VideoTeaserele si imbunatatirea imaginii unui model

Discutii generale despre activitatea de video chat și despre monetizarea pe platformele de tip Onlyfans. ❤️ Păreri, opinii, întrebări, mod de lucru, povești, discuții diverse despre siteuri de videochat sau Fans Sites și despre acest job in general. Toate își au locul în această categorie. ❤️✅😇
Reguli forum
Cei 7 ani de Acasă! Zero SPAM!
Scrie răspuns
Avatar utilizator
RogueMedia
Mesaje: 6
Membru din: 26 Sep 2015, 10:30
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Salut forum,

Acesta este primul nostru post. RogueMedia este o firma care ofera servicii foto-video pentru domeniul adult - videochat.

Multa lume vorbeste despre cat de importante sunt pozele in acest domeniu, cat de mult iti pot creste incasarile, etc. Nu prea am vazut pe nimeni sa vorbeasca despre "pozele in miscare" sau materialele video (teasere).Nu ma intelegeti gresit, o poza poate spune 1000 de cuvinte, dar am deschis acest post pentru a pune accent doar pe partea video.

Prin urmare lansez urmatoarele subiecte pentru a le putea discuta:

-Ce importanta are un teaser pentru un model independent? Dar pentru unul care apartine de un studio?

-In ce masura teaserele pot afecta incasarile unui model?

-Cat de mult conteaza calitatea unui teaser? Atat tehnic cat si narativ.

-Participati la concursurile video de pe site-urile de profil?

-Importanta materialului video pentru premium channel.

Va astept parerile!

In incheiere, va las sa vizionati un clip din portofoliul RogueMedia, enjoy!
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
WebModelMedia
User Junior
User Junior
Mesaje: 84
Membru din: 04 Aug 2015, 23:41
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Salut.

Ai si un site sau un profil de vimeo?

Astept reply-ul tau. Mersi
Ne adresam modelelor independente, care vor avantajele unui studio, in confortul propriei case. http://webmodelmedia.com/
Avatar utilizator
RogueMedia
Mesaje: 6
Membru din: 26 Sep 2015, 10:30
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ti-am trimis mail. Zi buna!
Avatar utilizator
RogueMedia
Mesaje: 6
Membru din: 26 Sep 2015, 10:30
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Momentan site-ul nostru este in constructie.
Pentru contact va rog sa accesati pagina noastra de facebook :

https://www.facebook.com/RogueMedia.ro?fref=ts
seba76
Mesaje: 23
Membru din: 01 Oct 2014, 12:26
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Foarte frumos clipul de prezentare, desi vazusem in intregime toate clipurile pe site. Mare pacat ca stau asa departe de voi. Felicitari pentru initiativa!
Doar ca sa raspund pe scurt la topicul tau, nu pot cuantifica importanta clipurilor. Pot doar spune ca sunt un "must" pe care nici o fata nu trebuie sa il ignore. De ele depinde locul in awards si promovarea pe JasminTV si implicit traficul in camera. Calitatea imaginii, a efectelor si povestea trebuie sa fie cat mai profi. Membrii isi dau seama astfel si de ceea ce pot gasi in room iar pozitionarea pe pagini va fi din ce in ce mai buna.
Am dat n raspuns cam sec dar suficient de SMART.
Avatar utilizator
RogueMedia
Mesaje: 6
Membru din: 26 Sep 2015, 10:30
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Multumim pentru feedback !

P.S : La cerere, ne putem deplasa. :P
Avatar utilizator
Smart
VIP
VIP
Mesaje: 369
Membru din: 19 Noi 2013, 19:18
Localitate: Galati
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times
Contact:

Importanta teaserelor nu cred ca trebuie sa o proclam eu. Partea video este esentiala in zilele noastre.
Referitor la RogueMedia, noi lucram cu Mihai pe partea video de doi ani, atat pentru teaserele modelelor din studio-ul nostru cat si pentru filmeletele de prezentare ale studio-ului. Nu pot sa spun decat rezultatele: Foarte multe angajari de pe urma filmuletelor de prezentare, bani mai multi pentru fetele care au teasere, premii la concursuri video si o nominalizare la AW Awards la categoria "Best Video Teaser". Deci concluzia e una singura: Sa muncim mai mult ca la anul sa transformam nominalizarea de la AW Awards intr-un premiu. :)

Mult succes cu acest proiect!
www.smartchat.ro - We are not the best...That's why we try harder!
seba76
Mesaje: 23
Membru din: 01 Oct 2014, 12:26
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Multumesc mult, chiar o sa va contactez curand pentru detalii
Avatar utilizator
RogueMedia
Mesaje: 6
Membru din: 26 Sep 2015, 10:30
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Sigur, te asteptam !
Scrie răspuns

Înapoi la “Despre video chat - discutii generale”