Problema splitter

Discuții generale pe subiecte cu profil tehnic. Exemplu: discuții legate de diverse probleme software/hardware cu calculatorul, camera, tableta, smartphone-ul, telefonul fie el iPhone sau Android, probleme cu internetul etc. Orice alte discuții pe teme tehnice sunt binevenite. Tutoriale utile din youtube se pot integra în forum! ⚙️⚙️⚙️
Scrie răspuns
interactiv
Mesaje: 10
Membru din: 16 Oct 2013, 10:24
Has thanked: 0
Been thanked: 0

sautare..am luat o pauza de un an deoarece simteam ca nu mai pot dupa atatea ore in fata pc-ului, si acum m-am hotarat sa lucrez din nou... acum am vrut sa intru de pe laptop (windows 8.1) si nu sa selectez splitter-ul splitcam..nu imi apare la setari..am incercat cu manycam si merge,dar cu split nu apare la setari flash..inainte eu foloseam ca splitter superwebcam,dar nu il mai gasesc..il are cineva prin calc?

multumesc
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
googlefun
VIP
VIP
Mesaje: 1701
Membru din: 25 Oct 2006, 20:28
Localitate: Delta Dunarii (Chilia Veche)
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

Welcome back Interactiv@ ,

Din pacate , superwebcam splitter nu mai este de actualitate .Il am pe un alt pc , dar nu am monitor la el si e complicat sa-l pun pe actualul monitor .Mai mult ca sigur e ca , nu merita efortul , fiind depasit rau ( nu cred ca a apucat nici Windows 7 :wink: , si tu vrei sa-l pui pe 8.1 ) . Daca Windows este in regula , in mod normal ar trebui sa mearga orice splitter , chiar si splitcam , care recent a primit updates .

Iti recomand totusi splitterul de la visit-x .Sau pe cel de la verysoft , webcamsplitter .
interactiv
Mesaje: 10
Membru din: 16 Oct 2013, 10:24
Has thanked: 0
Been thanked: 0

la mine cand sunt on, si dau click dreapta pe fereastra cu camera sa selectez camera, nu imi apare splitcam..nu stiu dc naibii nu apare, am resoftat laptopul degeaba, am instalat alta versiune de split tot degeaba :((
Avatar utilizator
googlefun
VIP
VIP
Mesaje: 1701
Membru din: 25 Oct 2006, 20:28
Localitate: Delta Dunarii (Chilia Veche)
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

interactiv scrie:la mine cand sunt on, si dau click dreapta pe fereastra cu camera sa selectez camera, nu imi apare splitcam..nu stiu dc naibii nu apare, am resoftat laptopul degeaba, am instalat alta versiune de split tot degeaba :((
Am inteles ce spui cu splitcamul .La ce te referi cand spui ca , ai " resoftat laptopul " ? Te referi la faptul ca ai reinstalat sistemul de operare W 8.1 ?

Logic si normal nu are de ce sa se intample asta , fiind imposibil sa nu functioneze .Ai incercat splitterul de la visit-x ? Daca nici asta nu o sa apara acolo cand dai click dreapta , e clar .Nu ai instalat versiunea de flash player care trebuie ,sau ceva este in neregula acolo la tine cu OS /drivere /etc .Nu inteleg de ce te blochezi pe splitcamera ,daca vezi ca nu merge .Cand vei avea pus la punct laptopul , va merge perfect si splitcamul , nu se poate !
Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii Tehnice”