DOVADA ca videochatul chiar tine de NOROC

Discutii generale despre activitatea de video chat și despre monetizarea pe platformele de tip Onlyfans. ❤️ Păreri, opinii, întrebări, mod de lucru, povești, discuții diverse despre siteuri de videochat sau Fans Sites și despre acest job in general. Toate își au locul în această categorie. ❤️✅😇
Reguli forum
Cei 7 ani de Acasă! Zero SPAM!
ice999
User Activ
User Activ
Mesaje: 234
Membru din: 06 Feb 2015, 10:28
Has thanked: 8 times
Been thanked: 2 times

Oricat de mult ar incerca cei mai mult dintre voi sa nege chestia asta,am ajuns la concluzia ca trebuie sa ai un dram de noroc in industria asta ca sa ai succes. Fara sa mai dau ca exemplu cazurile de fete foarte dragute,frumoase,prietenoase,care vorbesc engleza la perfectie si mai stiu si vreo alta limba sau doua,au 1,99 si care totusi NU au pvt,o sa incerc sa scot in evidenta cealalta extrema-modele care arata BANAL,average,nu au absolut nimic deosebit,nici la corp nici la fata (fara sa jignesc pe nimeni si nu imi sariti in cap) si au PESTE 95% PVT INCA DIN PRIMA CLIPA IN CARE AU INCEPUT SA lucreze pe JASMIN...sunt cateva exemple in sensul asta,dar in ultima vreme mi-a atras atentia o tipa...care nu e frumoasa,nici urata,nici nu are un corp de fotomodel,arata average..in sensul ca sunt fete cu mult mai frumoase decat ea...si are peste 96% PVT MEREU,si asta de LA BUN INCEPUT,adica nu a crescut treptat luna de luna...din prima luna are procentul asta..acum ca v-am facut curiosi,va spun si despre CINE e vorba- A******. Nu stiu daca ati auzit de ea,dar e socant cat de mult pvt are...si pvturi lungi de PESTE 3 ore in feicare zi..si nu stiu care e explicatia,petru ca mai mult ca sigur nu are un "membru fidel" care sa ii vina in fiecare zi in pvt,si ma repet,nici nu e vreo frumusete nici nu are corp de fotomodel...ma uitam la ea in freechat si nu are o atitudine deosebita,raspunde scurt si la obiect la intrebari,nu e exagerat de dragutza cu membrii...si repet,sunt fete mult mai frumoase si amabile decat ea... eu am ajuns la o singura CONCLUZIE-are pe cineva din familie sau prieten care lucreaza la JASMIN...voi ce credeti?
SoulCams Models Studios wanted
ice999
User Activ
User Activ
Mesaje: 234
Membru din: 06 Feb 2015, 10:28
Has thanked: 8 times
Been thanked: 2 times

aa,si tin sa mai adaug ca fetele alea defavorizate mai stau si cate 8-9 ore online zilnic,deci nu se pune problema timpului petrecut pe site..deci,UNDE e problema?
Avatar utilizator
DarkBOO
User Activ
User Activ
Mesaje: 280
Membru din: 22 Apr 2015, 18:42
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ice999 scrie:aa,si tin sa mai adaug ca fetele alea defavorizate mai stau si cate 8-9 ore online zilnic,deci nu se pune problema timpului petrecut pe site..deci,UNDE e problema?

