Imac 2.66Ghz intercore i5 4 gb ram

Discutii generale despre activitatea de video chat și despre monetizarea pe platformele de tip Onlyfans. ❤️ Păreri, opinii, întrebări, mod de lucru, povești, discuții diverse despre siteuri de videochat sau Fans Sites și despre acest job in general. Toate își au locul în această categorie. ❤️✅😇
Reguli forum
Cei 7 ani de Acasă! Zero SPAM!
Scrie răspuns
Avatar utilizator
SummerHill
Mesaje: 38
Membru din: 29 Noi 2013, 17:57
Localitate: London
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Tocmai am primit un calculator Mac si as vrea sa il folosesc pentru site-uri.Am instalat softul pentru camera si tot ce trebuie, plus Manycam (ca stau pe mai multe site-uri) dar e o problema unde imi prind urechile si nu inteleg unde e buba.Incerc sa intru cu Safari pe un site cu manycam, la setari imi arata toate camerele plus Manycam, cand dau sa aleg Manycam brusc se blocheaza camera pe sesiune, in Manycam merge chiar foarte bine.Am incercat si cu Opera si Chrome dar aici e si mai grav ca atunci cand intru pe sesiune si ma duc la settings nu ma lasa sa aleg nici un tip de camera, e totul blank.Aveti idee unde este buba.Multumesc frumos.
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
DarkBOO
User Activ
User Activ
Mesaje: 280
Membru din: 22 Apr 2015, 18:42
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0

SummerHill scrie:Tocmai am primit un calculator Mac si as vrea sa il folosesc pentru site-uri.Am instalat softul pentru camera si tot ce trebuie, plus Manycam (ca stau pe mai multe site-uri) dar e o problema unde imi prind urechile si nu inteleg unde e buba.Incerc sa intru cu Safari pe un site cu manycam, la setari imi arata toate camerele plus Manycam, cand dau sa aleg Manycam brusc se blocheaza camera pe sesiune, in Manycam merge chiar foarte bine.Am incercat si cu Opera si Chrome dar aici e si mai grav ca atunci cand intru pe sesiune si ma duc la settings nu ma lasa sa aleg nici un tip de camera, e totul blank.Aveti idee unde este buba.Multumesc frumos.

Cred ca sunt mai multe bube I5 fie el si Mac cu 4 gb nu poate tine multe site-uri mai ales in HD, iar ManyCam este un splitter extrem de slab...
Avatar utilizator
SummerHill
Mesaje: 38
Membru din: 29 Noi 2013, 17:57
Localitate: London
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ai idee ce splitter as putea folosi? Multumesc frumos
Avatar utilizator
DarkBOO
User Activ
User Activ
Mesaje: 280
Membru din: 22 Apr 2015, 18:42
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0

SummerHill scrie:Ai idee ce splitter as putea folosi? Multumesc frumos

La ora actuala VerySoft consuma cele mai putine resurse. :D
Avatar utilizator
googlefun
VIP
VIP
Mesaje: 1701
Membru din: 25 Oct 2006, 20:28
Localitate: Delta Dunarii (Chilia Veche)
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

SummerHill scrie:Tocmai am primit un calculator Mac si as vrea sa il folosesc pentru site-uri.Am instalat softul pentru camera si tot ce trebuie, plus Manycam (ca stau pe mai multe site-uri) dar e o problema unde imi prind urechile si nu inteleg unde e buba.Incerc sa intru cu Safari pe un site cu manycam, la setari imi arata toate camerele plus Manycam, cand dau sa aleg Manycam brusc se blocheaza camera pe sesiune, in Manycam merge chiar foarte bine.Am incercat si cu Opera si Chrome dar aici e si mai grav ca atunci cand intru pe sesiune si ma duc la settings nu ma lasa sa aleg nici un tip de camera, e totul blank.Aveti idee unde este buba.Multumesc frumos.
Salutare SummerHill@ ,

Ca sa ne facem o ideie mai clara despre acel Pc , ar trebui sa dezvolti un pic :

- Ce processor are , de care i5 mai exact ?

- Ce sistem de operare folosesti ?

- Sistemul de operare este instalat de curand , sau asa l-ai primit ?

- Manycam , intradevar este depasit , dar nu din cauza asta se blocheaza sau apare blank la settings

- Pana-ti vei cumpara un splitter de la Verysoft , sterge Manycam si instaleaza-ti de la visit-x

Nu ai specificat , dar de obicei cand primesti /cumperi SH un calculator Mac , de foarte putine ori are instalat pe el un sistem de operare bazat pe platforma Windows . Fanii Mac , pe langa design si performante apreciaza sistemul lor de operare , caz in care foarte greu (sau deloc ) , il poti face compatibil pt activitatea VCH . Cu alte cuvinte , nu va merge pe OS Mac .
Avatar utilizator
SummerHill
Mesaje: 38
Membru din: 29 Noi 2013, 17:57
Localitate: London
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Multumesc frumos pentru raspunsuri, buba din pacate a fost la Manycam.Am incercat sa gasesc un spliter care sa fie compatibil cu sistemul de operare al calculatorului meu dar din pacate cei de la VerySoft nu au optiune si pentru Imac.Am gasit unu destul de bunicel care se numeste IGlasses.Weekend placut tuturor!
MichelleM
User Activ
User Activ
Mesaje: 236
Membru din: 03 Oct 2015, 20:10
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

Buna ,stie cineva de unde se ia Verysoft free?:P
Scuzati-ma ca intreb dar chiar nu ma pricep.Un link ceva?
Avatar utilizator
Adrian
Moderator
Moderator
Mesaje: 1564
Membru din: 19 Feb 2011, 21:36
Localitate: Bucharest / Ro
Has thanked: 34 times
Been thanked: 54 times

MichelleM scrie:Buna ,stie cineva de unde se ia Verysoft free?:P
Scuzati-ma ca intreb dar chiar nu ma pricep.Un link ceva?
Verysoft se ia doar pe bani de pe siteul oficial - nu se incurajeaza utilizarea de software piratat, de aceea linkurile catre el nu vor fi acceptate ( asta in caz ca se va incerca postarea lui aici pe forum )

Te supui unui risc inutil, poti folosi soft gratis ( splitcamera) pana faci ceva $ dupa care poti cumpara verysoft.

Spor acolo
Recomand >>> Studio Videochat Fetish >>> Work Smart Not HardCore!!!
Scrie răspuns

Înapoi la “Despre video chat - discutii generale”