Doresc sa-mi deschid un studio de video chat.

Discutii generale despre activitatea de video chat și despre monetizarea pe platformele de tip Onlyfans. ❤️ Păreri, opinii, întrebări, mod de lucru, povești, discuții diverse despre siteuri de videochat sau Fans Sites și despre acest job in general. Toate își au locul în această categorie. ❤️✅😇
Reguli forum
Cei 7 ani de Acasă! Zero SPAM!
Scrie răspuns
alex01
Mesaje: 7
Membru din: 15 Iul 2015, 17:24
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Salut, doresc sa-mi deschid un studio de video chat dar din ce am citit pe acest forum inca nu m-am decis sa fac pasul acesta. Citesc forumul de aproximativ o luna iar aceasta este prima mea postare, as aprecia daca ma puteti ajuta si pe mine cu diverse sfaturi.

Am cateva atuuri pentru acest tip de business dar experienta pe care nu o am in domeniu ma tine pe loc. Am bani de investit pt 3 sau 4 posturi (20,000 euro) + bani de sustinut studioul minim 6 luni incluzand buget pentru publicitate (2000 euro pe luna) + alti bani daca mai este necesar + timp disponibil. O alta problema sunt o persoana de sex maculin si am inteles ca si asta este o problema, dar am o abilitate de comunicare si motivare destul de buna, am lucrat in trecut cu grupuri de persoane si m-am descurcat destul de bine.

Am doua mari nedumeriri daca ma puteti ajuta si pe mine v-as fi super recunocator . Cu cat se plateste un admin si un trainer bun? Ma refer la un trainer bun nu unul mediocru…Nu am reusit sa gasesc aceasta informatie…..unde pot gasi genul asta de trainer ? am vazut cateva anunturi de angajare pe acest forum dar putine persoane sunt disponibile sa fie trainer

De ce sunt asa multe studiori de vanzare ? unele echipate corespunzator chiar si cu modele, care e smekeria? Nu-mi spuneti ca nu e o afacere profitabila …..nu va cred….

Va multumesc, si v-as fi recunoscator penru orice sfat din partea voastra
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
eldiablo
VIP
VIP
Mesaje: 450
Membru din: 08 Ian 2010, 16:25
Localitate: Inca Bucuresti
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Bine ai venit Alex ,

In primul rand sa-ti raspund la cele 2 nelamuriri :

1.Un salariu satisfacator si motivant pentru un trainer/admin este undeva la 2000-2500 Ron + diverse bonusuri de performanta , un salariu pentru un trainer/admin intradevar bun este undeva la xxxxx ( nu o sa-ti poata spuna nimeni asta ) pentru ca genul asta de trainer/admin are cam 2 variante de urmat in viata : A) continua colaborarea la studioul unde s-a format ca trainer si este apreciat/repectat/motivat suficient de mult incat sa-si continue cariera in acel studio urmand ca la un moment dat sa ajunga manager sau mai stiu eu ce post "mai sus" SAU B) isi va lua inima in dinti , va gasi finantarea necesara si-si va deschide propriul mini studio ...Concluzia ....sa gasesti un trainer/admin peste medie care sa se "bage" intr-un proiect nou va fi ori imposibil ori o teapa bine impachetata pentru tine ca si finantator

2.De ce sunt asa multe studiori de vanzare ? unele echipate corespunzator chiar si cu modele, care e smekeria? Nu-mi spuneti ca nu e o afacere profitabila …..nu va cred…. - BA SA NE CREZI :) - Daca investitorul isi ia la inceput teapa despre care vorbeam la punctul 1 si-si angajeaza 1-3 traineri/admini buni care ii promit marea cu sarea si-i aduc ca sa-si mareasca salariile si 3-5 modele care sunt asa de bine "impachetate" incat bagi mana in foc ca macar 2 o sa ajunga in top-uri nu mai are decat sa astepte cele cateva luni in care stia ca trebuie sa finanteze afacerea iar la sfarsit cand se termina banii nu mai are altceva de facut decat sa incerce sa-si scoata macar x% din ce a cheltuit pe aparatura pentru ca faza "vand studio cu modele active" este doar o himera ...o minciuna nesimtita pe care acel finantator a crezut-o la un moment dat sfatuit de niste minti luminate anagajate ca traineri/admini pe salarii uriase

