Nu reusesc sa am modele (studio nou Galati)

Patroni, Acționari, Manageri, Traineri aici este locul Dumneavoastră de discuții pe teme legate de Administrare, Management Studio videochat sau Agenție de Modele! Aici este locul unde puteți face schimb de informații, să vă exprimați opiniile, părerile, cugetările, sarcasmul fin, șimțul umorului și așa mai departe! ✅✅✅
Scrie răspuns
Avatar utilizator
StudioDiamond
Mesaje: 4
Membru din: 03 Oct 2015, 22:10
Localitate: Galati
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Buna seara tuturor!Apelez si eu la voi cu niste nelamuriri care ma framanta...Am deschis de 3 luni de zile un studio in Galati.Sunt un fost model,stiu cu ce se mananca,studioul e la un nivel ridicat zic eu ca si conditii,locatie,dotari.Am facut destula reclama pe facebook,anunturi promovate la greu,pe google adwords o groaza de campanii,in ziar,am site de prezentare destul de dragut si aerisit zic eu,am pus afise,flayere...Din pacate nu reusesc sa am modele...am avut cateva interviuri,majoritatea neserioase!!!Cheltuielile lunare sunt destul de mari,am vrut sa fac ceva de calitate,nu sa ma zgarcesc...ofer bonus in prima luna lucrata 200$ si multe alte avantaje.Gresesc eu undeva?Sunt curioasa,cat v-a luat voua ca studiouri,in special cei din Galati,sa va puneti pe picioare,sa puteti achita macar cheltuielile din incasarile catorva modele...incep sa imi pierd speranta...Ce e de facut?Daca e ok,atasez si linkul cu site-ul sau facebook-ul studioului.Chiar nu mi-am batut joc si am vrut sa fiu la nivel cu studiourile de calitate din Galati de la care am si invatat multe si le apreciez enorm munca,vazand cat este de greu!Multumesc anticipat!
SoulCams Models Studios wanted
MichelleM
User Activ
User Activ
Mesaje: 236
Membru din: 03 Oct 2015, 20:10
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

Salutare, uite cred ca la fel ca si in orasul meu(nu dau nume, dar tot Moldova ) , nimic nu merge si nimic nu se misca.
Cel mai bine gandeste-te cum sa pui bani deoparte , fa-ti viata cum trebuie, casa ta, masina ta ,tot ce ai nevoie in ea si apoi mai vezi ce si cum se reglementeaza.Nu merita sa investesti bani ca mai apoi sa ii ai blocati.
Bafta.
P.S :Arata-ne site-ul
Avatar utilizator
googlefun
VIP
VIP
Mesaje: 1701
Membru din: 25 Oct 2006, 20:28
Localitate: Delta Dunarii (Chilia Veche)
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

StudioDiamond@ , problema cu care te confrunti este una generala - oricum recomand sa citesti - si ce s-a scris in link-ul de mai jos :

Link : problema-modele-t15578.html?hilit=nu gasesc modele

1. Acum nu trebuie sa te astepti sa si primesti sfaturi pertinente de la concurenta ( in special Galati) ! E ca si cum ai deschide un bar si-l intrebi pe cel de vizavi - caruia ii merge de minune barul - ce ar trebui sa faci ca sa ai si tu clienti. E logic ca , cel de vizavi abia asteapta ca tu sa tragi obloanele de tot !

2. Parerea mea personala este ca - de vreme ce ai fost model - sa te focusezi momentan pe propria performanta pe care o poti obtine din munca ta .Asta impreuna cu cele 2-3 modele pe care banuiasc ca le mai ai .Urmeaza sfatul lui Lourdes , privind munca si propria performanta , ca sa poti motiva modelele pe care le ai la acest moment , evident ...pastrand proportiile ca si asteptari :wink: !