Da tu chiar ai timp sa studiezi piata nu gluma :lol: :lol: :lol:
Despre care fete ''defavorizate'' de Jasmin vorbesti tu? Nu cred ca e cineva defavorizat acolo de catre site, si nici ca ar avea tipa asta ''average'' rude la Jasmin ,maxima asta :lol: :lol: :lol: Cred ca trebuia sa te faci inspector ceva :mrgreen:
Avatar utilizator
DarkBOO
User Activ
User Activ
Mesaje: 280
Membru din: 22 Apr 2015, 18:42
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ti-as mai zice eu vreo doua la intrebarea ''voi ce creti?'' dar ma abtin :twisted:
ice999
User Activ
User Activ
Mesaje: 234
Membru din: 06 Feb 2015, 10:28
Has thanked: 8 times
Been thanked: 2 times

BlondeGirl scrie:Ti-as mai zice eu vreo doua la intrebarea ''voi ce creti?'' dar ma abtin :twisted:

frustrare,rautate si as mai adauga un cuvant (ca tot ai tu nickname-ul "Blonde" :D ) dar nu am intentii sa jignesc...aici fiecare isi spune parerea despre anumite aspecte,si care e problema daca am "studiat piata"?? nu am studiat si nici inspectat,doar observ fara sa vreau ca tipa aia e mereu in pvt cand ma uit pe livejasmner....si da,e posobil orice,altfel nu imi explic cum de e atat de mult in pvt INCA de cand a inceput sa lucreze.
ice999
User Activ
User Activ
Mesaje: 234
Membru din: 06 Feb 2015, 10:28
Has thanked: 8 times
Been thanked: 2 times

BlondeGirl scrie:
ice999 scrie:aa,si tin sa mai adaug ca fetele alea defavorizate mai stau si cate 8-9 ore online zilnic,deci nu se pune problema timpului petrecut pe site..deci,UNDE e problema?

Da tu chiar ai timp sa studiezi piata nu gluma :lol: :lol: :lol:
Despre care fete ''defavorizate'' de Jasmin vorbesti tu? Nu cred ca e cineva defavorizat acolo de catre site, si nici ca ar avea tipa asta ''average'' rude la Jasmin ,maxima asta :lol: :lol: :lol: Cred ca trebuia sa te faci inspector ceva :mrgreen:

si cand am zis "fete defavorizate" m-am referit la cele frumoase care vorbesc perfect engleza,sunt friendly,etc,etc si nu au pvt ..nu ca sunt defavorizate de Jasmin...am spus asta in primul post,si nu am vrut sa ma repet...eram sigura ca primesc raspunsuri de la oameni ca tine care habar nu au pe ce lume traiesc,peace
meowmeow
Mesaje: 47
Membru din: 02 Oct 2014, 17:04
Has thanked: 0
Been thanked: 3 times

Of, Ice! Daca ar fi sa discutam pe aceasta tema...probabil ne-am hrani frustrarile pana s-ar transforma in niste monstri verzi care ne-ar inghiti cu webcam cu tot. Nu zic ca nu ai dreptate, partial, insa stii si tu frumosul si uratul sunt foarte subiective. Nu sunt vreo favorizata a jasminului si nici nu ma cred vreo sexosenie a pamantului, doar ca analiza ta nu te va ajuta in niciun fel. Te vei simti tot mai demotivata si plina de ura, iar asta te indeprteaza de scopul tau: sa ai castiguri cat sa te multumeasca. Pana la urma daca vezi ca ele fac privat 150% cu ce te ajuta pe tine sau cu ce te incurca pe tine?

Si da, am facut si eu o analiza ca a ta cand eram mai la inceput si ajunsesem sa plang de ciuda ca altele fac mult si eu putin. Aceleasi intrebari: cum de ele fac? ce au ele si eu nu? etc etc...Nu am gasit vreun raspuns, dar am incetat sa ma mai compar cu altcineva sau sa urmaresc obsesiv ce fac altele. No worries, in continuare am si zile cand rup free-ul in doua (ca perioada asta :evil: ), doar ca nu mai adaug si frustrarile venite din statisticile altora.