Sper sa te fi ajutat raspunsurile mele si ca ultim sfat tinand cont ca ai si bani de investit si timp de asteptat este : NU TE GRABI , DA - ESTE O AFACERE PROFITABILA dar statistic maxim 10% din studiourile noi rezista mai mult de 1 an de zile
Carpe Diem va doresc la toti - Sunt implinit spiritual , dezinteresat si neinteresant financiar , gata de gluma oricand , ajut si critic gratis sincer cand pot iar daca jignesc nejustificat inseamna ca nu nu sunt eu
Avatar utilizator
eldiablo
VIP
VIP
Mesaje: 450
Membru din: 08 Ian 2010, 16:25
Localitate: Inca Bucuresti
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Sper ca nu te-a "speriat" primul meu raspuns si pentru ca astazi am asa o inclinatie sa ajut domeniul macar cu sfaturi si recitind postul tau am ajuns la concluzia ca la suma pe care o ai de investit iti permiti lejer 1.ori o franciza la un studio mare/vechi recunoscut sau 2.sa "arunci" un 3-5% din suma totala in buzunarul unei persoane cu experienta si vechime in acest domeniu STRICT pentru o consultanta amanuntita si sincera
Carpe Diem va doresc la toti - Sunt implinit spiritual , dezinteresat si neinteresant financiar , gata de gluma oricand , ajut si critic gratis sincer cand pot iar daca jignesc nejustificat inseamna ca nu nu sunt eu
alex01
Mesaje: 7
Membru din: 15 Iul 2015, 17:24
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Multumesc mult "eldiablo" pentru parerile si sfaturiile tale. Oricum i-mi dadusem seama ca e un business destul de complicat si nu e ceva tocmai usor, hop ai pus 3,4 calculatoare cateva fete, un cablu de net si da-i drumul "sa vine banii" :)) numai ca tu mi-ai confirmat. Nu m-au speriat posturiile tale numai ca m-au facut sa gandesc un pic mai mult.

Ma gandisem si la varianta sa arunc un mic procent(ex tau 3-5%) unei persoane care sa ma ajute cu consultanta,etc...defapt cu tot, dar nu am persoana respectiva. Am cautat pe net si am gasit ceva persoane care cer niste bani nu procent dar cum pot sa am incredere are incaseaza niste bani indiferent daca tie i-ti va mege sau nu.Defapt ideea e ca neavand experienta in domeniu acea persoana i-mi poate zice orice, fa domne asa ca e bine si poate nici el nu se pricepe pe cat cred eu.....asa eu investesc bani, el isi ia banii si eu raman cu o experienta proasta.

Am gasit si firme care ofera consultanta , cred ca sti si tu despre cine vb ca prea multe nu sunt. Aici pare un pic mai credibila dar la fel nu e garantat succesul.

Treaba cu franciza pare o chestie destul de ok, ei avand totusi un interes ca tu sa nu inchizi in cateva luni, dar mi s-au parut destul de scumpi adica cu toata investitia sa ajunga undeva la minim 50,000 eur . Exista si mai ieftin ? i-mi poti recomanda si mie ceva studiori care vand francia la preturi cat de cat rezonabile ?
Avatar utilizator
GlamChatStudio
GoldMember
GoldMember
Mesaje: 2311
Membru din: 30 Dec 2008, 08:57
Localitate: Bucuresti/Slatina
Has thanked: 11 times
Been thanked: 52 times
Contact:

Tie nu iti trebuie un om care sa-ti ofere consultanta,iti trebuie un om complet care sa-ti produca bani din acea investitie pe care vrei sa o faci.Majoritatea banilor care se fac in aceasta industrie si aici vorbesc de studiourile cu adevarat productive,ori au avut la baza oameni care au mancat vchat pe paine ori au avut foarte multi bani sa-si plateasca oameni angajati care cunosc aceasta industrie.Acei oameni nu pot fi platiti cu 3%,de 3% o sa primesti tot 3% profit in cel mai fericit caz.Tu nu ai nimic la ora actuala inafara de acei bani care se pot pierde foarte usor,aici ma refer la tot,de la zona unde amplasezi studioul,recrutare pe care la ora actuala se cheltuiesc mii de euro si uneori poate nici banii nu-I scoti pe care-i bagi in luna respectiva si pana la contactul cu siteurile si punerea pe picioare a modelelor incat sa produca suficienti bani ca sa sustina cheltuieli and so on.Un studio cu 3-4 posturi are sanse de reusita la ora actuala infime.Saptamana trecuta am vazut studio cu 10 camere,pus nu prea rau care de 8 luni a stat mai mult gol si nu era foarte naspa,cam totul era nou si modele au avut cateva dar plecau pentru ca nu faceau bani.Investisera in hartii 30 k,cereau 10,nu-i va da nimeni ever banii astia,deci paguba..
Sansa sa prinzi un model bun la ora actuala pentru tine este ca si a mea de a intinerii 20 de ani.De ce ar veni un model cu potential intr-un studio cu 3 posturi si nu s-ar duce intr-un studio unde i se pun in fata sume reale castigate de viitoarele ei colege cu care-si va bea cafeaua la bucatarie,intr-o vila cu 20-30 de camere cum au studiourile foarte mari?La intrebarea asta trebuie sa-ti raspunzi,in ce masina te-ai urca daca ai putea allege,intr-un logan sau intr-un Mercedes,cam asta e diferenta intre tine si un studio cu istoric la ora actuala.

Din cati oameni au facut studio de vchat in ultimii ani,unul singur a facut performanta dar omul a avut si bani si capacitatea de a gestiona lucrurile venind dintr-un mediu la fel de dur:)Cred ca esteunul dintre cei mai destepti oameni din vchat pe care I-am intalnit,are exact toate calitatile necesare,de asta a si reusit.

Trebuie sa te documentezi foarte bine inainte de a pierde acei bani,numai faptul ca ai pus in discutie problema francizei m-a facut sa cred ca nici nu ai idee in ce industrie intri,intr-o franciza obisnuita vinzi acelasi produs cu firma mama,aici lucrezi cu oameni,francizatorul iti pune in fata un model care face 10 k iar tu angajezi pe Maricica care o sa-ti faca 500 la perioada,nu vinzi acelasi produs deci cum iti poate garanta francizatorul succesul produsului tau?

Trebuie sa-ti functioneze extrem de bine logica si sa ai creierul foarte aerisit in vchat,ai gresit un pas,esti out:)

Bafta acolo!
https://glamchatstudio.ro/ powered by GlamChatStudio
Cat de ciudati suntem noi oamenii, sa ne nastem nu cerem, sa traim nu stim si sa murim nu vrem...
alex01
Mesaje: 7
Membru din: 15 Iul 2015, 17:24
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Multumesc mult "IsaGlamChat" pentru parere. Unde gasesc acel om de care zici tu care sa-mi produca el bani din acea investitie? e cineva interresat dupa acest forum ? ... :))
daca cei 3% sunt putini atunci cat ? dar asa exista si posibiliatea ca afacerea mea sa fie profitul alcuiva....nu? eu ca business o sa am cheltuieli(anagajati,chirie,reclama,plus multe alte conditii pentru a oferii un anumit confort fetelor care vor lucra) el ce va face? va lua procentul si va pleca linistit/a acasa iar eu eventual sa aduc niste bani de acasa pentru cheltuieli...
Referitor la Maricica care face 500 la perioada sa inteleg ca astia sunt banii care i-ar face o incepatoare sau ceva mediocru in general ? cati bani face o fata de top la perioada ?

la intrebarea de ce ar veni un model la mine si nu s-ar duce in alta parte....e un pic cam compicat....aici e riscul meu...dar eu par increzator ca voi gasi fete, pb e cum ai zis si tu ca probabil o buna parte din ele sau majoritate vor fi fara experienta sau fara aptitudini pentru acest job. Rabdare, sansa si noroc , dar ca ajung aici rebuie sa incep de undeva.

