Mi-au disparut cinci dolari din Payoneer

Discuții despre diferite tipuri de fraudă în Industria Adult și activitatatea de videochat; fraudă cam siteuri, fraudă Vizitatori, Clienți, Modele, Studio-uri, Agenții Onlyfans și așa mai departe! ✋🚫🛑⛔🏛️
andromaca_mulge_vaca
VIP
VIP
Mesaje: 907
Membru din: 15 Dec 2008, 18:09
Has thanked: 0
Been thanked: 17 times

De circa 8 zile am avut in sold 9,50 dolari pe Payoneer, n-am mai primit nimic intre timp si din 9 dolari ce sa mai extrag, lol.

Astazi am deschis computerul sa vad daca au intrat banii de pe ImLive si zbang: 5 dolari zero-zero evaporati, sold 4.5 dolari.
Evaporati si inexistenti pe nici o lista de "istoric".
Sper ca nu ne indreptam catre un nou e-passporte event.
Oricum, le-am scris sa-i intreb CINE, CUM si DE CE mi-a uschit cele cinci paralute, poate imi si raspunde cineva.
SoulCams Models Studios wanted
andromaca_mulge_vaca
VIP
VIP
Mesaje: 907
Membru din: 15 Dec 2008, 18:09
Has thanked: 0
Been thanked: 17 times

update:
am stat in chat cu customer-service-ul lor circa o ora, pana la urma a admis ca soldul nu se pupa cu Listele cu fix 5 dolari, a cautat motive ca poate e taxa de aia, de aialalta, pana la urma mi-a spus ca Listele lor sunt corecte si adica cei 5 dolari in plus pe care-i aveam ....numa' mi s-a parut ca-i aveam, ca LISTELE sunt adevarul absolut ( omitand ca tocmai imi spusese ca exista o neconcordanta aritmetica de 5$ :))))) ca am citit eu gresit de-a lungul a 8 zile ca am noua dolari cand de fapt aveam 4 :shock:

in concluzie, caut si eu o pila sa ma angajez la Payoneer , sa usuiesc o data pe luna cu un singur click cate 5$ la zece-o suta de mii de clienti, asaaaa printre Liste....

PS- de acum incolo iau urmatoarele masuri :
- scot toti-toti banii in maxim o ora de la incasare
- las contul chel cu un dolar in el
- de cate ori deschid Payoneerul imi fac si un print-screen ca pe viitor sa nu ma mai aflu in situatia "Elviro, ce vezi nu-i adevarat".

zisei sa va zic si voua.
Avatar utilizator
googlefun
VIP
VIP
Mesaje: 1701
Membru din: 25 Oct 2006, 20:28
Localitate: Delta Dunarii (Chilia Veche)
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