3. Prin munca ta si modelelor pe care le ai , e greu de crezut ca nu-l poti pastra achitand cheltuielile lunare si sa ramana si ceva profit . Daca vei reusi sa performezi tu personal , pe langa ce am scris mai sus , vei dovedi ca" stii cu ce se mananca " . Macar si cele 2-3 modele pe care le ai , vor duce vorba mai departe si vor spune celor interesate ( ocazie cu care le vor si selecta , stiind la ce sa se astepte ) : Sefa lucreaza cot la cot cu noi , peste 10 ore/zi si castiga suma XXXX /perioada ! WOW !! Abia dupa ce te-ai hotarat sa performezi tu , trebuiesc cautate si selectate doar cele care au vise de realizat , care vor sa devina din cenusarese la palat , printese !!! Cele care nu au nici un fel de vis , chiar daca vor veni la interviu , se vor incadra la "neserioase " .

4. Din punctul meu de vedere anunturile astea la gramada , nu prea au sorti de izbanda , e plin netul de asa ceva .E ca si cum ai pune afise peste tot scriind : " Coca -Cola face angajari , va rugam sunati intre orele 9.00-17.00 "

Altfel ar suna un anunt facut de genul : " Coca-Cola cauta persoane dispuse la un program de lucru prelungit , pregatite pentru deplasari frecvente in strainatate . Bonusurile se vor discuta dupa prima luna de activitate , nefiind necesara rechemarea in tara , pentru a nu intrerupe nici un moment contactul cu diviziile din acele tari .Departamentul nostru financiar se va ocupa de acest aspect .Posibil sa ne vedem doar la angajare si la ceremonia de promovare . Asadar , daca vrei sa lucrezi la noi ,calatorind in jurul lumii , poti aplica pentru job "

Prin acest gen de anunt vei atrage ca un magnet persoanele cu dor de munca pe branci , care adora sa si calatoreasca , in schimb vei "descuraja" pe cei care vroiau sa se angajeze ca motostivuitori /soferi /distribuitori locali , care sunt obisnuiti ca la orele 16.00 sa mearga cu colegii la bere , sa fuga acasa la mami /nevasta ,in weekend sa mearga la tara sa-si faca tuica , nefiind dispusi la nici un fel de sacrificiu , multumindu-se cu foarte putin ...

Se intelege ca genul anuntului de mai sus , trebuie sa se bazeze si pe fapte reale , right ?

P.S Repet , nu te astepta sa primesti sfaturi de la concurenta .E si normal sa nu o faca !

P.S.S MichelleM@ , din pacate sfatul tau nu prea are cum sa-l urmeze . Deja banii au fost investiti , deci pica faza cu pusul deoparte si cu asteptarea sa vada ce se mai intampla ! Deja s-a intamplat !! :lol:

E ca si cum ai spune unui om la telefon , care rataceste de cateva zile prin desert - sub un soare arzator - deshidratat la maxim si fara o picatura de apa : " In general este bine sa ocolesti zonele desertice , chiar facand un ocol , iar apa este indicat sa ti-o rationalizezi ! " :lol: :lol:
Avatar utilizator
Smart
VIP
VIP
Mesaje: 369
Membru din: 19 Noi 2013, 19:18
Localitate: Galati
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times
Contact:

Pentru ca mi se pare o postare decenta, si ca sa ii fac in ciuda lui google o sa iti raspund eu cu toata sinceritatea:
1: La noi studio-ul sa autofinantat din prima luna de fuctionare
2: Motivul pentru care nu merg angajarile in general ( nu imi permit sa vorbesc despre cazuri particulare ) este ca a crescut masiv numarul de studio-uri iar baza de modele este aceeasi... Ai idee cate studio-uri mai mult sau mai putin cunoscute sunt in Galati?
Mai departe iti urez succes, desi cu parere de rau iti spun ca sunt foarte putine modele care au facut pasul catre studio owner si a fost ok...
www.smartchat.ro - We are not the best...That's why we try harder!
Avatar utilizator
googlefun
VIP
VIP
Mesaje: 1701
Membru din: 25 Oct 2006, 20:28
Localitate: Delta Dunarii (Chilia Veche)
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

Boss ! :wink:

Apreciem sinceritatea , dar sunt constrans sa te anunt ca nu ai reusit sa-mi faci in ciuda , atata timp cat nu am vazut cel putin 4-5 pagini - scrise marunt - gen " How to instruct .. " :)
Cand m-am referit la Galati , era doar pentru a sublinia aspectul de concureanta locala .Daca spunea ca este din Timisoara , spuneam si eu , ca cel mai putin probabil , ajutorul de acolo va veni . Prin urmare nu a fost nici un fel de apropo , boss :)) !

