PAXUM Errors : Unfortunately your card is not supported. Please try another card.

Discutii generale despre activitatea de video chat și despre monetizarea pe platformele de tip Onlyfans. ❤️ Păreri, opinii, întrebări, mod de lucru, povești, discuții diverse despre siteuri de videochat sau Fans Sites și despre acest job in general. Toate își au locul în această categorie. ❤️✅😇
Reguli forum
Cei 7 ani de Acasă! Zero SPAM!
Scrie răspuns
hpf2180
Mesaje: 25
Membru din: 20 Iun 2012, 16:35
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

Salutare. Se pare ca bataia de cap cu Paxum inca nu s-a terminat.
Intr un final au activat contul, am setat ca metoda de plata pe site uri si azi am primit banii de la Jasmin. Toate bune si frumoase pana am incercat sa dau Withdraw Funds to External Credit Card .
Bag cardul meu VISA BRD, card folosit cu succes atat pentru platitle in euro de la VISITX cat si pentru platitle in dolari de la Paypal, selectez, bifez termenii, in prealabil am dat disable la treaba aia cu codurile si SOC si GROAZA "Unfortunately your card is not supported. Please try another card"
Ma poate indruma cineva cu ceva sfaturi? alt card nu am in momentul asta si nu pot sa imi dau seama de ce nu merge pe Paxum de moment ce pot sa il folosesc cu succes pe altele.
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
manuela222
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 133
Membru din: 19 Oct 2015, 01:58
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Poate cardul e de vina. Ia vezi daca Paxum functioneaza decat cu MasterCard si de aceea Visa is not supported. Contacteaza-i si intreaba-i de acest lucru. Daca nici dupa ce iti faci un MasterCard un iti functioneaza atunci iti ramane optiunea de transfer bancar de pe contul tau de paxum.
Avatar utilizator
DiamondSoul
User Junior
User Junior
Mesaje: 97
Membru din: 17 Sep 2010, 08:35
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

Paxum suporta atat Mastercard cat si Visa, eu am Visa de la ING si mi l-au acceptat. De fapt tie iti respinge cardul sau tranzactia? Daca ii dai pe "Manage my cards" iti apare acolo? Numele si adresa de pe card trebuie sa corespunda cu cele de pe paxum, ai completat totul corect? Eu am primit eroarea asta acum ceva timp la paypal si dupa multe batai de cap, mi-a spus suportul ca trebuie sa am minim 3$ pe card ca sa il aprobe, nu stiu daca are vreo legatura cu problema pe care o intampini tu dar pana iei legatura cu suportul sunt cateva idei.
Avatar utilizator
Mery24
VIP
VIP
Mesaje: 474
Membru din: 16 Dec 2015, 13:02
Has thanked: 98 times
Been thanked: 135 times

:writing_hand: 1. Cardul/contul să fie neapărat pe numele tău (Please note that all withdrawals have to go only to PERSONAL card to the name on your account. We do not accept withdrawals to third party entities in order to comply with anti-money laundering requirements).

2. Posibil ca BRD să nu accepte Paxum. Eu am cont la Banca Transilvania, Visa Electron Card Debit pe care l-am adăugat cu succes la Paxum – EFT. Apropo de asta, ieri în chat cineva se plângea că Banca Românească nu primește banii prin Epayments, dar la ING se pare că a mers. Pe vorbe nu e întotdeauna 100% sigur, dar poți să iei și asta în considerare.
Salutând nemurirea printre muritori...
hpf2180
Mesaje: 25
Membru din: 20 Iun 2012, 16:35
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

S-a rezolvat intr un final. Le-am dat EFT transfer. Atat BRD cat si BCR din pacate au blocat transferurile de tipul aceasta pe card.
O sa incerc sa imi fac un cont pe la Raiffeisen,am inteles ca merge si au si conversie buna.
Avatar utilizator
evaeva1
User Activ
User Activ
Mesaje: 367
Membru din: 20 Apr 2013, 09:05
Has thanked: 23 times
Been thanked: 26 times

hpf2180 scrie: 25 Apr 2018, 23:54 S-a rezolvat intr un final. Le-am dat EFT transfer. Atat BRD cat si BCR din pacate au blocat transferurile de tipul aceasta pe card.
O sa incerc sa imi fac un cont pe la Raiffeisen,am inteles ca merge si au si conversie buna.
Hmmm ciudat ce spui tu ... Eu am card la BRD si azi de dimineata au intrat banii din paxum si I am scos fara probleme...
These users thanked the author evaeva1 for the post:
hpf2180 (26 Apr 2018, 01:25)
hpf2180
Mesaje: 25
Membru din: 20 Iun 2012, 16:35
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

Hmmm ciudat ce spui tu ... Eu am card la BRD si azi de dimineata au intrat banii din paxum si I am scos fara probleme...


