Transfer bancar pt plata de pe Jasmin!

Discutii generale despre activitatea de video chat și despre monetizarea pe platformele de tip Onlyfans. ❤️ Păreri, opinii, întrebări, mod de lucru, povești, discuții diverse despre siteuri de videochat sau Fans Sites și despre acest job in general. Toate își au locul în această categorie. ❤️✅😇
Reguli forum
Cei 7 ani de Acasă! Zero SPAM!
Avatar utilizator
evaeva1
User Activ
User Activ
Mesaje: 367
Membru din: 20 Apr 2013, 09:05
Has thanked: 23 times
Been thanked: 26 times

Stiu ca e tot o agitație acum cu plățile însă sper ca poate voi gasi raspunsul la voi pt ca la banca nu am reușit nimic...
Am optat pt transfer bancar pt plata de pe Jasmin. Plata a fost făcută de ei pe 18 aprilie asa imi apare la mine in cont.Deci teoretic ar fi trebuit să îi am in cont pana acum. Nu?
Am fost la banca sa ii intreb ce se intampla si nu au găsit nici urmă de transfer bancar de la Jasmin. Ei spun ca nici măcar nu au intrat în contabilitatea lor motiv pt care au nevoie de mesajul Swift de la Jasmin ca sa vada unde sunt banii.
Aceeași situație si pt banii de pe Paxum deși am ales ca optiune sa ii bag direct pe card Brd
Ce as putea face in situatia asta? Cine a mai optat pentru astfel de plăți in cat timp ati primit banii in cont? Poate ar trebui să mai astept sau nu stiu...
SoulCams Models Studios wanted
Beaj
Mesaje: 24
Membru din: 24 Apr 2018, 15:32
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Aceiasi problema am si eu...desi le am trimis un email la jasmin pe 19 aprilie zicandu-le ca mi am retras banii pe 13 april prin bank transfer si am primit acest raspuns ''We are writing to confirm that the payment has been transferred to your bank account, on the 16th of April. For recent events with FCP, all other payment providers are overloaded and delays are to be expected with the payouts. We would like to ask for your patience, for the time being.'' Deci au trecut atatea zile...Nici eu inca nu am primit banii..eu am cont bancar la transilvania..
Ana33
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Cat scrie acolo, pt transfer bancar, cate zile maxim? La fel la paxum cate zile maxim scrie pt transfer pe card ?
Si eu sunt intr o situatie asemanatoare, dar n au trecut inca cele 5 zile lucratoare care scrie pe site ul epayments, pt transfer card, am facut ieri 23, deci at tb sa I vad pe 30 aprilie cred
verifica cate zile scrie la fiecare
pana si la noi intre 2 banci diferite se face tranzactia in 2 zile parca asa stiu, sa nu mai punem la socoteala ca unele op uri s evad si in 3 zile...eu asa stiam ca era in trecut
Beaj
Mesaje: 24
Membru din: 24 Apr 2018, 15:32
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Cred ca 3 zile lucratoare pe jasmin...pentru transfer bancar...stiu ca poate intarzia nah..dar totusi a trecut o saptamana si 2 zile deja...
Avatar utilizator
manuela222
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 133
Membru din: 19 Oct 2015, 01:58
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Beaj scrie: 24 Apr 2018, 16:34 Cred ca 3 zile lucratoare pe jasmin...pentru transfer bancar...stiu ca poate intarzia nah..dar totusi a trecut o saptamana si 2 zile deja...
3 zile lucratoare la transfer direct sau prin paxum, epayservice, webmoney (terti)?
Avatar utilizator
manuela222
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 133
Membru din: 19 Oct 2015, 01:58
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

evaeva1 scrie: 24 Apr 2018, 14:08 Stiu ca e tot o agitație acum cu plățile însă sper ca poate voi gasi raspunsul la voi pt ca la banca nu am reușit nimic...
Am optat pt transfer bancar pt plata de pe Jasmin. Plata a fost făcută de ei pe 18 aprilie asa imi apare la mine in cont.Deci teoretic ar fi trebuit să îi am in cont pana acum. Nu?
Am fost la banca sa ii intreb ce se intampla si nu au găsit nici urmă de transfer bancar de la Jasmin. Ei spun ca nici măcar nu au intrat în contabilitatea lor motiv pt care au nevoie de mesajul Swift de la Jasmin ca sa vada unde sunt banii.
Aceeași situație si pt banii de pe Paxum deși am ales ca optiune sa ii bag direct pe card Brd
Ce as putea face in situatia asta? Cine a mai optat pentru astfel de plăți in cat timp ati primit banii in cont? Poate ar trebui să mai astept sau nu stiu...
Cum ai facut transferul de pe Jasmin? Direct sau prin paxum? Pentru ca ei pe site zic asta:

´´If you use USD currency for receiving payments, your USD international Wire transfer may be processed by 3rd party processors and not directly from our company bank account, due to the nature of these transfers. The cost will be relatively high: $50 per transfer.

If you use USD currency for receiving payments, your USD USA ACH deposit will cost you $3 only, but this transfer is available within the borders of the United States only.

If you use EUR Payout, and your bank is located in the SEPA area, you can receive payment directly from our bank account to your bank account in EUR currency with minimal cost. The transition time of the SEPA transfer is the swiftest of all methods: the payment will go through to your bank in a maximum of one business day, and the cost of a SEPA transfer will be €5 only.

If you use EUR payout but your bank is located outside of SEPA area, the payments will cost higher: around €40/transaction, depending on the banks involved in the transfer.´´


Ai contul in EUR sau USD? E contul PFA? Explica mai mult pls.
Avatar utilizator
evaeva1
User Activ
User Activ
Mesaje: 367
Membru din: 20 Apr 2013, 09:05
Has thanked: 23 times
Been thanked: 26 times

Buna Manuela,

Contul este pe pfa si este deschis in Euro. Pe jasmin am selectat metoda transferului bancar si nu paxum.
Avatar utilizator
manuela222
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 133
Membru din: 19 Oct 2015, 01:58
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

evaeva1 scrie: 24 Apr 2018, 17:32 Buna Manuela,

Contul este pe pfa si este deschis in Euro. Pe jasmin am selectat metoda transferului bancar si nu paxum.
Aha. Pai este ciudat ca dureaza asa mult pentru ca Romania face parte din zona SEPA. Mai contacteaza Jasminul. Tu la banca trebuie sa le zici ca trebuie sa primesti un transfer de la Docler (Duodecad). Nu se specifica Jasmin daca este prin transfer direct. La banca trebuie sa le zici ca plata vine de la Duodecad (Docler Holding). Sau poate dureaza ceva mai mult din cauza evenimentelor neplacute cu FCP si legea FOSTA.
Avatar utilizator
evaeva1
User Activ
User Activ
Mesaje: 367
Membru din: 20 Apr 2013, 09:05
Has thanked: 23 times
Been thanked: 26 times

I am contactat si m au asigurat că plata a fost făcută corect si la data afișată de ei însă că e posibil sa fie întârzieri din cauza a ceea ce s a intamplat cu FPC , deși sincera sa fiu nu vad legatura mai ales tinand cont ca este un transfer bancar si nu implica alți terți gen paxum si care or mai fi , care acum e normal sa fie overloaded!...Chiar nu inteleg.... Ma gandesc ca poate studiourile de pe aici ar trebui să aibă o idee tinand cont ca ei fac astfel de transferuri de ani de zile...se asta am zis sa întreb. Tot intreb de câteva zile și incerc sa ma lămuresc cum trebuiesc înregistrate siturile si cum se fac plățile usor si sigur indiferent de comisionare si se pare ca e nebuloasa totală...Sper sa reusesc sa lămuresc intr un final...
Iti multumesc mult pt info Manuela.

Ps: la banca nu le am spus decât ca s au facut doua transferuri bancare către contul meu si sa verifice ce s a intamplat de nu au ajuns. Au verificat orice tip de tranzacție/transfer si nu au găsit nimic in asteptare. Au spus că ele devin vizibile pt ei in momentul in care intra on contul "mama " brd , cont din care se face transferul către al meu...Au căutat de pe 15 aprilie și nu au găsit nimic....
MyScrew
Mesaje: 36
Membru din: 08 Apr 2017, 22:28
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

suntem multi in aceeasi situatie, este un volum mare de tranzactii noi din cauza FCP, eu am primit mail ca mi au pus banii ieri si ca i primesc maine, deci calm :*
Avatar utilizator
evaeva1
User Activ
User Activ
Mesaje: 367
Membru din: 20 Apr 2013, 09:05
Has thanked: 23 times
Been thanked: 26 times