Aici , sunt nevoit sa-ti dau putina dreptate :
Smart scrie:Mai departe iti urez succes, desi cu parere de rau iti spun ca sunt foarte putine modele care au facut pasul catre studio owner si a fost ok...
Zic "putina " , pentru ca , daca investitia s-a datorat veniturilor obtinute pe timpul muncii la studio si nu unui imprumut , posibil sa aiba suficiente skills referitor la " cu ce se mananca " . La fel de adevarat este ca - chiar asa fiind - nu este obligatoriu , ca un fotbalist de exceptie ( vezi Hagi) sa poata deveni si un trainer la fel de bun ,right ?

Aici ,
Smart scrie: 2: Motivul pentru care nu merg angajarile in general ( nu imi permit sa vorbesc despre cazuri particulare ) este ca a crescut masiv numarul de studio-uri iar baza de modele este aceeasi...
daca nu e vorba de furtul de modele , da-mi voie sa te contrazic ceva mai serios !!! Ar fi valabila teoria ta , doar daca numarul existent de modele ar fi nevoite sa se plimbe , atat pe la studiourile deja existente , cat si pe la cele nou infiintate ... :lol:

In caz contrar , trebuie sa acceptam teoria lui Isa , din link-ul de (mult) mai sus , potrivit careia ... sunt o groaza de fete cu potential mare , care-si consuma timpul fara rost , cu micii cocalari locali :)). In orice oras se intampla asta , nu doar in cele mentionate de ea acolo .Trebuiesc doar descoperite ...
Avatar utilizator
Smart
VIP
VIP
Mesaje: 369
Membru din: 19 Noi 2013, 19:18
Localitate: Galati
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times
Contact:

@google .. Tinand cont ca Galatiul nu este un mare oras universitar, si nici nu da lumea navala sa se mute aici, ci da navala sa se mute de aici...numarul de modele este relativ constant..
Dar acum intrebare: Cate studio-uri, mai mici sau mai mari, mai legale sau mai putin legale...asa grosso modo crezi tu ca sunt in Galati, care dupa cum spuneam nu e centru universitar si nu are poate 250.000 de locuitori?..
www.smartchat.ro - We are not the best...That's why we try harder!
alexiss
VIP
VIP
Mesaje: 474
Membru din: 27 Ian 2007, 12:00
Has thanked: 0
Been thanked: 11 times
Contact:

Nu exista o reteta exacta a succesului pe parte de angajari . Probabil ai analizat cu atentie celelalte studiouri (nu doar din Galati , ci in general , studiouri vechi , premiate , etc.) atunci cand ai creat pagina web sau cea de facebook , si nu am indoieli , observand exprimarea , ca nu ai facut un lucru bun acolo . Chiar si asa , nu este suficient .

Smart spunea mai sus ca si-a acoperit cheltuielile din prima luna . Eu iti confirm ca si la NightProwl a fost lafel . In ambele cazuri vorbim insa de 2010 - 2011 cand studiourile (vizibile) din Galati le numarai pe degetele de la o singura mana . Acum situatia este cu totul alta .

Observ local o crestere calitativa a modelelor , fete cu studii , fete care vorbesc fluent cel putin o limba straina , fete care stiu pe ce lume traiesc . Pe acestea nu le vei putea niciodata convinge cu un bonus de 200 Euro la angajare . Trebuie sa ai un avantaj , ceva care sa te deosebeasca fata de restul , dar ceva REAL , plecand cu acest handicap al evidentei lipsa de experienta pe care il ai .
Cu exemplul de mai sus , NightProwl garanteaza un salariu minim de $ 2000 lunar , si l-am platit de foarte putine ori (nu e doar un tool de recrutare , ca noi oricum nu angajam foarte mult) pentru ca fetele reusesc sa castige in general cu mult peste aceasta suma . Acesta este avantajul nostru si pentru asta suntem cunoscuti in zona . Mai era un studio Black Heel daca nu gresesc , tot prin Galati , care ofera (nu am de unde sa stiu daca si plateste) 1000 de dolari in prima luna , minim garantat . Cu alte cuvinte , ceea ce considerai ca este un avantaj pentru tine , din pacate nu e chiar asa .

