Handycam LJ

Discutii generale despre activitatea de video chat și despre monetizarea pe platformele de tip Onlyfans. ❤️ Păreri, opinii, întrebări, mod de lucru, povești, discuții diverse despre siteuri de videochat sau Fans Sites și despre acest job in general. Toate își au locul în această categorie. ❤️✅😇
Reguli forum
Cei 7 ani de Acasă! Zero SPAM!
Scrie răspuns
lordnight
Mesaje: 43
Membru din: 16 Noi 2014, 19:37
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Buna tuturor ! Detin un handycam Canon Legria Hf M56 si nu reusesc sa fac broadcast pe livejasmin direct cu camera ... Trebuie sa folosesc verysoft splitter deoarece direct pe camera imi da Broadcast Error . Este posibil sa o folosesc si direct fara spliter ? Daca da imi poate spune si mie cineva ce setari trebuie facute ? Am vorbit cu suportul de la livejasmin si nimic , precizez ca acest model de camera este recomandat de ei ... .... Astept pareri
SoulCams Models Studios wanted
GabiXO
User Junior
User Junior
Mesaje: 59
Membru din: 11 Ian 2014, 12:50
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Doar cu ajutorul splitterului poti lucra, asta deoarece JasminCam nu stie sa detecteze toate placile de captura ca sa preia direct semnalul video.
XOLABS - Online Marketing & Stuff
PandoraM
Has thanked: 0
Been thanked: 0

de ce nu mergi la suport la jasmin sa le zici lor? ar puttea sa ti intre pe pc si sa-ti faca ei setarile direct
lordnight
Mesaje: 43
Membru din: 16 Noi 2014, 19:37
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Am fost la support si nu au stiut sa imi resolve problema...singura lor rezolvare a fost sa lucrez cu camera veche ...lol
PandoraM
Has thanked: 0
Been thanked: 0

pff....nu stiu sa t ajut pot sa-ti sugerez sa le scrii si in postul de pe forum "support jasmin" unde ei ne cer sfaturile in legatura cu ceea ce ne deranjeaza la adminii de pe jasmin
Spune-le fix situatia cu care te confrunti
lordnight
Mesaje: 43
Membru din: 16 Noi 2014, 19:37
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Le-am scris si eu ...
soniquesonique
Mesaje: 29
Membru din: 01 Noi 2014, 09:02
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Folosesti si o placa de captura,banuiesc sau nu?
Avatar utilizator
Adrian
Moderator
Moderator
Mesaje: 1564
Membru din: 19 Feb 2011, 21:36
Localitate: Bucharest / Ro
Has thanked: 34 times
Been thanked: 54 times

lordnight scrie:Buna tuturor ! Detin un handycam Canon Legria Hf M56 si nu reusesc sa fac broadcast pe livejasmin direct cu camera ... Trebuie sa folosesc verysoft splitter deoarece direct pe camera imi da Broadcast Error . Este posibil sa o folosesc si direct fara spliter ? Daca da imi poate spune si mie cineva ce setari trebuie facute ? Am vorbit cu suportul de la livejasmin si nimic , precizez ca acest model de camera este recomandat de ei ... .... Astept pareri

Ok, deci ai posibilitatea sa folosesti respectiva camera video cu un splitcam si anume verysoft, un soft foarte bun care pot spune ca nu strica imaginea transmisa de webcam sau de camerele video, eefctiv este in topul preferintelor si a recomandarilor mele.
Ce este in neregula cu asta?

Ai incercat cu VISIT-X Video splitter? acesta este linkul de download de la jasmin de pe site "download visit x video splitter"

Daca ai la dispozitie un sistem care functioneaza ( camera video + soft split ) de ce te complici?

Este mai greu sa faci direct broadcast cu camera video fara un soft de splitt, pt ca softul jasminului nu recunoaste toate placile de captura/tvtunerele, daca cumva incerci sa faci direct fara placa captura (ex: usb) e si mai dificil. Oricum ar fi succes daca reusesti impartaseste-ne si noua.

Spor acolo
Recomand >>> Studio Videochat Fetish >>> Work Smart Not HardCore!!!
lordnight
Mesaje: 43
Membru din: 16 Noi 2014, 19:37
Has thanked: 0
Been thanked: 0

soniquesonique scrie:Folosesti si o placa de captura,banuiesc sau nu?
Da bineinteles ca folosesc si placa de captura ....placa de captura find cea recomandata tot de site ....
lordnight
Mesaje: 43
Membru din: 16 Noi 2014, 19:37
Has thanked: 0
Been thanked: 0

GlamourFoto scrie:
lordnight scrie:Buna tuturor ! Detin un handycam Canon Legria Hf M56 si nu reusesc sa fac broadcast pe livejasmin direct cu camera ... Trebuie sa folosesc verysoft splitter deoarece direct pe camera imi da Broadcast Error . Este posibil sa o folosesc si direct fara spliter ? Daca da imi poate spune si mie cineva ce setari trebuie facute ? Am vorbit cu suportul de la livejasmin si nimic , precizez ca acest model de camera este recomandat de ei ... .... Astept pareri

Ok, deci ai posibilitatea sa folosesti respectiva camera video cu un splitcam si anume verysoft, un soft foarte bun care pot spune ca nu strica imaginea transmisa de webcam sau de camerele video, eefctiv este in topul preferintelor si a recomandarilor mele.
Ce este in neregula cu asta?

