S-a INCHIS First Choice?!

Discutii generale despre activitatea de video chat și despre monetizarea pe platformele de tip Onlyfans. ❤️ Păreri, opinii, întrebări, mod de lucru, povești, discuții diverse despre siteuri de videochat sau Fans Sites și despre acest job in general. Toate își au locul în această categorie. ❤️✅😇
Reguli forum
Cei 7 ani de Acasă! Zero SPAM!
Avatar utilizator
WinXPfather
Moderator
Moderator
Mesaje: 2931
Membru din: 21 Mai 2005, 03:56
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 48 times
Been thanked: 92 times
Contact:

Hai va rog nu va certati ca nu are rost. Voi sterge posturile offtopic viitoare. Hai sa pastram topicul curat. Altele sunt adevaratele probleme. Vreau sa reintram in normalitate!
These users thanked the author WinXPfather for the post (total 2):
SAD^^EYES (11 Apr 2018, 18:17) • Ericssson (12 Apr 2018, 21:29)
Nu intotdeauna clisma e solutia!

Imagine
SoulCams Models Studios wanted
Whitney
User Junior
User Junior
Mesaje: 50
Membru din: 29 Noi 2006, 16:12
Has thanked: 0
Been thanked: 6 times

MassEffect scrie: 11 Apr 2018, 12:54 a primit cineva banii inapoi in contul de stripchat ? ca le-am dat mesaj si inca nici un raspuns si nici tokensi sau banii in pending in strip
Aici nu te pot ajuta pt ca eu stripchatul il am prin boylen impreuna cu alte siteuri ca sa primesc plata zilnic dar stai calm ca stripchatul nu doreste probleme si vor rezolva totul , la fel si restul siteurilor. Chiar daca nu e prima data cand trecem printr-o criza de genul asta , siteurile nu se asteptau sa pice fchoice.
Avatar utilizator
MassEffect
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 112
Membru din: 10 Iun 2017, 06:44
Localitate: Bucharest
Has thanked: 14 times
Been thanked: 9 times

Whitney scrie: 11 Apr 2018, 13:01
MassEffect scrie: 11 Apr 2018, 12:54 a primit cineva banii inapoi in contul de stripchat ? ca le-am dat mesaj si inca nici un raspuns si nici tokensi sau banii in pending in strip
Aici nu te pot ajuta pt ca eu stripchatul il am prin boylen impreuna cu alte siteuri ca sa primesc plata zilnic dar stai calm ca stripchatul nu doreste probleme si vor rezolva totul , la fel si restul siteurilor. Chiar daca nu e prima data cand trecem printr-o criza de genul asta , siteurile nu se asteptau sa pice fchoice.
problema e ca este vb de un cont de studio si nu un cont simplu de model independent
Avatar utilizator
Mery24
VIP
VIP
Mesaje: 474
Membru din: 16 Dec 2015, 13:02
Has thanked: 98 times
Been thanked: 135 times

:writing_hand: Și a înviat forumul meu cel mai iubit, fratelooo! Cel puțin 47 postări în două zile, record pe 2018! Amu no, se poate șterge ce debitez eu aici că nu-i pe subiect și nu ajută pe nimeni, da’ drept nu am vrut să mă abțin din a-mi manifesta bucuria!

P.S. Să nu ne bucurăm prea mult totuși, să învățăm românește mai bine, și „pormă” mai vedem noi ce-om mai face, cum împărțim banii. *) :blush:
These users thanked the author Mery24 for the post (total 2):
MassEffect (11 Apr 2018, 15:47) • SAD^^EYES (11 Apr 2018, 18:16)
Salutând nemurirea printre muritori...
mariuca
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 135
Membru din: 30 Mar 2007, 16:38
Localitate: in front of my pc
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Mery24 scrie: 11 Apr 2018, 15:39 :writing_hand: ..și „pormă” mai vedem noi ce-om mai face, cum împărțim banii. *) :blush:
Mai bine jumatate-jumatate decat frateste, Mery!
These users thanked the author mariuca for the post:
Mery24 (12 Apr 2018, 01:27)
Avatar utilizator
Cata.Streamate
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 150
Membru din: 04 Ian 2016, 11:31
Has thanked: 30 times
Been thanked: 33 times
Contact:

Buna seara,

Pentru cei care nu ma cunosc, numele meu este Catalina sunt reprezentant Streamate pe Europa.

As vrea sa mentionez ca pe site in prezent avem disponibile urmatoarele metode de plata:

- Cec ( pe care nu prea il sugerez );
- Paxum ( dureaza undeva la 3 zile lucratoare sa se aprobe contul si aveti mai multe servicii de plata din care puteti alege );
- Transfer bancar direct de la noi ( pe site se specifica ''available only in US'' dar este disponibil si in Romania pentru persoanele care au o societate ( firma ) ).

Intre timp lucram sa gasim si alte alternative de plata, dar pentru persoanele care nu opereaza cu o societate, cea mai buna varianta este Paxum.