Zile senine!
trompi
VIP
VIP
Mesaje: 593
Membru din: 23 Mar 2010, 08:25
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Ice, s-a mai discutat aici despre faptul ca facotrul frumusete nu e unul decisiv daca ar fi asa apoi doar cele mai frumoase ar fi in topuri, nu so cele average cu spui tu....atat timp cat tipa e ingrijita si respecta cerintele siteului totul e ok, iar apoi intervin ceilalti factori, abordarea clientului, cum se diferentiaza de celalte modele etc etc ...sa stii ca exemple de genul asta sunt pe orice site, tipe care la prima impresie spui ca nu fac mare branza dar ca fac mai mult decat iti imaginezi.......cam asa e si in actorie, nu trebuie sa fii o frumusete, trebuie sa-ti joci bine rolul;)
Ceecee
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 133
Membru din: 06 Feb 2014, 23:03
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

Ice, norocul e explicatia gastia de oamenii mici, si o zic fara rautate. In jurul oricarui om de succes exista oamenii aia care nu realizeaza nimic si isi spun lor...A avut noroc, frate. Eu daca n-am, ce sa fac??
Eu nu inteleg abordarea asta....Ma uit la vecina si ma strofoc sa-i gasesc buba, sa vad ce are ea atat de bun de face atatea privaturi.. Ah, n-am vazut nimic, e noroc! Iata dovada! N-ar fi mai bine sa te uiti la tine si sa te gandesti ce imbunatatiri sa-ti aduci tu tie?
sweetgirl
VIP
VIP
Mesaje: 1214
Membru din: 10 Noi 2009, 17:53
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

ice, nu e vorba nici de noroc si nici de perfectiune(bine nici sa fie vreo grasa oribila) ,e pur si simplu lipiciul la public,si au acel vino incoa,iar pentru pvte lungi de 3 ore au probabil ce oferi ..

asa cum si in viata de toate zilele sunt femei bune si mai putin bune la pat asa e si in vdc,n ai cum sa stii cum se misca si in ce fel fac ele sex de sunt atat de cautate.....

din curiozitate am vizionat video la mai multe modele asa sa vad abilitati si dzeule mare pai sunt unele care vîră dildo pe tot pe gat si bravo lor as vrea sa pot si eu ,tu poti sa faci asta?

offtopic chiar ar trebui initiate topicuri pt perfectionarea skills,urilor...bj,squirt,etc,bine in limita bunului simt dar cred ca orice femeie ar trebui sa si perfectioneze tehnicile mai ales bj :roll:

sper sa nu-mi sariti in cap...
Avatar utilizator
eldiablo
VIP
VIP
Mesaje: 450
Membru din: 08 Ian 2010, 16:25
Localitate: Inca Bucuresti
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Ice eu zic sa arunci prosopul , pe langa faptul ca ai jignit-o pe BlondeGirl inutil ai mai si primit 3 raspunsuri diferite de la alti 3 usseri diferiti care iti spun politicos sa-ti urmaresti si elimini defectele in loc sa cauti norocul altora pierzandu-ti timp pretios

Pana atunci SPOR IN TOT si numai bine
Carpe Diem va doresc la toti - Sunt implinit spiritual , dezinteresat si neinteresant financiar , gata de gluma oricand , ajut si critic gratis sincer cand pot iar daca jignesc nejustificat inseamna ca nu nu sunt eu
Avatar utilizator
Nephthys
User Activ
User Activ
Mesaje: 370
Membru din: 25 Mar 2008, 20:34
Localitate: Bucharest
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Da, e uşor să atribuim eşecurile personale unor factori pe care unii dintre noi îi cataloghează drept neinfluentabili. Soarta, maică. Toti mediocrii neinteresanti au noroc.
Pentru multi membri, românescul "Average" înseamna occidentalul "Frumusete naturală", iar asta vine la pachet cu nişte trăsături de caracter, şi o personalitate care, la ora actuală, sunt "pă trend". Nu aici, in tara siliconului, ci afară.
Dacă nu eşti in primul rând în competitie cu tine însăti, şi insişti să iti proiectezi frustrările, pardon, indignarea, în directia domnişoarei Average, nu numai că vei continua să îi vezi calitatile drept defecte, dar nici nu vei întelege vreodată de ce ea vinde, în vreme ce tu ai ghinionul să beneficiezi de timp berechet s-o urmareşti.
Până la urmă, se întâmplă şi la case mai mari... Romanu' încă se roagă pentru ploaie. Între timp, în deşert înverzesc recoltele. Cam aşa cum înverzesc dolarii în contul caprei vecinului.
Tortura! Intotdeauna o solutie pentru oamenii civilizati.
badgirl1122
Mesaje: 1
Membru din: 26 Aug 2015, 12:53
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Videochatul tine si de noroc,in combinatie cu multe alte calitati,oportunitati sau conjuncturi
Avatar utilizator
googlefun
VIP
VIP
Mesaje: 1701
Membru din: 25 Oct 2006, 20:28
Localitate: Delta Dunarii (Chilia Veche)
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