O alta intrebare am pentru voi, un trainer are deobicei aceeas salariu cu adminul ? Ma gandesc ca adminul e raspunzator doar pentru partea tehnica care odata stiuta/invatata nu va fi ceva complicat, pe langa un trainer care trebuie sa aibe rabdare cu fiecare fata in parte sa stie cum sa vb cu fiecare in parte si sa scoata untul din acea fata daca e cazul.... :)))


Multumee
Avatar utilizator
DarkBOO
User Activ
User Activ
Mesaje: 280
Membru din: 22 Apr 2015, 18:42
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0

alex01 scrie:Multumesc mult "IsaGlamChat" pentru parere. Unde gasesc acel om de care zici tu care sa-mi produca el bani din acea investitie? e cineva interresat dupa acest forum ? ... :))
daca cei 3% sunt putini atunci cat ? dar asa exista si posibiliatea ca afacerea mea sa fie profitul alcuiva....nu? eu ca business o sa am cheltuieli(anagajati,chirie,reclama,plus multe alte conditii pentru a oferii un anumit confort fetelor care vor lucra) el ce va face? va lua procentul si va pleca linistit/a acasa iar eu eventual sa aduc niste bani de acasa pentru cheltuieli...
Referitor la Maricica care face 500 la perioada sa inteleg ca astia sunt banii care i-ar face o incepatoare sau ceva mediocru in general ? cati bani face o fata de top la perioada ?

la intrebarea de ce ar veni un model la mine si nu s-ar duce in alta parte....e un pic cam compicat....aici e riscul meu...dar eu par increzator ca voi gasi fete, pb e cum ai zis si tu ca probabil o buna parte din ele sau majoritate vor fi fara experienta sau fara aptitudini pentru acest job. Rabdare, sansa si noroc , dar ca ajung aici rebuie sa incep de undeva.

O alta intrebare am pentru voi, un trainer are deobicei aceeas salariu cu adminul ? Ma gandesc ca adminul e raspunzator doar pentru partea tehnica care odata stiuta/invatata nu va fi ceva complicat, pe langa un trainer care trebuie sa aibe rabdare cu fiecare fata in parte sa stie cum sa vb cu fiecare in parte si sa scoata untul din acea fata daca e cazul.... :)))


Multumee

Da...Foarte tare... Vrem sa facem business-uri... Stim 0% dar noi suntem patroni...:shock: Marfa ce pot sa zic, proaste/prosti sa gasim :roll: lol ma bag si eu fix ca musca in lapte dar nu ma pot abtine :roll:
Avatar utilizator
WebModelMedia
User Junior
User Junior
Mesaje: 84
Membru din: 04 Aug 2015, 23:41
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Salut Alex,

Am o mica intrebare pentru tine: de ce ai ales sa investesti sau sa-ti faci un business in videochat? E clar ca ai niste banuti care ai putea sa-i investesti in altceva, dezvoltatori de aplicatii, jocuri sa-ti deschizi un magazin online cu diferite produse etc.

E greu sa iesi in evidenta cand ai studiouri cu renume in piata care au modele care performeaza.

Ca in orice business gandeste-te care sunt USP-urile tale ce poti sa aduci in plus fata de oferta concurentei. Vezi ce alte business-uri adiacente videochat-ului sunt, poate mergi pe o alta nisa.

Daca vrei poti sa-mi dai un PM si discutam.
Ne adresam modelelor independente, care vor avantajele unui studio, in confortul propriei case. http://webmodelmedia.com/
alex01
Mesaje: 7
Membru din: 15 Iul 2015, 17:24
Has thanked: 0
Been thanked: 0

"BlondeGirl' dar cum ai vrea ? sa vi tu cu mana in cur de acasa ca le sti pe toate , si eventual sa fi tu patroana ? si eu ma fac sponsor ?