Daca aveti intrebari, nu ezitati sa ma contactati.
Toate cele bune,
Catalina
Agnes
Mesaje: 20
Membru din: 11 Apr 2018, 11:49
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

LiveJasminul recomanda PAXUM , dar sunt putin sceptica in privinta lor dupa ce am citit cateva topicuri in care modelele nu si-au mai primit banii .
wrongturn2020
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 160
Membru din: 08 Mar 2016, 15:00
Has thanked: 10 times
Been thanked: 13 times

Si eu sunt rezervata in privinta paxum, eu as opta pentru webmoney sau epay service dar nu scrie pe nicaieri nimic de ele...
eevee
Mesaje: 2
Membru din: 12 Apr 2018, 10:58
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ca sa poti sa aplici pentru un card la paxum trebuie mai intai sa primesti o plata in cont si abia dupa sa ceri si cardul? Asa mi-au zis mie in 2015 cand mi-am facut cont de paxum, dar pana la urma am ramas cu firstchoicepay si nu am mai asociat paxum la niciun site, dar se pare ca acum nu am alta varianta :(
JustModel
User Activ
User Activ
Mesaje: 221
Membru din: 18 Noi 2012, 15:45
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

webmoney este sigur, Dar foarte complicat.
Daca ai uitat parola sau ai pierdut codul, ai nevoie de toate documentele posibile, cu stampila de la notar. Nu stiu, poate s-au mai schimbat lucrurile, dar asa era 3 ani in urma.
Glamourfoto.ro -the best

IN GOD WE TRUST< ALL OTHERS MUST PAY CASH>
JustModel
User Activ
User Activ
Mesaje: 221
Membru din: 18 Noi 2012, 15:45
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

Cata.Streamate scrie: 11 Apr 2018, 22:17 Buna seara,

Pentru cei care nu ma cunosc, numele meu este Catalina sunt reprezentant Streamate pe Europa.

As vrea sa mentionez ca pe site in prezent avem disponibile urmatoarele metode de plata:

- Cec ( pe care nu prea il sugerez );
- Paxum ( dureaza undeva la 3 zile lucratoare sa se aprobe contul si aveti mai multe servicii de plata din care puteti alege );
- Transfer bancar direct de la noi ( pe site se specifica ''available only in US'' dar este disponibil si in Romania pentru persoanele care au o societate ( firma ) ).

Intre timp lucram sa gasim si alte alternative de plata, dar pentru persoanele care nu opereaza cu o societate, cea mai buna varianta este Paxum.

Daca aveti intrebari, nu ezitati sa ma contactati.
Toate cele bune,
Catalina
Buna Catalina. Ce se va intimpla cu banii care au ramas in pending pe firstchoicepay?
Glamourfoto.ro -the best

IN GOD WE TRUST< ALL OTHERS MUST PAY CASH>
juanic
Mesaje: 14
Membru din: 21 Dec 2016, 00:32
Has thanked: 0
Been thanked: 0

deci , daca pe spatele cardului de paxum scrie "This card remains the properly of Choice Bank Ltd ... " trebuie sa fac alt cont paxum ? sau trebuie sa fac cerere pentru un alt card ?
Avatar utilizator
WinXPfather
Moderator
Moderator
Mesaje: 2931
Membru din: 21 Mai 2005, 03:56
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 48 times
Been thanked: 92 times
Contact:

Alt card. Dar...

Pentru @justmodel:

If you have funds on your Firstchoice Pay prepaid card, you can withdraw them at any ATM or POS. If your funds are not loaded to your Firstchoice Pay prepaid card yet, we will send the payments by alternative means. In any case, no payment will be lost.
Nu intotdeauna clisma e solutia!

Imagine
juanic
Mesaje: 14
Membru din: 21 Dec 2016, 00:32
Has thanked: 0
Been thanked: 0

pai si cum ar trebui sa optez pentru alt card ? dau pur si simplu Apply of card si ei imi vor trimite un card valid care sa nu mai apartina de Choise Bank ? daca aplic acuma este prea devreme ? inca nu sau reglementat problemele ?
Avatar utilizator
MassEffect
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 112
Membru din: 10 Iun 2017, 06:44
Localitate: Bucharest
Has thanked: 14 times
Been thanked: 9 times

din paxum pot extrage banii cu cardul de la skrill ?
JustModel
User Activ
User Activ
Mesaje: 221
Membru din: 18 Noi 2012, 15:45
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

WinXPfather scrie: 12 Apr 2018, 12:30 Alt card. Dar...