sweetgirl scrie:
din curiozitate am vizionat video la mai multe modele asa sa vad abilitati si dzeule mare pai sunt unele care vîră dildo pe tot pe gat si bravo lor as vrea sa pot si eu ,tu poti sa faci asta?


sper sa nu-mi sariti in cap...
Nu o sa-ti sarim in cap , dar esti prea hot in descrieri , nefiind nici ora potrivita !!!!!!!!!!!!!!!!!! :lol:

Nu ai pic de mila fata de noi astia , care nu lucram la ora asta ci doar cascam Imagine pe ...net ? :lol: :lol:

LOOOOOOOOL

P.S sweetgirl , esti pe cale sa opresti cresterea economica in RO , so please , stop it ! :wink:
Avatar utilizator
DarkBOO
User Activ
User Activ
Mesaje: 280
Membru din: 22 Apr 2015, 18:42
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ice999 scrie:
BlondeGirl scrie:Ti-as mai zice eu vreo doua la intrebarea ''voi ce creti?'' dar ma abtin :twisted:

frustrare,rautate si as mai adauga un cuvant (ca tot ai tu nickname-ul "Blonde" :D ) dar nu am intentii sa jignesc...aici fiecare isi spune parerea despre anumite aspecte,si care e problema daca am "studiat piata"?? nu am studiat si nici inspectat,doar observ fara sa vreau ca tipa aia e mereu in pvt cand ma uit pe livejasmner....si da,e posobil orice,altfel nu imi explic cum de e atat de mult in pvt INCA de cand a inceput sa lucreze.

Nu eu sunt cea care moare de ciuda ca o tipa mai putin frumoasa decat tine probabil (tipa e foarte simpatica, dar ma rog), sta non-stop in pvt in loc sa faci si tu la fel stai si mori de ciuda ca pe X-uleasca o tin astia cate 3 ore domne in privat si pe tine nici 3 minute :roll: :roll: :roll: tu esti defavorizata doar, daca nu ai rude la Jasmin ce sa faci... Pune-ti si tu verii sa se angajeze la Jasmin poate o sa ai 1000% privat lol...
Raspunsul tau ma face sa imi raspund singura la indoielile tale...
P.S.: Frustrare si rautate este ceea ce faci tu, vii si iti expui invidiile pe tipele ''average'' care au private in timp ce pe bunaciunile alea cu 3 limbi straine ale lor le uita Dumnezeu in free-uri.... Hai sa iti raspund eu de ce tipa are privat:personalitate, naturalete si munca iti spune ceva? Degeaba esti frumoasa si ai 3 limbi straine daca nu ai acel ceva, felul tau ala UNIC de a fi care cucereste... Tipa este chiar draguta, foarte naturala si YOUNG 8) si cu siguranta daca era varzau stai linistita ca si privatele ei ar fi fost de sezon (chit ca ar fi avut rude angajate).... Nu e rau sa faci ''inspectii'' pana la urma, dar fa-le constructiv, sa vii sa spui ''ce urata e aia si face private are rude la Jasmin'' , ''i-a uite frumusetile sunt defavorizate'' :roll: -asta mi se pare frustrare, rautate si ce m-ai mai caracterizat tu pe acolo...
Eu nu ma supar, stai linistita, poti sa ma jignesti cat vrei, in fond spune si nick-ul cine sunt, nu e o jignire :lol: :lol: :lol:
Poate ca si pe tine te caracterizeaza nick-ul la fel de tare si atunci iar intelegem de ce nu ai si tu private asa ca tipa asta comuna...
Succes mai departe! :wink:
Avatar utilizator
googlefun
VIP
VIP
Mesaje: 1701
Membru din: 25 Oct 2006, 20:28
Localitate: Delta Dunarii (Chilia Veche)
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

