Logitech PTZ Pro 2

Discuții generale pe subiecte cu profil tehnic. Exemplu: discuții legate de diverse probleme software/hardware cu calculatorul, camera, tableta, smartphone-ul, telefonul fie el iPhone sau Android, probleme cu internetul etc. Orice alte discuții pe teme tehnice sunt binevenite. Tutoriale utile din youtube se pot integra în forum! ⚙️⚙️⚙️
Scrie răspuns
cobra1981
Veteran
Veteran
Mesaje: 501
Membru din: 29 Mai 2007, 15:59
Localitate: Targu-Mures
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times
Contact:

Salutare,

De 3 zile am avut deosebita "placere" sa rennoiesc toate camerele din studio(respectiv ptz pro 2).
Sunt multumit de claritate,de zoom de toate astectele calitatii DAR am o mare problema,nu reusesc nicicum sa salvez setarile.NICICUM. Am incercat toate softurile de la C920,C930 4k Brio cam tot ce imi vine in minte si nici o sansa...la primul restart white balanceul si exposure se schimba.
Am incercat si varianta "old"cu print screen,chiar daca le pui la exact aceleasi valori parca nu mai sunt la fel,sau oare eu am luat-o razna?:))).
Banuiesc ca sunt multi care folosesc camerele astea de ceva timp si mi-ar fi de mare folos daca m-ar ajuta cu un sfat.

O zi buna si spor la banuti :)
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
Smart
VIP
VIP
Mesaje: 369
Membru din: 19 Noi 2013, 19:18
Localitate: Galati
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times
Contact:

Faci setarile la inceput de tura...
These users thanked the author Smart for the post:
cobra1981 (05 Apr 2018, 15:33)
www.smartchat.ro - We are not the best...That's why we try harder!
theselby
VIP
VIP
Mesaje: 600
Membru din: 02 Feb 2010, 22:53
Localitate: Iasi
Has thanked: 29 times
Been thanked: 15 times
Contact:

@Razvan - inteleg ca nu exista vreo modalitate sa se pastreze setarile acelor camere pe calculator odata ce le-ai facut?
cobra1981
Veteran
Veteran
Mesaje: 501
Membru din: 29 Mai 2007, 15:59
Localitate: Targu-Mures
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times
Contact:

Smart scrie: 05 Apr 2018, 14:06 Faci setarile la inceput de tura...
Salut Razvane,

Pai aici voi ajunge cu siguranta :) ma gandeam ca este cineva "mai pe tehnic" si a gasit vreo solutie.
Multumesc de raspuns
Avatar utilizator
Smart
VIP
VIP
Mesaje: 369
Membru din: 19 Noi 2013, 19:18
Localitate: Galati
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times
Contact:

Nu pot sa spun ca am studiat foarte mult problema asta, dar din cate stiu eu nu exista solutie si nici nu am auzit pe la cineva.
These users thanked the author Smart for the post:
theselby (24 Apr 2018, 21:25)
www.smartchat.ro - We are not the best...That's why we try harder!
Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii Tehnice”