Pentru @justmodel:

If you have funds on your Firstchoice Pay prepaid card, you can withdraw them at any ATM or POS. If your funds are not loaded to your Firstchoice Pay prepaid card yet, we will send the payments by alternative means. In any case, no payment will be lost.
multumesc.
asta scrie stripchatul.
Any funds that will be returned back to us will be added back to your Stripchat account. This process has already started for payments made on 10/04/2018.
Glamourfoto.ro -the best

IN GOD WE TRUST< ALL OTHERS MUST PAY CASH>
Avatar utilizator
Cata.Streamate
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 150
Membru din: 04 Ian 2016, 11:31
Has thanked: 30 times
Been thanked: 33 times
Contact:

JustModel scrie: 12 Apr 2018, 11:37
Cata.Streamate scrie: 11 Apr 2018, 22:17 Buna seara,

Pentru cei care nu ma cunosc, numele meu este Catalina sunt reprezentant Streamate pe Europa.

As vrea sa mentionez ca pe site in prezent avem disponibile urmatoarele metode de plata:

- Cec ( pe care nu prea il sugerez );
- Paxum ( dureaza undeva la 3 zile lucratoare sa se aprobe contul si aveti mai multe servicii de plata din care puteti alege );
- Transfer bancar direct de la noi ( pe site se specifica ''available only in US'' dar este disponibil si in Romania pentru persoanele care au o societate ( firma ) ).

Intre timp lucram sa gasim si alte alternative de plata, dar pentru persoanele care nu opereaza cu o societate, cea mai buna varianta este Paxum.

Daca aveti intrebari, nu ezitati sa ma contactati.
Toate cele bune,
Catalina
Buna Catalina. Ce se va intimpla cu banii care au ramas in pending pe firstchoicepay?

Buna,

Platile care eventual trebuiau sa ajunga prin FCP, vor ramane pe conturi ( model / studio ) pana se selecteaza o metoda noua de plata. Odata aprobata noua metoda de plata, platile vor fi trimise regulat.

Catalina
juanic
Mesaje: 14
Membru din: 21 Dec 2016, 00:32
Has thanked: 0
Been thanked: 0

eu am un card la CEC Bank pot transfera bani din paxum pe cec bank ? daca da cum ? si conversia o face banca la 35 sau mai putin de 35 ?? e ok sa aplic la paxum trimiterea unui nou card acum ?
Avatar utilizator
Mery24
VIP
VIP
Mesaje: 474
Membru din: 16 Dec 2015, 13:02
Has thanked: 98 times
Been thanked: 135 times

:writing_hand:
juanic scrie: 12 Apr 2018, 19:38 eu am un card la CEC Bank pot transfera bani din paxum pe cec bank ? daca da cum ? si conversia o face banca la 35 sau mai putin de 35 ?? e ok sa aplic la paxum trimiterea unui nou card acum ?
Da, ar trebui să meargă. Și din câte am văzut, contul bancar se poate adăuga și înainte de a-ți fi verificat contul Paxum. Ai aici un ghid cu pașii care trebuie urmați: http://paxumblog.com/wp-content/uploads ... drawal.pdf .

Poți aplica pentru card, dar nu vei primi dreptul de a comanda cardul Paxum până nu ai contul complet verificat.

Conversia nu știu pe ce criterii se face, mai exact la ce curs, dar vom afla pe parcurs.
Salutând nemurirea printre muritori...
Avatar utilizator
manuela222
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 133
Membru din: 19 Oct 2015, 01:58
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Ce parere aveti despre Epayservice? Ce documente cer, daca sunt seriosi cu platile etc. Multumesc anticipat
Avatar utilizator
Mery24
VIP
VIP
Mesaje: 474
Membru din: 16 Dec 2015, 13:02
Has thanked: 98 times
Been thanked: 135 times

:writing_hand:
juanic scrie: 12 Apr 2018, 19:38 si conversia o face banca la 35 sau mai putin de 35 ??
E un curs bun, să știi. Am făcut eu un test cu Paxum - EFT Withdrawal, Banca Transilvania:

Imagine
Salutând nemurirea printre muritori...
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

Comunicat PussyCash / Imlive


Important Message regarding payment!
We have been informed that FirstChoicePay does not load cards anymore with immediate effect. We have been alerted of the issue and understand the inconvenience that has been caused. As a result we have deployed a special dedicated team that is making sure that you receive your payout accurately and with minimum delay. Thank you for your understanding.

You can choose one of the following alternative payment options:
  • Payoneer's Global Bank Transfer (GBT) Service (Available from April 16th)
    If you would like to receive your payment via Payoneer's GBT Service please contact your PussyCash representative.
  • Paxum https://www.paxum.com/ (Available from April 16th)
    Register with Paxum and decide how you want to receive your money from them;
    Via Debit Master Card issued by Paxum to you
  • By direct Bank transfer (Europe & US only) By direct transfer to any Bank Credit Card you are holding, worldwide.
  • ePay Services https://epayservices.com/en/ (Available from May 1st) not for US residents Register with ePayServices and decide how you want to receive your money from them;
    Via Debit Master Card issued by ePayServices to you
  • By direct Bank transfer
    Paper checks - Available for US residents only (Available from May 1st)
    Provide us with your full mailing address and we will send you a paper check issued by ePayServices.
  • Intercash - Available soon - Details to be followed
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
Scrie răspuns

Înapoi la “Despre video chat - discutii generale”