Am patin si eu odata asa .Nu recunosteam o "plata " de vreo $15 in lista tranzactiilor .Cand ma uitam la detalii tranzactii la Merchant Name aparea ceva ca un cod acolo fara numele clar al firmei de unde cumparasem ceva .
In fine mi sa parut dubios si nu pt cei $15 ,dar ma gandeam ca e doar inceputul si vor mai disparea si sume mai mari cand vor intra .Am luat legatura cu ei si le-am spus ca nu recunosc tranzactia cutare cu numarul cutare bla bla .Adica i-am rugat doar sa verifice ,eu pur si simplu nu-mi aminteam ca in data cutare sa fi facut vreo tranzactie (uitasem ca de fapt am bagat benzina in acea data ) .
Am si uitat de incident cateva zile ...am plecat din localitate cu treaba ...am tot platit cu cardul fara probleme peste tot inclusiv rezervorul full si altele ...iar la intoarcere am trecut pe rosu la o bariera de cale ferata cam la limita fiind si noapte ,fara pericol de tren ..numai ca baietii erau la panda cu loganul.M-au depasit /oprit /acte /discutii despre amenda & carnet lipsa ...bla bla , in fine cand so dam la pace ma uit in portofel si mi se parea (aveam vreo 50 roni ) ca nu am cash...!! Jenat ..totusi multumesc de "intelegere" dar le zic sa mergem undeva sa mancam ceva si sa discutam ca eu am bani pe card doar .In campul ala si noapte fiind ...nu erau sanse de platit cu cardul ..asa ca am renuntat reciproc ..in fine schimburi nr telef /promisiuni reciproce de prietenii pe viata ....am plecat .Ma duc la Lidl cand ajung acasa sa cumpar cate ceva ...iar la casa surprise : madam cica ii arata ca nu am fonduri .Daomna zic....mai incercati nu se poate !A incercat femeia de 2-3 ori degeaba .Zic ok ..renunt la produse sau platesc cu ce mai am in portofel .De fapt mai aveam vreo 80 ron in portofel printre chitante de bancomat si am platit .Abia apoi ma gandeam ca macar de banii aia i-si puteau lua tigari si un suc baietii :) .
Ajuns acasa ,grabit deschid pc sa vedem ce-i cu Payoneer si SURPRISE !!!!!!!!! SCRIA MARE CU ROSU CHIAR CEVA "BLOCKED" .Suma in $$$$$$$$$$ era acolo numai ca era cardul blocat .Sun la ei ,ne intelegem cu greu ..cu tot felul de amanunte tehnice in english ..nici nu gaseam cuvintele ..in fine ...le explic ca mi-am adus aminte tranzactia pe care o contestasem ca e de fapt o benzinarie de cartier si ca DAAAAAAAA E TOTUL OK !! A zis ca va fi ok ca-l deblocheaza si am inchis telef .Abia a 2 a zi pe la pranz sa rezolvat !!!
Daca se intampla asta in timpul calatoriei ? Nu aveam bani de drum & altele ..acolo ramaneam si fara bani .
Scuze ca am scris toata povestea asta interminabila dar ..vreau sa spun ca tocmai cand i-ti e lumea mai draga te poti trezi cu contul blocat in urma luarii legaturii cu ei cum ca nu recunosti /nu stii ce sa intamplat cu o anumita suma .Ei ca masura de protectie i-ti blocheaza cardul .La cum raspund cei de Payoneer cu intarzierea lor de 24 ore ...a fost norocul meu ...ca altfel fara sa stiu ramaneam pe drum pe undeva fara posibilitatea de a face plinul/plati altele .Eu seara am facut sesizarea la ei pe acel formular cum ca nu recunosc tranzactia cu cei $15 si a 2 a zi dimineata am plecat in calatorie ..linisitit :) ...totul a fost ok cu cardul pana s-au facut cele aprox 24 de ore :) .
Asa ca daca aveti bani mai multi in cont sau indispensabili /urgenti NUUUUUUU faceti reclamatie pt un rahat de $5 ...decat DUPA ce a-ti scos banii de pe card .Pt mine e invatatura de minte (sper ) ! :))
Bafta la banuti !
Avatar utilizator
LiveQueens
User Junior
User Junior
Mesaje: 73
Membru din: 18 Noi 2008, 02:23
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 0
Been thanked: 0

si eu am patit-o cu ceva timp in urma
s-a intamplat ca in data de x la ora y ... am scos de 2 ori 4000 ron apoi am dat si pe POS tot de 2 ori 4000 ron .. intr-un final imi arat in pending . cele 4 tranzactii in valoare de 1277 x 4

la cateva zile cand aceste tranzactii au fost recalculate cumva .. nu stiu cum .. a fost o diferenta de 2.48 usd la fiecare dintre acestea .. deci e posibil ca din cauza cursurilor cand s-a facut operatiunea sa fii trecut pe alt curs .. si acolo au existat pierderile
Avatar utilizator
googlefun
VIP
VIP
Mesaje: 1701
Membru din: 25 Oct 2006, 20:28
Localitate: Delta Dunarii (Chilia Veche)
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

Totusi ..LiveQueens
Nu ne spui daca ai luat legatura cumva cu cei de la Payoneer ...ca de asta era vorba . Eu unul nu am inteles decat ca ai vrut (si chiar ai reusit ) sa scoti de vreo 4 ori cate 4000 roni !! Care e ideea ? Vrei sa ne spui ca aveai de fapt pe card 16.000 roni ? Trebuia sa mai incerci de vreo cateva ori x 4000 roni !! :)) Cine stie ? Poate mergea ...:)) Lasa-i naibii de $2.48 ...ce naiba la atata banet te mai uiti la $2.48 /tranzactie ?
Tare !! Mi-a placut :))
Spor la retrageri x 4000 ron :))
Avatar utilizator
evaeva1
User Activ
User Activ
Mesaje: 366
Membru din: 20 Apr 2013, 09:05
Has thanked: 21 times
Been thanked: 26 times

ce tare ca merge sa retragi cate 4000 odata, :shock: ca la mine nu a mers ever si ma pune sa fac cel putin 2 tranzactii pt a retrage aceasta suma! Retrag mereu de la BRD sau BCR! :lol: :lol: :lol:
mnn
User Activ
User Activ
Mesaje: 271
Membru din: 03 Iun 2005, 16:04
Has thanked: 2 times
Been thanked: 0

