide , am inceput ( ca fiecare de altfel ) sa cautam alternative de plata , evident m-am lovit de problema majora...lipsa lor.
Eu colaborez cu Chaturbate , MFC si Cam4. Rog alte modele sa vina in ajutorul comunitatii cu alte siteuri care au alte modalitati de plata.
Pe CB , MFC si Cam4 sunt acceptate ca si modalitati de plata : Wire transfer , check ,Paxum , epayments si Cosmopayment.
Eu am facut un cont pe Paxum , care fost aprobat , am cerut card , care are ca termen de 10 zile "procesing" , iar pe Cosmo am facut cont ,a fost aprobat si astept cardul.
Bun pana aici nimic nou pentru majoritatea dintre noi.
Am intentionat sa fac o proba cu Paxum pe CB , acestia avand posibilitatea sa iti atasezi un card propriu la cont , "external card" , pana iti ajunge cardul oficial Paxum. Am atasat un card visa de la ING. Am facut 200 usd , pe care i-am cerut Marti 24.04.2018. Pana azi liniste totala. Astazi am primit mail de la CB cum ca siteul a trimis banii iar Paxum au refuzat plata si au retrimis banii inapoi catre CB , fara a motiva.
Am inceput sa dau mailuri la CB si la Paxum pentru lamuriri. CB nu mai raspunde , iar reprezentatul Paxum pentru Romania octav@paxum.com (roman de altfel) , mi-a spus ca CB abereaza. ( aveti discutia atasata , cat si mesajul primit de la CB)
Concluzia este ca cei 200 usd ai mei nu se vad nici in CB ( inapoi ) cat nici in Paxum. Cine minte?????? CB? sau Paxum?
Am citit aici pe forum diverse situatii in care alte modele au folosit alte metode de plata si au primit acelasi raspuns , cum ca banii au fost trimisi inapoi catre site. ( MFC de exemplu ) minte si MFC? mint procesatorii de plati?
Voi ce experiente ati avut? Ce rezultate aveti? aveti solutii mai bune?
Incotro ne indreptam ca si job...ce stiti despre legile SESTA / FOSTA ? ne vor interzice jobul? va trebuii sa platim taxe si impozite mai mari?

Imagine

Imagine
Inteligenţa este aroganta educata.
Aristotel
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
MassEffect
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 112
Membru din: 10 Iun 2017, 06:44
Localitate: Bucharest
Has thanked: 14 times
Been thanked: 9 times

Moment an paxum precum so Cosmo she comports extremely De ciudat, EU folosesc acum pt modelele De carexam grija epayments PayPal pt streamray si Cosmo pt streamate( banii trimisi Inca nu au intrat,desi streamate sustine can is trimis acum 4 zile) pt xlove folosesc cardul lor propietar , repayments I'll folosesc pt cb , strip , bonga, mfc , skyprivate si mondocams, singuruele ramasepe paxum imlive si cam4
MyScrew
Mesaje: 36
Membru din: 08 Apr 2017, 22:28
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Eu am aceeasi problema pe MFC, banii de pe 16 aprilie nici acum nu mi-au intrat,. Am facut wire transfer direct de pe mfc si pana azi nu am primit nimic, mi au zis de 2 ori ca au refacut wire-ul cu un alt procesator de plati. eu nu stiu ce sa mai cred.
Avatar utilizator
MassEffect
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 112
Membru din: 10 Iun 2017, 06:44
Localitate: Bucharest
Has thanked: 14 times
Been thanked: 9 times

Pe mfc banii au intrat in repayments pe 16 doar can mai tarziu cu cateva ore fata De cum intra pe. Firstchoice
MyScrew
Mesaje: 36
Membru din: 08 Apr 2017, 22:28
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

suntem in 27 si inca nu am primit nimic.....intelegi ?
Avatar utilizator
MassEffect
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 112
Membru din: 10 Iun 2017, 06:44
Localitate: Bucharest
Has thanked: 14 times
Been thanked: 9 times

Schimba metoda De plata, suportu lot CE a zis
MyScrew
Mesaje: 36
Membru din: 08 Apr 2017, 22:28
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

ca au refacut wire ieri.....
Avatar utilizator
MassEffect
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 112
Membru din: 10 Iun 2017, 06:44
Localitate: Bucharest
Has thanked: 14 times
Been thanked: 9 times

So ala dureaza 5-7 zile lucratoare, scade 30 so 1 mai so at trebuii sa inter undeva pe vineri
Avatar utilizator
pregnant87
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 151
Membru din: 26 Iun 2014, 01:45
Has thanked: 11 times
Been thanked: 8 times