Ai incercat cu VISIT-X Video splitter? acesta este linkul de download de la jasmin de pe site "download visit x video splitter"

Daca ai la dispozitie un sistem care functioneaza ( camera video + soft split ) de ce te complici?

Este mai greu sa faci direct broadcast cu camera video fara un soft de splitt, pt ca softul jasminului nu recunoaste toate placile de captura/tvtunerele, daca cumva incerci sa faci direct fara placa captura (ex: usb) e si mai dificil. Oricum ar fi succes daca reusesti impartaseste-ne si noua.

Spor acolo
Eu momentan am verysoft deoarece l-am cumparat cu licenta.....Cu verysoft dupa cum ai spus si tu Glamour o deschide e ok ... faza este ca cei de la support se chinuiau sa o deschida fara splitter de asta intrebam..... bineinteles ca nu au reusit si mi-au pus cireasa pe tort sa lucrez cu cea veche lol...
lordnight
Mesaje: 43
Membru din: 16 Noi 2014, 19:37
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Eu momentan am verysoft deoarece l-am cumparat cu licenta.....Cu verysoft dupa cum ai spus si tu Glamour o deschide e ok ... faza este ca cei de la support se chinuiau sa o deschida fara splitter de asta intrebam..... bineinteles ca nu au reusit si mi-au pus cireasa pe tort sa lucrez cu cea veche lol...
soniquesonique
Mesaje: 29
Membru din: 01 Noi 2014, 09:02
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Incearca cu Stream Engine de la Avermedia sau instaleaza splitcamera de pe www.splitcamera.com.Dupa ce ai instalat splitcamera da restart la pc si apoi poti sa-l stergi din pc ca-ti ramane codecul de care ai nevoie pt a transmite cu Avermedia.La mn asa a mers.
Spor acolo!
Avatar utilizator
Adrian
Moderator
Moderator
Mesaje: 1564
Membru din: 19 Feb 2011, 21:36
Localitate: Bucharest / Ro
Has thanked: 34 times
Been thanked: 54 times

lordnight scrie:Eu momentan am verysoft deoarece l-am cumparat cu licenta.....Cu verysoft dupa cum ai spus si tu Glamour o deschide e ok ... faza este ca cei de la support se chinuiau sa o deschida fara splitter de asta intrebam..... bineinteles ca nu au reusit si mi-au pus cireasa pe tort sa lucrez cu cea veche lol...
Ajung sa ma repet :) daca ai un sistem care functioneaza de ce te legi la cap si pierzi timpul tau pretios incercand sa faci sa mearga altfel ... ca oameni de la suport nu au reusit sa faca broadcast fara soft si au recomandat sa intri cu webcamul asta este, data viitoare stii la ce sa te astepti cand intri si ceri ajutorul acolo.

Eu in locul tau as focusa energia in directia potrivita.

Spor acolo
Recomand >>> Studio Videochat Fetish >>> Work Smart Not HardCore!!!
xdl
Mesaje: 11
Membru din: 03 Mai 2015, 16:11
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

Buna! Aceeasi problema am avut-o si eu. Mi-am cumparat handycam recomandat de ei. Cica o mai buna calitate a camerei, mai multa promovare...nici nu vreau sa va spun cat am dat pe ea plus placa de captura aver media tot de ei recomandata. Spuneau ei ca mi-ar creste traficul:))) si eu am crezut:D . Ideea de baza este ca la fel mi-au recomandat sa folosesc c920 dupa aproximativ 9 ore petrecute la suport. :D Nu mai are nici o relevanta toata povestea cert este ca intr-un final un admin mi-a setat camera sa meargafara splitterdar sincer parca to mai bine se vede logitechu-ul. Totusi o folosesc pe cealalta numai pt cat a costat. In concluzie cred ca toata ideea asta cu handycam-urile a fost implementata sa avem cu ce ne face video-urile pentru concursul video, nu credeti? Nu puteam filma cu logitech si nici nu am apela la un profesionist la fiecare 2 saptamani sau cat de des e concursul ala
Scrie răspuns

Înapoi la “Despre video chat - discutii generale”