Paxum nu mai emite carduri?

Discutii generale despre activitatea de video chat și despre monetizarea pe platformele de tip Onlyfans. ❤️ Păreri, opinii, întrebări, mod de lucru, povești, discuții diverse despre siteuri de videochat sau Fans Sites și despre acest job in general. Toate își au locul în această categorie. ❤️✅😇
Reguli forum
Cei 7 ani de Acasă! Zero SPAM!
Scrie răspuns
wrongturn2020
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 160
Membru din: 08 Mar 2016, 15:00
Has thanked: 10 times
Been thanked: 13 times

Mi s-a aprobat contul paxum si am primit bani pe el dar nu pot aplica pentru carul lor. S-a mai confruntat cineva cu aceasta problema?
SoulCams Models Studios wanted
Justine
User Junior
User Junior
Mesaje: 57
Membru din: 27 Mai 2015, 18:50
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Ai primit vre-o suma de bani pe cont ?
Peste 50 de dolari ..
wrongturn2020
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 160
Membru din: 08 Mar 2016, 15:00
Has thanked: 10 times
Been thanked: 13 times

Da, am suficient pentru a plati acea taxa, peste 500. Dar nu am pe nicaieri optiunea de a aplica pentru card.
Avatar utilizator
channel
Mesaje: 2
Membru din: 08 Feb 2016, 11:24
Has thanked: 0
Been thanked: 0

iti poti vira banii in cont bancar pe un alt master card romanesc care in mod normal vei avea o conversie buna din dolari in ron , eu folosesc Banca Romaneasca caci are cel mai ridicat curs valutar si ma ajuta mereu , o seara buna !
wrongturn2020
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 160
Membru din: 08 Mar 2016, 15:00
Has thanked: 10 times
Been thanked: 13 times

Cu toate ca am contul aprobat si bani in cont nu pot aplica pentru card, nu am pe nicaieri aceasta optiune, s-a mai confruntat cineva cu problema asta?
Ana33
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ca idee, dc o sa emita carduri, poate sa scoata de ex 2 carduri pe acelais nume?
la payonner sau firstchoice s a putut asa ceva? poti sa ai 2 conturi pe numele tau sau 2 carduri ?
Justine
User Junior
User Junior
Mesaje: 57
Membru din: 27 Mai 2015, 18:50
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Pai fristchoise a cumparat payonner .. din cate stiu , deci daca ai avut payoneer ai fi observat ca ti s a trimis un card nou de la firstchoise , deci nu cred ca aveai cum sa ai 2 , acela dezactivandu se automat cand l ai activat pe cel nou . ( asa a fost la mine )
Cat despre paxum sunt curios cum si ce o sa fie , astept sa imi verifice contul pana una alta , dar eu asa stiam ca trebuie sa ai o anumita suma pe cont ca sa optezi pt card , mai ales ca ei se laudau ca o sa faca noile carduri fiind pregatite pt a le trimite utilizatorilor ..
Ceecee
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 133
Membru din: 06 Feb 2014, 23:03
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

Daca au spus ca o sa dureze cel putin 4 saptamani pana reintroduc optiunea de a comanda carduri, ce aveti? Anunta ei.

Ana33, nu.
wrongturn2020
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 160
Membru din: 08 Mar 2016, 15:00
Has thanked: 10 times
Been thanked: 13 times

Ceecee, nu vazusem chestia asta. Sincer m-am cam panicat, am un stress imens cu noile metode de plata. Si mi-era frica ca o sa a banii blocati intre timp. De ce au sistat aplicarea pentru carduri? Stii cumva? Multumesc
Avatar utilizator
MassEffect
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 112
Membru din: 10 Iun 2017, 06:44
Localitate: Bucharest
Has thanked: 14 times
Been thanked: 9 times

mesaj de la paxum

We are replacing existing card-holders cards first, and then we will open cards to new clients. In the meantime we have Wire, EFT, and Withdrawal to External Credit or Debit card as available withdrawal options. Thank you for choosing Paxum!
These users thanked the author MassEffect for the post:
wrongturn2020 (19 Apr 2018, 08:01)
wrongturn2020
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 160
Membru din: 08 Mar 2016, 15:00
Has thanked: 10 times
Been thanked: 13 times