Card VISA? ai facut ceva modificari, conversii pe acolo,mie pur si simplu nu imi lua cardul,mergea sa ii dau add dar cand dadeam Withdraw Funds to External Credit Card dadea eroare ? Acum chiar ca m-ai bagat in ceata de tot.
Avatar utilizator
GlamChatStudio
GoldMember
GoldMember
Mesaje: 2311
Membru din: 30 Dec 2008, 08:57
Localitate: Bucuresti/Slatina
Has thanked: 11 times
Been thanked: 52 times
Contact:

Brd de 1 de zile nu primeste bani din astfel de carduri,este dat pe toate sucursalele de cand sponsorizeaza anumite evenimente sportive and shit, nu vor sa-si lege numele de vchat,jocuri de noroc si alte activitati de genul asta,sunt socotite activitati cu risc de spalare de bani in mintea lor de retarzi.Evitati BRD.
Eva probabil a fost prima tranzactie sau nu si-au dat seama de unde provin banii,poate suma nu a fost mare,poate cine stie dar nu te baza pe BRD in viitor ca te vei trezi cu plati trimise inapoi sau chiar ti se va spune ca nu vor sa-si asocieze numele cu vchatul si cu cardurile de genul asta ,indiferent ca sunt tranzactii wire.
These users thanked the author GlamChatStudio for the post:
evaeva1 (26 Apr 2018, 04:04)
https://glamchatstudio.ro/ powered by GlamChatStudio
Cat de ciudati suntem noi oamenii, sa ne nastem nu cerem, sa traim nu stim si sa murim nu vrem...
Avatar utilizator
evaeva1
User Activ
User Activ
Mesaje: 367
Membru din: 20 Apr 2013, 09:05
Has thanked: 23 times
Been thanked: 26 times

GlamChatStudio scrie: 26 Apr 2018, 02:21 Brd de 1 de zile nu primeste bani din astfel de carduri,este dat pe toate sucursalele de cand sponsorizeaza anumite evenimente sportive and shit, nu vor sa-si lege numele de vchat,jocuri de noroc si alte activitati de genul asta,sunt socotite activitati cu risc de spalare de bani in mintea lor de retarzi.Evitati BRD.
Eva probabil a fost prima tranzactie sau nu si-au dat seama de unde provin banii,poate suma nu a fost mare,poate cine stie dar nu te baza pe BRD in viitor ca te vei trezi cu plati trimise inapoi sau chiar ti se va spune ca nu vor sa-si asocieze numele cu vchatul si cu cardurile de genul asta ,indiferent ca sunt tranzactii wire.
Offf si de abia am deschis contul pe pfa la ei.... tocmai cand credeam ca am terminat cu nebunia asta cu platile si ca am lamurit o ....
Avatar utilizator
manuela222
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 133
Membru din: 19 Oct 2015, 01:58
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Nu credeti ca ar fi mai bine sa desfasuram aceasta activitate in Germania? Cu tot ce se intampla acum si bancile nu vor sa mai sprijine aceasta activitate s-a fript treaba!

Zic asta pentru ca in Germania prostitutia e legala. Si in acest sens tu poti spune la banca si la autoritati cu ce te ocupi. Binenteles ca prostitutia este un subiect mai serios decat videochatul...nu ajunge pana la acest punct..insa este adult entertainment. Se pare ca s-au strans tot mai multe probleme de cand a fost aprobata legea FOSTA/SESTA.

Au introdus pana si tax meters in Germania, cum se vede in acest video:
https://www.youtube.com/watch?v=XPjbSr6yos8

Noi oricum nu putem numi prostitutie videochatul, dar fiind legalizata acolo, bancile nu au asa numitele prejudecati (imi imaginez nu afirm acest lucru). Acum cate taxe iti vor baga este o alta poveste, cum pot profita dupa aceasta activitate.
wrongturn2020
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 160
Membru din: 08 Mar 2016, 15:00
Has thanked: 10 times
Been thanked: 13 times

Am si eu o intrebare, cam cat dureaza pana intra banii de pe paxum in contul romanesc daca aleg wire? dar pe un card romanesc? multumesc
Avatar utilizator
quenette
Mesaje: 17
Membru din: 16 Apr 2018, 18:02
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

Am facut aseara un transfer de pe paxum pe cardul meu visa ing asta dupa ce am facut si saptamana trecuta alte doua transferuri pe acelasi card visa.Pana aici totul ok doar ca in seara asta banii s au intors inapoi pe paxum !A mai patit cineva ?
Avatar utilizator
Mery24
VIP
VIP
Mesaje: 474
Membru din: 16 Dec 2015, 13:02
Has thanked: 98 times
Been thanked: 135 times

:writing_hand:
wrongturn2020 scrie: 26 Apr 2018, 07:18 Am si eu o intrebare, cam cat dureaza pana intra banii de pe paxum in contul romanesc daca aleg wire? dar pe un card romanesc? multumesc
Withdraw Funds by WIRE Transfer : 3-5 zile lucrătoare.

