Jasmin nu isi mai plateste modelele pt. functia Sneak Peak

Discutii generale despre activitatea de video chat și despre monetizarea pe platformele de tip Onlyfans. ❤️ Păreri, opinii, întrebări, mod de lucru, povești, discuții diverse despre siteuri de videochat sau Fans Sites și despre acest job in general. Toate își au locul în această categorie. ❤️✅😇
Reguli forum
Cei 7 ani de Acasă! Zero SPAM!
JustMee
User Junior
User Junior
Mesaje: 58
Membru din: 15 Ian 2014, 16:07
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Am scos premium channel si pentru a nu fi pus la loc abuziv...am sters din videouri ...am unul singur teaser ...cat nu am videouri nu au cum sa imi activeze channel :D
SoulCams Models Studios wanted
nudaunume
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 108
Membru din: 01 Feb 2014, 20:40
Has thanked: 0
Been thanked: 0

@DannySDX: poti spune si cum se blocheaza privatul?Eu de obicei nu il blochez ,mai ales de cand cu softul nou.Mersi!
Avatar utilizator
sweetkitty
User Junior
User Junior
Mesaje: 79
Membru din: 06 Apr 2014, 23:09
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Cand esti in privat, pe coloana unde iti apare numele membrului, ai buton de Block new members in josul paginii.
Avatar utilizator
DiamondSoul
User Junior
User Junior
Mesaje: 97
Membru din: 17 Sep 2010, 08:35
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

Multumesc pentru lamurire Danny, cred ca pe viitor caut ajutor pe forum decat la suport care din cate se pare nu prea stiu ei asa multe lucruri si mai rau te baga in ceata.
Avatar utilizator
DannySDX
VIP
VIP
Mesaje: 210
Membru din: 29 Noi 2013, 01:35
Localitate: Romania
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Eu iti spun "Cu Placere!" in numele lui sweetkitty, de la ea a venit lamurirea! :lol:
Eu am fost plecat, am revenit acum putin si am zis sa bag repede un post.

In primul rand tin sa le multumesc celor care au studiouri mari si au luat decizia de a scoate continutul, nu ledau nume vor posta ei daca simt nevoia, cert este ca am confirmarea de la mai multe modele si studiouri ca s-au apucat sa scoata continutul, petitia creste in semnaturi si lumea incepe sa discute!

Va multumesc tuturor celor care ati dat dovada ca aveti coloana vertebrala si v-ati saturat sa fiti manevrati de Jasmin dupa bunul plac. Daca nu ai semnat inca petitia, go 4 it, nu dureaza decat 30 de secunde si chiar daca nu va aduce sneak peakul inapoi macar le va arata astora ca putem sa si comunicam intre noi, nu doar sa ne racaim!

Pentru a face treaba sa mearga e nevoie de mai multa implicare, deci pentru a evita folosirea pozelor pentru continutul free, dati delete pur si simplu continutului de pe site, il puteti urca la loc cand Jasmin va realiza ca e treaba serioasa, credeti-ma...daca se strang cateva zeci/sute de modele sa faca pasul asta... nu au cum sa nu reationeze!
Avatar utilizator
BABE
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 114
Membru din: 06 Oct 2009, 01:40
Localitate: bucuresti
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