MyScrew scrie: 24 Apr 2018, 17:53 suntem multi in aceeasi situatie, este un volum mare de tranzactii noi din cauza FCP, eu am primit mail ca mi au pus banii ieri si ca i primesc maine, deci calm :*
De la cine ai primit acest raspuns ? Jasmin sau paxum?
MyScrew
Mesaje: 36
Membru din: 08 Apr 2017, 22:28
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

mfc :)
sweetgirl
VIP
VIP
Mesaje: 1214
Membru din: 10 Noi 2009, 17:53
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

pe lj am ca metoda de plata bank transfer si nimic de pe data de 18 de cand s au facut platile.cei de la payinfo suport la fel imi zic patience ca saptamana aceasta intra banii.nu e normal sa dureze atat o tranzactie bancara si daca ii trimitea cu posta si tot ajungeau pina acum...
Beaj
Mesaje: 24
Membru din: 24 Apr 2018, 15:32
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Si eu am facut transfer bancar direct de pe lj in contul meu de Transilvania in $$....Si mie mi se pare ciudat cum de nu au ajuns pana acum ei zicand ca i au trimis pe data de 16 aprilie...:( Eu am asa o teama cu transferul asta bancar nu stiu....Mi am facut cont pe epay de pe 13 aprilie,nici acum nu e activat...le am tot dat emailuri ,degeabaa....Evaeva1 tu o sa iti tii asa mereu ca metoda de plata?Sau e doar temporar....ma refer la transfer bancar.?
Beaj
Mesaje: 24
Membru din: 24 Apr 2018, 15:32
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

manuela222 scrie: 24 Apr 2018, 17:11
Beaj scrie: 24 Apr 2018, 16:34 Cred ca 3 zile lucratoare pe jasmin...pentru transfer bancar...stiu ca poate intarzia nah..dar totusi a trecut o saptamana si 2 zile deja...
3 zile lucratoare la transfer direct sau prin paxum, epayservice, webmoney (terti)?
Da ei zic pe wiky ca dureaza 3 zile lucratoare la transfer bancar direct in contul in $$, eu cu o zi inainte sa dau retragere la bani am fost la banca si mi am deschis un cont in $
Avatar utilizator
manuela222
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 133
Membru din: 19 Oct 2015, 01:58
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Beaj scrie: 24 Apr 2018, 21:06 Si eu am facut transfer bancar direct de pe lj in contul meu de Transilvania in $$....Si mie mi se pare ciudat cum de nu au ajuns pana acum ei zicand ca i au trimis pe data de 16 aprilie...:( Eu am asa o teama cu transferul asta bancar nu stiu....Mi am facut cont pe epay de pe 13 aprilie,nici acum nu e activat...le am tot dat emailuri ,degeabaa....Evaeva1 tu o sa iti tii asa mereu ca metoda de plata?Sau e doar temporar....ma refer la transfer bancar.?
Ei zic pe site ca:
´´If you use USD currency for receiving payments, your USD international Wire transfer may be processed by 3rd party processors and not directly from our company bank account, due to the nature of these transfers. The cost will be relatively high: $50 per transfer.´´

Deci daca contul tau la Transilvania e in USD atunci probabil de aceea dureaza mai mult. Daca erau in EUR poate dura mai putin.

Iar ce tine de epayservice si eu de pe data de 15 aprilie astept...si le-am trimis email au zis ca sunt maxim 7 zile lucratoare asa ca sper ca maine va fi aprobat. Am auzit ca sunt persoane ce asteapta de 10 zile si nimic inca...
Avatar utilizator
evaeva1
User Activ
User Activ
Mesaje: 367
Membru din: 20 Apr 2013, 09:05
Has thanked: 23 times
Been thanked: 26 times

