Experienta mea cu paxum recenta

Discutii generale despre activitatea de video chat și despre monetizarea pe platformele de tip Onlyfans. ❤️ Păreri, opinii, întrebări, mod de lucru, povești, discuții diverse despre siteuri de videochat sau Fans Sites și despre acest job in general. Toate își au locul în această categorie. ❤️✅😇
Reguli forum
Cei 7 ani de Acasă! Zero SPAM!
Avatar utilizator
arabu
Mesaje: 42
Membru din: 12 Mar 2016, 21:40
Has thanked: 5 times
Been thanked: 6 times

Buna tuturor
azi am primit prima plata de la CB pe contul meu paxum .
am facut transfer catre cardul meu bancar de la raiffeisen bank
la suma de 1000$ am platit 35.50 $ Comission

din ce am inteles de la Paxum banii vor fi in cardul meu dupa 3 zile lucratoare vom vedea si va anunt cand primesc banii in card
:heart_eyes: :heart_eyes: :heart_eyes: :heart_eyes:
These users thanked the author arabu for the post:
Ceecee (14 Apr 2018, 10:56)
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
DiamondSoul
User Junior
User Junior
Mesaje: 97
Membru din: 17 Sep 2010, 08:35
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

Ce transfer ai facut? EFT transfer sau direct pe card? Eu am vazut ca daca ii bagi direct pe card ai INSTANT withdrawal, adica intra banii imediat, am citit ca au cam fost probleme cu transferurile EFT, banii nu ai intrat in cont, au ramas blocati, cel putin asta am citit pe alt forum. Eu din informatiile stranse am citit ca sunt sanse mari ca payoneer sa revina, surse bine informate :heart_eyes: Si ca sa fie treaba buna, mi-am facut cont la ei si mi l-au aprobat in 30 de minute :grin:
Avatar utilizator
arabu
Mesaje: 42
Membru din: 12 Mar 2016, 21:40
Has thanked: 5 times
Been thanked: 6 times

DiamondSoul scrie: 14 Apr 2018, 04:33 Ce transfer ai facut? EFT transfer sau direct pe card? Eu am vazut ca daca ii bagi direct pe card ai INSTANT withdrawal, adica intra banii imediat, am citit ca au cam fost probleme cu transferurile EFT, banii nu ai intrat in cont, au ramas blocati, cel putin asta am citit pe alt forum. Eu din informatiile stranse am citit ca sunt sanse mari ca payoneer sa revina, surse bine informate :heart_eyes: Si ca sa fie treaba buna, mi-am facut cont la ei si mi l-au aprobat in 30 de minute :grin:
buna
am facut transfer direct pe card ca si PAYPAL dar bani nu sunt inca in card nu am informatii asta ca intra imediat .
mie sa pare mai bine direct in card decat EFT mai sigur cu totus sunt comissioane mai mare dar e mai bine asa .
da am auzit despre payoneer ca poate revine dar nimic official inca
Darlingirl
Mesaje: 45
Membru din: 13 Feb 2018, 20:13
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

Multumim pt informatie arabu, astept sa mi aprobe contul de payoner, si dupa sa mi pot lua si eu banii. Inca o curiozitate am, daca vei vrea sa ne spui cand iti vor intra banii, ce valoare va fi pt 1000$ ? Ma intereseaza rata de conversie dolar/ ron. Eu cand am scos cu card firstchice acum 2 sapt era de 3,65. Si acum o luna, la fel. Multumesc!
Avatar utilizator
arabu
Mesaje: 42
Membru din: 12 Mar 2016, 21:40
Has thanked: 5 times
Been thanked: 6 times

Darlingirl scrie: 14 Apr 2018, 07:55 Multumim pt informatie arabu, astept sa mi aprobe contul de payoner, si dupa sa mi pot lua si eu banii. Inca o curiozitate am, daca vei vrea sa ne spui cand iti vor intra banii, ce valoare va fi pt 1000$ ? Ma intereseaza rata de conversie dolar/ ron. Eu cand am scos cu card firstchice acum 2 sapt era de 3,65. Si acum o luna, la fel. Multumesc!
buna
cred ca ai vrust sa spui contul de PAXUM nu PAYONEER
cu siguranta vom spune cand vor intra banii si cursul este direct de la PAXUM nu are treabe cu bnca si cursul azi la PAXIM este 3.67 ROM
eu cand am avut firstchoice am scos nu mai direct in DOLLAR de la BRD si facem schimb la casa de valuta nu din banca

Cu mare plecere
Avatar utilizator
DiamondSoul
User Junior
User Junior
Mesaje: 97
Membru din: 17 Sep 2010, 08:35
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

Pai asta am zis si eu ca direct pe card este mai sigur, despre EFT am citit ca ar fii existat unele probleme, eu am dedus ca banii intra instant pe card de la ei de pe pagina :

"Paxum’s new withdrawal option enables verified clients to instantly withdraw their account funds to an already existing External Credit or Debit card issued by their local bank or other entities. This new withdrawal option can be used with debit and credit cards issued from around the world*. Withdrawn funds are received to the external card instantly.

