Impostor sau.....

Discutii generale despre activitatea de video chat și despre monetizarea pe platformele de tip Onlyfans. ❤️ Păreri, opinii, întrebări, mod de lucru, povești, discuții diverse despre siteuri de videochat sau Fans Sites și despre acest job in general. Toate își au locul în această categorie. ❤️✅😇
Reguli forum
Cei 7 ani de Acasă! Zero SPAM!
chocolatebar
Mesaje: 15
Membru din: 11 Noi 2015, 19:25
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Buna! Fac videochat de un an , am inceput la un studio dar apoi am decis impreuna cu iubitul meu sa ne deschidem noi unul. Inceputul suna bine nu? Tin sa precizez ca am 21 de ani iau iubitul meu 32. Pentru a deschide acest studio s-a imprumutat de niste bani ( tin sa precizez ca el nu munceste, spune ca el nu se preteaza sa la un salariu de 20 de milioane , iar asta m-a pus pe ganduri) . Pentru inceput am muncit eu singura ca sa acopar datoria, si la modul ca munceam , chiar daca nu faceam extraordinar de mult , m-am chinuit sa fac banii aia ( la propriu chinuiala ) pentru ca eram moral la pamant , de aceea nu aveam randament in fata camerei. Timpul a trecut iar omul isi vedea de viata iar eu munceam ca proasta sa acopar datoria. Pe parcus pe langa banii care ii aveam de dat au mai aparut cheltuieli si altii bani de dat inapoi. Iar eu munceam singura. Serile plageam , dar am spus ca se merita ca dupa sa am un studio al meu. Dar oare el merita? Acum am cedat, sunt la pamant, nu am cum cine sa vorbesc, nu e nimeni langa mine. Mai am putin si dau datoria si dupa voi fi pe plus, dar oare merita acest om sa profite de munca mea in timp ce el o freaca toata ziua??? STIU! SUNT NAIVA. DAR VA ROG AM NEVOIE DE AJUTORUL SI SFATURILE VOASTRE... :!: :?:
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
Smart
VIP
VIP
Mesaje: 369
Membru din: 19 Noi 2013, 19:18
Localitate: Galati
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times
Contact:

Este povestea clasica, model care lucreaza ok la studio indoctrinata de uby sa nu mai dea 50% la patronii aia rai care profita de pe urma ei si sa isi deschida propriul studio, desi habar nu are cu ce se mananca. Planuri 0, atat de afaceri cat si de intrat in legalitate, castigurile vor fi pe masura. Atat timp cat tu muncesti sa platesti datoriile lui uby, nu vad cine se ocupa de studio. Cine se ocupa de marketing, cine se ocupa de training, cine se ocupa de cele multe chestii care trebuiesc facute intr-un studio... Mai departe trage tu concluziile, tot ce pot sa iti spun este ca probabil sunt sute de fete in situatia ta...
www.smartchat.ro - We are not the best...That's why we try harder!
chocolatebar
Mesaje: 15
Membru din: 11 Noi 2015, 19:25
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Eu am lucrat in viata pana la 21 de ani de toate, incepand cu impartit pliante , stiu sa apreciez banii la adevarata lor valoare. Stiu ca sunt zile mai negre in care, indiferent cat de buna esti ca model nu iti merge asa bine. Iar cand "iubi" vine acasa si ma intreaba cat am facut si ii spun 50$ imi reproseaza lucrul asta. I MEAN WHAT THE FUCK ? Prostia a fost facuta pentru ca firma exista la Oficiul Comertului cu acte si tot, unde el este asociat, eu fiind administrator. Vreau sa fac totul cu cap, vreau sa fiu fata desteapta ( daca nu am fost pana acum , niciodata nu-i prea tarziu) si sa imi gasesc un alt loc incet incet , pana cand intr-o zi sa plec detot . Voi ce spuneti? Crede-ti ca procedez bine? Ideea este ca eu cred ca am intrat in depresie, pentru ca erau zile cand practic nu ieseam afara din casa. Prietenii s-au departat usor usor de mine tot din cauza ca el imi baga in cap prostii ca sa numai am viata sociala .
Avatar utilizator
Smart
VIP
VIP
Mesaje: 369
Membru din: 19 Noi 2013, 19:18
Localitate: Galati
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times
Contact:

Pai tu de fapt stii care este situatia...se pare ca ai nevoie doar de confirmari...
www.smartchat.ro - We are not the best...That's why we try harder!
chocolatebar
Mesaje: 15
Membru din: 11 Noi 2015, 19:25
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Credeti ca este un minus faptul ca am o firma deschisa cu el? Ideea este ca in momentul in care as vrea sa plec , nu as dorii sa il mai vad vreodata .Dar pentru ca firma sa fie desfiintata ma gandesc ca tot va mai trebuii sa dau ochii cu el
black&white
User Junior
User Junior
Mesaje: 88
Membru din: 05 Feb 2014, 10:13
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Auzi nu se preteaza la un salar de 20 de mil :)))))))) Is sute de mii de oameni in tara asta care viseaza la salariul asta si muncest 12 ore pe zi pentru mai putin de jumatate.

Raspunsul la intrebare il stii deja doar ca din anumite motive ti-i frica sau lene sau whatever sa scapi de individ. Orice ai face nu uita un lucru cu anii astia nu te mai intalnesti si fii convinsa ca dupa ce "iti trece vremea" omu o sa se plece singurel catre o alta naiva pe care sa o stoarca de bani!

Daca te hotarasti sa pleci insa sfatul meu e s-o tai brusc si din radacina, nu cu incetisorul ca asa numa pierzi timp si bani si exista marele risc sa amani pana cand te trezesti ca de fapt o plecat el. Ia legatura cu un avocat sa vezi ce poti face pe partea legala si inceteaza sa-i mai platesti datoriile sau sa te mai vezi cu el. Fie ca te intorci la studio sau ca o sa lucrezi ca independenta fa-o pentru tine si nimeni altcineva!
chocolatebar
Mesaje: 15
Membru din: 11 Noi 2015, 19:25
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Nu imi este lene , doar ca am fost oarecum oarba in tot acest timp, in care ma gandeam ca voi putea sa-mi deschid ceva al meu , dar am pierdut esentialul. Acela in care un barbat ajuns la 32 de ani nu are un venit nici macar minim pe economie dar are pretentia sa fie patron de studio de videochat . As fi apreciat si un barbat care era vanzator la magazin decat pe cineva care o freaca la rece .
Avatar utilizator
alexalex101
User Junior
User Junior
Mesaje: 97
Membru din: 18 Sep 2015, 18:20
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Nu, nu merita sa profite de munca ta. Imi pare rau cand aud chestii de genul si pot spune ca am fost acolo si stiu prin ce treci... Totul depinde de tine.
"The most important thing is to enjoy your life - to be happy - it's all that matters." - Audrey Hepburn
StillYoung
Mesaje: 45
Membru din: 24 Oct 2006, 00:25
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Draga Chocolat, esti ca si copilul meu si ma doare sufletul sa stiu ca suferi...
Daca ai macar o singura prietena pe la vreun studio, incearca sa te muti la studio doar ca sa castigi banii doar pentru tine si ca sa mai vorbesti cu fetele.
Abia DUPA ce ai facut miscarea asta, ii spui baiatului ---ii spui ca erai foarte singura lucrand de acasa si ca oricum nu mai faceai asa de multi bani.
Daca ai gasi un studio care ofera SI cazare, si daca ai putea sa nu-i spui adresa, ar fi super!

El nu ar avea cum sa-ti ia din banii de la studio si la scurt timp inchizi firma.