BlondeGirl@ - adica vrei sa spui ca e de ghiata - in proportie de 99,9 (%) , conf. nick-ului :lol: ?

Pana la urma si-a dat si ea cu parerea , neexplicandu-si cum altele mai frumoase , sunt mai slab cotate . Cred ca a inteles acum , la cat i s-a explicat .
Daca nu-i sarim lui seeetgirl@ in cap , pentru fraze explicite neconforme cu ora din Ro...hi-hi :lol: ( cand 99% se fac ca muncesc -dar de ce - sa-i oprim tocmai noi sa faca asta :? ) , sa nu-i sarim nici ei prea tare .Intradevar , treaba cu neamurile angajate la Jasmin a fost destul de tare ! Asta ma duce cu gandul la cea mai performanta co-nationala de pe LJ .Cate neamuri ar fi trebuit sa aiba acolo - cand - intr-una din zile a avut 20 ore de privat nonstop , fara o secunda de free sau de member chat ? Mai atipeau si neamurile alea, ca doar nu erau din fier ! :lol:
Probabil in acea zi , 2 ture de supporti , si-au facut selfi-uri cu jasminer , mandri ca s-a intamplat pe tura lor , redactand rapoarte catre sefi pentru a fi promovati cu prioritate !!

Cum a spus si eldiablo@ , @Ghiata99,9( %), poti arunca prosopul , pentru ca "accidentarea " sa nu fie si mai grava ...
Avatar utilizator
DarkBOO
User Activ
User Activ
Mesaje: 280
Membru din: 22 Apr 2015, 18:42
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0

googlefun scrie:BlondeGirl@ - adica vrei sa spui ca e de ghiata - in proportie de 99,9 (%) , conf. nick-ului :lol: ?

Pana la urma si-a dat si ea cu parerea , neexplicandu-si cum altele mai frumoase , sunt mai slab cotate . Cred ca a inteles acum , la cat i s-a explicat .
Daca nu-i sarim lui seeetgirl@ in cap , pentru fraze explicite neconforme cu ora din Ro...hi-hi :lol: ( cand 99% se fac ca muncesc -dar de ce - sa-i oprim tocmai noi sa faca asta :? ) , sa nu-i sarim nici ei prea tare .Intradevar , treaba cu neamurile angajate la Jasmin a fost destul de tare ! Asta ma duce cu gandul la cea mai performanta co-nationala de pe LJ .Cate neamuri ar fi trebuit sa aiba acolo - cand - intr-una din zile a avut 20 ore de privat nonstop , fara o secunda de free sau de member chat ? Mai atipeau si neamurile alea, ca doar nu erau din fier ! :lol:
Probabil in acea zi , 2 ture de supporti , si-au facut selfi-uri cu jasminer , mandri ca s-a intamplat pe tura lor , redactand rapoarte catre sefi pentru a fi promovati cu prioritate !!

Cum a spus si eldiablo@ , @Ghiata99,9( %), poti arunca prosopul , pentru ca "accidentarea " sa nu fie si mai grava ...

