Incepatoare cu afilierea, caut sfaturi

Pentru Webmasteri, Afiliați in special pentru cei cu profil adult video chat dar si ceilalti webmasteri care au siteuri pentru adulți sunt bine veniți. Puteți discuta despre Programele de Afiliare live cams și conexe. Colaborări, schimb de informații, sugestii pentru noile proiecte adult, schimb de backlinks și așa mai departe! ℹ️👑📝
Avatar utilizator
DarkBOO
User Activ
User Activ
Mesaje: 280
Membru din: 22 Apr 2015, 18:42
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Din seria vrabia malai viseaza :roll:
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
eldiablo
VIP
VIP
Mesaje: 450
Membru din: 08 Ian 2010, 16:25
Localitate: Inca Bucuresti
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Blondegirl ...iar esti rea ? lasa pasarica in pace ca iar va provoc la ciocoduel :)))
Carpe Diem va doresc la toti - Sunt implinit spiritual , dezinteresat si neinteresant financiar , gata de gluma oricand , ajut si critic gratis sincer cand pot iar daca jignesc nejustificat inseamna ca nu nu sunt eu
Avatar utilizator
pregnant87
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 151
Membru din: 26 Iun 2014, 01:45
Has thanked: 11 times
Been thanked: 8 times

:)))))))
Rau mai esti :D
Chiar ca, esti diablo :D :))
Avatar utilizator
DarkBOO
User Activ
User Activ
Mesaje: 280
Membru din: 22 Apr 2015, 18:42
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0

eldiablo scrie:Blondegirl ...iar esti rea ? lasa pasarica in pace ca iar va provoc la ciocoduel :)))

Pai ce nu am dreptate :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
E ca si cand ai spune ca mananci cartofi prajiti, stai pe canapea toata ziua la tv si ai patratele pe abdomen :lol: :lol: :lol: pai nu merge asa :D mai tre sa si muncim, sa investim (ceva $$$ mai multi asa), sa transpiram :lol: :lol: :lol: Ea mai are un post pe undeva pe aici unde ne spune ca numai vrea sa mai munceasca, dar vrea sa ii vina banii (eventual din cer)-pai nu muncesti-nu ai :mrgreen: (mai ales in domeniul asta)... Cica investitii, dar ea nici ca model nu a investit, ce pretentii sa ai ca ''webmaster wanna be'' :shock: lol sunt tare curioasa ce inseamna ''investitie'' pentru ea, nu sunt lamurita :lol: :lol: :lol:
Avatar utilizator
WebModelMedia
User Junior
User Junior
Mesaje: 84
Membru din: 04 Aug 2015, 23:41
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Un pic ontopic

Este greu sa aduci trafic intr-un site de afiliere dar este si mai greu sa faci conversie.
Un exemplu de business , dupa parerea mea, bun este: Pussycash
Ei sunt afiliati la mai multe platforme si te indruma pe tine sa le aduci trafic ca sa-ti dea 150$ pe sign-up sau 35 revenue share.
Jasminul iti ofera maxim 300$ pe sign-up daca aduci peste 51 de useri intr-o luna. Mai pe scurt cei de la pussycash fiind bagati in AWE pot usor sa produca peste 51 de useri noi intr-o luna folosind mai multi mici webmasteri care sa le aduca trafic.. Ei isi iau 300 de la jasmin din care iti dau tie 150.

Tania poti incerca o "afiliere" la pussycash si vezi cum iti merge.
Ne adresam modelelor independente, care vor avantajele unui studio, in confortul propriei case. http://webmodelmedia.com/
Avatar utilizator
AlexandraGeorgia
VIP
VIP
Mesaje: 410
Membru din: 10 Noi 2008, 20:57
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

WebModelMedia scrie:Un pic ontopic

Este greu sa aduci trafic intr-un site de afiliere dar este si mai greu sa faci conversie.
Un exemplu de business , dupa parerea mea, bun este: Pussycash
Ei sunt afiliati la mai multe platforme si te indruma pe tine sa le aduci trafic ca sa-ti dea 150$ pe sign-up sau 35 revenue share.
Jasminul iti ofera maxim 300$ pe sign-up daca aduci peste 51 de useri intr-o luna. Mai pe scurt cei de la pussycash fiind bagati in AWE pot usor sa produca peste 51 de useri noi intr-o luna folosind mai multi mici webmasteri care sa le aduca trafic.. Ei isi iau 300 de la jasmin din care iti dau tie 150.

