Chestii ciudate pe Jasmin!

Discutii generale despre activitatea de video chat și despre monetizarea pe platformele de tip Onlyfans. ❤️ Păreri, opinii, întrebări, mod de lucru, povești, discuții diverse despre siteuri de videochat sau Fans Sites și despre acest job in general. Toate își au locul în această categorie. ❤️✅😇
Reguli forum
Cei 7 ani de Acasă! Zero SPAM!
ice999
User Activ
User Activ
Mesaje: 234
Membru din: 06 Feb 2015, 10:28
Has thanked: 8 times
Been thanked: 2 times

hello people...e o chestie pe jasmin care efectiv a inceput sa ma calce pe nervi.. deci,scurt si la obiect: se inatmpla foarte des,adica 80% din timp,sa am in jur de 1500 de guests sau mai mult,si doar 2 MEMBRI in camera!! Da,doi membri....nu inteleg..e o eroare sau ce?..adica daca eu sunt pe primele pagini,de moment ce am apropae 2000 de guests,de ce doar doi membri? are cineva vreo explicatie?..orice raspuns e binevenit.
SoulCams Models Studios wanted
theselby
VIP
VIP
Mesaje: 600
Membru din: 02 Feb 2010, 22:53
Localitate: Iasi
Has thanked: 29 times
Been thanked: 15 times
Contact:

Buna,

Faptul ca ai ~1500+ guesti nu inseamna ca esti listata neaparat in prima pagina. Ci se datoreaza badge-ului Jasmin Selection... care nu face decat sa te includa in campaniile de marketing ale site-ului prin sistemele de afiliere. Cei 1000+ de guesti sunt pur si simplu utilizatori care au dat click pe reclama cu tine (rotating banners).

Ca ai doar 2 membri in camera, daca sunt vizitatori unici inseamna ca trebuie sa ii convertesti. Daca sunt regulars care-ti stau acolo, inseamna ca nu faci ceva bine de nu iti aduni alti oameni.

P.S. convinge guestii sa se inregistreze pe site. Din 1500+, macar 1-2 pe ora ar trebui sa convingi :)
ice999
User Activ
User Activ
Mesaje: 234
Membru din: 06 Feb 2015, 10:28
Has thanked: 8 times
Been thanked: 2 times

theselby scrie:Buna,

Faptul ca ai ~1500+ guesti nu inseamna ca esti listata neaparat in prima pagina. Ci se datoreaza badge-ului Jasmin Selection... care nu face decat sa te includa in campaniile de marketing ale site-ului prin sistemele de afiliere. Cei 1000+ de guesti sunt pur si simplu utilizatori care au dat click pe reclama cu tine (rotating banners).

Ca ai doar 2 membri in camera, daca sunt vizitatori unici inseamna ca trebuie sa ii convertesti. Daca sunt regulars care-ti stau acolo, inseamna ca nu faci ceva bine de nu iti aduni alti oameni.

P.S. convinge guestii sa se inregistreze pe site. Din 1500+, macar 1-2 pe ora ar trebui sa convingi :)

hmm..pai da....de cand am selection badge se intampla asta...merci mult de raspuns! si apropo,daca apar pe alte siteuri afiliate,cum ai zis tu,apar si pe site-urile din romania????
Avatar utilizator
DannySDX
VIP
VIP
Mesaje: 210
Membru din: 29 Noi 2013, 01:35
Localitate: Romania
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Referitor la primul aspect, cel cu nr de membrii, eu pot doar sa confirm ca unele modele chiar au problema asta, cu mii de guesti si membrii din parti. Am chiar sub aripa mea problema de genul, am facut printscreenuri, le-am aratat ca ceva nu e ok, dar Jasminul inca sustine ca mi se pare mie, ultima explicatie a fost legata de coltul camerei cica "nu e atragator"...
Daca ar fi o problema legata de model s-ar intelege. Dar cand modelul are azi 40 + membrii in camera si face 900$, iar zilele urmatoare 2-3 membrii si face 50 pentru ca intr-un tarziu sa aiba iar camera plina si sa faca iar cateva sute, nu mai putem da vina pe model, sunt fluctuatii prea mari.
Nu stiu daca e si cazul tau Ice, dar intradevar asta e un lucru stupid la Jasmin.
Ce poti face? Iti poti manca nervii cum am facut eu cateva luni.... SAU mai deschizi 1-2 siteuri, vezi pe care iti merge si pe ala te axezi, nu s-a terminat lumea la Jasmin

Mi-a dat mie cineva de pe forum sfatul asta pe mess cand am inceput toata discutia cu Jsm si ii multumesc pe aceasta cale. :)

Cat despre treaba cu afiliatii si aparutul din Romania, nu. Daca ai Romania banata atunci nu apari nici pe siteurile afiliatilor.