Pai mai @googlefun, domnisoara in cauza m-a facut pe mine frustrata si fara o treaba adica eu nu stiu pe ce lume traiesc doar pentru ca nu-i impart opiniile (de aici judecand ea ca eu sunt blonda in sensul ala-gen toate blondele sunt proaste :shock: )... Probabil ar fi fost mai fericita sa ii spun ca ''da' ma nene asa e, i-auite asta a dreaq cat sta in pvt non stop, face ea manevre sigur...'' lol :roll:
:lol: :lol: :lol: :lol:
A stat o urmarit-o pe tipa si cand iese din privat sa vada ea cum atrage ''average-ul ala'' asa, si s-a minunat ca nu-i pupa undeva pe membrii, de parca unica solutie sa ai private e sa le canti in struna membrilor :lol: :lol: :lol: pana mea-ce sa mai zic.... :lol: :lol: :lol: no comment :mrgreen:
Avatar utilizator
Evander
User Junior
User Junior
Mesaje: 77
Membru din: 02 Feb 2015, 11:23
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Tot citesc pe aici ca nu e bine sa-ti urmaresti concurenta. Nimic mai fals. Trebuie cu regularitate sa urmaresti si sa analizezi ce face concurenta din urmatoarele motive:

1. De la concurenta ai ce sa inveti
2. Concurenta iti ofera idei, mai ales atunci cand esti in pana
3. Concurenta te motiveaza
4. Concurenta iti arata ca se poate
5. Concurenta iti arata dimensiunile pietei

Evident ca urmarirea concurentei nu trebuie sa devina un obicei vecin cu patologicul, dar alocare a 10-30 de minute pe zi pentru studierea concurentei, mai ales in perioadele mai proaste, e un lucru pe care ar trebui sa-l faca orice model independent. Stiu ca femeile devin depresive mai ales atunci cand o vad pe "aia" ca are mai mult succes la barbati sau la bani sau la banii barbatilor :). Lucrul asta nu ar trebui sa li se intample modelelor. Doar sunteti profesioniste, ce naiba!

Absolut toate siteurile dau o sansa modelelor noi, adica incearca prin diverse metode sa arate membrilor ca modelul este nou. Iar asta se traduce prin trafic mai mare in camera modelului nou. Siteurile fac lucrul asta din urmatoarele motive:

1. Barbatilor le place noul, e in gena noastra treaba asta. Se zice ca atunci cand un barbat deschide portiera masinii unei femei, ori masina e noua, ori femeia :)
2. Daca siteul nu ar oferi un usor avantaj unui model nou, modelul nu ar prinde gustul banilor si ar pleca. Nu are importanta daca pleaca la concurenta sau se lasa de videochat. Pentru siteuri este foarte important sa aiba un numar cat mai mare de modele care presteaza in mod constant. Iar lucrul asta se va intampla doar daca veniturile modelelor se afla la un nivel considerat decent in industrie. Pentru asta e nevoie de trafic. Lipsa modelelor de pe site este echivalenta cu falimentul.

Sunt unele modele, un procent relativ mic, care apuca sansa asta cu ambele maini si reusesc "sa agate" regulari inca din prima zi. Cand se intampla asa, cu siguranta un rol important il are lipiciul modelului dar si dramul de noroc are influenta lui. Daca lucrurile continua pe linia asta, inseamna ca avem de-a face cu un caz similar cu cel prezentat in prima postare, modelul are private peste private inca din prima zi. Standardele de frumuseste stabilite de revistele sclipicioase, de exemplu 90-60-90, nu au nicio legatura cu sex appealul, ca sa nu zic ca barbatii nu citesc reviste sclipicioase nici de frica. Ne place ce ne place iar sexoasele, chiar daca sunt usor plinute, o se ne placa tot timpul.