Incearca un ATM de la ING,din sediu,cu fanta mare in care poti si depune.ala elibereaza si 9000 ron odata..
sebastianv
Mesaje: 45
Membru din: 30 Dec 2013, 05:52
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Eu am apelat la ghișeu la BRD de unde am scos direct în $ ...
mike2414
User Junior
User Junior
Mesaje: 96
Membru din: 22 Mai 2013, 19:48
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

googlefun scrie:Totusi ..LiveQueens
Nu ne spui daca ai luat legatura cumva cu cei de la Payoneer ...ca de asta era vorba . Eu unul nu am inteles decat ca ai vrut (si chiar ai reusit ) sa scoti de vreo 4 ori cate 4000 roni !! Care e ideea ? Vrei sa ne spui ca aveai de fapt pe card 16.000 roni ? Trebuia sa mai incerci de vreo cateva ori x 4000 roni !! :)) Cine stie ? Poate mergea ...:)) Lasa-i naibii de $2.48 ...ce naiba la atata banet te mai uiti la $2.48 /tranzactie ?
Tare !! Mi-a placut :))
Spor la retrageri x 4000 ron :))

de retras da se poate retrage 4000 ron o singura data nu exagereaza , fac asta de foarte mult timp (singura banca care ma lasat fiind banca romaneasca) insa ne vinde gogosi din alte puncte de vedere :D nu avea cum sa retraga de 4 ori cate 4000 de lei atata timp cat cardul payoneer are limita de 2500$ pe zi (24h) din calculele mele de matematica de clasa a 4-a 2500x3.2 =8000 ron :!: MAXIMUL DE RETRAGERE ADMISA. livequeens poate ne dai si noua pontul tau :lol: altfel te-ai cam facut de cacao incercand sa te unfli in pene ca o pl in izmene :lol: :lol: :lol:
Avatar utilizator
googlefun
VIP
VIP
Mesaje: 1701
Membru din: 25 Oct 2006, 20:28
Localitate: Delta Dunarii (Chilia Veche)
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

Salut, @Mike
E veche postarea de prin ianuarie .Am mai citit acum o data ce a scris @Livequeens ...si tot nu am inteles ce a vrut sa zica . Enormitatea nu parea retragerile inexplicabile ci lipsa aia de $2.85 amarati .
Oricum am citit demult ca omul avea anunturi de vanzare , se pare ca a vandut si a inchis tot .Nu a mai aparut pe aici de atunci :cry: .Spunea (si ) ceva de probleme de sanatate (parca ) .
Sa speram ca e bine acum .
Avatar utilizator
travitssen
Mesaje: 16
Membru din: 02 Mar 2013, 02:24
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0

mike2414 scrie:
googlefun scrie:Totusi ..LiveQueens
Nu ne spui daca ai luat legatura cumva cu cei de la Payoneer ...ca de asta era vorba . Eu unul nu am inteles decat ca ai vrut (si chiar ai reusit ) sa scoti de vreo 4 ori cate 4000 roni !! Care e ideea ? Vrei sa ne spui ca aveai de fapt pe card 16.000 roni ? Trebuia sa mai incerci de vreo cateva ori x 4000 roni !! :)) Cine stie ? Poate mergea ...:)) Lasa-i naibii de $2.48 ...ce naiba la atata banet te mai uiti la $2.48 /tranzactie ?
Tare !! Mi-a placut :))
Spor la retrageri x 4000 ron :))

