Laptop pentru videochat

Discuții generale pe subiecte cu profil tehnic. Exemplu: discuții legate de diverse probleme software/hardware cu calculatorul, camera, tableta, smartphone-ul, telefonul fie el iPhone sau Android, probleme cu internetul etc. Orice alte discuții pe teme tehnice sunt binevenite. Tutoriale utile din youtube se pot integra în forum! ⚙️⚙️⚙️
Scrie răspuns
likeasunshine
Mesaje: 14
Membru din: 24 Iun 2015, 06:42
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Buna,
La Multi Ani !
Va doresc multa prosperitate pe toate planurile in noul an!
Va rog mult, vreti sa ma ajutati cu un sfat?!
Vreau sa cumpar un laptop care sa susutina xlovecam, xmodels, amamteurcommunity.sau macar doua site uri; bugetul meu e 1500.00 -1700.00.
Am gasit acest laptop sh pe olx
http://olx.ro/oferta/urgent-vand-laptop ... 5jvvu.html
Ce parere aveti?
Eu consider ca ar fi bun, insa nu am multe cunostinte in it si nu am nici multa experienta in videochat;am inceput de cateva luni .
Va rog mult, ma sfatuiti??Ce parere aveti?
Multumesc din suflet.
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
googlefun
VIP
VIP
Mesaje: 1701
Membru din: 25 Oct 2006, 20:28
Localitate: Delta Dunarii (Chilia Veche)
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

likeasunshine scrie:googlefun, te rog mult vrei sa imi acorzi si mie putina atentie?

Da, cum sa nu ? ! Am citit postarea ta , e bun acel laptop pt ce vrei tu , daca la asta faci referire . :)

E bun ca specificatii tehnice ,dar nu trece cu vederea ca nu este o firma cel care vinde , ci o persoana fizica .Drept urmare , odata vanzarea -cumpararea finalizata nu mai ai alte cai de atac , in caz ca nu functioneaza in parametri !

Spun asta , deoarece acum 2 zile am vorbit cu un user al forumului care a achizitionat un laptop nou nout , cu un procesor mult mai bun ca cel de pe OLX si spune ca nu tine 3 sesiuni .Se restarteaza la intervale regulate . Problema userului de care zic este ca , cu toate ca l-a luat nou din magazin , nu l-a folosit o buna bucata de vreme , nestiind ca pot aparea probleme la el .Trecand perioada , nu-l mai poate returna .

Repet : ca pret e foarte bun ce ai gasit . Daca poti face o intelegere cu el in prealabil ar fi bine .In sensul ca , ii dai un acont de 500 lei sa zicem , il testezi o zi intreaga si daca merge platesti si diferenta , daca nu merge cum te astepti , sa fie deacord sa-ti restituie avansul si tu laptopul .

Cam atat pot sa-ti spun de acel laptop pe care l-ai gasit .De cele mai multe ori , cand un produs /serviciu pare prea ieftin ..probabil nu e chiar asa .Totusi , daca accepta proba si-l forjezi o zi intreaga la ce-ti trebuie , eu zic ca merita sa-l cumperi .
Avatar utilizator
Adrian
Moderator
Moderator
Mesaje: 1564
Membru din: 19 Feb 2011, 21:36
Localitate: Bucharest / Ro
Has thanked: 34 times
Been thanked: 54 times

likeasunshine scrie: Va rog mult, vreti sa ma ajutati cu un sfat?!
Vreau sa cumpar un laptop


NU CUMPARA LAPTOP ,,, e atat de simplu...
Daca nu ai banuti pentru un laptop care zboara ( costa de cateva ori bugetul pe care il ai )
NU cumpara pt ca ai sa te chinui ...

Spun acest lucru pentru ca in ultima perioada mi-au trecut prin mana cateva laptopuri care nu erau iefine (in jur la 25-30) .. mi-a venit sa le arunc pe geam .. nu existau drivere pt win7, la 2 siteuri procesorul era in 80% cand il deschideai pe al 3-lea devenea un fel de rasnita, se incing ...etc etc.