Incerc sa explic putin si despre traficul general al LJ-ului. Spuneam intr-o postare mai veche ca un bounce rate constant de peste 50% pe orice fel de site ar trebui sa constituie motive serioase de ingrijorare pentru proprietar, mangement si in general pentru oricine are interese in legatura cu siteul respectiv. In cazul nostru particular, siteurile de videochat nu ar trebui sa aiba un bounce rate mai mare de 20-30%. LJ-ul avea acum 6 luni un bounce rate de 75%, iar acum are 76,6%, practic nicio schimbare semnificativa. Intre timp insa a ajuns de pe locul 160 pe locul 280. Asta pentru un ochi avizat inseamna ca a pierdut in doar 6 luni aproximativ 40% din trafic. Daca tinem cont si de bounce rate-ul de 76,6%, realizam ca LJ-ul se afla la granita de iesire din liga mare a siteurilor de videochat si daca lucrurile nu se vor schimba substantial intr-o perioada realtiv scurta, probabil ca va retrograda in liga a 2 a.

Sa privim cu atentie acest bounce rate de 76,6% pentru ca este foarte interesant. Sa dam la o parte 26,6%, cam cat ar fi normal pentru un site de videochat si sa vedem care e treaba cu restul de 50%. Acest 50%, suma rotunda, reprezinta atat succesul cat si regresul LJ. Poate parea paradoxal dar asta e adevarul. Cei 50% bounce rate reprezinta non-trafic sau fake trafic. El provine din popupurile care "sar" cand sunt accesate tubeurile. In anii 2005-2006 a inceput perioada de dominatie a tubeurilor in nisa adult. Exact atunci a inceput sa se dezvolte puternic si LJ-ul. Tubeurile aveau nevoie de metode de monetizare, LJ-ul avea nevoie de trafic. Asa au aparut popupurile LJ pe tubeuri. Ele au functionat bine niste ani buni dar lumea s-a saturat atat de popupuri cat si de LJ. Ce face un utilizator normal cand ii "sare" un popup? Il inchide imediat! Din cauza asta am spus ca aproximativ 50% din traficul LJ este non-trafic sau fake trafic. Una e sa-mi pui in fata un pitch bun sau chiar click-bait dar sa dau eu click voluntar si alta e sa-mi sara un popup. Aveti un exemplu
aici, ca sa sara popupul trebuie sa aveti adblockul dezactivat.

Renumele LJ a ramas inca intact in randul modelelor si destul de multe isi incearca norocul si ne aflam in situatia de a avea modele multe si trafic din ce in ce mai putin. E normal ca modelele sa se planga, cand nu e trafic nu ai cum sa faci bani, am spus-o si o s-o repet de cate ori o sa am ocazia, TRAFICUL ESTE CEL CARE GENEREAZA BANII!!!

Nici stafful LJ si nici cei care INCA mai fac bani pe LJ nu o sa va spuna niciodata lucrurile astea pentru ca s-ar crea o stare de panica si s-ar intampla ca in cazul bancilor, toata lumea ar fugi sa-si retraga banii si banca ar da faliment, in cazul nostru lumea ar pleca de pe site si nici siteul, nici cei care inca mai fac bani nu ar mai face. E in interesul lor sa va spuna ca totul e bine si frumos la ei, iar daca nu faceti bani, e din vina voastra.

Dupa cum v-am demonstrat si o sa vedeti si mai jos in print screenuri, o mare parte din traficul oricarui site de videochat e trafic tragetat pe porn, asa ca nu mai aburiti lumea ca LJ e site de maicute si CB si MFC sunt siteuri porno pentru ca va faceti de ras. Toate siteurile de videochat beneficiaza de porn trafic, dar LJ-ul pentru ca este mai batran are cel mai mult. Acum daca omul a venit de pe un site porno, nu prea vad cum o sa-l faca jasministele sa stea in privat cu post si rugaciune. Ca sa nu mai zic ca acum e nuditate la greu pe LJ in free, in galerii, etc (multi ani nu a fost), m-am tot uitat dupa maicute dar n-am vazut niciuna. Si daca nu ati gasit clipuri cu jasministe va arat eu milioane de clipuri in care jasministele nu mai au nici o gaura libera! Multe le-ar face de rusine pe chaturbiste si mecefiste.