Buna :) Despre paxum su stiu mai nimic, dar daca Cb ti-a spus că banii s-au întors la site, înseamnă că ei ii pot transforma inapoi in tks, trimite un email celor de la Cb si spune le ca vrei sa iti returneze banii in contul tau.Se poate. În data de 9 dim mi-am dat jos o sumă pe cardul fc , exact atunci au oprit ei totul, banii mei s-au reintors la cb, le-am trimis un email spunandule ca vreau totusi pana voi gasi o altă metodă sa imi returneze tks in cont, mi-au cerut o poza cu buletinul in mana si o foaie pe care trebuia scrisa data din ziua respectiva,nick name-ul meu si un cuvant ,un fel de parola cred ,în 24 ore mi-au trimis tks in cont.Asta in cazul in care doresti tks in contul tau si daca ei au spus adevarul. Dacă ei refuza , clar problema e la ei si nu l-a paxum.
These users thanked the author pregnant87 for the post:
mediachatstudio (27 Apr 2018, 20:59)
MyScrew
Mesaje: 36
Membru din: 08 Apr 2017, 22:28
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

deja intru in panica, eu zic sa le dam mail toate si sa le spunem ca nu mai lucram cu ei si ca facem public toate problemele astea. deja suna a teapa tot.
Avatar utilizator
MassEffect
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 112
Membru din: 10 Iun 2017, 06:44
Localitate: Bucharest
Has thanked: 14 times
Been thanked: 9 times

Lasati naibii wire , e lent can dracu bagati so voi epayments so De acolo faceti transfer in CE vreti voi, chiar so wire 2-3 zile
MyScrew
Mesaje: 36
Membru din: 08 Apr 2017, 22:28
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

in acel moment nu aveam cont la paxum si am ales wire :) de ce trebuie sa avem teama sa facem un transfer de bani ? asa am ajuns ?
These users thanked the author MyScrew for the post:
mediachatstudio (27 Apr 2018, 20:59)
Avatar utilizator
MassEffect
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 112
Membru din: 10 Iun 2017, 06:44
Localitate: Bucharest
Has thanked: 14 times
Been thanked: 9 times

Problema cu wire direct in site spread banca este can unele banci De LA noi incearca sa as dezica De industrial asta si. Reaping platile....multumitii lu trump so compania circumcisa
MyScrew
Mesaje: 36
Membru din: 08 Apr 2017, 22:28
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

cum resping platile cand unele fete au primit iar altele nu ?
Avatar utilizator
mediachatstudio
User Activ
User Activ
Mesaje: 270
Membru din: 08 Apr 2010, 22:11
Localitate: on the couch
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

:grimacing: Tocmai au intrat banii in paxum ..wtff!! nu mai inteleg nimic...astia sunt nebuni cu toti??? Acum ma chinui sa trimit banii prin external card...ghici ce.. nu merge ... cica "invalid approval code" ...lucru despre care habar nu am ce e si cum as putea sa finalizez odata ptr totdeauna plata asta idioata . Jur ca am migrene deja.
Inteligenţa este aroganta educata.
Aristotel
MyScrew
Mesaje: 36
Membru din: 08 Apr 2017, 22:28
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

debifeaza din setari acele coduri ;)
These users thanked the author MyScrew for the post (total 2):
MassEffect (27 Apr 2018, 19:38) • mediachatstudio (27 Apr 2018, 21:00)
Avatar utilizator
MassEffect
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 112
Membru din: 10 Iun 2017, 06:44
Localitate: Bucharest
Has thanked: 14 times
Been thanked: 9 times

Aleatoriu chrstia asta am citit-o pe alt forum care este in engleza
Avatar utilizator
MassEffect
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 112
Membru din: 10 Iun 2017, 06:44
Localitate: Bucharest
Has thanked: 14 times
Been thanked: 9 times

In setari gasesti optiunea sa dezactivezi codurile
Avatar utilizator
MassEffect
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 112
Membru din: 10 Iun 2017, 06:44
Localitate: Bucharest
Has thanked: 14 times
Been thanked: 9 times

LA securitate mai exact
Dede
Mesaje: 2
Membru din: 18 Noi 2017, 00:27
Has thanked: 0
Been thanked: 0

si unde mai exact la API Setings?
MyScrew
Mesaje: 36
Membru din: 08 Apr 2017, 22:28
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

mediachatstudio scrie: 27 Apr 2018, 19:35 :grimacing: Tocmai au intrat banii in paxum ..wtff!! nu mai inteleg nimic...astia sunt nebuni cu toti??? Acum ma chinui sa trimit banii prin external card...ghici ce.. nu merge ... cica "invalid approval code" ...lucru despre care habar nu am ce e si cum as putea sa finalizez odata ptr totdeauna plata asta idioata . Jur ca am migrene deja.
sa ne spui daca ai rezolvat pls :*
Avatar utilizator
mediachatstudio
User Activ
User Activ
Mesaje: 270
Membru din: 08 Apr 2010, 22:11
Localitate: on the couch
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

MyScrew scrie: 27 Apr 2018, 19:36 debifeaza din setari acele coduri ;)
crede-ma ca am debifat tot ce era posibil si nu merge . Toate operatiunile percep email back de la ei. Ceea ce nu se intampla. Am dat iar email lu' Octav sa vedem daca ma ajuta el. In alta ordine de idei paxum sux.
Inteligenţa este aroganta educata.
Aristotel
Scrie răspuns

Înapoi la “Despre video chat - discutii generale”