Deschidere cont Paxum

Discutii generale despre activitatea de video chat și despre monetizarea pe platformele de tip Onlyfans. ❤️ Păreri, opinii, întrebări, mod de lucru, povești, discuții diverse despre siteuri de videochat sau Fans Sites și despre acest job in general. Toate își au locul în această categorie. ❤️✅😇
Reguli forum
Cei 7 ani de Acasă! Zero SPAM!
Darlingirl
Mesaje: 45
Membru din: 13 Feb 2018, 20:13
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

Buna ziua. Cum Firstchoice s a inchis acum doua zile am facut cont la Paxum. Cine are cont acolo imi poate spune in cat timp s a aprobat? Cardul in cat timp v a ajuns acasa? Eu lucrez pe LJ si banii sunt inca la ei ca nu au unde sa i puna si nici eu nu ma descurc prea bine cu metodele de plata.
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
arabu
Mesaje: 42
Membru din: 12 Mar 2016, 21:40
Has thanked: 5 times
Been thanked: 6 times

eu am cont de multi acum pentru ca e nebunie vor dureze putin timp in mod normal 72 de ore dar fii sigure ca ai trimis poza clare ca sa nu ai probleme dupa aia si sa mai astapet inca 3-4 zile
despre card nu poti sa fac cerere pentru card daca nu ai cel putin singure plata de la un site dupa ce iti plateste situl fac cerere pentru card dar pana ajunge cardu poti sa fac transfer de la PAXUM la card bancar din romania sau cont ca si PAYPAL
pana vor rmane la LJ pana adug tu metoda de plata si cel mai bune metoda acum este PAXUM cred eu dar vor dure putin pana iti verifce contul
SUCCES
Ceecee
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 133
Membru din: 06 Feb 2014, 23:03
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

Nu se stie cand vor trimite Paxum cardurile lor dar poti sa atasezi contul tau pana atunci. Eu am aplicat marti si l-au aprobat azi. Se misca, rabdare!
These users thanked the author Ceecee for the post:
arabu (13 Apr 2018, 12:30)
Darlingirl
Mesaje: 45
Membru din: 13 Feb 2018, 20:13
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

Deci atunci cand da aprobarea, primesc mail. Dupa ce e aprobat imi pot intra banii de la LJ si dupa deschid cont de card la ei si mi l trimit. App. Ewallet la ei ce este? Ce comisioane au?
Avatar utilizator
WinXPfather
Moderator
Moderator
Mesaje: 2931
Membru din: 21 Mai 2005, 03:56
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 48 times
Been thanked: 92 times
Contact:

These users thanked the author WinXPfather for the post:
evaeva1 (14 Apr 2018, 09:05)
Nu intotdeauna clisma e solutia!

Imagine
Ceecee
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 133
Membru din: 06 Feb 2014, 23:03
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

Da, primesti mail. Nu stiu exact cum sta streaba cu LJ dar banuiesc ca poti sa pui payment ul pe hold pana se rezolva nebunia. O sa dureze ceva pana reusesc ei sa trimita cardurile lor. O perioada, doua, nu stiu. Daca poti sa astepti sau nu ai o suma care sa merite, asteapta. E cel mai intelept lucru pe care il poti face daca nu vrei sa folosesti contul tau de aici. E-wallet e un portofel digital, nu stiu cum sa-ti explic mai bine de atat. Nu sunt familiarizata cu comisioanele pentru cardul lor dar nu cred ca sunt de speriat si oricum nu ai de ales, o sa le platesti :)).
Darlingirl
Mesaje: 45
Membru din: 13 Feb 2018, 20:13
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

Multumesc pentru raspunsuri. Ar fi interesant transferul banilor in contul meu ing, dar citeam ca sunt comisioane destul de mari, 6$ per tranzactie plus 2,5% din suma transferata,ceea ce mi se pare mult. Stiti ca ar fi alte comisioane?
Ceecee
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 133
Membru din: 06 Feb 2014, 23:03
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

Darlingirl
Mesaje: 45
Membru din: 13 Feb 2018, 20:13
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

Multumesc, am tot citit si rascitit, numai ca eu una nu ma descurc prea bine cu termenii astia, nici sormea care lucreaza la banca😅. In fine poate are cineva rabdare sa mi spuna pe scurt cateva comisioane in lb romana. Astea cele mai importante. Multumesc
Ceecee
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 133
Membru din: 06 Feb 2014, 23:03
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

Deci poti sa primesti banii prin Wire - 50$, Eft(Electronic Funds Transfer) - 8.95$ sau direct pe cardul tau - 6$ + 3%.

