Giftcard-amazon.de

Discutii generale despre activitatea de video chat și despre monetizarea pe platformele de tip Onlyfans. ❤️ Păreri, opinii, întrebări, mod de lucru, povești, discuții diverse despre siteuri de videochat sau Fans Sites și despre acest job in general. Toate își au locul în această categorie. ❤️✅😇
Reguli forum
Cei 7 ani de Acasă! Zero SPAM!
Scrie răspuns
Loredana95
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 143
Membru din: 30 Apr 2015, 15:59
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Buna seara,va rog frumos,explicati-mi si mie care e treaba cu acest card cadou.
Mi-a trimis un membru un card pe amazon.de de 15 euro,am "validat" cardul+codul lui toate bune si frumoase nu stiu daca pot schimba valoarea cardului in USD si sa pot cumpara de pe amazon.com
Si explicati-mi si mie daca pot schimba limba (sa fie pe romaneste/in engleza) ca sa stiu ce caut...ca asa le iau dupa poze O.o
Siii...daca este transportul gratis.Pe ebay poti selecta sa fie transportul gratis.Aici merge la fel?
M-am cam "luptat" sa traduc cu google fiecare fraza dar e obositor.
Multumesc frumos!
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
Nephthys
User Activ
User Activ
Mesaje: 370
Membru din: 25 Mar 2008, 20:34
Localitate: Bucharest
Has thanked: 0
Been thanked: 0

2. Limitations.
Neither your Amazon.com Balance nor your Gift Cards may be applied to the purchase of products at www.amazon.at, www.amazon.com.br, www.amazon.ca, www.amazon.cn, www.amazon.de, www.amazon.es, www.amazon.fr, www.amazon.in, www.amazon.it, www.amazon.co.jp, www.amazon.com.mx, www.amazon.co.uk, or any website other than the website(s) listed in Section 1 above. Your Amazon.com Balance cannot be used to purchase other gift cards. Gift Cards cannot be reloaded, resold, transferred for value or redeemed for cash, except to the extent required by law. No portion of your Amazon.com Balance may be transferred to another Amazon.com account.

Google -> Settings -> show advanced settings -> Languages -> Offer to translate pages that aren't in a language you read.

Se aplica o taxa de postage and packing la plasarea comenzii.
Tortura! Intotdeauna o solutie pentru oamenii civilizati.
Loredana95
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 143
Membru din: 30 Apr 2015, 15:59
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Am inteles multumesc frumos! :*
Avatar utilizator
stefania
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 196
Membru din: 19 Oct 2008, 11:40
Has thanked: 3 times
Been thanked: 0

eu primisem un gift pe amazon.uk.. si cand am fost in state in vcanta am vrut sa cumpar de acolo ceva de pe amazon din statele unite si nu, nu se poate, e vaalbil numai pe uk..

asa ca am comandat ceva de pe amazon.uk si da am platit transportul si-au retras ei din banii ce ii aveam
Avatar utilizator
contesa28
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 105
Membru din: 15 Iun 2006, 23:26
Has thanked: 3 times
Been thanked: 0

Amazon.de are interfata si in franceza, daca te ajuta cu ceva. Iar banutii nu ii poti folosi decat pe amazon.de.incearca cu google translate daca nu te descurci in germana
Loredana95
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 143
Membru din: 30 Apr 2015, 15:59
Has thanked: 0
Been thanked: 0

@contesa28 multumesc..oricum cu google translate am reusit pana la urma sa pricep si eu ceva pe acolo :lol:
Baby123
Mesaje: 1
Membru din: 28 Oct 2015, 10:37
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Am si eu niste nelamuriri,vreau sa imi fac un cont pe amazon,am un membru care insista sa imi cumpere diverse si logic ca nu vreau sa i dau adresa mea de acasa...intrebarea mea este urmatoarea,daca i dau link-ul de amazon el poate vedea detaliile contului meu sau poate cere celor de la amazon detalii despre cont?? Va multumesc :D
black&white
User Junior
User Junior
Mesaje: 88
Membru din: 05 Feb 2014, 10:13
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Poate vedea tara si orasul nu si adresa exacta. Daca nu vrei sa risti si se merita (aka esti pe un site unde membrii trimit multe gifturi) atunci poti incerca sa inchiriezi o casuta postala sau ii poti cere sa iti trimita un amzon gift card si sa iti cumperi ce vrei tu ce vrea el.
Avatar utilizator
anna94
User Junior
User Junior
Mesaje: 50
Membru din: 05 Iun 2015, 12:10
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Buna,

Vreau sa imi fac un cont pe Amazon pentru e-gift card si wishlist. Prima intrebare ar fi pe care din ele sa il aleg: .com, .co.uk, .de etc?
La adresa voi folosi adresa de la apartament. Intrebarea ar fi unde/cum primesc coletul? Mi-l aduce la usa, trebuie sa il ridic de la posta, imi trebuie ceva in plus? Nu am mai cumparat din-afara si as vrea detalii inainte sa fac contul (citisem ceva si despre taxe vamale/plata TVA-ului, cand/unde :?: ). Mersi
Avatar utilizator
contesa28
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 105
Membru din: 15 Iun 2006, 23:26
Has thanked: 3 times
Been thanked: 0

Buna !iti poti face cont pe oricare dintre amazoane.cu acelasi user si parola te poti loga pe oricare din ele.eu am avut initial pe .com dar intru cu acelasi user(respectiv adresa de email) si parola pe oricare dintre ele.daca vrei sa iti comanzi cate ceva , te sfatuiesc sa o faci pe amazoanele din europa, pentru a fi sigura ca nu platesti tva si taxe vamale.vei plati doar transportul.completezi exact adrsa unde ai tu buletinul.coletele iti pot veni la posta romana de care apartii, cat si acasa prin curierat rapid.daca ai de gand sa iti faci o lista de dorinte in speranta ca iti vor trimite membrii cadouri, ia-ti in calcul si posibilitatea ca membrul poate va avea nevoie de detalii suplimentare adresa ta etc, daca sellerul nu e amazon direct si sunt altii.cel mai bine e sa iti daruiasca un gift card si iti cumperi tu ce doresti.eu mi-am comandat cel mai mult de pe amazon.uk.sarbatori fericite!
readyforyou29
User Activ
User Activ
Mesaje: 248
Membru din: 06 Feb 2011, 14:58
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Din ce am auzit si eu, deci pot sa fiu contrazis, gift cardul de UK de ex poate fi folosit doar pe amazon.UK ,cel de FR poate fi folosit pe amazon.fr si asa mai departe. De aici incolo intervin problemele. Pentru produse cumparate din afara UE se plateste tva si taxe vamale in functie de valoare produsului plus transportul care este destul de mult fata de produsele provenienta UE.
Faceti bani cu Chaturbate,cele mai multe posibilitati de castig:
http://adf.ly/1Sp798
Avatar utilizator
anna94
User Junior
User Junior
Mesaje: 50
Membru din: 05 Iun 2015, 12:10
Has thanked: 0
Been thanked: 0

La Multi Ani! Mersi de raspunsuri, imi e clar acum.
Scrie răspuns

Înapoi la “Despre video chat - discutii generale”