Nu as merge nici pe sfatul lui googlefun. Se vede ca nu are experienta in aceasta directie prin sfaturile ce le da . Intr-un studio fie esti model , fie esti manager . Daca vrei sa te ocupi serios de un studio , nu mai ai timp de modeling . Desigur ca mi se va da un contraexemplu de catre unii ultilizatori bine informati de pe aici , poate exista si astfel de exceptii , dar eu imi exprim propria parere si sfatul pe care il sustin prin experienta .

M-as bucura sa mai existe studiouri in Galati , cat mai multe si cat mai sus calitativ , pentru ca doar astfel aceasta industrie poate progresa . Doar astfel de poate schimba perceptia publica despre acest domeniu , si doar astfel se pot atrage modele si mai bine pregatite catre aceasta industrie .
AW Summit - Cel mai mare summit de videochat din lume
NightProwl - studio partener LiveJasmin :heart_eyes:
Avatar utilizator
googlefun
VIP
VIP
Mesaje: 1701
Membru din: 25 Oct 2006, 20:28
Localitate: Delta Dunarii (Chilia Veche)
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

Oameni buni ! Smart@ si Alexiss@ , este clar ca bunaziua ca nu am experienta in recrutari , in condus un studio , cu atat mai putin .Eu respect punctele voastre de vedere - numai ca , au fost cam putine - raportat la cantitatea de... material publicat :wink: .

In situatia in care este , ce este de facut ca sa poata mentine balanta dintre venituri si cheltuieli in favoarea sa ? Evident ca nu exista o solutie magica sau general valabila , dar spuneti voi daca intrevedeti vreo solutie viabila , inafara de a se apuca de munca ca model .Nu comentam acum daca a avut un start slab si poate insuficient planificat , ci doar eram si eu curios ce sfaturi poate primi ajunsa in acest punct , de vreme ce a incercat cam tot ce se poate in actiunea de recrutare .Nici nu ma hazardez sa-mi dau cu parerea , ca e posibil ca acele campanii sa nu fi fost facute professional , pentru ca acum este in alt punct , unul existential chiar si literalmente nu mai conteaza .Conteaza doar ce poate face de acum incolo ,right ?

Evident ca asa pare si poate ca asa si este : Daca vrei sa te ocupi serios de un studio , nu mai ai timp de modeling , DAR autoarea topicului nu este in situatia de a avea de ales , nemaiavand pretentia ca se ocupa serios de studio ci ca trebuie sa se ocupe serios de supravietuirea lui , si am dat exemplul ( in postarea anterioara am scris gresit "sfatul " ) lui Lourdes doar tangential , ca o solutie de moment de a iesi din impas , pentru ca oricum nu sunt asemanatoare circumstantele . Lourdes , nu din necesitatea echilibrarii balantei de venituri si cheltuieli , s-a reapucat de modeling .... :lol:

Culmea este ca , initial a dorit doar sa arate modelelor din subordine ca nu vorbeste prostii si a ajuns sa constate ca , de fapt , inca mai are un cuvant greu de spus , in clasamente ...

Cum o fi sa te apuci , asa intr-o doara , cu gand sa-i arati nepotului unde greseste la antrenamente si ca inca mai poti fi competitional intr-o disciplina sportiva oarecare , si sa devii din nou campion mondial , deasupra miilor de competitori , aparent cu viitorul in fata ?????? !!!! Absolut fabulous !!



P.S Ma opresc aici , pentru ca nu vreau sa intru in polemici cu oameni care , chiar se ocupa de recrutari , dar cu aparitia lui Alexiss@ in discutie a intervenit dilema , daca chiar exista vreo "solutie " pentru initiatoarea topicului ( inafara de cea de a se reapuca de modeling ) , al doilea motiv fiind ca , nu vreau sa o dezamagesc pe Classy , careia am apucat sa-i promit , ca voi scrie in rafale de doar 2-3 randuri !! Profit de ocazie sa o si salut , dorindu-i insanatosire cat se poate de rapida si sa-i transmit(em) ca mental / emotional , sunt(em) alaturi de ea !