Pentru cardul lor Paxum cand o sa fie cazul : Taxa anuala - 44.95$, Retragere in dolari - 2$, Retragere in orice altceva vrei tu - 2$ + conversia, Inlocuire card - 44.95$. Sper ca te-am lamurit.
Darlingirl
Mesaje: 45
Membru din: 13 Feb 2018, 20:13
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

Prin Sepa vad ca comisionul 5$, se poate transfera aici in tara la ing?
Ceecee
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 133
Membru din: 06 Feb 2014, 23:03
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

Daca as fi vazut optiunea asta disponibila pentru noi, as fi mentionat.
Avatar utilizator
manuela222
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 133
Membru din: 19 Oct 2015, 01:58
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Ce cont paxum trebuie sa deschid Business sau Personal? Mentionez ca sunt model independent. Si in cat timp ajung cardurile de la Paxum ca am auzit ca si la ei sunt probleme deoarece choice bank le emiteau si lor cardurile. Corect?
Avatar utilizator
arabu
Mesaje: 42
Membru din: 12 Mar 2016, 21:40
Has thanked: 5 times
Been thanked: 6 times

manuela222 scrie: 14 Apr 2018, 02:06 Ce cont paxum trebuie sa deschid Business sau Personal? Mentionez ca sunt model independent. Si in cat timp ajung cardurile de la Paxum ca am auzit ca si la ei sunt probleme deoarece choice bank le emiteau si lor cardurile. Corect?
buna
cont personal trenuie sa dsechidet
cardurile dureze cam 40 de zile dupa ce fac apple for card si probleme la paxum cu cardurile sa resolvat au facut alt tip de cards
These users thanked the author arabu for the post:
manuela222 (16 Apr 2018, 20:01)
Darlingirl
Mesaje: 45
Membru din: 13 Feb 2018, 20:13
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

Buna ziua din nou. Tot nu inteleg daca e aprobat contul meu. Activ este. Am incarcat 4 poze cu documente, 3 cu buletinul si una cu permisul. Daca dau clic sa vad daca sunt pending sau nu, nu mi arata decat ca pot incarca alta. La prof of adress am pus poza la telekom, acolo imi arata ca e pending. Asa e normal? Nu ar trebui sa arate pending sau acceptat sau neacceptat si pt buletin. Ideea e ca poate nu sunt acceptate nefiid poze clare sau mai stiu eu ce nu le convine si eu nu mi dau seama de treaba asta. As fi incarcat si poza de la acount aici, dar nu vad browse. Multumesc. Poate vrea cineva sa ma ajute personal. Multumesc!
Avatar utilizator
MassEffect
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 112
Membru din: 10 Iun 2017, 06:44
Localitate: Bucharest
Has thanked: 14 times
Been thanked: 9 times

trebuie sa scrie Unverified - Active , inca nu a fost verificat , dureaza 72 de ore dupa spusele lor
Darlingirl
Mesaje: 45
Membru din: 13 Feb 2018, 20:13
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

Da, asa scrie. Ma gandesc ca poate vre un document sau ceva nu e ok si sa ramana asa fara sa stiu si sa nu mi activeze contul. Daca ceva e inneregula imi dau ceva mail sau poza nu e clara... am incercat sa sun de 2 ori azi la ei, raspunde robotul si spune lasati mesaj, va contactam noi
Avatar utilizator
MassEffect
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 112
Membru din: 10 Iun 2017, 06:44
Localitate: Bucharest
Has thanked: 14 times
Been thanked: 9 times

daca este ceva gresit iti respinge documentul si te notifica pe mail
Darlingirl
Mesaje: 45
Membru din: 13 Feb 2018, 20:13
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

In seara asta am vorbit cu suportul de la jasmin si mi a spus ca ei imi pot face transferul de bani in contul meu din romania. Trebuie sa selectez moneda Euro, sa faca ei schimbul valutar, si atunci va fi in zona SEPA si comisionul este de 5 Eur. Stie cineva despre asta? Sunt riscuri ceva?
Ceecee
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 133
Membru din: 06 Feb 2014, 23:03
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

La ce riscuri te referi?
ArielaSweet
Mesaje: 6
Membru din: 19 Aug 2016, 18:31
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Buna am si eu o intrebare , astept sa imi fie acceptat contul paxum am bagat poza cu buletinul sa fie ferificat de 3 zile , dar pana se verifica il pot folosi sa bag banii de la chaturbate pe el sau trebuie sa astept mi-a dat voie sa adaug card visa
Ceecee
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 133
Membru din: 06 Feb 2014, 23:03
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

Nu. Trebuie sa iti verifice identitatea, logic.

Why do you require my identity verification documents?
We are required to have to comply with AML (Anti Money Laundering) laws. This requires us to identify all clients. The account verification procedure is straight forward and is usually completed within 48 hours. You will not be allowed to send or receive funds before you verify your true identity. De pe site ul lor.
Scrie răspuns

Înapoi la “Despre video chat - discutii generale”