CARDCLOSED

Discuții generale pe subiecte cu profil tehnic. Exemplu: discuții legate de diverse probleme software/hardware cu calculatorul, camera, tableta, smartphone-ul, telefonul fie el iPhone sau Android, probleme cu internetul etc. Orice alte discuții pe teme tehnice sunt binevenite. Tutoriale utile din youtube se pot integra în forum! ⚙️⚙️⚙️
Scrie răspuns
Danielasweet94
Mesaje: 20
Membru din: 17 Ian 2015, 23:12
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Buna seara,am primit banutii de la imlive,am scos ieri 140$ din ei.Astazi cand intru sa vad daca mi-au mai venit si cei de pe lj,surpriza,CARD CLOSED!A mai patit cineva asa ceva,de la ce o fi?
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
AlexandraGeorgia
VIP
VIP
Mesaje: 410
Membru din: 10 Noi 2008, 20:57
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

Cel mai bine ar fi să întrebi la sursă, te inarmezi cu răbdare, răspunsurile la întrebările de securitate să fie la îndemână şi fuga la chat support; sunt multe posibile motive, nu putem decât să ne dăm cu părerea aici, cel mai bine te lămureşti cu suportul, online sau la telefon.

Spor!
Business Woman of The Year Winner BucharestSummit Awards 2017-2018
YNOT 2015-2016-2017 Businesswoman of the Year Nominee
XBIZ 2016-2017 - Live Cam Model of the Year Nominee
AVN 2017 - Best Solo Girl Website Nominee
AVN 2016-2017- Favorite Cam Girl Nominee

http://domsociety.ro
Avatar utilizator
googlefun
VIP
VIP
Mesaje: 1701
Membru din: 25 Oct 2006, 20:28
Localitate: Delta Dunarii (Chilia Veche)
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

Danielasweet94 scrie:Buna seara,am primit banutii de la imlive,am scos ieri 140$ din ei.Astazi cand intru sa vad daca mi-au mai venit si cei de pe lj,surpriza,CARD CLOSED!A mai patit cineva asa ceva,de la ce o fi?
Sigur nu scrie cand te loghezi in cont , Your card is blocked ?

1.Intreb , cu toate ca nu ar fi normal -dar totusi - mai cunostea cineva , user name si/sau parola ?
2. Ai refuzat la plata vreo tranzactie ?

Closed card , suna ciudat..... :?
Danielasweet94
Mesaje: 20
Membru din: 17 Ian 2015, 23:12
Has thanked: 0
Been thanked: 0

LINK IMAGINE:
http://postimg.org/image/7w05wtjgl/
Exact asa,CLOSED CARD,supportul nu stie nimic,astept raspuns in 2 zile lucratoare,minunat,nu?
Nu cunoaste nimeni,user sau parola
Nu am refuzat nicio plata ,eu scot toti banutii de la atm cand vin ,si nu mai folosesc cardul pana nu stiu ca se apropie perioada de plata,nu am folosit niciodata cardul la cumparaturi etc
Avatar utilizator
googlefun
VIP
VIP
Mesaje: 1701
Membru din: 25 Oct 2006, 20:28
Localitate: Delta Dunarii (Chilia Veche)
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

Danielasweet94 scrie:LINK IMAGINE:
http://postimg.org/image/7w05wtjgl/
Exact asa,CLOSED CARD,supportul nu stie nimic,astept raspuns in 2 zile lucratoare,minunat,nu?
Nu cunoaste nimeni,user sau parola
Nu am refuzat nicio plata ,eu scot toti banutii de la atm cand vin ,si nu mai folosesc cardul pana nu stiu ca se apropie perioada de plata,nu am folosit niciodata cardul la cumparaturi etc

Mda , nu stiu ce sa zic in cazul asta , eu unul nu am mai intalnit .La mine aparuse o data Your card is blocked , intrucat am cerut eu sa verifice o tranzactie pe care nu o recunosteam ca fiind reala . De fapt era o tranzactie de la o benzinarie ( ce-i drept cam dubioasa ) , de care uitasem cu desavarsire , si aveam senzatia ca s-a intamplat ceva cu cardul , la vreun POS . Ca metoda de preventie ,dupa cererea mea de a verifica acea tranzactie , mi-au blocat cardul :lol: .

Am vazut ca link-ul cu imaginea , pare a fi de pe telefon .E in regula sa-ti verifici email-ul de pe telefon , dar nu sa accesezi si contul payoneer , nefiind nimic securizat , gen internet banking . In fine , trebuie asteptat raspunsul lor official .

Sa ne tii la current .
Avatar utilizator
eldiablo
VIP
VIP
Mesaje: 450
Membru din: 08 Ian 2010, 16:25
Localitate: Inca Bucuresti
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Este posibil sa-ti fi expirat cardul sau pur si simplu tu cand te uiti pe telefon sa te uiti la fostul card dar cel mai bine cu rabdare si cafea comunica cu supportul lor ca ei mai mult ca sigur nu inchid carduri asa degeaba
Carpe Diem va doresc la toti - Sunt implinit spiritual , dezinteresat si neinteresant financiar , gata de gluma oricand , ajut si critic gratis sincer cand pot iar daca jignesc nejustificat inseamna ca nu nu sunt eu
Danielasweet94
Mesaje: 20
Membru din: 17 Ian 2015, 23:12
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Sa va tin la curent:
Am vorbit cu suportul si NU doresc sa imi spuna nimic despre cauza acestei inchideri a cardului,au spus ca mai dureaza cateva zile pana voi primi un raspuns pe mail ,cardul este analizat de catre departamentul lor de securitate.Mai grav este ca am impresia ca e vorba de o disputa cu livejasmin pentru ca astazi am primit mail de la ei:
Dear Partner,

We would like to inform You that Your Model Account has been permanently closed.

Account username:
Reason: We do not accept further registrations from the account owner due to serious violations.

If You have questions about Your unpaid revenues, please send an e-mail message from Your registered address to payinfo@jasmin.com

If You have any question or comment remaining, please don't hesitate to contact us either by sending a message to help@jasmin.com or by using the "Messages" menu in Your Account.

Sincerely,
Jasmin Support Team


Notice: All information sent and received by Jasmin.com is being handled confidentially and never being shared with any other third party. If You have received this email in error please notify the sender. This message contains confidential information and is intended only for the individual named. If You are not the intended recipient You are notified that disclosing, copying, distributing or taking any action in reliance on the contents of this information is strictly prohibited.
Chiar nu pot intelege ce se intampla,cei de la jasmin mi-au spus ca e vorba de o frauda,dar la suma de 393$ cat am facut eu pe jasmin perioada asta,mai ales ca am lipsit 12 zile din ea,nu are nimic logica!
Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii Tehnice”