WebModelMedia' se pare ca nu pot trimite pm, probabil mai trebuie sa fac ceva posturi si dupa aceea mi se va permite
Avatar utilizator
Nephthys
User Activ
User Activ
Mesaje: 370
Membru din: 25 Mar 2008, 20:34
Localitate: Bucharest
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Dar un trainer bun( ex model de top, sa zicem), de ce ar veni la tine?

Sa zicem ca eu detin reteta secreta a celei mai delicioase prajituri din lume, finger lickin' good stuff. Tu stii sa faci doar cartofi prajiti si vrei sa-ti deschizi o cofetarie. Vrei reteta mea. De ce sa ti-o dau?
Tortura! Intotdeauna o solutie pentru oamenii civilizati.
Avatar utilizator
BasGLM
User Avansat
User Avansat
Mesaje: 478
Membru din: 18 Ian 2010, 18:41
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Nephthys scrie:Dar un trainer bun( ex model de top, sa zicem), de ce ar veni la tine?

Sa zicem ca eu detin reteta secreta a celei mai delicioase prajituri din lume, finger lickin' good stuff. Tu stii sa faci doar cartofi prajiti si vrei sa-ti deschizi o cofetarie. Vrei reteta mea. De ce sa ti-o dau?

Iti spun sincer, am intalnit si fete care s-au saturat sau au ajuns la un prag. Atunci au avut nevoie sa faca ceva nou de la 0 , sa cladeasca si sa fie mentor, din nou, pentru alte fete , de la 0 .

Daca stii sa faci combinatia perfecta intre bani si placere... atunci poti lua un trainer bun .
AlexH
Mesaje: 1
Membru din: 08 Aug 2015, 12:39
Has thanked: 0
Been thanked: 0

alex01 scrie:Salut, doresc sa-mi deschid un studio de video chat dar din ce am citit pe acest forum inca nu m-am decis sa fac pasul acesta. Citesc forumul de aproximativ o luna iar aceasta este prima mea postare, as aprecia daca ma puteti ajuta si pe mine cu diverse sfaturi.

Am cateva atuuri pentru acest tip de business dar experienta pe care nu o am in domeniu ma tine pe loc. Am bani de investit pt 3 sau 4 posturi (20,000 euro) + bani de sustinut studioul minim 6 luni incluzand buget pentru publicitate (2000 euro pe luna) + alti bani daca mai este necesar + timp disponibil. O alta problema sunt o persoana de sex maculin si am inteles ca si asta este o problema, dar am o abilitate de comunicare si motivare destul de buna, am lucrat in trecut cu grupuri de persoane si m-am descurcat destul de bine.

Am doua mari nedumeriri daca ma puteti ajuta si pe mine v-as fi super recunocator . Cu cat se plateste un admin si un trainer bun? Ma refer la un trainer bun nu unul mediocru…Nu am reusit sa gasesc aceasta informatie…..unde pot gasi genul asta de trainer ? am vazut cateva anunturi de angajare pe acest forum dar putine persoane sunt disponibile sa fie trainer

De ce sunt asa multe studiori de vanzare ? unele echipate corespunzator chiar si cu modele, care e smekeria? Nu-mi spuneti ca nu e o afacere profitabila …..nu va cred….