The fee for Withdrawal to External Credit/Debit card is a flat fee of $6 USD per transaction plus 2.95% of the withdrawn amount. Maximum limits will be $2,500 USD per day, with a $15,000 USD maximum withdraw per month.

Here’s an example of how the fee is calculated; a $100 USD withdrawal to an external credit/debit card will have a fee of $8.95 USD (flat fee of $6 + percentage fee of $2.95 (2.95% of $100) = $8.95 USD"

Ori nu stiu eu engleza ori nu pricep dar pentru mine instantly inseamna instant :))
Cred ca ar fii trebuit sa precizeze ca dureaza cam 2-3 zile, eu personal nu am folosit inca paxum, astept de cateva zile sa il aprobe. Intre timp am citit ca vor da drumul la carduri saptamana viitoare ca apoi dupa cateva saptamani sa le schimbe iar cu alte carduri, treaba bun zic :))
http://paxumblog.com/2018/04/13/paxum-n ... n-the-way/
Avatar utilizator
arabu
Mesaje: 42
Membru din: 12 Mar 2016, 21:40
Has thanked: 5 times
Been thanked: 6 times

DiamondSoul scrie: 14 Apr 2018, 08:27 Pai asta am zis si eu ca direct pe card este mai sigur, despre EFT am citit ca ar fii existat unele probleme, eu am dedus ca banii intra instant pe card de la ei de pe pagina :

"Paxum’s new withdrawal option enables verified clients to instantly withdraw their account funds to an already existing External Credit or Debit card issued by their local bank or other entities. This new withdrawal option can be used with debit and credit cards issued from around the world*. Withdrawn funds are received to the external card instantly.

The fee for Withdrawal to External Credit/Debit card is a flat fee of $6 USD per transaction plus 2.95% of the withdrawn amount. Maximum limits will be $2,500 USD per day, with a $15,000 USD maximum withdraw per month.

Here’s an example of how the fee is calculated; a $100 USD withdrawal to an external credit/debit card will have a fee of $8.95 USD (flat fee of $6 + percentage fee of $2.95 (2.95% of $100) = $8.95 USD"

Ori nu stiu eu engleza ori nu pricep dar pentru mine instantly inseamna instant :))
Cred ca ar fii trebuit sa precizeze ca dureaza cam 2-3 zile, eu personal nu am folosit inca paxum, astept de cateva zile sa il aprobe. Intre timp am citit ca vor da drumul la carduri saptamana viitoare ca apoi dupa cateva saptamani sa le schimbe iar cu alte carduri, treaba bun zic :))
http://paxumblog.com/2018/04/13/paxum-n ... n-the-way/
Salut
da este mai sigur pe card parera mea ca si PAYPAL e si mai simplu
la mine apare ca este INSTANT dar poate ca e weekend dureze
si comissioane exact asa cum ai spus tu 6$+2.95% din sume
eu cred ca la ora actuele cel mai bine este PAXUM eu am avut contul de multi dar nu si card
dar despre cardul acum PAXUM a facut CARDUL noi dar vor dure putin pana primim cardur
Avatar utilizator
GlamChatStudio
GoldMember
GoldMember
Mesaje: 2311
Membru din: 30 Dec 2008, 08:57
Localitate: Bucuresti/Slatina
Has thanked: 11 times
Been thanked: 52 times
Contact:

La Paxum nu a fost absolut nici o problema la transfer in contul firmei,banii au intrat normal ca in orice alta perioada,sites care nu ofera wire avem ca metoda de plata Paxum fara card,cont virtual ,recunosc ca suma fiind foarte mare am avut ceva emotii dar nu a fost nici o problema.