Withdraw Funds to External Credit Card: Variază în funcție de bancă. În multe cazuri transferul se face instant, în unele cazuri poate să dureze câteva ore, și în cazuri mai rare transferul durează o zi sau două (business days). Dacă durează mai mult, Paxum ne roagă să-i contactăm.

Withdraw Funds by EFT (Electronic Funds Transfer – Local Bank Transfer): 3-7 zile lucrătoare.
Salutând nemurirea printre muritori...
MyScrew
Mesaje: 36
Membru din: 08 Apr 2017, 22:28
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Mery24 scrie: 26 Apr 2018, 20:58 :writing_hand:
wrongturn2020 scrie: 26 Apr 2018, 07:18 Am si eu o intrebare, cam cat dureaza pana intra banii de pe paxum in contul romanesc daca aleg wire? dar pe un card romanesc? multumesc
Withdraw Funds by WIRE Transfer : 3-5 zile lucrătoare.

Withdraw Funds to External Credit Card: Variază în funcție de bancă. În multe cazuri transferul se face instant, în unele cazuri poate să dureze câteva ore, și în cazuri mai rare transferul durează o zi sau două (business days). Dacă durează mai mult, Paxum ne roagă să-i contactăm.

Withdraw Funds by EFT (Electronic Funds Transfer – Local Bank Transfer): 3-7 zile lucrătoare.
ai idee ce comisioane sunt la ambele variante ? cat este comision la wire direct in cont si cat este la transfer direct pe card ? multumesc :*
Avatar utilizator
Mery24
VIP
VIP
Mesaje: 474
Membru din: 16 Dec 2015, 13:02
Has thanked: 98 times
Been thanked: 135 times

:writing_hand:
Withdraw Funds by WIRE Transfer : 50$.

Withdraw Funds to External Credit Card : 6$ +3% din sumă/tranzacție.

Withdraw Funds by EFT (Electronic Funds Transfer – Local Bank Transfer): 5$ - http://paxumblog.com/2018/03/08/paxum-e ... -possible/.
Salutând nemurirea printre muritori...
Avatar utilizator
manuela222
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 133
Membru din: 19 Oct 2015, 01:58
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

quenette scrie: 26 Apr 2018, 19:10 Am facut aseara un transfer de pe paxum pe cardul meu visa ing asta dupa ce am facut si saptamana trecuta alte doua transferuri pe acelasi card visa.Pana aici totul ok doar ca in seara asta banii s au intors inapoi pe paxum !A mai patit cineva ?
1) De la ce site ai primit platile?
2) Ti s-au intors toate transferurile sau doar unul singur?
3) De ce atunci ai ales sa ti le trimiti prin paxum si nu ai ales transfer direct de la site in contul romanesc?
sweetgirl
VIP
VIP
Mesaje: 1214
Membru din: 10 Noi 2009, 17:53
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

Cardul are cont in RON ,se poate face transferul din paxum in cont de ron unde e atasat si cardul ?sau trebuie cont $?
Avatar utilizator
1tinkerbell
Mesaje: 18
Membru din: 27 Ian 2018, 01:23
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

sweetgirl scrie: 26 Apr 2018, 21:37 Cardul are cont in RON ,se poate face transferul din paxum in cont de ron unde e atasat si cardul ?sau trebuie cont $?
Da e ok. Conversia o face banca din USD in RON.
Taste your words before you spit them out :upside_down_face:
Avatar utilizator
quenette
Mesaje: 17
Membru din: 16 Apr 2018, 18:02
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

Pai la cam 4 am ales transferul bancar la myfreecam epayment si la chaturbate paxum!nu vreau sa stau pe o singura metoda de plata!
Avatar utilizator
quenette
Mesaje: 17
Membru din: 16 Apr 2018, 18:02
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

E vorba de banii de la chaturbate am transferat in decurs de o sapatmana 1440 de dolari in trei transe !ultimii 440 aseara !Am primit mail ca transferul e initiat apoi azi la sapte si un sfert am vazut din nou 461 de dolari in contul de paxum si mail de la paxum/ur paxum paid u invoice/ O sa vad zilele urmatoare am dat din nou transfer !
Scrie răspuns

Înapoi la “Despre video chat - discutii generale”