Va multumesc, si v-as fi recunoscator penru orice sfat din partea voastra

Nu exista asa ceva ca un trainer bun sau un tehnic bun nu vreau sa jignesc pe nimeni dar daca vine careva la tine si spune ca poate sa scoata sume cu multe zerouri dintr-un model e mai rar asa ceva eu te cum a zis si eldiablo multi au inchis studiouriile datorita acestor tehnici / admini , eu personal am dat si dau salariile in felul urmator 1500 RON prima luna pentru un trainer sa vad ce stie si cat se implica si 1300 RION pentru tehnic cu aceasi conditie poate sa aiba pe CV ca a lucart si la LJ ca nu ma intereseaza dupa o luna rediscut salariul cu persoana in cauza , pentru moment am un maxim de 3000 RON pt trainer si 2500 pentru tehnic
JohnMiles
Mesaje: 49
Membru din: 05 Iun 2014, 17:23
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Notiunea de trainer bun exista, si pot da foarte multe exemple, trainer`ul bun e persoana aia cu abilitati de psiholog ( la o scara mai restransa), persoana aia care intelege cum merg lucrurile, intelege care e tendinta , ce se cere , cum sa aprovizioneze cererea si mai important cum sa transpuna chestia asta modelului pentru a fi aplicata. Trainerul bun e ala care isi da seama ce metode de motivare sunt necesare si le aplica modelelor , fie ele modele care se motiveaza din interior sau din exterior, pentru ca in ziua de azi asta e marea problema - motivarea.Dar totodata acel trainer bun nu va lucra niciodata pentru tine , fiind la inceput, si nu din motive financiare(nu neaparat) dar mai ales profesionale, pentru ca toti vrem sa progresam in meseria pe care o practicam (indiferent care ar fi asta) , nu sa stagna sau mai rau sa ajungem in regres si asta ti-o zic din experienta proprie.Pe de alta parte la o viitoare angajare va atarna greu pe umerii persoanei respective esecul studioului( din diferite motive, in special stabilitatea) si nimeni nu vrea asta.
Ce iti trebuie tie la inceput, e un suport all-round , adica persoana aia care stie din toate cate putin , care cere un salariu decent si pe masura valorii adaugate.Avand baza , tu si el/ea, puteti construi si creste impreuna din moment ce sper ca nu te astepti sa ajungi milionar in euro peste noapte.
Spor.
lalaverim
Mesaje: 10
Membru din: 06 Noi 2014, 22:36
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ce iti trebuie tie la inceput, e un suport all-round , adica persoana aia care stie din toate cate putin , care cere un salariu decent si pe masura valorii adaugate
Exact asta iti trebuie. Nu stiu cum ai putea sa gasesti acest lucru insa exista astfel de persoane, crede-ma.
Niciodata nu stii de unde sare iepurele. La mine a sarit deci nu vad de ce n-ai fi si tu la fel de norocos.
Avatar utilizator
DarkBOO
User Activ
User Activ
Mesaje: 280
Membru din: 22 Apr 2015, 18:42
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0

alex01 scrie:"BlondeGirl' dar cum ai vrea ? sa vi tu cu mana in cur de acasa ca le sti pe toate , si eventual sa fi tu patroana ? si eu ma fac sponsor ?

WebModelMedia' se pare ca nu pot trimite pm, probabil mai trebuie sa fac ceva posturi si dupa aceea mi se va permite

Nu draga, as vrea sa fii si tu informat, sa cunosti domeniul macar 50%... Hai 30%... Eu una nu m-as angaja la cineva mai dezinformat ca mine... Creierul face banul, daca maine te decizi sa iti deschizi coafor, este bine sa ai meseria, sa fii stapan pe ea, in caz de ramai fara oameni sa nu dai faliment, cam asa sta treaba si aici... Sper ca ai inteles la ce m-am referit...
alex01
Mesaje: 7
Membru din: 15 Iul 2015, 17:24
Has thanked: 0
Been thanked: 0

BlondeGirl scrie:
alex01 scrie:"BlondeGirl' dar cum ai vrea ? sa vi tu cu mana in cur de acasa ca le sti pe toate , si eventual sa fi tu patroana ? si eu ma fac sponsor ?

WebModelMedia' se pare ca nu pot trimite pm, probabil mai trebuie sa fac ceva posturi si dupa aceea mi se va permite

Nu draga, as vrea sa fii si tu informat, sa cunosti domeniul macar 50%... Hai 30%... Eu una nu m-as angaja la cineva mai dezinformat ca mine... Creierul face banul, daca maine te decizi sa iti deschizi coafor, este bine sa ai meseria, sa fii stapan pe ea, in caz de ramai fara oameni sa nu dai faliment, cam asa sta treaba si aici... Sper ca ai inteles la ce m-am referit...

