Putin ajutor cu metodele de plata

Discutii generale despre activitatea de video chat și despre monetizarea pe platformele de tip Onlyfans. ❤️ Păreri, opinii, întrebări, mod de lucru, povești, discuții diverse despre siteuri de videochat sau Fans Sites și despre acest job in general. Toate își au locul în această categorie. ❤️✅😇
Reguli forum
Cei 7 ani de Acasă! Zero SPAM!
Scrie răspuns
Zet666
Mesaje: 11
Membru din: 12 Iun 2014, 15:34
Has thanked: 5 times
Been thanked: 0

Salutare. Cum eu sunt webdesigner si iubita mea lucreaza pe site-uri de aproape jumatate de an, am decis sa facem un website personal pentru alias-ul ei de model, prin care sa vindem atat photo+video cat si skype show-uri. Problema mea cea mai mare, este metoda de plata. Pana acum, PayPal a fost foarte ok, dar banuiesc ca au tras ceva ocheade pe site si am primit mail cum ca mi-au limitat contul din cauza faptului ca vindem camshows, ceea ce este in contradictoriu cu Terms of Services pe care le au ei. In afara de Stripe(nu accepta plati perntru camshows) si Payoneer(pe care sa fiu sincer, nici nu cred ca pot sa integrez plati prin payoneer pe site), mai stie cineva alte metode de plata care accepta plati pentru camshows? I'm kinda stuck here si nu as vrea sa renunt la website, avand in vedere ca aduce cam de 10 pana la 20 de ori mai multi bani decat ImLive si altele adunate...

Tin sa precizez ca website-ul ruleaza prin wordpress ca cms si folosesc woocommerce
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
Adrian
Moderator
Moderator
Mesaje: 1565
Membru din: 19 Feb 2011, 21:36
Localitate: Bucharest / Ro
Has thanked: 34 times
Been thanked: 55 times

Zet666 scrie: 05 Apr 2018, 19:08 Pana acum, PayPal a fost foarte ok, dar banuiesc ca au tras ceva ocheade pe site si am primit mail cum ca mi-au limitat contul din cauza faptului ca vindem camshows, ceea ce este in contradictoriu cu Terms of Services pe care le au ei.

PayPal a avut o politica deosebita referitoare la adult din totdeauna.

https://www.paypal.com/us/selfhelp/arti ... ces-faq569

Spor acolo
These users thanked the author Adrian for the post:
Zet666 (14 Apr 2018, 19:33)
Recomand >>> Studio Videochat Fetish >>> Work Smart Not HardCore!!!
andromaca_mulge_vaca
VIP
VIP
Mesaje: 907
Membru din: 15 Dec 2008, 18:09
Has thanked: 0
Been thanked: 17 times

Studiaza aici: https://exitcard.ro/

...sau explica-ti situatia la NETELLER sau la SKRILL (desi parca NETELLER a fos cumparat de SKRILL acum 2 ani )... ambele iti ofera atat e-wallet cat si card international de scos bani din ATM, la SKRILL poti sa si depui sau scoti bani fizic si anume prin cont personal la Raiffeisen.... amabele astea doua lucreaza cu site-urile de poker, deci ce mi-e una ce mi-e ailalta, dar e bine sa le explici treaba din start sa nu te trezesti mai tarziu cu bani inhatati sau cu militia dupa tine (a lor) ...
SKRILL este fostul moneybookers, companie britanica.

Si mai este si un serviciu care trimite bani din contul bancar al omului (cont de card sau cont de ghiseu) in contul tau bancar romanesc indiferent de banca, lei sau valuta, (persoana fizica sau juridica) , dar am uitat cum ii spune, cred ca NetPay dar nu sunt sigura, daca imi aduc aminte, revin.

Succesuri multe.
These users thanked the author andromaca_mulge_vaca for the post:
Zet666 (14 Apr 2018, 19:33)
https://www.youtube.com/watch?v=E2cwAnIZXXU
Avatar utilizator
Nord
User Activ
User Activ
Mesaje: 254
Membru din: 25 Aug 2014, 11:22
Localitate: Maramures
Has thanked: 0
Been thanked: 13 times
Contact:

Tie iti trebuie un billing processor ca si CCBill, Epoch, Zombaio etc ! Toate cele mentionate de mine sunt intens folosite in industria adult! Intra la ei pe site vezi ce conditii au si care ti se potriveste cel mai bine! Iar daca nu doresti prea multe batai de cap poti incerca sa faci un site modelcentro si acolo o sa ai totul de-a gata doar ca o sa-ti opreasca si ei o mica parte, care oricum o sa o dai la payment processor! Just my two cents!

Spor acolo!
These users thanked the author Nord for the post:
Zet666 (14 Apr 2018, 19:33)
Sfaturi generale pentru webmasteri incepatori/medii :Tips for webmasters | Live Cams
cobra1981
Veteran
Veteran
Mesaje: 501
Membru din: 29 Mai 2007, 15:59
Localitate: Targu-Mures
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times
Contact:

Recomand ModelCentro,te scapa de multe griji si probabil vei creste si la bani.
These users thanked the author cobra1981 for the post:
Zet666 (14 Apr 2018, 19:33)
Scrie răspuns

Înapoi la “Despre video chat - discutii generale”