Pe urma ai toata viata sa lucrezi de acasa dar la 21 de ani, merita sa iesi in oras cu fetele, sa mergi la petreceri si la discoteca, sa pleci eventual cu o prietena intr-o mini-vacanta, in weekend...cu alte cuvinte, sa faci distanta dintre tine si el cat mai mare.
Eu sunt deja bunica iar nurorile mele sunt amandoua depresive, una dupa ce a nascut al doilea copil. Fete tinere, cu parinti instariti care de indata ce s-a stricat masina tata i-a si cumparat alta noua..adica ele nici nu au macar problema banilor dar faptul ca s-au legat la cap de tinere, de la douazeci si ceva de ani, le afecteaza acum..

Iti doresc sa te ajute Dumnezeu sa poti iesi din situatia asta si te imbratisez cu drag,

StillYoung
Avatar utilizator
DiamondSoul
User Junior
User Junior
Mesaje: 97
Membru din: 17 Sep 2010, 08:35
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

Il mai iubesti? Cheltuie banii aiurea? Iti vorbeste urat? Te ajuta cand este vorba de treburile casnice sau chiar nu face absolut nimic? Ai vorbit cu el despre ceea ce simti?
Eu nu prea am inteles faza cu studioul, tu muncesti ca model si aveti si un studio cu fete angajate? Sau tu esti singurul model din studio? Oricum ar fii sfatul meu este ca esti tanara si poti oricand sa intorci foaia fara nici un fel de problema, depresia este boala foarte periculoasa si din pacate neinteleasa de foarte multa lume eu cred ca esti doar suparata acum.
Este destul de frustrant atunci cand un partener munceste si celalat nu, eu zic ca tu singura trebuie sa iei decizii, poate acum esti suparata si vezi doar partea goala a paharului, este un sntiment destul de coplesitor sa fii persoana care trebuie sa duca pe umeri greutatile si sa suporte costurile financiare intr-o familie dar depresia, supararea nu te vor ajuta, din contra, te va impiedica sa lucrezi si daca lucrezi sa nu dai randament si atunci lucrurile se vor ingreuna
Sa stiti ca daca intr-o familia sau relatie femeia face videochat si barbatul nu munceste, asta nu inseamna ca el e profitor sau un nenorocit. Am trecut si eu prin niste sentimente asemanatoare, am vrut sa divortez ca sa ma bucur singura de bani, asa am fost sfatuita "Ce fata tu muncesti sa il intreti pe ala?" "Nu vezi ca profita e tine? " Si cu cat auzeam asta, cu atat credeam ca am dreptate dar noroc ca am un sot extraordinar care mi-a demonstrat cat de mult greseam, el nu lucra pentru ca imi spunea , tu castigi intr-o zi salariul pe care eu l-as castiga intr-o luna de munca dar eu nimic batman, batman si s-a angajat,lucra cate 12 ore pe zi, decat o luna l-am lasat sa lucreze :lol: De ce? Pentru ca incasarile mele scazuse la jumate, poate mai mult. De ce? Pai trebuia sa gatesc, sa spal, sa fac curat si nu aveam timp suficient sau eram prea obosita sa mai lucrez.
Pana sa se angajeze , eu nu miscam un pai in casa, imi punea si apa in pahar, imi facea curatenie si la locul de munca, eu decat dateam ordine ce vreau sa mananc si el facea absolut tot, mai mult decat atat era cel mai bun suport moral posibil sau "sacul meu de box" cand ma supara vreun guest sau membru imi varsam nervii pe el iar daca nu imi mergea bine online sau nu eram multumita el intotdeauna ma sprijinea si ma facea sa rad, niciodata nu ma punea sa intru online sau sa imi zica ca am facut putin , din contra mereu imi amintea ca sunt atatia oameni care nici nu viseaza sa faca banii care ii fac eu si sa ma multumesc cu ce am. A fost greu sa il conving sa renunte la slujba,asta se intmpla acum cativa ani intre timp a intrat la facultate si acum este in ultimul an, mie groaza cand ma gandesc ca la anul dupa ce termina o sa se angajeze insa el mereu imi spune "iubita a venit timpul sa facem schimb de roluri" . Acele asa zise prietene nu mai fac parte din viata mea iar eu cu sotul meu aveam aproape 8 ani de cand suntem impreuna, cei mai frumosi ani din viata mea si cand ma gandesc ca am fost la un pas sa ii dau cu piciorul unui iubiri atat de frumoase..
Aparentele cateodata inseala, tu trebuie sa iei decizia, nimeni nu poate lua decizii in locul tau Chocolate insa inainte de toate eu zic sa ai o discutie serioasa cu el si sa ii spui exacti ce simti, daca te iubeste si te respecta va incerca sa indrepte lucrurile daca se da victima sau face scandal eu zic sa intorci foaia si sa incepi un nou capitol.
andromaca_mulge_vaca
VIP
VIP
Mesaje: 907
Membru din: 15 Dec 2008, 18:09
Has thanked: 0
Been thanked: 17 times