Am sters si eu tot continutul free chanel si premium channel ...oricum mi se parea de la inceput o "balarie"...ii doare uneva pe membrii de pozele noastre profi...ei vor sa vada live ca de aceea vin pe siteuri ....sa fim seriosi...da ..intr adevar dau bine in pagina modelelor pozele profi dar ei au mers prea departe cu asta ...si din cate stiu eu videochatul este all about amateurs ..de cand amatorii fac filmulete prfesionale ? nu se mai numesc amatori dc e asa....si sincer chiar n am chef sa stau sa le fac lor filmuletele p..lii de cate ori au ei chef...nu mi ajunge ca muncesc enspe ore pe zi mai trebuie sa pierd timpul si cu asta ...deci cancel from me !!
Am semnat petita ...nu stiu daca va schimba ceva asta ....vom vedea
Dar dc stau sa ma gandesc din punctul lor de vedere, daca sa zicem ca prin absurd ei baga plata pt sneak peek la loc ...vor crea un precedent si atunci pt orice fel de schimbare pe care o vor face si modelele nu vor fi de acord ..iar se vor "rascula" si iar vor anula schimbarile ....de aceea nu stiu ce sa cred ...daca se va produce o schimbare sau lucrurile vor ramane la fel ....
Oricum lucrurile au mers pres departe si era timpul ca noi modelele sa ne facem auzite ...pt ca f mult timp nimeni nu a zis nimic..am tacut si am acceptat ...si nu mi se pare normal....nu suntem sclavi ...si dc lj exista astazi ..noua ni se datoreaza asta ..mici ..mari ...top sau nu...noi facem sitele sa functioneze ...noi ii platim pe ei ..nu ei pe noi ...
Asa ca ...Lj give us back our money !!!!
Avatar utilizator
DannySDX
VIP
VIP
Mesaje: 210
Membru din: 29 Noi 2013, 01:35
Localitate: Romania
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Si daca tot suntem la subiect....nu stergeti toate galeriile, stergeti explicitul in mod express! Poate asa realizeaza si ei ca exista o diferenta intre "Glamour" si "TheresMyPussy"

:) Eu am sters continutul din canalele fre & premium ai am lasat un new note

"Content deleted as protest against the stealing of our sneak peak commission!" :twisted:
nudaunume
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 108
Membru din: 01 Feb 2014, 20:40
Has thanked: 0
Been thanked: 0

sweetkitty scrie:Cand esti in privat, pe coloana unde iti apare numele membrului, ai buton de Block new members in josul paginii.
Okay,multumesc !
Avatar utilizator
DiamondSoul
User Junior
User Junior
Mesaje: 97
Membru din: 17 Sep 2010, 08:35
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

Danny eu ti-am multumit pentru ca m-ai lamurit cu SP, ma confunzi cu "nudaunume" :D Revenind la subiect, eu nu cred ca se va schimba ceva si din pacate sunt inca sunt destule modele care nu se implica sau fac pe placul jasminului poate, poate au si ele o pila buna acolo.
Avatar utilizator
DannySDX
VIP
VIP
Mesaje: 210
Membru din: 29 Noi 2013, 01:35
Localitate: Romania
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Da, scuze... imi vajaie creierii dupa zilele astea :) In cazul asta "cu placere" din partea mea!
Intradevar sa intrebi pe forum este mai bine decat sa mergi la suport, sunt foarte multi oameni de calitate aici!

In privinta faptului ca unii vor alege sa pupe Jasminul in fund, e de asteptat. Eu inca nu imi revin din soc vazand totusi cata lume a semnat si s-a implicat, eu unul nu ma asteptam!

Cred insa ca in termen scurt vom avea si un raspuns oficial de la Jasmin, daca nu ... ma gandeam sa facem un email oficial catre ei in care sa cerem un raspuns in numele celor care au semnat acea petitie! Macar un raspuns or merita si modelele astea care sunt responsabile de niste chestii minore ca:

1. Ownerul Jasmin fiind al 3-lea om ca bogatie in Ungaria
2. Jasmin fiind cotat a fi cel mai bun site din domeniu
3. Salariile oamenilor care lucreza acolo
etc...