P.S.S Smart@ , Galati este centru universitar ! Nu este unul mare ce-i drept , dar este !! :))
Ocupa un onorant loc 8 vad eu , spre deosebire de vecinul de la 20 km - Braila - care nu ocupa nimic :lol: ...

Sursa : http://www.zf.ro/eveniment/topul-celor- ... ri-8626566
alexiss
VIP
VIP
Mesaje: 474
Membru din: 27 Ian 2007, 12:00
Has thanked: 0
Been thanked: 11 times
Contact:

Usa studioului meu a fost intotdeauna deschisa , fata de altii de nici cei mai apropiati prieteni din domeniu nu prea stiu pe unde sunt localizati . Si am ajutat fara probleme oameni din intreaga tarisoara sa evoluieze .
Fetele cu care lucrez au fost intotdeauna invatate sa nu se ascunda , nu sunt niste mironosite pe care sa trebuiasca sa le protejez prin a nu aduce alti oameni din domeniu acolo .

Daca au putut oameni sa se deplaseze sute de km cred ca o poate dace si Diamond . Lansez pe aceasta cale invitatia .

Galatiul nu e un centru universitar @google , cum nu e nici Buzau . Doar undeva sub 15% sunt din alte localitati , restul sunt fete din Galati si Braila , adica piata locala deja existenta . Mai crede-ne si pe noi localnicii ca stim lucrurile mai bine .
AW Summit - Cel mai mare summit de videochat din lume
NightProwl - studio partener LiveJasmin :heart_eyes:
Avatar utilizator
Smart
VIP
VIP
Mesaje: 369
Membru din: 19 Noi 2013, 19:18
Localitate: Galati
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times
Contact:

@Google... Alex a deschis usa... daca se duce la el si invata o sa isi dea seama de lipsuri. Pentru a echilibra balanta de plati este simplu: Cheltui mai putin si produci mai mult.
Acum serios problema este si de timing...Chiar ma mai uitam pe facebook si in aceasta vara a fost o explozie de studio-uri noi aparute. Este normal cand se deschid peste 10 studio-uri noi intr-o vara sa fie probleme cu recrutarile...

P.S. google inca astept estimarea numarului de studio-uri din Galati

P.S. Alex daca dai vreo petrecere anunta-ne si pe noi...:))
www.smartchat.ro - We are not the best...That's why we try harder!
alexiss
VIP
VIP
Mesaje: 474
Membru din: 27 Ian 2007, 12:00
Has thanked: 0
Been thanked: 11 times
Contact:

Smart , stii bine ca in seara asta bem o apa plata cu lamaie .
AW Summit - Cel mai mare summit de videochat din lume
NightProwl - studio partener LiveJasmin :heart_eyes:
Avatar utilizator
StudioDiamond
Mesaje: 4
Membru din: 03 Oct 2015, 22:10
Localitate: Galati
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Va mulțumesc din suflet pentru ca ati rupt din timpul vostru si mi-ati raspuns.Chiar apreciez! Intr-adevar s-au deschis foarte multe vara aceasta...si Alex, as fi foarte bucuroasa sa onorez invitatia, e un gest foarte frumos! Chiar ma bucur ca studiourile din Galati sunt apropiate si nu ne bucuram de raul altuia! Va mulțumesc inca odata pentru sfaturi si idei! O seara frumoasa tuturor!
Avatar utilizator
Jobs4Adults
User Junior
User Junior
Mesaje: 92
Membru din: 14 Mai 2012, 17:58
Localitate: EroAward.com
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Una din temele mele favorite de discuții e "modelele ori fostele modele care vor sa deschidă studio"...o tema de altfel inclusa în "viața de după videochat"!