Mersi mult pentru grija, tocmai asta incerc sa fac in momentul de fata incerc sa ma documentez cat de cat si ceea ce vreau sa fac eu chiar daca va dura la un moment dat eu o sa fiu pregatit. Mai intai teroria care fiind din mai multe surse ea va fi buna sau rea, numai ca eu va trebui sa aleg care va fi buna si care rea, iar dupa practica. Ma bucur ca ai inceput sa-ti schimbi parerea fata de primul post al tau si observ ca ai inceput sa devi sclipitoare iar asta i-mi da incredere in mine dupa cum ai citat mai sus "Creierul face banul" ti-am zis ca am multe atuuri. Sa-ti mai spun ceva orice meserie in viata se invata daca chiar asta i-ti doresti numai ca unii eusesc altii nu, deci daca vreau sa-mi fac frizerie probabil o sa ma fac si frizer aceeas lucru si cu video chatul :)) Daca voi demara acest proiect iar daca vreodata vei avea ocazia sa angajezi la mine cu siguranta i-ti pot garanta ca ma vei alege,ti-am zis ca unele persoane detin niste avntaje fata de altii....asa ca keep in touch :)
alex01
Mesaje: 7
Membru din: 15 Iul 2015, 17:24
Has thanked: 0
Been thanked: 0

lalaverim scrie:
Ce iti trebuie tie la inceput, e un suport all-round , adica persoana aia care stie din toate cate putin , care cere un salariu decent si pe masura valorii adaugate
Exact asta iti trebuie. Nu stiu cum ai putea sa gasesti acest lucru insa exista astfel de persoane, crede-ma.
Niciodata nu stii de unde sare iepurele. La mine a sarit deci nu vad de ce n-ai fi si tu la fel de norocos.

Da bine zici, normal ca depinde si de un pic de noroc si niciodata nu se stie de unde sare iepurele acum ghinionul ficaruia poate sa nu sara niciodata
alex01
Mesaje: 7
Membru din: 15 Iul 2015, 17:24
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Nephthys scrie:Dar un trainer bun( ex model de top, sa zicem), de ce ar veni la tine?

Sa zicem ca eu detin reteta secreta a celei mai delicioase prajituri din lume, finger lickin' good stuff. Tu stii sa faci doar cartofi prajiti si vrei sa-ti deschizi o cofetarie. Vrei reteta mea. De ce sa ti-o dau?

Nu sti ca orice chestie isi are pretul ? Sunt lucruri care nu au pret, dar alea nu sunt de vanzare . Dar nu ai pus problema bine, daca tu ai cea mai de success prajitura din lume cu singuranta ai success si nu ai nevoie sa o vinzi.

Sa revenim, un trainer bun ex model de top cum ai zis tu sunt doua variante acum: 1.ex model care s-a saturat sa fie model si doreste sa schimbe ceva in viata ei ,sa o ia de la 0 cum s-ar zice si se face trainer.
2.un trainer cu experienta care a lucrat in alta parte si din n motive nu mai lucreaza si isi cauta in alta parte.

In ambele cazuri daca cauta sa-si gaseasca de lucru slava domnului sunt o gramada de studiori. Cineva care are anumite ambitii si isi doreste sa lucreze si sa evolueze in jobul lui in principiu va caauta de lucru la un studio mare si consacrat asta este corect, dar aici intervine alta problema la studioriile deja consacrate care sunt destul de mari erarhiile sunt deja batute in cuie, tu poti fi un trainer bun dar deja acolo e cineva inainte ta iar cuvantul tau nu va fi atat de putrnic, iar daca iti doresti sa evoluezi ca post sa ajungi candva manager sau alceva stai la coada ca sunt deja alte fetele dinaintea ta, asa ca cea mai buna solutie pentru cineva cu aspiratii mari care va dori evolutie in viata ei va fi sa caute un studiou nou in care ea sa vina de la inceput sa puna umerii in riicarea studioului, unde fiind prima are sanse mult mai mari sa urce in scara ierarhica iar cuvantul ei in acel studio va cantari destul de mult.
Avatar utilizator
DarkBOO
User Activ
User Activ
Mesaje: 280
Membru din: 22 Apr 2015, 18:42
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0

alex01 scrie:
BlondeGirl scrie:
alex01 scrie:"BlondeGirl' dar cum ai vrea ? sa vi tu cu mana in cur de acasa ca le sti pe toate , si eventual sa fi tu patroana ? si eu ma fac sponsor ?