INSA, sper din suflet ca lumea realizeaza ca banatul perfect nu s-a inventat, romanul daca vrea sa intre, intra! Is that easy. Si daca intra? Sa ii fie in ciorba... il ignori si aia e.
aidaandra
Mesaje: 12
Membru din: 27 Feb 2013, 00:37
Has thanked: 0
Been thanked: 0

aceasta problema cu traficul am intalnit-o si eu foarte des in ultimul timp...si cel mai ciudat este faptul ca de pe data de 1 pana pe 4-5 in fiecare luna nu aveam timp sa respir...era full full cred ca iau membrii salariile sau nu stiu ce sa spun...dar luna asta...pauza...ca niciodata...si referitor la ce spun adminii cand ma duc la ei sa ii intreb spunand ca totusi ceva nu e in regula...la ei..."e totul ok"...:)) asa ca nu stiu nici eu ce sa intampla cu aceste fluctuatii...dar ceva este foarte foarte ciudat..in fine..nu imi mai bat capul k oricum nu se rezolva nimic..ceea ce putem face este doar sa asteptam :))
meowmeow
Mesaje: 47
Membru din: 02 Oct 2014, 17:04
Has thanked: 0
Been thanked: 3 times

Salutare!

Perioada trecuta a mers ca uns, imi venea sa ma inchin cand am vazut cat trafic poate fi. Acum am revenit cu picioarele pe pamant, adica la guesti si 1-2 membri in camera. Cred ca bate vantul din directia nepotrivita pentru mine :shock: si duce membrii pe alte meleaguri. Nevermind! Totusi, ce este si mai haios este faptul ca atunci cand merge Jasmin-ul...toate site-urile merg, cand nu merge, nu merge nici unul dintre celelalte cu sau fara freechat. Alinierea planetelor.... :D :D :D
Avatar utilizator
Yza
Mesaje: 15
Membru din: 23 Feb 2015, 20:53
Localitate: Constanta
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Asa este!!!
Si eu sunt in aceeasi situatie... Si daca i se pare cuiva normal ca de la 4-500$, sa sari subit la 4-50...:|
Poate vine cineva sa ne lumineze si pe noi cu aceasta situatie.
Sunt de acord ca este un domeniu care presupune din start o oarecare instabilitate financiara. Dar totusi, de la ceva la nimic este o diferenta ca de la cer la pamant, si mi se pare inacceptabil din partea unui site cu atatea pretentii!
Work your way up to the top and never look back unless you want to see how far you've gone!
mihai_richG
Mesaje: 33
Membru din: 12 Ian 2015, 10:36
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Sincer cred ca are legatura cu schimbarea sistemului de rating, acum pe pagina modelului este afisat numarul total de rating -uri pe care modelul le-a primit, iar pentru pozitionarea pe pagina de "Most popular" valuarea este calculata pentru ultimile 90 de zile......valuarea care nu poate fi vazut in momentul de fata....
meowmeow
Mesaje: 47
Membru din: 02 Oct 2014, 17:04
Has thanked: 0
Been thanked: 3 times

Buna,

Am rezistat cat am rezistat si dupa un minimum istoric am intrat la support. Explicatia legata de trafic? Nu stiu daca se mai pot face comentarii.

Theo : You are not the only one who experience the traffic drop.
You : from 200$ 100+ to 1$?
You : :)))
You : wow
You : spectacular
Theo : All your setting and your profile are just perfect, so the drop is not because of you.
ice999
User Activ
User Activ
Mesaje: 234
Membru din: 06 Feb 2015, 10:28
Has thanked: 8 times
Been thanked: 2 times

meowmeow scrie:Buna,

Am rezistat cat am rezistat si dupa un minimum istoric am intrat la support. Explicatia legata de trafic? Nu stiu daca se mai pot face comentarii.