Deci toti astia care au conturi noi va trebui sa asteptam cel putin o luna pana putem aplica pentru carduri, corect?:D
These users thanked the author wrongturn2020 for the post:
sweetgirl (21 Apr 2018, 14:31)
ooo_eu
Mesaje: 44
Membru din: 27 Feb 2017, 13:30
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Am vorbit cu suportul de pe cam4 si mi-au spus ca trebuie sa astept 4-5 saptamani pana sa pot comanda cardul de la paxum . :grimacing: Foarte tare ce sa zic !! '' Momentan pt a comanda un card va trebui sa mai astepti inca 4-5 saptamani pana cand aceasta functie va deveni disponibila
1:08 pm

nu stiu cat dureaza , pana cand cardul va fi trimis, pt aceasta informatie va trebui sa ii intrebati pe ei''
These users thanked the author ooo_eu for the post:
wrongturn2020 (19 Apr 2018, 12:49)
wrongturn2020
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 160
Membru din: 08 Mar 2016, 15:00
Has thanked: 10 times
Been thanked: 13 times

Omg, daca stiam faceam cont pe epayservice...pare mai accesibil. Asta e acum, important e sa primim totusi cardul. Multumesc mult pentru raspuns!
ooo_eu
Mesaje: 44
Membru din: 27 Feb 2017, 13:30
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

wrongturn2020 scrie: 19 Apr 2018, 12:49 Omg, daca stiam faceam cont pe epayservice...pare mai accesibil. Asta e acum, important e sa primim totusi cardul. Multumesc mult pentru raspuns!
Acum am aflat si eu ! Cine stie cat dureaza apoi sa primim cardul de cand il comandam ....Trist :disappointed_relieved:
Am mai citit pe aici ca epayments ar fi ok . Nu stiu ce sa zic. In conditiile in care cardul ar ajunge mai repede m-as inscrie la ei . :upside_down_face:
wrongturn2020
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 160
Membru din: 08 Mar 2016, 15:00
Has thanked: 10 times
Been thanked: 13 times

Daca vreau sa transfer bani pe un alt card, contul atasat cardului trebuie sa fie in lei sau $? Daca fac transferul direct pe card?
Avatar utilizator
pregnant87
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 151
Membru din: 26 Iun 2014, 01:45
Has thanked: 11 times
Been thanked: 8 times

Buna seara . Am trimis documentele pt paxum si in acelasi timp am selectat metoda de plata paxum pe cb.Perioada s-a încheiat,eu selectând metoda de plata paxum,cb mi-a trimis banii in contul paxum, contul fiind neaprobat grrr m-am trezit cu banii in contul paxum. Contul fiind neaprobat, banii mei sunt blocați acolo ?! Daca nici peste n zile nu mi-l aprobă; ce fac ?! Cum mi-au putut trimite banii in cont ,Contul paxum nefiind aprobat ?! Am văzut că ar exista posibilitatea de a transfera banii pe cardul personal ,imi scrie undeva sus cu roșu. Deci,pot or ba sa imi atasez un card si sa imi transfere banii ,cu toate Ca,contul paxum nu imi este neaprobat ?! Va tare multumesc
Avatar utilizator
Mery24
VIP
VIP
Mesaje: 474
Membru din: 16 Dec 2015, 13:02
Has thanked: 98 times
Been thanked: 135 times