de retras da se poate retrage 4000 ron o singura data nu exagereaza , fac asta de foarte mult timp (singura banca care ma lasat fiind banca romaneasca) insa ne vinde gogosi din alte puncte de vedere :D nu avea cum sa retraga de 4 ori cate 4000 de lei atata timp cat cardul payoneer are limita de 2500$ pe zi (24h) din calculele mele de matematica de clasa a 4-a 2500x3.2 =8000 ron :!: MAXIMUL DE RETRAGERE ADMISA. livequeens poate ne dai si noua pontul tau :lol: altfel te-ai cam facut de cacao incercand sa te unfli in pene ca o pl in izmene :lol: :lol: :lol:
"... am scos de 2 ori 4000 ron apoi am dat si pe POS tot de 2 ori 4000 ron .." Poate nu ai fost atent...a zis 8000 la ATM si 8000 la POS... si nu s-a facut de cacao...pt ca pe fiecare zi poti scoate 2500 $ pe ATM si 2500$ pe POS ;) Dar na....e mai usor sa ne luam asa unul de altul decat sa citim mai atent sau sa ne documentam :)
Alina63
Mesaje: 1
Membru din: 18 Dec 2014, 09:41
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Am si eu o problema .Ieri am vrut sa extrag banii de pe cardul payoneer si am fost la un bancomat de la Banca Transilvania.Mi a dat ca operatiunea nu a fost efectuata, dar in acelasi timp banii mi-au fost extrasi din cont.Am vorbit cu doamna de la banca, care mi a zis sa iau legatura cu cei de la payoneer, iar cei de la payoneer mi au spus ca banii sunt blocanti in Banca Transilvania.Astazi am fost din nou la banca si mi s a spus sa iau legatura cu cei de la payoneer si sa vorbesc sa mi se faca o cerere de retragere a banilor.Ce pot sa fac in aceasta situatie? A mai patit cineva asta ? Este vorba de 1000$.
Avatar utilizator
spia
Mesaje: 23
Membru din: 26 Noi 2014, 19:58
Has thanked: 0
Been thanked: 0

mike2414 scrie:
googlefun scrie:Totusi ..LiveQueens
Nu ne spui daca ai luat legatura cumva cu cei de la Payoneer ...ca de asta era vorba . Eu unul nu am inteles decat ca ai vrut (si chiar ai reusit ) sa scoti de vreo 4 ori cate 4000 roni !! Care e ideea ? Vrei sa ne spui ca aveai de fapt pe card 16.000 roni ? Trebuia sa mai incerci de vreo cateva ori x 4000 roni !! :)) Cine stie ? Poate mergea ...:)) Lasa-i naibii de $2.48 ...ce naiba la atata banet te mai uiti la $2.48 /tranzactie ?
Tare !! Mi-a placut :))
Spor la retrageri x 4000 ron :))

de retras da se poate retrage 4000 ron o singura data nu exagereaza , fac asta de foarte mult timp (singura banca care ma lasat fiind banca romaneasca) insa ne vinde gogosi din alte puncte de vedere :D nu avea cum sa retraga de 4 ori cate 4000 de lei atata timp cat cardul payoneer are limita de 2500$ pe zi (24h) din calculele mele de matematica de clasa a 4-a 2500x3.2 =8000 ron :!: MAXIMUL DE RETRAGERE ADMISA. livequeens poate ne dai si noua pontul tau :lol: altfel te-ai cam facut de cacao incercand sa te unfli in pene ca o pl in izmene :lol: :lol: :lol:
Data trecuta a trebuit sa imi cumpar o camera Nikon D810 in valoare de 3100 dolari doar corpul. Dar cum mi-am cheltuit banii in ziua anterioara a trebuit sa scot iar. Am scos de la BRD 7000 ron si dupaia am scos de la BCR 1500 ron. In ziua urmatoare a trebuit sa scot restul. Asadar am mai scos 7000 ron.

Ceea ce am vazut a fost ca il cele doua ocazii cand am scos de la BRD nu imi scrie pe chitanta cantitatea in dolari si conversia. Iar la BCR iti spune pe chitanta cat a fost conversia si suma in dolari convertita, dar limita la BCR este de 3000 RON pe zi.

Binenteles ca puteam cumpara cu cardul, pentru ca ai 2500 usd de cheltuit in magazine dar nu am vrut sa cumpar cu cardul in Romania. Cand am fost Franta dupa aceea, cateva zile in vacanta, acolo chiar mi-a fost foarte util cardul pentru a face cumparaturi.

