Schimb de date personale cu un membru. Cum sa scap de el?

Discutii generale despre activitatea de video chat și despre monetizarea pe platformele de tip Onlyfans. ❤️ Păreri, opinii, întrebări, mod de lucru, povești, discuții diverse despre siteuri de videochat sau Fans Sites și despre acest job in general. Toate își au locul în această categorie. ❤️✅😇
Reguli forum
Cei 7 ani de Acasă! Zero SPAM!
Scrie răspuns
blueladycat
Mesaje: 10
Membru din: 24 Mai 2015, 00:05
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

Buna tuturor! Intampin o problema, genul de capcana in care multe dintre noi suntem trase mai mult sau mai putin.
Acum cateva luni am facut schimb de skype cu un membru destul de generos, apoi ne-am dat add pe Facebook. Am avut o problema si m-a ajutat cu niste bani(250euro), bani pe care ar fi vrut fie sa ii returnez, fie sa ii fac privat de ei, etc. Este un membru destul de dificil, asta este concluzia la care am ajuns intr-un final. Ma streseaza, ma tot intreaba pe Facebook ce fac, cand intru online, imi scrie ca-i e dor de mine. Am descoperit la un moment dat niste filmulete cu mine pe net, 3 la numar, unde mi s-a parut ciudat ca pronuntasem numele lui si faceam in acel ,,privat" exact ce faceam cu el de obicei. Prin urmare, am suspectat ca el m-ar fi inregistrat si postat pe net.
L-am sters de pe Facebook spunandu-i ca am si eu viata mea personala si ma irita sa imi scrie incontinuu. M-a implorat sa il adaug inapoi si am facut-o, fiindu-mi teama sa nu cumva sa se intample ceva neplacut(unei alte fete cu care el vorbea, romanca fiind si ea, i s-a intamplat ca un profil necunoscut pe FACEBOOK sa ii posteze fotografii cu ea si prietenul ei - lucra la cuplu - fix pe pagina liceului pe care-l absolvise). Speriata ca nu cumva el sa fie si sa imi faca asa ceva si mie, l-am adaugat din nou si ne-am reluat ,,relatia".

Nu stiu ce sa fac, cum sa scap de el? Am ajuns sa nu mai pot intra online pt. ca el ma urmareste tot timpul, imi e teama sa imi mai arat fata pe site - si de la acea intamplare nu am mai facut-o, iar incasarile mi-au mai scazut.
Ce as putea face? Sa-mi inchid contul de Facebook? Sa-i spun ca m-am ,,lasat" de videochat si sa lucrez pe alt site decat Chaturbate si MFC? I-am spus la un moment dat ca vreau sa renunt si a spus ca imi doreste sa fac asta cat mai repede daca asa imi va fi mai bine.

Ajutati-ma cu un sfat, va rog, simt ca o iau razna si mi-e teama sa nu fac un alt pas gresit.
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
angeline
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 180
Membru din: 04 Sep 2008, 06:00
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ii dai omului banii inapoi :roll: :roll: :lol: :lol: si totul va reveni la normal ! :))
Intrebare : Unde a fost capcana? Eu nu am vazut nici una atata timp cat tu ai fost cea care i-ai dat adresa de bunavoie si nesilita de nimeni ! Sau te-a silit ? :roll:
Suntem ceea ce gandim!
Ceecee
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 133
Membru din: 06 Feb 2014, 23:03
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

A naibii capcana..si de 250 de euro, pfiu, mare a fost tentatia!
Genul asta de oameni renunta greu in general, chiar si daca iti platesti datoria. Lucru pe care ti-l recomand sa-l faci oricum. Ce mai este de facut acum ca sa lucrezi linistita? In primul rand sa-ti asumi ce ai facut, iar daca se intampla sa apara poze cu tine pe facebook ar trebui sa-ti amintesti ca asta este un risc pe care ti-l asumi. In rest, poate cea mai buna solutie este s-o iei de la capat pe alte site-uri, eventual sa schimbi ceva in decor, machiaj, culoarea parului, ceva care sa te faca mai greu de recunoscut. Sa-ti fie invatatura de minte!
bebelina
User Junior
User Junior
Mesaje: 73
Membru din: 12 Ian 2008, 18:17
Has thanked: 2 times
Been thanked: 0