:writing_hand:
pregnant87 scrie: 20 Apr 2018, 20:54 Buna seara . Am trimis documentele pt paxum si in acelasi timp am selectat metoda de plata paxum pe cb.Perioada s-a încheiat,eu selectând metoda de plata paxum,cb mi-a trimis banii in contul paxum, contul fiind neaprobat grrr m-am trezit cu banii in contul paxum. Contul fiind neaprobat, banii mei sunt blocați acolo ?! Daca nici peste n zile nu mi-l aprobă; ce fac ?! Cum mi-au putut trimite banii in cont ,Contul paxum nefiind aprobat ?! Am văzut că ar exista posibilitatea de a transfera banii pe cardul personal ,imi scrie undeva sus cu roșu. Deci,pot or ba sa imi atasez un card si sa imi transfere banii ,cu toate Ca,contul paxum nu imi este neaprobat ?! Va tare multumesc
Contul tău e deja activ, tu acum, pentru o deplină funcționalitate, ai nevoie să ți-l verifice. Și da, banii tăi sunt blocați, nu vei putea să îi scoți până nu ai contul complet verificat ("Proof of Identity", respectiv "Proof of Address"). Iar la cum se mișcă, e posibil să mai ai de așteptat ceva timp. La Chaturbate contul tău Paxum apare ca fiind activ, ei nu aveau de unde să știe că tu nu ai contul verificat, iar ca să eviți situația asta, puteai să mai aștepți vreo câteva zile până ți-l verifica și abia atunci să adaugi Paxum ca metodă de plată. Dar nu te necăji, că banii deja îi ai în contul Paxum, atât doar că nu poți să-i scoți. Iar Chaturbate i-a trimis deja, singura soluție este să aștepți. Eu despre Paxum am citit și lucruri bune și lucruri rele, dar le cred pe cele bune și pot să argumentez. Ai încredere.

Card la Paxum poți să îți atașezi oricând de la ce bancă vrei tu, asta fără să îți fie verificat contul: Profile Settings - Bank Accounts Add Bank account. Sau dacă vrei să adaugi card de debit/credit, atunci: Profile Settings Credit CardsAdd Card. Deci tu la Paxum ai 3 opțiuni de transfer: EFT Transfer (poți cu cont în lei sau în euro), Wire Transfer (poți în orice valută vrei tu, dar depinde și de bancă; la Transilvania, de exemplu, nu se face automat conversia din dolari în lei, deci dacă primești dolari, ai nevoie de un cont în dolari, la alte bănci nu știu cum e) și External Credit Card (aici ai nevoie de un card de debit sau credit, și la fel am văzut că se poate în orice valută). Dar nu vei putea să scoți banii până nu ai contul verificat, iar comisioanele aferente le găsești pe site-ul lor. Până vei avea opțiunea să comanzi card Paxum, implicit până îți ajunge, vei putea să folosești una dintre cele trei opțiuni menționate. De asemenea, poți să aplici și pentru https://www.cosmopayment.com/, așa cum am văzut că deja au făcut unii dintre colegi: viewtopic.php?t=17316&p=106529#p106529.

Să ne ții la curent cum evoluează treburile, dar oricum eu am încredere că va fi bine! :relaxed:
Salutând nemurirea printre muritori...
ooo_eu
Mesaje: 44
Membru din: 27 Feb 2017, 13:30
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Acelasi lucru am patit si eu cu MFC. Astept verificarea de o saptamana si nimic . Daca ar fi ceva in neregula as primi mesaj pe mail nu? Adica m-ar anunta daca ar ceva in neregula cu actele trimise sau astept mult si bine si nimic?
sweetgirl
VIP
VIP
Mesaje: 1214
Membru din: 10 Noi 2009, 17:53
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

si eu astept verificarea la paxum de aproape o saptamana ,proof identity si proof adress! parerea mea paxum este o mare porcarie si nu de incredere ,o dovedeste chair si situl lor in ce hal arata si cat de greu se misca cu verificarea !! payoneer firstchoice nimeni nu s a miscat atat de greu iar volumul tot atat de mare a fost cand a picat epass.nu au nici chat cu adminii eu nu am gasit asa ceva .pina e gata verificarea dc nu optati pe saituri bank transfer ca metoda de plata direct in contul din ro?

asa o sa ne trezim intr o zi si cu siturile de vdc inchise...
Scrie răspuns

Înapoi la “Despre video chat - discutii generale”