Cum sa faci mai multi bani pe Chaturbate?

Discutii generale despre activitatea de video chat și despre monetizarea pe platformele de tip Onlyfans. ❤️ Păreri, opinii, întrebări, mod de lucru, povești, discuții diverse despre siteuri de videochat sau Fans Sites și despre acest job in general. Toate își au locul în această categorie. ❤️✅😇
Reguli forum
Cei 7 ani de Acasă! Zero SPAM!
Avatar utilizator
alexalex101
User Junior
User Junior
Mesaje: 97
Membru din: 18 Sep 2015, 18:20
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Manuela222 ESTI PIESA ...

Site-ul este intr-o continua expansiune pregnant87. Apar modele noi, traficul se imparte la mai multi, ce e nou atrage, schimba cate ceva.

Citesc postul Manuelei222 si nu stiu daca sa rad sau sa plang.
Daca ai mai multi membri in room existe sanse mai mari sa faci bani, sa ai mai multa expunere si sa fii vazuta de mai multi potentiali membri platitori.
"Baga bine la cap ca in viata reala nu se traieste din ´´followers pe twitter´´ ci din bani!" :lol: :lol: :lol:
Serios? Twitter-ul este un loc perfect pentru promovare. Modelul X se hotaraste sa isi deschida prorpiul site unde sa vanda ce vrea muschiul ei, nu conteaza ce. Modelul X posteaza un link pe twitter cu site-ul respectiv. O parte din followersi o sa o urmeze. Sa nu mai zic ca se creeaza o legatura mai puternica intre membru si model.

"Tu oi fi de o prostie rara pentru eu nu...Si nu te mai mira tu daca fac eu ´´ceva bani´´´ pentru ca nu ai nicio idee de nimic"

What the f?
"The most important thing is to enjoy your life - to be happy - it's all that matters." - Audrey Hepburn
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
pregnant87
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 151
Membru din: 26 Iun 2014, 01:45
Has thanked: 11 times
Been thanked: 8 times

Manuela probabil daca ai avea "ceva habar" ai intelege cata munca trebuie depusa ,ca sa poti ajunge la 170k followers...cei "vechi" :) de aici inteleg.
Sunt sigura,ca voi primii si un raspuns de la cei in masura.
Despre tine....Dumnezeu cu mila !
Sunt sigura ca esti pe undeva pe pagina 20 dar vina e doar a ta....esti tinara,frumoasa si devreme acasa ! :D
Avatar utilizator
pregnant87
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 151
Membru din: 26 Iun 2014, 01:45
Has thanked: 11 times
Been thanked: 8 times

Multumesc alex...
Probabil si asta conteaza dar nu decisiv :)
O zi buna
Avatar utilizator
catzzz
Mesaje: 39
Membru din: 29 Iun 2006, 15:41
Has thanked: 8 times
Been thanked: 3 times

Imi cer scuze pt offtopic, dar am tot dat search si nu stiu stiu unde sa postez...
Suntem in data de 5, si banii de pe CB in perioada 15-30 intrau de obicei la mine pe 3. Intru in panica.. sa le scriu? A mai patit cineva asa? Parca mi-e greu sa cred ca au uitat de mine.
Voi, de obicei pe ce data luati banii, dupa ce sa taie cecul?
Multumesc.
Smooth_play
Mesaje: 2
Membru din: 05 Iul 2016, 14:07
Has thanked: 0
Been thanked: 0

A fost ziua Americii. Mai asteptam. Azi sau maine cel tarziu intra sigur.
In2WSTRN
Mesaje: 4
Membru din: 04 Iul 2016, 14:19
Has thanked: 0
Been thanked: 0

catzzz scrie:Imi cer scuze pt offtopic, dar am tot dat search si nu stiu stiu unde sa postez...
Suntem in data de 5, si banii de pe CB in perioada 15-30 intrau de obicei la mine pe 3. Intru in panica.. sa le scriu? A mai patit cineva asa? Parca mi-e greu sa cred ca au uitat de mine.
Voi, de obicei pe ce data luati banii, dupa ce sa taie cecul?
Multumesc.
Si eu primeam de obicei in 3 , dar au fost luni in care au avut intarziere..uneori char pana in data de 5 . Nu intra in panica , sunt seriosi si o sa trimita banii , cred ca problema e 4th of july:) de aceea intarzie
Avatar utilizator
Nord
User Activ
User Activ
Mesaje: 254
Membru din: 25 Aug 2014, 11:22
Localitate: Maramures
Has thanked: 0
Been thanked: 13 times
Contact:

Nu va panicati o sa intre banii ! Ei fac platile in timp de sapte zile dupa sfarsitul perioadei , in trecut au fost situatii cand au facut platile in ultimile ore din a saptea zi ! Chaturbate a fost mereu serios cu platile asa ca nu va stresati si nu ii stresati pe ei cu email-uri inutile !
Sfaturi generale pentru webmasteri incepatori/medii :Tips for webmasters | Live Cams
Avatar utilizator
catzzz
Mesaje: 39
Membru din: 29 Iun 2006, 15:41
Has thanked: 8 times
Been thanked: 3 times

Multumesc pt raspuns, am sa astept pana pe 7..
Avatar utilizator
Nord
User Activ
User Activ
Mesaje: 254
Membru din: 25 Aug 2014, 11:22
Localitate: Maramures
Has thanked: 0
Been thanked: 13 times
Contact:

Banii au intrat ! Spor la shoping !
Sfaturi generale pentru webmasteri incepatori/medii :Tips for webmasters | Live Cams
Avatar utilizator
catzzz
Mesaje: 39
Membru din: 29 Iun 2006, 15:41
Has thanked: 8 times
Been thanked: 3 times

Da, acum am verificat, super :).. ce shoping.. la plati si dat la bani la donatii.. apropo, mai e cineva de aici care doneaza din venit? Eu donez intre 10-30% din castiguri.
Avatar utilizator
eldiablo
VIP
VIP
Mesaje: 450
Membru din: 08 Ian 2010, 16:25
Localitate: Inca Bucuresti
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Daca te referi la taxe da sunt unii care mai si "doneaza" , daca te referi la donatii sociale si dezinteresate nu cred ca mai doneaza nimeni exceptand modelele care "doneaza" iubitului/iubitei iar in cazul asta se "doneaza" minim 51%
Carpe Diem va doresc la toti - Sunt implinit spiritual , dezinteresat si neinteresant financiar , gata de gluma oricand , ajut si critic gratis sincer cand pot iar daca jignesc nejustificat inseamna ca nu nu sunt eu
Avatar utilizator
catzzz
Mesaje: 39
Membru din: 29 Iun 2006, 15:41
Has thanked: 8 times
Been thanked: 3 times

Ma refeream la donatii dezinteresate. :)

Oameni buni, iar sunt offtopic!! Ma iau de cap de nervi!! Incerc sa ma loghez pe CB dar nu pot! Unde trebuie sa fie camera apare: CONNECTING... si nimic.. nici o conectare..
Nu e prima oara cand patesc, nu mai stiu ce sa fac, le am scris de multe ori si tot timpul acelasi raspuns: We trying to fix that problem. Asta e tot ce imi zic!
Specific: am mega super connectare la interent, camera HD mega buna, pc super fast, lucrez din Chrome! ( chair si din firefox tot nu merge).. NU MAI STIU CE SA FAC! SA renunt la site-ul asta? Mai pateste cineva asa ceva!?!?!!?!
Multam mult pt raspunsuri!!!
UniqueAttitude
User Junior
User Junior
Mesaje: 51
Membru din: 11 Dec 2015, 05:46
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times

Buna! Da, au fost "oarece" probleme tehnice cu chaturbate-ul , si-a revenit pe la 22:00, nu e nimic in neregula cu conexiunea ta .
kandylivy
Mesaje: 1
Membru din: 08 Mai 2017, 09:02
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Nu toate modelele cu peste 1000 persoane in room au intre 18 si 20 ani ..... eu sunt una dintre acele modele cu peste 1500 in room si am 31
Avatar utilizator
pregnant87
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 151
Membru din: 26 Iun 2014, 01:45
Has thanked: 11 times
Been thanked: 8 times