Beaj scrie: 24 Apr 2018, 21:06 Si eu am facut transfer bancar direct de pe lj in contul meu de Transilvania in $$....Si mie mi se pare ciudat cum de nu au ajuns pana acum ei zicand ca i au trimis pe data de 16 aprilie...:( Eu am asa o teama cu transferul asta bancar nu stiu....Mi am facut cont pe epay de pe 13 aprilie,nici acum nu e activat...le am tot dat emailuri ,degeabaa....Evaeva1 tu o sa iti tii asa mereu ca metoda de plata?Sau e doar temporar....ma refer la transfer bancar.?
Am zis sa incerc mai întâi sa vad care este cea mai rapida si cu mai puține bătăi de cap metoda si pe aceea o sa o păstrez indiferent de costuri. Acum 5 min am primit mesaj ca s a transferat suma din paxum deci a durat 1 zi fata de 1 săptămâna transferul bancar care nici pana acum nu a ajuns. Deci cel mai probabil o sa fac prin Paxum pe viitor pt toate siturile. Dar cu siguranta o sa mai deschid un cont undeva pt o altă alternativă de plata in cazul in care moare paxum pt a nu ma mai regăsi în acesta situație. Ideea este ca eu am lucrat câțiva ani acasa si apoi am decis să mă duc la studio pt taxe platite, contract , colegi samd. Acum de o luna sunt iar acasa , am facut pfa si toata căderea asta a coincis cu începutul meu pe cont propriu.Nu aveam de unde stii, oricum vroiam niste metode de plata mai sigure si transparente pt pfa dpdv taxe justificări etc. Sfatul meu ar fi sa aveti deja pregatita o a doua variantă pe lângă paxum și alții in caz ca se mai întâmplă ceva pe viitor....
Baftă!
Avatar utilizator
evaeva1
User Activ
User Activ
Mesaje: 367
Membru din: 20 Apr 2013, 09:05
Has thanked: 23 times
Been thanked: 26 times

manuela222 scrie: 24 Apr 2018, 21:46
Beaj scrie: 24 Apr 2018, 21:06
Deci daca contul tau la Transilvania e in USD atunci probabil de aceea dureaza mai mult. Daca erau in EUR poate dura mai putin.
Am eu in Euro la brd si nu i am primit nici pana acum..
Beaj
Mesaje: 24
Membru din: 24 Apr 2018, 15:32
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

evaeva1 scrie: 24 Apr 2018, 17:32 Buna Manuela,

Contul este pe pfa si este deschis in Euro. Pe jasmin am selectat metoda transferului bancar si nu paxum.
Ce înseamnă pfa? Am tot citit pe aici? Si eu sunt model independent...
Avatar utilizator
eldiablo
VIP
VIP
Mesaje: 450
Membru din: 08 Ian 2010, 16:25
Localitate: Inca Bucuresti
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

pfa ( PFA ) = persoana fizica autorizata ( un fel de minifirma care iti permite tie sa desfasori o activitate economica , sa platesti taxe si sa-ti deduci niste cheltuieli )
Carpe Diem va doresc la toti - Sunt implinit spiritual , dezinteresat si neinteresant financiar , gata de gluma oricand , ajut si critic gratis sincer cand pot iar daca jignesc nejustificat inseamna ca nu nu sunt eu
Avatar utilizator
eldiablo
VIP
VIP
Mesaje: 450
Membru din: 08 Ian 2010, 16:25
Localitate: Inca Bucuresti
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

pfa ( PFA ) = persoana fizica autorizata ( un fel de minifirma care iti permite tie sa desfasori o activitate economica , sa platesti taxe si sa-ti deduci niste cheltuieli )
These users thanked the author eldiablo for the post:
Beaj (25 Apr 2018, 21:06)
Carpe Diem va doresc la toti - Sunt implinit spiritual , dezinteresat si neinteresant financiar , gata de gluma oricand , ajut si critic gratis sincer cand pot iar daca jignesc nejustificat inseamna ca nu nu sunt eu
Avatar utilizator
manuela222
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 133
Membru din: 19 Oct 2015, 01:58
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Beaj scrie: 25 Apr 2018, 08:49
evaeva1 scrie: 24 Apr 2018, 17:32 Buna Manuela,

Contul este pe pfa si este deschis in Euro. Pe jasmin am selectat metoda transferului bancar si nu paxum.
Ce înseamnă pfa? Am tot citit pe aici? Si eu sunt model independent...
De cat timp esti model independent? Dupa aceea iti voi explica de ce te-am intrebat asta.
Scrie răspuns

Înapoi la “Despre video chat - discutii generale”