Asa ca am pus mana am cumparat pc-uri si nu au mai fost probleme.
Recomand >>> Studio Videochat Fetish >>> Work Smart Not HardCore!!!
likeasunshine
Mesaje: 14
Membru din: 24 Iun 2015, 06:42
Has thanked: 0
Been thanked: 0

google fun, multumesc din suflet pentru sfat si explicatii si invataminte; cat de mult ajuti!!
Problema este ca eu abia acum am citit mesajul tau; laptopul deja l am cumparat; imi asum: daca nu duce cat am nevoie, macar pentru 1-2 site uri sa ma ajute cateva luni pana reusesc sa strang banuti pentru un pc.
Laptopul pe care il am-unul micut si puternic si jucaus si care mi a fost alaturi in cele mai grele momente- nu prea mai face fata, cred ca imbatraneste; si acesta a fost al doilea motiv pentru care am urgentat cumpararea, in plus nici camera hd a laptopului nu ma mai ajuta....
Asa ca, am putin inima indoita , ma intreb daca oare va face fata, va duce mai mult esite uri??
Promit sa te tin la curent cu evolutia laptopului si in momentul in care sunt pregatita financiar sa cumpar un pc, voi indrazni sa iti cer parerea.
Multumesc din suflet pentru bunavointa si ajutor....regret tare mult ca nu am reusit sa citesc mesajul tau la timp, insa am retinut sfatul tau si il voi aplica .
Multumesc inca o data si iti doresc un an nou plin de prosperitate si liniste sufleteasca si sanantate!
likeasunshine
Mesaje: 14
Membru din: 24 Iun 2015, 06:42
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Glamourfoto, in acest moment am nevoie de laptop; nu este o investitie pe termen lung ci cat sa ma ajute pentru un termen scurt sa traiesc si sa scot banutii pentru un pc; am observat ca toata lumea recomanda un pc, am devenit atenta, insa in acest moment laptopul e singura investitie care ma poate ajuta : locuiesc cu chirie, am nevoie sa ma mut, etc etc....apoi imi voi cumpara un pc.
Multumesc mult pentru ajutor. Sper ca intr o zi sa reusesc sa ajung sa fac sedinte foto la tine.
Mult succes si sanatate in noul an iti doresc!
Avatar utilizator
googlefun
VIP
VIP
Mesaje: 1701
Membru din: 25 Oct 2006, 20:28
Localitate: Delta Dunarii (Chilia Veche)
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

Salutare , likeasunshine@

Ia spune-ne , stai cu stingatorul langa laptop , sau functioneaza in conditii bune pe site-urile tale ?

Cu ce te-am mai putea ajuta noi , in caz ca nu merge cum trebuie - ar mai fi - sa-l sunam toti (de pe forum ) pe vanzator . La vreo 3-400 de telefoane primite , sa intrebam despre laptop evident (majoritatea dupa 12 noaptea ) , ori schimba numarul de telefon , ori te suna pe tine sa faceti schimbul la loc ... :lol: :lol: :lol:
likeasunshine
Mesaje: 14
Membru din: 24 Iun 2015, 06:42
Has thanked: 0
Been thanked: 0

googlefun...laptopul e f bun...duce 4 in acelasi timp; eu deocamdata nu am experienta necesara pentru a lucra pe 4 in acelasi timp.....pentru moment incerc sa ma obisnuiesc cu 3..
am avut noroc , slava domnului, ca nu am luat teapa cu laptopul..chiar e ok: nu a fost folosit intens, nu se incinge inca repede...
hahahahaha
esti extraordinar cu umorul tau!!
ati putea sa ma ajutati sa mi spuneti daca stiti pe unde as putea invata limba germana...sau un curs ceva...
multumesc din suflet pentru timpul pe care mi l acorzi ...si informatiile pe care mi le daruio din experienta ta; esti f generos
iti doresc sa ai parte de tot ceea ce imi oferi
Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii Tehnice”