Va las fetele ca ma duc la salon sa imi fac intretinerea unghiilor false.
Cat10
Mesaje: 6
Membru din: 25 Aug 2014, 18:19
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Hey...O intrebare....De o luna ma rog de owner sa mi dea banii in $ si inventeaza diverse motive.Ba ca nu stie cum sa scoata $ de la banca sau alte cretinitati... Banii de pe un privat ii primesti in $ si e cam peste mana sa primesti lei. Any sugestion?
Avatar utilizator
GlamChatStudio
GoldMember
GoldMember
Mesaje: 2311
Membru din: 30 Dec 2008, 08:57
Localitate: Bucuresti/Slatina
Has thanked: 11 times
Been thanked: 52 times
Contact:

Cat10 scrie:Hey...O intrebare....De o luna ma rog de owner sa mi dea banii in $ si inventeaza diverse motive.Ba ca nu stie cum sa scoata $ de la banca sau alte cretinitati... Banii de pe un privat ii primesti in $ si e cam peste mana sa primesti lei. Any sugestion?
Ownerul tau este prost,te dadeam afara cu tupeul aferent.Cred ca te visezi in America ca eu din cate stiu traim in Romania si moneda nationala este Romanian ron,nici de la bancomat si nici de la banca ,asta in cazul in care lucrezi legal,cu toate ca ma indoiesc, nu o sa primesti niciodata dolari,de la banca nici atat,daca vrei sa scoti dolari ca firma trebuie sa justifici ce faci cu fiecare dolar.Se pot scoate dolari de la banca prin card dar sume mici,nu te poti duce sa ceri ca studio cand tu esti cu cacatul la cur cand bagi cardul in bancomat si stii ca nu platesti letcaie la stat ,ia da-mi cucuoana 20 mii de dolari.Ce stiti voi?Sa ziceti merci ca-i primiti inca de la unele studiouri fara sa platiti un cent impozit,cand o sa platiti sa vedem, cui dracu mai cereti dolari.
ro8motor
Mesaje: 35
Membru din: 29 Apr 2014, 20:57
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Bine zis :wink: zi sa iti faca plata in galbeni sa nu fie peste mana
Avatar utilizator
solveit_girl
User Junior
User Junior
Mesaje: 60
Membru din: 04 Sep 2013, 13:30
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Pai maintenace fee pentru ianuarie 2014 e 4 $, am dat de pe un site load immediatelly "zero $$" si cand am intrat in cont imi scria ca mi-a retras 5 $ pentru immediate load fee, si cand am retras banii taxa de retragere care oricum era 3.15, si ete na in final, 12,54 $ dusi....
Totusi unele site-uri pt immediate load aplica 0 $, altele 3 $ , altele 5.Dar acum mi-a luat 5 direct, desi pe mail scria ca nu-mi ia.
Eu oricum sunt uimita cum a crescut dolarul, e uimitor :lol: :D :mrgreen: Bani sa ai sa tot scoti de pe payoneer. :mrgreen:
Avatar utilizator
solveit_girl
User Junior
User Junior
Mesaje: 60
Membru din: 04 Sep 2013, 13:30
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Am scris si eu un reply dar vad ca nu apare, sau nu mai am voie sa dau reply pe forum?
Lorry
Mesaje: 8
Membru din: 28 Iul 2015, 16:37
Has thanked: 0
Been thanked: 0

cat de urat:(
Avatar utilizator
Howqua
Mesaje: 25
Membru din: 22 Iul 2015, 17:45
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Lorry scrie:cat de urat:(
cat de urat nu sa comentezi la un post din Ianuarie :)))))))))))))))))))))))))))
HoneyHoney
Mesaje: 18
Membru din: 30 Mar 2014, 21:31
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Howqua scrie:
Lorry scrie:cat de urat:(
cat de urat nu sa comentezi la un post din Ianuarie :)))))))))))))))))))))))))))
Las-o ca vrea si ea sa faca alea 10 postari obligatorii ca sa poata sa dea PM :lol:
Avatar utilizator
DarkBOO
User Activ
User Activ
Mesaje: 280
Membru din: 22 Apr 2015, 18:42
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0

HoneyHoney scrie:
Howqua scrie:
Lorry scrie:cat de urat:(
cat de urat nu sa comentezi la un post din Ianuarie :)))))))))))))))))))))))))))
Las-o ca vrea si ea sa faca alea 10 postari obligatorii ca sa poata sa dea PM :lol:

A reusit pana la urma :lol: :lol: :lol: :lol:
Am primit pm-ul :lol: :lol: :lol: :lol:
Scrie răspuns

Înapoi la “Fraude în domeniul Adult”