da-i banii inapoi sau fa-i pv cum ai spus . sterge-ti contul de facebook .spune-i ca nu mai vrei sa ai de-a face cu el dar dupa ce ia-i dat banii . block si ban peste tot de cate ori vine . da prietena ta cum a scapat de el ?
BlackSwan26
Mesaje: 49
Membru din: 17 Ian 2016, 08:07
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Achita datoria si apoi fa pe victima,un pic de psihologie inversa,fa-l sa se simta aiurea ca te-a stresat pt banii aia si ca nu te asteptai ca el sa creada ca ai pus un pret pe tine.Ca il credeai diferit si ca doar i-ai cerut ajutorul si apoi a crezut ca ii apartii.Da,suna aiurea,gen nevasta prinsa de barbat in pat cu altul si ii zice"din cauza ta s-a ajuns aici",dar ai ceva sanse sa mearga.Nu te ascunde,din ce o vei face mai mult,din aia o sa te agaseze mai tare.Si stiu ca nu e treaba mea,dar gandeste inainte,nu mai suntem la nivelul la care iti e greu sa comunici cu o persoana.Cine iti cere adresa sa nu iti inchipui ca nu o sa vrea sa il rasfeti pe skype si sa ii juri iubirea vesnica de fiecare data cand vrea,sau sa iti ceara sa va intalniti.Iar facebook-ul nu se da,ca il adauga pe x si y de la tine si poate iti fac un fan club.Block si nu mai adauga pe nimeni un timp.
AnneMarie94
Mesaje: 5
Membru din: 29 Ian 2016, 10:58
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Sincer ,eu nu cred ca ai avut nicio problema ,ci pur si simplu te-ai gandit ca 250e in plus nu strica :lol: ,si ca daca tine fraierul de ce nu!Eu te sfatuiesc sa incerci sa vorbesti cu el sa-i spui ce vrea de la tine ca sa te lase impace ,si daca nu este ceva prea exagerat,fa-o.Da-i banii inapoi si sa-ti fie invatatura de minte.Pe calea usoara ,nu merge!Gandeste-te cat poti pierde acum din cauza a 250 euro.Inchizi conturi,faci altele,esti din nou noua,nu te stie nimeni,iti ia 1 luna 2 sa te ridici cat de cat,nu stii daca te vei ridica,vei face bani putini la inceput...pentru ce ,pentru parlitii aia de bani?
Am si eu o prietena care a facut exact acelasi lucru:O ridicase un membru pe imlive in hall of fame ,muncea ,ii mergea.A dat de un alt membru venea baiatul ii dadea 1500 tips in house of games.Ea intra 20 de minute cat sa stea ala cu ea de 10$ si dupa intra in house of games ii dadea creditele si iesea.Stii ce s-a ales de munca ei?Ala nu a mai venit ,ea a iesit din hall of fame,pe iml nu-i mai mergea.Lucreaza pe jasmin acum si acum regreta ca nu a muncit si a incercat sa triseze.
P.S:vezi ca povestioara e reala!
justme2015
Mesaje: 23
Membru din: 08 Mar 2015, 00:35
Has thanked: 0
Been thanked: 0

asta e greseala pe care o fac multe modele si nu inteleg ca nu se merita sa stai sa te complici pentru o suma modica......da-i banii inapoi si la revedere....
Avatar utilizator
angeline
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 180
Membru din: 04 Sep 2008, 06:00
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Prietena i-a dat 250 si putin peste si tipul a fost mai mult decat multumit probabil !
Nu mai fiti credule ,mai multe ore online mai multa dedicare si nu va mai trebui sa va ascundeti fetele pentru cativa euro !
Suntem ceea ce gandim!
PinkRose89
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Daca esti asa de slaba psihic orienteaza-te spre alt job, sincer. Nu o sa fie totul lapte si miere .Asuma-ti ceea ce faci! Ne stiu toti drept cu*** care fac membrii de bani pe skype din cauza celor ca tine care au impresia ca pot ele sa mai stoarca niste bani de la membrii in afara siteului. Tu de ce crezi ca siteurile au politica aia prin care este interzisa schimbul de date personale cu membrii??? Doar ca sa nu faci tu mai multi bani? Nu te-ai gandit ca este si pt protectia modelelor regula aia?
Avatar utilizator
SFG2707
VIP
VIP
Mesaje: 515
Membru din: 19 Sep 2010, 19:30
Has thanked: 6 times
Been thanked: 3 times

LolitaAmalia scrie: ... Ce as putea face? ...
Cand te mai intreaba ce faci ii spui ca esti ocupata cu... poti sa inventezi ce vrei dar nu fi nesimtita ... si ca daca vrea ii trimiti mesaj cand intri online, daca vrea sa intre sa te vada.
Daca lucrezi pe CTB si MFC, el e unul dintre miile de useri care te pot inregistra si care, mai devreme sau mai tarziu, SIGUR te vor inregistra. Eu l-as tine ca membru dar inceteaza cu cerutul de bani. Bani da membrul site-ului iar site-ul iti da tie partea ta. Limiteaza-te la asta.
Nu mai fi asa speriata de bombe, poti sa patesti si lucruri mai rele decat sa ai unul care sa te tot streseze cu ce faci si ca ii e dor de tine. Comporta-te cu el ca si cand e unul dintre sutele de membri, cu nimic mai cu mot sau fara mot.
Datoria de 250 sau o platesti sau faci show ca sa nu-ti scoata ochii cu asta si sa considere ca merita tratament preferential.

Sper ca macar ai invatat ceva din asta :!: :!:
Scrie răspuns

Înapoi la “Despre video chat - discutii generale”