Cum se face videochat pe mai multe siteuri?

Orice întrebare legată de activitatea de video chat sau platforme monetizare conținut pentru Adulți, oricât de simplă, puerilă, repetată de n ori pe forum în trecut, iși are locul în această categorie. Nu trebuie să uităm că absolut toți dintre noi am avut un punct de plecare, am fost începători. Deasemenea, este categoria unde vom muta topicurile care sunt banale din alte categorii. Cei care din diverse motive nu vor să ajute începătorii sunt rugați să ignore această categorie. Orice răspuns dat în silă, în sarcasm etc. va fi penalizat de mine sau Moderatori. ❤️❤️❤️😇😇😇✅✅✅✌️✌️✌️💯💯💯
Scrie răspuns
tocuri
Mesaje: 1
Membru din: 30 Aug 2017, 00:48
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Buna tuturor !!! Vin si eu cu o problema cred si sunt sigura ca ati mai auzit de ea ...OAMENI BUNI CUM SE FACE VIDEOCHAT PE MAI MULTE SITEURI CA NU INTELEG ???? ajutati.ma si pe mine daca puteti pas cu pas nu am habar ...Va multumesc o seara buna.
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
Adrian
Moderator
Moderator
Mesaje: 1564
Membru din: 19 Feb 2011, 21:36
Localitate: Bucharest / Ro
Has thanked: 34 times
Been thanked: 54 times

Buna si bine ai venit printre noi,

Este foarte foarte simplu, citeste in urmatorul topic:

tutorial-conectare-camere-web-video-t11469.html

Acolo la punctul 4 este explicat pas cu pas tot ce trebuie facut pentru a putea transmite pe mai multe siteuri.
4) Transmiterea pe mai multe siteuri de chat simultan
5) Ghid de instalare a driverelor ( webcam Tvtuner / placa captura ) sau a softurilor de split
Spor si succes, daca mai ai intrebari poti adresa.
Recomand >>> Studio Videochat Fetish >>> Work Smart Not HardCore!!!
Darlingirl
Mesaje: 45
Membru din: 13 Feb 2018, 20:13
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

Buna seara. Lucrez ca model independent pe un site de VC de aprox 3 sapt. Am deschis un cont si pe un al doilea site dar nu ma descurc cum sa folosesc un splitcam, am instalat unul, l am sters ca nu a fost bun. Am citit si tutorialul, pur si simplu nu ma descurc. Este cineva de aici care ar vrea sa ma ajute, sa mi zica exact ce splitcam sa folosesc si cum?. Multumesc!
Avatar utilizator
Adrian
Moderator
Moderator
Mesaje: 1564
Membru din: 19 Feb 2011, 21:36
Localitate: Bucharest / Ro
Has thanked: 34 times
Been thanked: 54 times

Darlingirl scrie: 18 Feb 2018, 21:34 Lucrez ca model independent pe un site de VC de aprox 3 sapt. Am deschis un cont si pe un al doilea site dar nu ma descurc cum sa folosesc un splitcam, am instalat unul, l am sters ca nu a fost bun.
Buna darlingirl (este un mesaj scurt, scriu de pe telefon)
Trebuie sa specifici pe ce site-uri lucrezi și cum te conectezi pentru ca anumite site-uri nu accepta splitcam.... ( dacă lucrezi pe streamate.com și faci broadcast folosind softul Sm nu ai sa poti folosii splitcam pentru ca nu accepta )

De ce ma rog nu a fost bun?
  • Ai selectat în splitcam la sursa video webcam-ul?
  • Ai văzut imaginea de la webcam în split? (dacă da ești la 80% mai ai un singur lucru de făcut)
  • Ai selectat pe site unde faci broadcast in loc de Webcam split ul? ( dacă da teoretic ar trebui ca imaginea sa fie ok)
Ca și split cam recomand very soft costa 20$ ( nu este necesar sa cumperi versiunea pro)
viewtopic.php?f=12&t=241
http://www.very-soft.com/product/webcamsplitter


Sunt niște pasi simpli dar care pot pune probleme câteodată. Răbdare și un pic de atenție sigur se poate face. Încercarea este mama învățăturii.

Spune exact care este pasul unde te blochezi, descrii pe larg tot ce faci, ce webcam folosești cum, când, efectiv explici tot ce faci cu lux de amanunte si atunci este posibil ca noi sa identificam problema.

Spor acolo
Recomand >>> Studio Videochat Fetish >>> Work Smart Not HardCore!!!
Darlingirl
Mesaje: 45
Membru din: 13 Feb 2018, 20:13
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

Multumeac pentru raspuns. Lucrez de 3 sapt pe Jasmin si am deschis un cont si pe Streamate pt a lucra in paralel. De aceea as vrea sa stiu ce splitcam as putea folosi pt ambele site uri. Ideea ca am incercat cu unul dar nu stiu cum sa l conectez la ambele pe o camera.net am bun..zic eu aprox 250 upload, laptop i5 cu 4gb.
Avatar utilizator
Adrian
Moderator
Moderator
Mesaje: 1564
Membru din: 19 Feb 2011, 21:36
Localitate: Bucharest / Ro
Has thanked: 34 times
Been thanked: 54 times

Darlingirl scrie: 19 Feb 2018, 20:08 Multumeac pentru raspuns. Lucrez de 3 sapt pe Jasmin si am deschis un cont si pe Streamate pt a lucra in paralel. De aceea as vrea sa stiu ce splitcam as putea folosi pt ambele site uri. Ideea ca am incercat cu unul dar nu stiu cum sa l conectez la ambele pe o camera.net am bun..zic eu aprox 250 upload, laptop i5 cu 4gb.
Ti-am spus in mesajul anterior faptul ca softul SM (streamate) nu accepta splitcam solutia ca sa faci broadcast pe amandoua este ca pe streamate sa foloseste external enconder ( adobe flme ) citeste la ei pe site cum se foloseste adobe flme/ external enconder.