chocolatebar scrie:Credeti ca este un minus faptul ca am o firma deschisa cu el? Ideea este ca in momentul in care as vrea sa plec , nu as dorii sa il mai vad vreodata .Dar pentru ca firma sa fie desfiintata ma gandesc ca tot va mai trebuii sa dau ochii cu el

nu ai o firma "deschisa cu el"
este firma lui.
daca doar el este actionar , este firma lui 100%, doar a lui.

tu esti angajata lui.
tu esti Administratorul care este vinovat de orice in fata tuturor organelor de control.
daca e smecher te da si in judecata pentru daunele produse.

fa-i o scrisoare recomandata cu confirmare de primire prin care il anunti ca incepand cu data primirii prezentei iti dai demisia din calitatea de Administrator si ca il rogi ca in temen de 30 de zile sa opereze toate modificarile legate de acest lucru in Statutul firmei si la Registrul Comertului.

omul te fraiereste la rece si tu stai si te jelesti ca daca si cu parca....


dar inainte de scrisoarea cu demisia, mai intai dispari, inchiriaza-ti o garsoniera, pe sest, dispari, vezi sa nu lasi in urma ta acte, parole, poze, fa-ti alte nick-uri pe alte site-uri si ia-o de la zero.
la sfarsitul anului iti depui frumusel Declaratia ( ta ) de impozite , adica veniturile tale de persoana fizica, esti legala , autonoma si independenta, iti platesti contributie de sanatate, de pensie, iti faci credite bancare , tot ce ai nevoie fara sa depinzi de nimeni, fara sa te stie nimeni si in legalitate.
Impozitele sunt 21,5% din incasari, deci cam o cincime, deci din 500$ facuti, 100$ e a statului si 400$ ale tale.
daca omu' te santajeaza, cauta un avocat, ii faci plangere penala pentru santaj.
pleaca, nu mai boci ca fraiera.
altadata, cu urmatorul , sa fii mai precauta, de exemplu intreaba-te cand o sa fii bolnava sau gravida sau cu copilul la tzatza cine o sa aduca bani in casa pentru laptele copilului, pentru mancarea ta, pentru curent, apa, etc. etc. ? daca e barbat sau doar un bebelus barbos, rasfatat, blatist, plin de ifose, pretentii si figuri de sef .....

PS: vezi ca vampiri de-astia cand isi pierd victima mai intai se jura ca nu fura , isi rup camasa de pe ei, promit orice vrei sa auzi , dupa care daca victima tot nu si nu , devin foarte amenintatori, fiorosi si agresivi pana cand .... isi gasesc o alta proasta ..... daca e frumusel, poate ai noroc si scapi repede de el ....
https://www.youtube.com/watch?v=E2cwAnIZXXU
andromaca_mulge_vaca
VIP
VIP
Mesaje: 907
Membru din: 15 Dec 2008, 18:09
Has thanked: 0
Been thanked: 17 times

cu alte cuvinte, el este Patronul si tu esti directorul.
nu ai o firma cu el.e treaba lui, firma lui, ce face cu ea, tu esti doar un angajat.
https://www.youtube.com/watch?v=E2cwAnIZXXU
Avatar utilizator
Smart
VIP
VIP
Mesaje: 369
Membru din: 19 Noi 2013, 19:18
Localitate: Galati
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times
Contact:

Bine punctat andromaca, am uitat sa precizez asta.