Ma gandesc ca modelele care au semnat pana acum acea petitie baga cateva milioane la perioada in buzunarul acestei companii. Stiu ca este urmarit si de ei topicul asta, asa ca poate apar si ei cu un raspuns oficial. Cel cu "v-am luat banii ca stim noi mai bine ce facem cu ei" nu e unul tocmai ok!
Avatar utilizator
BabyMe
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 161
Membru din: 23 Sep 2009, 09:05
Has thanked: 0
Been thanked: 0

si cred ca multora le este frica...ma uitam azi la cateva modele, in free. s-a intamplat la vreo 3 sa fie intrebate de catre membrii, ce parere au de treaba asta, si raspunsul lor a fost ca nu pot discuta despre asta ca "not allowed" ... ca "rules are rules" and so on...trist.
daca treaba asta li se permite...e clar ca asta e doar inceputul...
Avatar utilizator
DannySDX
VIP
VIP
Mesaje: 210
Membru din: 29 Noi 2013, 01:35
Localitate: Romania
Has thanked: 0
Been thanked: 0

@Baby... da, din pacate exista si modele de acel gen! Din fericire exista si modele de genul asta :


Imagine


Este vb de alegerea fiecaruia, poti alege sa te lasi calcat in picioare...sau sa lupti pentru acel ceva in care crezi!

Imagine

Voi de care parte a baricadei va aflati?

P.S. MULTUMESC LOURDESS SI CAMTASTIQUE PENTRU SUGESTII! AMBELE AU SUCCES!

https://www.ipetitions.com/petition/tim ... ters-union
Avatar utilizator
CAMtastique
Mesaje: 19
Membru din: 18 Mar 2015, 17:25
Has thanked: 0
Been thanked: 0

DannySDX scrie:MULTUMESC LOURDESS SI CAMTASTIQUE PENTRU SUGESTII! AMBELE AU SUCCES!
Foarte bine, la ceva de genul, cum are modelul scris in print-ul pe care l-ai postat, ma refeream cand spuneam de aratatul nemultumirii sub o forma originala(un hashtag/o sintagma/ceva), care sa fie multiplicata(chiar si-n alte medii online, nu doar site) si sa ajunga sa fie vazut si de catre clientii site-ului, fara ei si modele, Jasmin-ul ar fi ca fotbalul fara spectatori si jucatori.
By the way, felicitari persoanelor care nu au "capul-ghiocel".
lolj
Mesaje: 2
Membru din: 30 Mar 2015, 19:41
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Eu am luat decizia de a-mi bloca privatele inca de joi, cand am vazut anuntul. Cred ca au stat numai cu mouse-ul pe butonul de privat ca intrau disperatii exact cand ieseam din privat, si stateau cateva secunde.
Azi am sa imi sterg si channel-urile.
Siiiiii ma gandeam sa imi fac si un tricou personalizat, sper sa nu se supere nimeni daca fur mesajul lui Joi :D

P.S: thanks god ca existati, m-ati ajutat enorm, mai ales de cand sunt pe cont propriu.

Spor la $$$
Avatar utilizator
Yza
Mesaje: 15
Membru din: 23 Feb 2015, 20:53
Localitate: Constanta
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ma alatur si eu protestului si voi sterge tot continutul Video (desi am investit bani in acest sector TOT LA INSISTENTELE LOR! - ce sa vezi? nicio diferenta!)
Nu ma plang de bani, nu vreau sa par ipocrita! Dar totusi... vorbim de cateva sute bune de dolari care cred ca ar sta mai bine la noi in buzunar decat la ei!
Am semnat acea petitie desi nu stiu cat efect va avea. Cred ca mai degraba ii va "impusca in aripa" un protest dupa modelul celui propus de Lourdes! De asemenea, am inceput sa blochez privaturile de asa natura incat membrii sa nu mai poata face Sneak Peek. Sa speram ca va avea efect...
Work your way up to the top and never look back unless you want to see how far you've gone!
Avatar utilizator
BabyMe
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 161
Membru din: 23 Sep 2009, 09:05
Has thanked: 0
Been thanked: 0

eu vreau sa cred ca putem schimba ceva...suntem parte importanta in aceasta industrie.
trebuie sa ne cerem drepturile, sa nu ne mai lasam calcati in picioare.

poate o sa radeti, dar treaba asta m-a facut sa-mi amintesc de noiembrie 2014, cand am iesit in strada cu alegerile..cu Ponta si Iohannis :))))
Avatar utilizator
BadGirlfriend
Mesaje: 15
Membru din: 12 Mar 2015, 19:51
Localitate: Where I am meant to be..
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Sunt un pic nedumerita cu chestia asta.Am vazut si eu ca sneak peaks nu mai este in lista de "trazanctii" la statistici.Dar.... totusi cum se face ca imi apar platile pentru sneak peaks?!Tocmai ce am verificat, de exemplu am avut 3 membri in sneak peak iar toti 3 au platit la fel, acelasi share fiind considerat un privat.Si imi apar la detallile veniturilor din private chat. Ma intreb daca si la voi e la fel ?