Theo : You are not the only one who experience the traffic drop.
You : from 200$ 100+ to 1$?
You : :)))
You : wow
You : spectacular
Theo : All your setting and your profile are just perfect, so the drop is not because of you.
doamne!!! hai mai ca nu cred ca de la 200$ pe seara ai ajuns la 1$? poate 60,sau 50..dar chiar 1??....
meowmeow
Mesaje: 47
Membru din: 02 Oct 2014, 17:04
Has thanked: 0
Been thanked: 3 times

Believe it or not...pana la urma am facut 5$... :shock: , dar important este ca nu sunt eu vinovata, nu?
ice999
User Activ
User Activ
Mesaje: 234
Membru din: 06 Feb 2015, 10:28
Has thanked: 8 times
Been thanked: 2 times

normal ca nu....si de cand ti se pare ca a inceput toata chestia asta? de anul trecut din octombrie? ca la mine cam de atunci...
PandoraM
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ma bag si eu in discutia voastra.....la mine a inceput sa mearga prost de luna trecuta, iar luna aceasta este dezastru desi stau cu 1.99 $ tot timpul....Si acum, intrata de la ora 17, 2 pauze de vreo 10 min am avut.....si am strans vreo 20 de dolari.....nu stau ca proasta in pat, ma ridic, dansez, vorbesc numai la microfon si cu toata lumea....degeaba...
ice999
User Activ
User Activ
Mesaje: 234
Membru din: 06 Feb 2015, 10:28
Has thanked: 8 times
Been thanked: 2 times

Doamne..si inainte cat faceai? lasand asta la o parte,AM OBSERVAT UN RECORD IN SEARA ASTA PE JASMIN,referitor la numarul de fete in privat in acelasi timp..de regula in weekend erau cam 170-180 fete in pvt cand merge bine,dar niciodata nu a depasit 200...niciodata de cand "urmaresc" eu livejasminer.com....si in sera asta,ce credeti?? la un moment dat erau 190 de fete in pvt..am zis wow....si dupa 5 minute verific iar,200...dupa alea cateva min,205!!! deci asa ceva n-am mai vazut..si chiar si eu am observat in camera mea un numar mare de membri.nu ca de obicei...voua cu vi se pare seara asta?
PandoraM
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Pai de regula făceam 100-150 pe seara pana ajungeam la 40-45% apoi făceam intre 200 și 400 maxim pe seara....Am intrat pe la 2 pe site și am văzut ca dacă încercăm să intru în Free chat la mine îmi apărea mesajul performer has left....și am fost la suport și mi au spus ca a fost o chestiunetehnica...după aceea am început sa iau iarăși privaturi..
meowmeow
Mesaje: 47
Membru din: 02 Oct 2014, 17:04
Has thanked: 0
Been thanked: 3 times

Salutare!

La mine de prin februarie este un trafic extrem de fluctuant. De exemplu, dupa ziua memorabila cu 5$, a doua zi am facut 200$, ieri 10$, azi 200$, deci nu mai inteleg absolut nimic. Am impresia uneori ca sunt invizibila pe site sau ceva. Sa va mai zic faptul ca m-am dus la suport si mi-au spus ca ei vad ca mi-au crescut incasarile? Intr-adevar, 5 mi se pare rezonabil si mai mare ca 200. Sa vedem maine poate cobor iar la un rezultat dintr-o cifra. Ar fi foarte trist.

Spor in toate!
Avatar utilizator
bogdanxxx
User Junior
User Junior
Mesaje: 91
Membru din: 23 Feb 2011, 18:48
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times

Deci inebunesc, dupa o saptamana si 5 zile mi-a mers perfect. Am schimbat pretul la 2.99. A fost mult mai bine.. In ultimele zile insa traficul s-a dus naibii. Da traficul, pentru ca acum in camera sunt maxim 3 membri si guesti fara numar (cum s-a mai zis pe aici multi guesti si putini membri). Cei de la support zic ca totul e perfect, doar channelurile nu le am si sa mi le fac ca o sa am mai mult trafic. Tot baga channelurile alea pe gat. Nu am stat niciodata in 4 ani de videochat in free chat asa de mult. Nici nu mai zic de membri disconnected din privat dintr-o data. Si nu nu e internetul lor de vina. Cand deblochez tara, ma vad pe jasminul vechi dar pagina lor noua nu. Simt ca inebunescccc ! Este normala chestia asta? Si-a mai schimbat cineva pretul si a mers mai mult decat bine pentru o perioada si la inceputul urmatorei s-a dus la vale ? meow tot asa iti face probleme jasminul ?
cristimlt
Mesaje: 3
Membru din: 21 Ian 2015, 15:08
Has thanked: 0
Been thanked: 0

de pe 1 iunie si pana in prezent traficul / veniturile zilnice pe jasmin au fost in picaj liber pana aproape de disparitie

de la o medie de 70-80$ / ora , am ajuns in prezent la o medie de 10-12$ / ora in conditiile in care din partea noastra nu s-a modificat nimic , pur si simplu de la o zi la alta a disparut total traficul

de la 2500-3000 de guesti la 300-400 de guesti

de la 60-70 de membrii la 10-15 membrii care de obicei sunt fake members care vin doar sa injure sau pur si simplu stau ca la muzeu fara sa zica absolut nimic