Daca el este actionar 100% si tu administrator e ceva de genul: El detine totul, el ia banii...tu ai parte doar de raspundere. Daca esti si tu actionar e altceva. Oricum in fata legii administratorul raspunde 100%...
www.smartchat.ro - We are not the best...That's why we try harder!
Avatar utilizator
eldiablo
VIP
VIP
Mesaje: 450
Membru din: 08 Ian 2010, 16:25
Localitate: Inca Bucuresti
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Eu zic sa nu dam cu pietre aiurea in posibilul impostor sau nu .... Din nefericire cunosc nspe cazuri de genul DAR in multe situatii vina este de ambele parti , ca sa ne putem da cu parerea cat de cat obiectiv lipsesc niste raspunsuri la intrebari de genul :
1.Studio = ti-a facut pur si simplu niste conturi sa iei/luati voi 100% lucrand doar tu intr-o camera sau studio = inchiriat spatiu mare , facut mai multe camera de lucru , angajat sau incercat angajat si late modele ?
2.Daca tu esti administratorul firmei macar aveti toate taxele platite la zi si tu ca angajata ai avut un salariu pe masura veniturilor realizate ?
3.Locuiti impreuna sau separat ?
4.El chiar nu te ajuta cu nimic nici ca partener de vista nici ca partener de afaceri ?
5.Cu contabilul ai vorbit sa vezi in ce situatie este firma pentru care raspunzi ?