- Cat despre upload 250 ... 250 Ce? si mai important UNDE faci testele ... nici nu mai mentionez ping.
- Laptop i5 cu 4 gb ram - ce generatie este? ca daca este din primele generatii, este mai greu, mai important de atat trebuie sa verifici CPU ( procesorul) in timp ce ai un site deschis gen LiveJasmin il deschizi si dupa cateva minute cand apar guesti si membrii prin camera te uiti la procesor ( daca este undeva pe la 20-40% te poti gandii sa mai deschizi un site daca cumva procesorul sta in 60-70% nu ai nici o sansa sa mai deschizi inca un site.

Nu ai spus ce anume faci si unde anume te blochezi .. pas cu pas
These users thanked the author Adrian for the post:
SAD^^EYES (20 Feb 2018, 12:58)
Recomand >>> Studio Videochat Fetish >>> Work Smart Not HardCore!!!
Whitney
User Junior
User Junior
Mesaje: 50
Membru din: 29 Noi 2006, 16:12
Has thanked: 0
Been thanked: 6 times

GlamourFoto scrie: 20 Feb 2018, 08:10
Darlingirl scrie: 19 Feb 2018, 20:08 Multumeac pentru raspuns. Lucrez de 3 sapt pe Jasmin si am deschis un cont si pe Streamate pt a lucra in paralel. De aceea as vrea sa stiu ce splitcam as putea folosi pt ambele site uri. Ideea ca am incercat cu unul dar nu stiu cum sa l conectez la ambele pe o camera.net am bun..zic eu aprox 250 upload, laptop i5 cu 4gb.
Ti-am spus in mesajul anterior faptul ca softul SM (streamate) nu accepta splitcam solutia ca sa faci broadcast pe amandoua este ca pe streamate sa foloseste external enconder ( adobe flme ) citeste la ei pe site cum se foloseste adobe flme/ external enconder.

- Cat despre upload 250 ... 250 Ce? si mai important UNDE faci testele ... nici nu mai mentionez ping.
- Laptop i5 cu 4 gb ram - ce generatie este? ca daca este din primele generatii, este mai greu, mai important de atat trebuie sa verifici CPU ( procesorul) in timp ce ai un site deschis gen LiveJasmin il deschizi si dupa cateva minute cand apar guesti si membrii prin camera te uiti la procesor ( daca este undeva pe la 20-40% te poti gandii sa mai deschizi un site daca cumva procesorul sta in 60-70% nu ai nici o sansa sa mai deschizi inca un site.

Nu ai spus ce anume faci si unde anume te blochezi .. pas cu pas
Mai are varianta sa foloseasca OBS virtual cam si atunci poate sa foloseasca obs ca si splitter .Softul de SM vede obs virtual cam cu toate ca nu vede alte splittere. Problema este ca daca foloseste obs virtual cam trebuie sa tina pe acel computer siteuri care au aceeasi rezolutie.
Whitney
User Junior
User Junior
Mesaje: 50
Membru din: 29 Noi 2006, 16:12
Has thanked: 0
Been thanked: 6 times

Whitney scrie: 11 Apr 2018, 13:13
GlamourFoto scrie: 20 Feb 2018, 08:10
Darlingirl scrie: 19 Feb 2018, 20:08 Multumeac pentru raspuns. Lucrez de 3 sapt pe Jasmin si am deschis un cont si pe Streamate pt a lucra in paralel. De aceea as vrea sa stiu ce splitcam as putea folosi pt ambele site uri. Ideea ca am incercat cu unul dar nu stiu cum sa l conectez la ambele pe o camera.net am bun..zic eu aprox 250 upload, laptop i5 cu 4gb.
Ti-am spus in mesajul anterior faptul ca softul SM (streamate) nu accepta splitcam solutia ca sa faci broadcast pe amandoua este ca pe streamate sa foloseste external enconder ( adobe flme ) citeste la ei pe site cum se foloseste adobe flme/ external enconder.

- Cat despre upload 250 ... 250 Ce? si mai important UNDE faci testele ... nici nu mai mentionez ping.
- Laptop i5 cu 4 gb ram - ce generatie este? ca daca este din primele generatii, este mai greu, mai important de atat trebuie sa verifici CPU ( procesorul) in timp ce ai un site deschis gen LiveJasmin il deschizi si dupa cateva minute cand apar guesti si membrii prin camera te uiti la procesor ( daca este undeva pe la 20-40% te poti gandii sa mai deschizi un site daca cumva procesorul sta in 60-70% nu ai nici o sansa sa mai deschizi inca un site.

Nu ai spus ce anume faci si unde anume te blochezi .. pas cu pas
Mai are varianta sa foloseasca OBS virtual cam si atunci poate sa foloseasca obs ca si splitter .Softul de SM vede obs virtual cam cu toate ca nu vede alte splittere. Problema este ca daca foloseste obs virtual cam trebuie sa tina pe acel computer siteuri care au aceeasi rezolutie. Faptul ca eu scriu doar la cererea membrilor cand sunt in privat si in rest vorbesc in engleza ma ajuta sa pot lucra pe 8 siteuri pe un desktop si pe 4 siteuri pe un laptop pt ca organizez siteurile in functie de rezolutie pe cele doua.
Scrie răspuns

Înapoi la “Forum dedicat începătorilor în Industria Adult”