la suport te duci degeaba ca sa primesti replici copy/paste sau clasicele replici ca totul e in regula ca o sa fie bine trebuie doar sa stai mai mult

deja ne uitam serios spre alternative viabile pentru ca asa nu se poate sa treci de la 10-12k per perioada la nimic , inteleg sa fie fluctuatii dar in halul asta nu o sa existe niciodata
PandoraM
Has thanked: 0
Been thanked: 0

aaaa ok....si voi ati avut membrii agresivi .Am crezut ca am eu guma in par

Atatea injuraturi am putut sa primesc de pe tot soiul de nicknameuri.....si nu din alea simple....cu membrii care te iau la discutie, le raspunzi frumos apoi brusc incep cu din alea: You get old faster in this industry, no wonder you have no privates, you got pregnant or something, you are emotionally instable you are crazy, get a life, get a real job...look how well is working out for you...so many privates.....numai de din astea am avut parte
Avatar utilizator
Smart
VIP
VIP
Mesaje: 369
Membru din: 19 Noi 2013, 19:18
Localitate: Galati
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times
Contact:

Jasminul are un sistem foarte simplu: Faci ce zic ei, ai trafic...nu faci...nu ai trafic. Nu prea ai cum sa te impotrivesti, doar sa nu mai lucrezi cu ei.....
www.smartchat.ro - We are not the best...That's why we try harder!
Avatar utilizator
sweetkitty
User Junior
User Junior
Mesaje: 79
Membru din: 06 Apr 2014, 23:09
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

personal de 2 zile rup free-ul .. si da , atatea injuraturi de mult nu am mai auzit ,azi cel putin au atins apogeul .
scadere latenta de la 70% la 60% 50% si 40% azi.. oare ce va fi maine ?
Avatar utilizator
DannySDX
VIP
VIP
Mesaje: 210
Membru din: 29 Noi 2013, 01:35
Localitate: Romania
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Am zis sa tac, sa nu mai par "hater". Pentru ca o anume persoana din Jasmin asa ma percepe, drept hater... pentru ca mi-am permis sa le dau peste nas cand m-am simtit lezat.

Eh, aceeasi persoana mi-a atras atentia ca nu stiu cu ce drept comentez eu..ca doar eu nu am studio. Adica, stii... doar daca ai incasarile pulii de 15 mii la perioada te poti plange, daca nu... nu. Zic bine mai nene, hai ca tac si imi vad de ale mele.... dar cum dracu sa taci??

Am o fata care parca e blestemata de 1 an de zile ma chinui cu ea ...toate "bugurile" la ea sunt. Ba se deconecteaza membrul, ba pica free chatul,ba e trafic ba nu e trafic... zic gata, ii fac cont nou si o iau de la capat. Pe data de 15 am urcat pozele pe noul cont, teaserele...am facut profilul boboc si la ultimul pas am uplodat pozele de profil....

Trec 3 ore, 4 ore, 5 ore.... au trecut pana acum 3 zile in plm si contul ei arata tot asa

Imagine

Mentionez ca prima poza de profil acum a aparut... cealalta e inca pe drum. Jasminul acum la aprobarea si conversia pozelor a angajat niste maestrii italieni care iau poza urcata de noi, apoi o picteaza de mana urcand apoi pixel cu pixel opera de arta in galeria modelului, altfel nu imi explic cum mortii ei de conversie poate dura 3 ZILE!!!!!

Am fost la summit, mi s-a cerut rabdare. Rabdare ca totul va fi bine! Totul e ok... sunt eu nebun cand ma enervez si arunc mascari peste tot pe net...

Mai Jasminule, cand te dai "cel mai cel site" este normal ca noi astia muritorii sa avem pretentii de la tine. Nu ti se pare normal? Sa zicem prin absurd ca Facebook se hotaraste se schimbe uploaderul, care credeti voi ca sunt sansele ca acea schimbare sa dureze 3 zile?

Apoi, cum se face ca la alt cont nou facut de o prietena, a urcat pozele si au aparut instant? Daca zic iar ca au ceva cu mine iar mi se spune ca sunt "paranoic"!

P.S. Ca sa fiu si ontopic, da traficul e in continuare in scadere. Dar tin sa va anunt ca ni se pare noua, am vazut eu la "celebration" ca e in crestere si e calitativ... Nu ma credeti pe mine? Intrebati pe oricine a fost acolo, nu va ma plangeti degeaba... trafic este, incasari sunt... totul e roz si Dumnezeu.... EXISTA! Sta pe acelasi palier cu Mos Craciun si renii....
Scrie răspuns

Înapoi la “Despre video chat - discutii generale”