Si ar mai fi intrebari dar ma opresc ....sincer am impresia ca din pacate v-ati facut niste sperante false cand lucrai la studio si el iubi descurcaretu a luat niste bani de undeva , ti-a inchiriat ceva + un calculator si cand ati vazut ca din ce oprea studioul nu va ajung banii de cheltuieli , returnat imprumutu initial , cheltuieli zilnice si bla bla atunci au aparut si problemele ...tu ca de ce nu munceste si el , el ca de ce nu mai faci asa de multi bani si asa mai departe ...imi cer scuze dar personal nu cred in existenta firmei
Carpe Diem va doresc la toti - Sunt implinit spiritual , dezinteresat si neinteresant financiar , gata de gluma oricand , ajut si critic gratis sincer cand pot iar daca jignesc nejustificat inseamna ca nu nu sunt eu
chocolatebar
Mesaje: 15
Membru din: 11 Noi 2015, 19:25
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Multumesc tuturor pentru cuvintele frumoase, si as dorii sa va raspund pe scurt fiecaruia. In primul rand firma a fost creata de mine , impreuna cu un avocat , iar in acte sunt doi asociati, eu si iubitul meu , dar eu am si functia de administrator, deci eu sunt cea care am puterea mai mare in firma . Nu am avut cum sa inchiriem un spatiu imens fara modele, ar fi fost bani aruncati aiurea, asa ca am hotarat sa luam un apartament nou care sa arate foarte bine cu 4 camere (ceea ce cred ca era de ajuns pentru inceput). Nu cred ca cineva a inceput din prima inchirind o vila cu 20 de camere. Eu am mers la contabila si mi-a facut contract de munca cu un salariu de vreo 1500 de lei , deoarece contabila mi-a spus ca trebuie intr-o firma la inceput sa ai cel putin un angajat , acela fiind eu , singura care si muncea , detinatoarea automata a SRL-ului.Si raspunsul la intrebarea daca el ma ajuta intr-un fel este NU! NU FACE NIMIC. MERGE BAIATUL LA SALA IN FIECARE DIMINEATA , DUPA PIERDE TIMPUL PRIN ORAS , PE LA MAICASA, PRIETENI ETC. Si partea proasta este ca seara cand vine si ma intreaba cat am facut si de ex ii spun 80 $ stramba din nas , de multe ori i-am zis ca tu nu produci nici macar 3 $ , asa ca nu te mai ridica cu pretentii . Si am investit destul de mult in el, adica calculatoare bune cu I7 camerele nu cele mai bune adica nu BCC urile , dar tot logitech , internet. Si cam tot ce intra. La studio aveam cu cine vorbii, pana si adminul povestea cu mine , fetele in pauza. Stateam cu drag acolo , si faceam si muuuult mai multi banisori pentru ca eram intradevar fericita. Partea buna , este ca el este praf in domeniul VIDEOCHAT , la modul ca el nu-mi stie nickurile habar nu are pe ce site-uri lucrez , e-mailurile sunt la controlul meu, Payoneer este facut pe numele meu , toata parolele sunt la mine. Ma gandeam sa imi iau intr-o zi lucrurile sa chem un taxi si sa-mi duc calculatoarele acasa si tot ce mai am nevoie. Ii voi povestii mamei mele toata povestea, ma voi descarca in fata ei pentru ca in acest moment sincer cel mai mult am nevoie de ea. Iar mama nu v-a mai lasa pe nimeni sa -mi faca rau vreodata . O sa ma ajute sa-mi inchiriez un ap. mic de unde sa pot face singura si in timp voi desfiinta si firma. Voi vorbii cu contabila mea despre acest lucru . Iar dupa aceea cred ca imi pot deschide un PFA , si daca ma totul merge ok , poate candva imi voi mai deschide un studio , dar de aceasta data singura . Prefeream sa impart banii cu un spalator de vase, sau cu un maturator, cineva care apreciaza cu adevarat munca , si banul . Ce parere aveti? Imi iau catrafusele si am plecat? . Mama e o fire ft open mind si daca stiu sa-i explic fara prea multe amanunte despre ce este acest job ma va intelege.
chocolatebar
Mesaje: 15
Membru din: 11 Noi 2015, 19:25
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Credeti ca cea mai buna solutie este sa plec fara sa spun nimic ? Tin sa precizez ca el nu este cea mai calma persoana pe care o cunosc, este exact opusul . El nu v-a avea cum sa aibe poze sau nick-ul meu pentru ca cum am spus mai sus nu le are in domeniul asta. Si i-am spus ca in momentul in care vom avea fete care or venii aici sa munceasca, el va fi plecat la fel toata ziua facand nimic? Macar daca era vreun mare IT-ist si le avea dar nu stie nimic omul este incompetent JUR! Eu am vrut sa va scriu voua deaorece nu am cu cine vorbii, si cred ca voi fetelor ma intelegeti cel mai bine, nu vreau sa fiu proasta din nou (cum am fost in tot acest timp, si o recunosc am fost PROASTA nu proasta) vreau sa fac o miscare inteligenta . Crede-ti ca mama ma va ajuta? Eu nu mai am incredere in nimeni in afara de ea, fiindca este singura fiinta care nu m-a dezamagit niciodata.
missblue
Mesaje: 20
Membru din: 23 Apr 2015, 03:38
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Am impresia ca tu deja stii raspunsul la intrebarile tale insa ai nevoie doar de o confirmare din partea altora..Acest iubi al tau profita de pe urma ta nu inteleg cum de ai lasat tu ca situatia sa degenereze in halul asta.Acest om te trage in jos atat dpdv spiritual cat si profesional nu vad ce mai astepti sa se intample...
black&white
User Junior
User Junior
Mesaje: 88
Membru din: 05 Feb 2014, 10:13
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Chocolat daca lucrurile stau cum spui tu, eu in locul tau as face in felul urmator: la primii bani incasati as inchiria un apartament micut doar pentru mine in care sa imi pot desfasura activitatea ok. Dupa ce ai inchiriat apartamentul iei tot ce iti apartine din "studio". Ce poti vinde vinzi sa-ti recuperezi o parte din bani ce nu......asta e, atata paguba sa ai toata viata! Dupa ce te stii cu un loc al tau in siguranta ii spui si dumnealui ca s-o incheiat toata povestea insa nu te baza pe faptul ca nu are cunostinte de it sau nu iti stie contul fiindca daca o sa vrea sa se razbune (si la cum il descrii mai mult ca sigur ca o sa-si doreasca lucrul asta) e foarte usor sa ia legatura cu cineva care sa se pricepe si care sa-ti urmareasca activitatea online. Inca ceva in cazul in care pleci fa-ti un pfa cat mai curand si lucreaza legal, nu-i da motive de santaj, deja are suficiente.