Mă gândesc la manuela222...
Oare tot așa Piesa Rară a rămas după atâta timp... sau a evoluat :(
Kickaz
Mesaje: 1
Membru din: 29 Dec 2017, 03:33
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Nu va feriti de 6tk pe minut, eu am contul de 2ani si am stat pe 6tk de la inceput...avantajul este ca iti ridica numarul de vizitatori in camera foarte mult! Daca iti setezi 6tk p minut asta nu inseamna ca si trebuie sa faci pvt, eventual poti sa setezi ca nu accepti privaturi, poti sa le explici ca deschizi privatul pe 6tk pt cei ce cheltuie minim 200de tk inainte(ca sa te asiguri ca ai de castigat cel putin 10dolari daca deschizi privatul)sau poti sa ceri extra tokensi in pvt..ideea e ca pe 6tk nu trebuie sa oferi prea multe ca sa poti sa-i faci sa-ti dea extra tipsuri , poti cere extra tk pt a folosi jucaria sau pt cum show etc...si asa se fac minim 1000-2000de tk pe zi, iti strangi membri, unii devin fideli si poti face din ce in ce si mai multi banuti
Avatar utilizator
catzzz
Mesaje: 39
Membru din: 29 Iun 2006, 15:41
Has thanked: 8 times
Been thanked: 3 times

Buna si scuze de offtopic, exista pe Chaturbate o istorie a platilor? Si daca da unde o vezi?
Am dat click la toate acestea:
Refresh Stats | Detailed Income Stats | Payment Information Form (required for payments) | Model Verification Form | Download Transaction History
Tot nu vad nimic, si nu inteleg prea mult. Cum iti dai seama daca banii au fost trimisi? Si unde vezi in total ce ai facut sa spunem acum cateva luni?

Multumesc!
Avatar utilizator
Mery24
VIP
VIP
Mesaje: 474
Membru din: 16 Dec 2015, 13:02
Has thanked: 98 times
Been thanked: 135 times

:writing_hand:
catzzz scrie: 17 Mai 2018, 10:17 Si unde vezi in total ce ai facut sa spunem acum cateva luni?
Token Stats – Scroll pe pagină până la “Period Earnings”, și acolo vezi cât ai făcut pe fiecare perioadă, problema este că îți arată câștigurile doar de pe anul curent.

Dar mai sus, la “Your Account’s Activity”, dacă o iei băbește și tot derulezi, poți să vezi arhiva și de pe anii anteriori, numai că devine obositor la un moment dat.
These users thanked the author Mery24 for the post:
catzzz (17 Mai 2018, 20:13)
Salutând nemurirea printre muritori...
Avatar utilizator
catzzz
Mesaje: 39
Membru din: 29 Iun 2006, 15:41
Has thanked: 8 times
Been thanked: 3 times

Merry24, multumesc mult! :-" Succes!
Avatar utilizator
Mery24
VIP
VIP
Mesaje: 474
Membru din: 16 Dec 2015, 13:02
Has thanked: 98 times
Been thanked: 135 times

:writing_hand: Întrebarea asta am omis-o:
catzzz scrie: 17 Mai 2018, 10:17 Cum iti dai seama daca banii au fost trimisi?
Dacă până la sfârșitul perioadei (16 și 1 ale lunii - 9 dimineața ora României), ai făcuți și convertiți minim 1000 tokens - 50$ (ePayments, Check Sent By Mail, Paxum, COSMO), sau minim 10 000 tokens - 500$ (Wire), și ai adăugată metoda de plată (una dintre cele menționate anterior), atunci știi că banii au fost trimiși sau urmează să se trimită. Urmând ulterior, în 2-3 zile (maxim 7) să primești e-mail de la Chaturbate cu confirmarea de trimitere a banilor tăi.

Mult succes și ție! :relaxed:
Salutând nemurirea printre muritori...
Scrie răspuns

Înapoi la “Despre video chat - discutii generale”