As avea nevoie de un webmaster.

Discutii generale despre activitatea de video chat și despre monetizarea pe platformele de tip Onlyfans. ❤️ Păreri, opinii, întrebări, mod de lucru, povești, discuții diverse despre siteuri de videochat sau Fans Sites și despre acest job in general. Toate își au locul în această categorie. ❤️✅😇
Reguli forum
Cei 7 ani de Acasă! Zero SPAM!
Scrie răspuns
xxalexxx
Mesaje: 3
Membru din: 02 Ian 2016, 00:08
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Buna seara dragilor!
Am si eu o intrebare:cum as puyea sa imi promovez camera de videochat?din ce am vazut pe internet as avea nevoie de un webmaster dar pana acum nu am gasit nici unu..stiti cumva unde pot sa gasesc?sau alta metoda de promovare?va multumesc anticipat.
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
Adrian
Moderator
Moderator
Mesaje: 1564
Membru din: 19 Feb 2011, 21:36
Localitate: Bucharest / Ro
Has thanked: 34 times
Been thanked: 54 times

xxalexxx scrie:Buna seara dragilor!
Am si eu o intrebare:cum as puyea sa imi promovez camera de videochat?din ce am vazut pe internet as avea nevoie de un webmaster dar pana acum nu am gasit nici unu..stiti cumva unde pot sa gasesc?sau alta metoda de promovare?va multumesc anticipat.

Iti poti promova camera de videochat lucrand cat mai mult si cat mai ok, nu mai visati ( fac referire la toata lumea credula ) ca webmasterul magician o sa va trimita 10000 de useri in room in fiecare zi si o sa va ridicati incasarile de 17 ori, pentru ca va inbatati cu apa de la robinet.

Un webmaster nu o sa promoveze niciodata un model care nu are potential, care nu sta online care nu vinde, converteste si NU O SA CEARA NICIODATA BANI PE CEEA CE FACE.

Pentru ca el i-si scoate banul efectiv din promovarea care ti-o face... daca o face cum trebuie ia banut si poate mai mult ca tine... daca iti cere bani ca sa te "promoveze" cel mai sigur nu o sa o faca si ai dat banul ca sa iti hranesti o iluzie.

Nu trebuie sa il cauti tu pe el .. te gaseste el pe tine :) si de cele mai multe ori nici nu stii ca se ocupa de tine. :)

Un webmaster bun, cu trafic de calitate nu o sa ti trimita tie traficul care ii poate aduce 10k / perioada. Nu ai cum sa ii dai tu suficienti bani incat sa fie multumit. Daca ii dai 100-300$ in cel mai bun caz de pune pe un Wl si mare inginerie nu ai facut ci doar ai dat banutul.

Cel mai bun lucru care il poti face este sa corectezi ce ai de corectat si sa lucrezi cat mai mult.

Spor acolo.
Recomand >>> Studio Videochat Fetish >>> Work Smart Not HardCore!!!
Avatar utilizator
Nord
User Activ
User Activ
Mesaje: 254
Membru din: 25 Aug 2014, 11:22
Localitate: Maramures
Has thanked: 0
Been thanked: 13 times
Contact:

Eu am mai scris aici pe forum de cateva ori si ma repet si acum , cum a zis si Glamour munciti respectati un orar , stati cat mai mult online , fiti la zi cu dotarile tehnice si o sa fiti promovati de catre site prin rankings mai bune iar membrii o sa va cunoasca mai bine o sa se obisnuiasca cu voi iar incasarile o sa creasca ! Webmasterii oricum promoveaza site-urile oricum toate modelele benificiaza de traficul lor tinand numai de ele cum folosesc acel trafic ! De exemplu eu prefer sa trimit traficul direct catre site decat catre un model anume (fiind chiar si model de top) , de ce ? simplu pentru ca omul ajunge pe site si are de unde alege modelul preferat in schimb daca intra pe un model anume sunt sanse mari ca modelul sa nu-i placa si sa plece pentru todeauna de pe site fara sa caute alte modele ! Deci secretul promovarii e munca si implicarea iar promovarea o va face site-ul o sa-ti trimita de la sine mai multi membrii prin o clasare mai buna in pagina ! ...... cat despre asa zisii webmasteri care cer bani pentru o asa zisa promovare .... mai bine fugiti de astfel de persoane sunt toti tepari care nu reusesc sa faca intr-un an bani echivalentul domeniului site-ului ! Acum bineinteles pentru modelele de profesie care doresc sa faca un brand din imaginea lor exista alte posibilitati de promovare si monetizare a imaginii cum ar fi un paysite Modelcentro .......

Multa Bafta !
Sfaturi generale pentru webmasteri incepatori/medii :Tips for webmasters | Live Cams
xxalexxx
Mesaje: 3
Membru din: 02 Ian 2016, 00:08
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Multumesc mult pentru sfaturi.O sa le urmez si sper sa dea roade:)
Va doresc un an nou fericit si multumesc pentru raspunsuri :D
Avatar utilizator
WinXPfather
Moderator
Moderator
Mesaje: 2931
Membru din: 21 Mai 2005, 03:56
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 48 times
Been thanked: 92 times
Contact:

Rezolvarea tuturor problemelor e la id ul winxpfather. Drum sens unic spre intelepciune. Numai blonde cu bani multi! Totul despre vch in 3 penetrari simple!
Nu intotdeauna clisma e solutia!

Imagine
xxalexxx
Mesaje: 3
Membru din: 02 Ian 2016, 00:08
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Esti sigur ca esti intreg la cap WinXfather?cand ai facut ultimul control?

ps:vezi sa nu ii dai aparatu peste cap :D :D :D
Avatar utilizator
WinXPfather
Moderator
Moderator
Mesaje: 2931
Membru din: 21 Mai 2005, 03:56
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 48 times
Been thanked: 92 times
Contact:

Nah, am incercat si eu ;). Vreau si eu sa fiu iubi. Ca e o moda. Majoritatea modelelor are iubi. Vreau sa am si eu cardul fraierei, cand se duce la manichiura sa faca cerere scrisa pentru ce are nevoie de bani. Eu sa tunez ursuletul fara limita.

Daca exista vreo modeala care vrea promovare sa ma contacteze. O bag peste tot.
Nu intotdeauna clisma e solutia!

Imagine
Scrie răspuns

Înapoi la “Despre video chat - discutii generale”