Desigur ca pare "tentant" sa crezi ca îi poți pune pe alții la munca, în timp ce tu doar dai indicațiile generale și culegi roadele, imparti și toată lumea e fericita...si nu sunt deloc sarcastic/ironic, ci sunt fidel sfatului pe care l-am dat intotdeauna: Dacă ești model sau fost model, cea mai buna afacere ce ti-o recomand e sa continui ca model! :) Dacă sunteți modele, nu va sfătuiesc sa va "grabiti" sa va schimbați meseria/afacerea! De la teen puteți trece la girl, apoi la milf, granny, poate fetish, couple, new ideas...:) Nu uitați de rețele sociale, branding, trafic și income diversification! Oportunitățile de câștig pe care le ai ca model profesionist ACUM, depășesc cu mult ce ai putea face ca NOU studio...Au zis alții înainte, au fost perioade istorice, când era loc pentru toată lumea sau chiar oportunități uriașe....Acu însă, e cam ingramadeala...mult "zgomot"...Ce îți mai rămâne sa le promiți modelelor, când deja exista grămezi de studiouri care promit TOT?

O alta foarte buna soluție e Lourdes, adică tu continui ca model profesionist și în paralel, încerci sa descoperi acele câteva rare "diamante" ce merita efortul sa le cultivi și sa te asociezi cu ele, căci cu modelele care fac bani de seminte și au o gramada de pretenții, nu prea iese socoteala!

Oricum, succes!!!
CEL MAI BUN site de Videochat!>click CHATURBATE<BEST Webcam Site!
Yahoo mess & Skype ID: jobs4adults | CamSum.com - cam summit | www.EroAward.com
Asistenta 24/7 Modelelor Incepatoare & Medii pt Videochat de Acasa!
alexiss
VIP
VIP
Mesaje: 474
Membru din: 27 Ian 2007, 12:00
Has thanked: 0
Been thanked: 11 times
Contact:

Diamond , cu mare placere . Am sa-ti las un mesaj pe facebook sa ai contactul meu, si ne vedem zilele urmatoare . Atat timp cat intentiile tale sunt pozitive , si vrei sa faci treaba serioasa , ai tot sprijinul meu . Cum am mai spus , cu cat numarul de studiouri serioase si in care se castiga bine e mai mare , cu atat imaginea industriei din care ne finantam painea de zi cu zi va fi mai buna .
AW Summit - Cel mai mare summit de videochat din lume
NightProwl - studio partener LiveJasmin :heart_eyes:
4Studio
Mesaje: 1
Membru din: 19 Oct 2015, 03:22
Has thanked: 0
Been thanked: 0

StudioDiamond contacteazama in PM si te voi ajuta eu cu mici sfaturi si trucuri.
Avatar utilizator
Studio20
VIP
VIP
Mesaje: 650
Membru din: 20 Apr 2011, 10:44
Localitate: WorldWide
Has thanked: 22 times
Been thanked: 8 times
Contact:

Fara sa activam (inca) in Galati, stiu ca piata locala este foarte aglomerata si de aceea iti sugerez urmatoarea abordare:

Stai de vorba un pic in liniste cu tine insati, pe indelete, si raspunde-ti la intrebarea De ce ar lucra un model la tine la studio? Ce elemente de plus-valoare unica le poti oferi? Dupa ce ai gasit un raspuns (sau 2-3) foarte bun, care nu va fi "platim legal" sau "e amenajat decent" ca asta nu te diferentiaza de Alexis sau de Smart cu nimic, construieste-ti studioul, echipa si marketingul axate pe acel beneficiu UNIC, cu ajutorul caruia te vei diferentia. Nu vei atrage toate modelel din oras dar nici nu e nevoie, vei atrage pe cele pentru care acel beneficiu chiar conteaza si care vor ramane sa lucreze la tine tocmai pentru ca merketingul si realitatea coincid. Vremea studiourilor "bune la tot" a trecut, urmeaza ani in care nisarea si specializarea vor fi castigatoare (ca si in alte industrii de servicii de altfel).

Succes!
These users thanked the author Studio20 for the post:
United Studios (30 Ian 2019, 15:14)
Studio 20. Cel mai mare si mai cunoscut studio de videochat din lume. 20 de locatii, 5 tari, 3 continente.

Excelam Impreuna!

http://www.studio-20.ro
Scrie răspuns

Înapoi la “Administratori de Studio Video Chat”