Tania poti incerca o "afiliere" la pussycash si vezi cum iti merge.
Dacă habar n-ai despre ce vorbeşti, măcar abține-te, nu mai da sfaturi şi nu mai induce lumea in eroare. Eroare in care trăieşti şi tu se pare, deşi culmea cică te ocupi de promovare.
AWEMPIRE este programul de afiliere al Jasmin-ului, plus celelalte brand-uri adiacente. PussyCash este programul de afiliere al ImLive-ului, Sexier, Shemale.com, etc.
Sunt programe de afiliere diferite, operate de companii diferite, şi mai ales concurente.
Business Woman of The Year Winner BucharestSummit Awards 2017-2018
YNOT 2015-2016-2017 Businesswoman of the Year Nominee
XBIZ 2016-2017 - Live Cam Model of the Year Nominee
AVN 2017 - Best Solo Girl Website Nominee
AVN 2016-2017- Favorite Cam Girl Nominee

http://domsociety.ro
Avatar utilizator
WebModelMedia
User Junior
User Junior
Mesaje: 84
Membru din: 04 Aug 2015, 23:41
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Bratty ai dreptate si da le-am incurcat, se mai intampla :?

Multumesc ca mi-ai atras atentia. :wink:
Ne adresam modelelor independente, care vor avantajele unui studio, in confortul propriei case. http://webmodelmedia.com/
martin66
Mesaje: 1
Membru din: 27 Aug 2016, 01:52
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Tania_ce_Mare scrie:Isa, mie mi se pare putina ipocrizie aici.
Tania, fa ceea ce vrei. Daca iti doresti cu adevarat si te pasioneaza un lucu, fa-l. Cei cace iti dau sfaturi de genul "nu ai sanse" sau "esti pre mica pentru acest acvariul" sunt persoane care, eroul lor este stimulat de importanta care li se ofera. Nu spun ca nu pot avea dreptate intr-o oarecare masura, dar daca vrei cu adevarat ceva, il poti obine. Indiverent de circumstane.

Este adevarat faptul ca este greu sa te implici intr-un "proiect" de orice fel daca nu ai cunostintele necesare pentru a prospera, dar nu-i nimic, totul se invata. Incercant si gresind vei prospera.

In ceea ce priveste intrebarea ta "sa muncesti mai putin si sa castigi mai mult", acest lucru se poate, dar ca sa ajungi la cel nivel este nevoie de multa munca. Trebuie sa faci "banii sa munceasca pentru tine" nu tu sa muncesti pentru bani. Banii se devalorifica, activele iti aduc prosperitate. Pentru a intelege mai bine ceea ce vorbesc iti recomand sa citesti una din cartile din seria "Tata bogat" scrise de Robert Kiyosaki. Iti va schimba viata si modul de gandire, in ceea ce privesc banii.

PS: Nu sunt webmaster, de aceea am si intrat pe acest forum, dar sunt pe premiza ca poti fi "cine vrei, ce vrei, cand vrei".
Avatar utilizator
realboy
Mesaje: 30
Membru din: 15 Iul 2005, 00:58
Localitate: Barlad
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

1.Daca cauti sfaturi dute la batrani!
2.Daca esti incepatoare pune mana si invata !
3.Daca vrei bani din afiliere aplica punctul 2, 8 ore pe zi.
Aflilierea e mult mai grea in acesti ani fata de acum 10 ani in urma. Se mai fac bani dar NU cum era alta data, cand iti cumparai un domeniu cu cateva KW bune si deja erai in primele pozitii. In ultimii 3 ani Google a facut curatenie mare, cu continut copiat nu mai ai nici o sansa. WL-urile(clone ale site-urile brand) sunt penalizate si scoase din cautari. Se pune accent pe continut unic, timpul cat sta user-ul in pagina ta, si viteza de incarcare a paginilor. 90% din continut-ul ce il ofera site-urile brand pentru promovare webmastarilor, sunt depasite de cerintele lui Google.

Deci draga, avem mari probleme noi astia care ne dam vechi in bransa ! Iti urez succes.
Sex Chat Live - http://www.chatsex.live
daniel_daniel
Mesaje: 1
Membru din: 19 Oct 2016, 22:32
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Buna, AM citit si eu sfaturile, sunt incepatoare si ma ajuta mult. Merci celor care ajuta si pe ceilalti.
Scrie răspuns

Înapoi la “Webmasteri Adult - Programe Afiliere”