WebModelMedia' se pare ca nu pot trimite pm, probabil mai trebuie sa fac ceva posturi si dupa aceea mi se va permite

Nu draga, as vrea sa fii si tu informat, sa cunosti domeniul macar 50%... Hai 30%... Eu una nu m-as angaja la cineva mai dezinformat ca mine... Creierul face banul, daca maine te decizi sa iti deschizi coafor, este bine sa ai meseria, sa fii stapan pe ea, in caz de ramai fara oameni sa nu dai faliment, cam asa sta treaba si aici... Sper ca ai inteles la ce m-am referit...

Mersi mult pentru grija, tocmai asta incerc sa fac in momentul de fata incerc sa ma documentez cat de cat si ceea ce vreau sa fac eu chiar daca va dura la un moment dat eu o sa fiu pregatit. Mai intai teroria care fiind din mai multe surse ea va fi buna sau rea, numai ca eu va trebui sa aleg care va fi buna si care rea, iar dupa practica. Ma bucur ca ai inceput sa-ti schimbi parerea fata de primul post al tau si observ ca ai inceput sa devi sclipitoare iar asta i-mi da incredere in mine dupa cum ai citat mai sus "Creierul face banul" ti-am zis ca am multe atuuri. Sa-ti mai spun ceva orice meserie in viata se invata daca chiar asta i-ti doresti numai ca unii eusesc altii nu, deci daca vreau sa-mi fac frizerie probabil o sa ma fac si frizer aceeas lucru si cu video chatul :)) Daca voi demara acest proiect iar daca vreodata vei avea ocazia sa angajezi la mine cu siguranta i-ti pot garanta ca ma vei alege,ti-am zis ca unele persoane detin niste avntaje fata de altii....asa ca keep in touch :)

Succes!
Scarlett23
Mesaje: 10
Membru din: 23 Feb 2015, 17:27
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Buna Alex,
In ceea ce priveste trainerii,ai nevoie de cineva cu experienta,deja format in cadrul unui studio mai mare dispus sa aplice ceea ce stie si la studioul tau.
Daca cunostintele tehnice si administrative sunt mai accesibile,ramane know-how-ul de a face un model sa aiba succes suficient de repede pentru a-l fideliza.
In primul rand trebuie sa cunosti site-urile foarte bine,tipologia modelelor care prind pe acel site,pe diferite categorii.De asemenea,metodele de promovare pe fiecare site.De aici ar trebui sa incepi.Sa ai contact direct cu domeniul si sa nu te bazezi doar pe trainer.Drept exemplu,ownerul studio-ului la care eu lucrez,este un trainer foarte bun si da sfaturi pertinente de fiecare data fetelor.
Sunt multe trucuri pe care e nevoie sa le stii si in afara de investitia initiala,trebuie sa investesti in profilele fetelor,imaginea lor,camere personalizate.
Ti-as recomanda sa te angajezi ca tehnic/admin la un studio o perioada pentru a vedea cum merg lucrurile sau de ce nu,colaboreaza cu un model independent o perioada,incearca sa o cresti pe site-ul pe care ea lucreaza charge-free doar de dragul experientei
Multa bafta!
bandy
Mesaje: 3
Membru din: 28 Iul 2015, 01:00
Has thanked: 0
Been thanked: 0

salut alex01 , in legatura cu nelamuririle tale cred ca am putea sa ne ajutam putin reciproc , si eu sunt la inceput de drum in afacere asta dar am dat peste niste oameni care stiu ce fac, cum am putea lua legatura?
charmingstargl
Mesaje: 7
Membru din: 10 Iul 2015, 13:31
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Buna! Daca te intereseaza deschiderea unui studio si ai nevoie de la costumase,dildo uri si accesori la lumini,calculatoare,paturi,lenjeri ma poti contacta. Eu tocmai ce vand un studio complet cu 3 care perfect functionabile,cu totul in garantie .
Succes si multa rabdare
CSS
Scrie răspuns

Înapoi la “Despre video chat - discutii generale”