Vorbeste cu cineva apropiat despre povestea asta, fie ca e mama ta, fie ca e o prietena buna.Cel mai bine ar fi sa-i spui mamei tale inainte s-o faca individul :D O sa ai nevoie de toata sustinerea posibila. Si ia-o ca pe o lectie de viata din care sa inveti pe viitor. Daca iesi cu capul sus din asta o sa fii mai puternica. Bafta
chocolatebar
Mesaje: 15
Membru din: 11 Noi 2015, 19:25
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Dupa cum am spus black&white cred ca o persoana care ma va sustine mai mult in viata nu exista decat mama . Ea o sa -mi vrea mereu binele si nu va profita de mine . Cat despre santaj , exista legi foarte stricte pentru asta , el fiind primul suspect daca se va intampla ceva . Imi voi lua un avocat si o sa l storc de bani ( daca ii are si pe aia) . Pana la urma , (Doamne fereste) daca pana la urma se va afla ca fac videochat prefer sa se afle sa fiu libera si lasa-te in pace si in 2-3 ani sa am prorpiul apartament masina, si sa l vad in trafic cu un trabant si eu intr-un X5 (masina care vroia sa si-o cumpere de pe urma muncii mele , domane proasta sunt) . Asta este gandul care imi da putere . Faptul ca eu la 21 de ani ma pot realiza in cativa ani iar el va ramane acelasi paduche toata viata , cautand si profitand de femei proaste (CA SI MINE !!!! ) .
black&white
User Junior
User Junior
Mesaje: 88
Membru din: 05 Feb 2014, 10:13
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Da, exista insa interesul tau e sa nu poti fii santajabila in cazul in care incearca. Cu alte cuvinte nu te ajuta cu nimic daca individul ajunge la puscarie pentru santaj daca tu esti in afara legii si esti controlata de fisc si ajungi si tu inchisa pentru evaziune. Fa totul pentru a fi in siguranta si a nu-i lasa portite sa-ti faca rau.
MichelleM
User Activ
User Activ
Mesaje: 236
Membru din: 03 Oct 2015, 20:10
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

Cel mai bine fa-ti tu banii tai ,fii in regula cu tot ce tine de acte si lasa-l pe el sa isi vada de viata lui.
Sfat: Nu cred ca e ok acum cu studioul ,ai multa bataie de cap, plus alte chestii de rezolvat cu viata sentimentala, mai bine munceste tu pentru tine, investe in tine, fa-ti viata cum vrei si apoi vezi daca mai are rost sa faci o afacere sau nu .
Take care
chocolatebar
Mesaje: 15
Membru din: 11 Noi 2015, 19:25
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Daca vreau sa inchid firma am nevoie si de el? In momentul in care am infiintat-o el nu a participat, eram doar eu si avocatul la camera de comert, cu o copie dupa buletinul lui.
Scrie răspuns

Înapoi la “Despre video chat - discutii generale”