Cam asa arata scaderea traficului pe LJ

Imagine

Bounce Rate

Imagine

Porn trafic

Imagine
ice999
User Activ
User Activ
Mesaje: 234
Membru din: 06 Feb 2015, 10:28
Has thanked: 8 times
Been thanked: 2 times

nu am timp sa va raspund acum la fiecare,unele replyuri nici macar nu le-am citit pentru ca vin de la persoane care habar nu au pe ce lume se alfa,asa cum am mai zis :D

si numele tipei de care v-am povestit e blablablablablabla A ca sa nu mai apara cu stelute
ice999
User Activ
User Activ
Mesaje: 234
Membru din: 06 Feb 2015, 10:28
Has thanked: 8 times
Been thanked: 2 times

sweetgirl scrie:ice, nu e vorba nici de noroc si nici de perfectiune(bine nici sa fie vreo grasa oribila) ,e pur si simplu lipiciul la public,si au acel vino incoa,iar pentru pvte lungi de 3 ore au probabil ce oferi ..

asa cum si in viata de toate zilele sunt femei bune si mai putin bune la pat asa e si in vdc,n ai cum sa stii cum se misca si in ce fel fac ele sex de sunt atat de cautate.....

din curiozitate am vizionat video la mai multe modele asa sa vad abilitati si dzeule mare pai sunt unele care vîră dildo pe tot pe gat si bravo lor as vrea sa pot si eu ,tu poti sa faci asta?

offtopic chiar ar trebui initiate topicuri pt perfectionarea skills,urilor...bj,squirt,etc,bine in limita bunului simt dar cred ca orice femeie ar trebui sa si perfectioneze tehnicile mai ales bj :roll:

sper sa nu-mi sariti in cap...

da ai dreptate,dar sunt zeci de fete dragutze si care au "lipici la public" pe Jasmin,....dar ce anume are tipa aia de are atat de mult pvt? e clar ceva dubios la mijloc....
ice999
User Activ
User Activ
Mesaje: 234
Membru din: 06 Feb 2015, 10:28
Has thanked: 8 times
Been thanked: 2 times

iti raspund eu de ce tipa are privat:personalitate, naturalete si munca iti spune ceva? Degeaba esti frumoasa si ai 3 limbi straine daca nu ai acel ceva, felul tau ala UNIC de a fi care cucereste... Tipa este chiar draguta, foarte naturala si YOUNG 8) si cu siguranta daca era varzau stai linistita ca si privatele ei ar fi fost de sezon (chit ca ar fi avut rude angajate)....

EXACT,dar scuza-ma,atuurile astea 3 pe care le=ai enumerat tu-"personalitate, naturalete si munca" le au sute de fete,chiar crezi ca aia e singura???repet,chiar crezi? am vazut-o in freechat si nu are absolut nimic nimic special,nu zambeste la fiecare membru dar nici nu sta impietrita in free,ca sa atraga atentia cu ceva anume,indiferent ca e calitate sau defect...si nu mai incerca inutil sa gasesti explicatii absurde care nu au sens,pentru ca nu dai niciun raspuns cu ele... am vazut zeci de fete dragutze care stau in free si sunt amabile,friendly, au personalitate...deci nu asta e explicatia,clar nu
Ceecee
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 133
Membru din: 06 Feb 2014, 23:03
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

Ai dreptate @Evander, este important sa-ti urmaresti concurenta intr-un mod constructiv, dar in acelasi timp cea mai mare concurenta a ta esti tu. E clar ca ice nu face parte din categoria asta. Sa urmaresti un model si din neputinta ta de a tine un privat de 3 ore sa spui ca are verisori pe la staff...speechless!
Apropo, ice...cand am citit postul tau mi-a venit in minte vorba asta : “If you don't like me and still watch everything I do. B*itch, you're a fan!" :lol:
Scrie răspuns

Înapoi la “Despre video chat - discutii generale”