Sa speram ca nu vor fi probleme nici pe viitor sau poate eu visatoare inca mai sper ca absolut toate site-urile sa faca wire fara nici o alta metoda de plata cardista lol sau macar daca revin, toti sa elimine aceste carduri si sa fie lasat doar wire prin aceste servicii intermediare,paxum,payoneer ,etc.
These users thanked the author GlamChatStudio for the post (total 2):
arabu (14 Apr 2018, 09:50) • Ceecee (14 Apr 2018, 10:56)
https://glamchatstudio.ro/ powered by GlamChatStudio
Cat de ciudati suntem noi oamenii, sa ne nastem nu cerem, sa traim nu stim si sa murim nu vrem...
Pacino
Mesaje: 30
Membru din: 13 Apr 2018, 18:48
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Cat timp dureaza wire?
Whitney
User Junior
User Junior
Mesaje: 50
Membru din: 29 Noi 2006, 16:12
Has thanked: 0
Been thanked: 6 times

Am si eu o intrebare celor ce si-au trimis actele la paxum zilele astea...inteleg ca volumul de munca este foarte mare in perioada asta si ca aproba mai greu proof of address dar cam cat a durat la voi mai exact sa nu mai fie proof of address in pending? Ei spun ca in 72 de ore se aproba blabla dar avand in vedere ca ei spun ca au support 24/7 , asta inseamna ca daca cele 72 de ore pica in weekend se pun la socoteala nu? Problema mea a fost urmatoarea ca mi-au acceptat ID ul si proof of address numai ca eu cand am vrut sa fac cerere de card ca sa fie facuta deja inainte ca ei sa printeze unele noi , m-a mancat in fund si am apasat add address si am trecut fix aceeasi adresa care a fost acceptata pana in momentul ala doar ca mi-a dat sa trimit iar actele de proof of address si acum iar sunt in pending. La cont scrie Verified and Active chiar daca proof of address e pending.Asta inseamna ca pana dispare pendingul pot sa primesc bani de la siteuri si sa ii transfer in banca in romania?
Avatar utilizator
arabu
Mesaje: 42
Membru din: 12 Mar 2016, 21:40
Has thanked: 5 times
Been thanked: 6 times

Whitney scrie: 14 Apr 2018, 14:16 Am si eu o intrebare celor ce si-au trimis actele la paxum zilele astea...inteleg ca volumul de munca este foarte mare in perioada asta si ca aproba mai greu proof of address dar cam cat a durat la voi mai exact sa nu mai fie proof of address in pending? Ei spun ca in 72 de ore se aproba blabla dar avand in vedere ca ei spun ca au support 24/7 , asta inseamna ca daca cele 72 de ore pica in weekend se pun la socoteala nu? Problema mea a fost urmatoarea ca mi-au acceptat ID ul si proof of address numai ca eu cand am vrut sa fac cerere de card ca sa fie facuta deja inainte ca ei sa printeze unele noi , m-a mancat in fund si am apasat add address si am trecut fix aceeasi adresa care a fost acceptata pana in momentul ala doar ca mi-a dat sa trimit iar actele de proof of address si acum iar sunt in pending. La cont scrie Verified and Active chiar daca proof of address e pending.Asta inseamna ca pana dispare pendingul pot sa primesc bani de la siteuri si sa ii transfer in banca in romania?
exact asa am facut si eu azi noapte :') :') :') :') :') :') da poti primi banii fara nicoprobleme sa fac si transfer catre card bancar sau cont bancar dar despre pending nu stiu cand vrea sa fie prove sa fie ca oricum nu sunt inca gata cardur si daca merge transfer catre card bancar romanesc nici nu e grabe
Avatar utilizator
MassEffect
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 112
Membru din: 10 Iun 2017, 06:44
Localitate: Bucharest
Has thanked: 14 times
Been thanked: 9 times

am depus marti documentele si inca nici un raspuns de la ei , cred ca au program 24/7 facultativ
Avatar utilizator
arabu
Mesaje: 42
Membru din: 12 Mar 2016, 21:40
Has thanked: 5 times
Been thanked: 6 times

MassEffect scrie: 14 Apr 2018, 14:26 am depus marti documentele si inca nici un raspuns de la ei , cred ca au program 24/7 facultativ
caute @paxuminc pe twitter sau @paxumchris si vb direct si spui ca astapet de marti si te ajute
These users thanked the author arabu for the post:
MassEffect (14 Apr 2018, 14:29)
Avatar utilizator
GlamChatStudio
GoldMember
GoldMember
Mesaje: 2311
Membru din: 30 Dec 2008, 08:57
Localitate: Bucuresti/Slatina
Has thanked: 11 times
Been thanked: 52 times
Contact:

Pacino scrie: 14 Apr 2018, 14:12 Cat timp dureaza wire?
3-5 maxim 7 zile lucratoare,cel mai mult a durat 7 zile.
https://glamchatstudio.ro/ powered by GlamChatStudio
Cat de ciudati suntem noi oamenii, sa ne nastem nu cerem, sa traim nu stim si sa murim nu vrem...
Pacino
Mesaje: 30
Membru din: 13 Apr 2018, 18:48
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Mersi!Stiti cumva care e diferenta intre wire si global bank transfer(GBT)oferit de payoneer?
Avatar utilizator
MassEffect
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 112
Membru din: 10 Iun 2017, 06:44
Localitate: Bucharest
Has thanked: 14 times
Been thanked: 9 times

iNTARZIERI PROCESARE DOCUMENTE LA PAXUM

2018-04-15 Document requirements
Please note that we are currently receiving a very large number of verification requests. Document verification delays will be brought back to normal shortly as we are adjusting the team in consequence.

In order to avoid unnecessary delays, please keep the following requirements in mind:

Residents of an EU country, Canada, Australia or Switzerland need to submit a single ID, such as the International Passport, National ID or Driver's License and a proof of address showing your last name and the address, issued in the last 6 months.

Resident of all other countries (ex: Russian Federation, Ukraine, Colombia, Philippines, etc.) need to submit an International Passport OR 2 other IDs, such as the National ID, Local Passport (available for Russian Federation and Ukraine citizens) Driver's License, Voter Card, Military ID or State ID and proof of address showing your last name and the, issued in the last 6 months.

We thank you for your patience.
Avatar utilizator
evaeva1
User Activ
User Activ
Mesaje: 367
Membru din: 20 Apr 2013, 09:05
Has thanked: 23 times
Been thanked: 26 times

Ca si proof of adress merge o factură?
Darlingirl
Mesaje: 45
Membru din: 13 Feb 2018, 20:13
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

evaeva1 scrie: 16 Apr 2018, 13:30 Ca si proof of adress merge o factură?
Da, merge. Eu am trimis factura de la telekom care are aceeasi adresa ca in buletin. Ai grija sa nu fie mai veche de 6 luni.
Darlingirl
Mesaje: 45
Membru din: 13 Feb 2018, 20:13
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

Personal Account User:   cro.....la@yahoo.comStatus:Unverified - Active

2018-03-16Withdrawal to External Credit/Debit Card
Paxum has introduced a new withdrawal option; Instant Withdrawal to External Credit/Debit Card. Verified clients can now instantly withdraw account funds to an already existing External Credit or Debit card issued by their local bank or other entities. This new withdrawal option can be used with debit/credit cards issued from around the world; some exceptions do apply. Withdrawn funds are received to the external card instantly. This option is available in Withdraw Funds >> Withdraw Funds To External Credit Card
Avatar utilizator
evaeva1
User Activ
User Activ
Mesaje: 367
Membru din: 20 Apr 2013, 09:05
Has thanked: 23 times
Been thanked: 26 times

Și dacă nu am factura pe numele meu? ...acum am verificat si toate utilitățile sunt pe numele soțului...Am o singura factura emisă pe numele meu pt înființare pfa însă scrie doar numele nu si adresa ...
Darlingirl
Mesaje: 45
Membru din: 13 Feb 2018, 20:13
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

evaeva1 scrie: 16 Apr 2018, 13:40 Și dacă nu am factura pe numele meu? ...acum am verificat si toate utilitățile sunt pe numele soțului...Am o singura factura emisă pe numele meu pt înființare pfa însă scrie doar numele nu si adresa ...
Ai dreptate ceea ce spui. Poate ai un alt document , sau abonament la tel tau cu adresa din buletin. Daca nu ai, vb cu suportul, eventual le trimiti factura chiar daca e pe numele sotului ca banuiesc ca aveti acelasi nume si aceeasi adresa
Avatar utilizator
evaeva1
User Activ
User Activ
Mesaje: 367
Membru din: 20 Apr 2013, 09:05
Has thanked: 23 times
Been thanked: 26 times

Darlingirl scrie: 16 Apr 2018, 14:30
evaeva1 scrie: 16 Apr 2018, 13:40 Și dacă nu am factura pe numele meu? ...acum am verificat si toate utilitățile sunt pe numele soțului...Am o singura factura emisă pe numele meu pt înființare pfa însă scrie doar numele nu si adresa ...
Ai dreptate ceea ce spui. Poate ai un alt document , sau abonament la tel tau cu adresa din buletin. Daca nu ai, vb cu suportul, eventual le trimiti factura chiar daca e pe numele sotului ca banuiesc ca aveti acelasi nume si aceeasi adresa
Mersi mult pt ajutor! Am găsit niste facturi de la niste produse comercializate online si livrate de la adr din buletin + o livrare de card de la brd. Toate conțin numele si adresa din buletin...Sper sa fie acceptate. Cat despre a lua legatura cu suportul lor am incercat telefonic si nu am reușit...Intra voice mail...
Scrie răspuns

Înapoi la “Despre video chat - discutii generale”