P.S : Cam la asa ceva ma refer..
Imagine
Avatar utilizator
DannySDX
VIP
VIP
Mesaje: 210
Membru din: 29 Noi 2013, 01:35
Localitate: Romania
Has thanked: 0
Been thanked: 0

@BadGF .... poate e de lafaptul ca abia m-am trezit, dar nu am inteles unde vezi tu Sneak peak acolo, in ce ai pus tu,ai 2 membri in privat... atata tot! :)

@BabyMe ... maxim m-a amuzat comparatia cu Ponta si Johanis :)))) Sa speram ca se poate

@Ysa, @lolj si tuturor celor care ati luat masura de a sterge continut... va multumesc ca aveti curaj!

Avand in vedere ca nu stiu cate modele sau afiliati avem in Luxemburg,va las pe voi sa ghiciti cine a dat mesajul asta! :)))


Imagine

:lol: :lol: :lol: Pe mine unul ma amuza tare....

S-a ajuns la 200 de semnaturi...

Intrebare, cine compune azi un email mai pompos sa il trimitem catre Jasmin prin care sa cere oficial schimbarea asta! Momentan noi doar tipam "off the record" , haideti sa punem in aplicare mai oficial treaba...

dati-mi PM aici daca ma puteti ajuta, din pacate stilul meu chiar si in engleza este mai apropiat de "bad boy" , e nevoie de un mail scris intr-un mod diplomat si elegant... mai ales ca eu dupa faza cu commentul de mai sus (da, stiu cine esti prietene!) am sanse mari sa scap si vreo 7 dumnezei, 6 sfinti si cativa mucenici... :lol:
Avatar utilizator
DannySDX
VIP
VIP
Mesaje: 210
Membru din: 29 Noi 2013, 01:35
Localitate: Romania
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Am discutat in dimineata asta ceva mai mult cu Bunny si am ajuns la concluzia ca are si ea dreptate, Jasmin aude hate remarks si plangeri de ani de zile, chiar si in petitia acea foarte multe comentarii sunt doar "rautacioase".


Asadar azi am nevoie de oameni din domeniu care sa ma ajute sa compun un email catre Jasmin in care CEREM anumite schimbari dar si venim cu solutii, pentru a rezolva treaba asta trebuie sa ne purtam frumos si diplomat, ca am mai facut cate oglumita pe aici...e de inteles, dar as vrea sa facem ceva frumos daca tot facem.

Deci, veniti cu cereri si solutii, explicati fiecare cam ce ati dori sa vedeti schimbat si haideti sa inaintam o cerere oficiala catre Jasmin..


Sugestia ei a fost chiar una pertinenta, pe care eu o sustin, ea a spus ca daca Jasminul vrea sa faca economii atunci sa renunte la contestul video. Fetele s-au inregistrat pe un site adult de videochat, nu la MTV. Daca analizam toata istoria recenta a Jasminului realizam ca toate problemele astea au inceput de cand aaparut treaba cu TV, o treaba pe care ei au fortat-o si au implementat-o mult prea devreme.

Bineinteles ca renuntand la contesturi si-ar distruge singura sursa de continut pentru TV, deci sunt slabe sanse sa vedem treaba asta facuta, dar macar putem folosi aceasi ocazie sa atacam ceea ce ne deranjeaza si poate vom obtine si ceva schmbari. E momentul sa realizeze ca a avea un post TV nu inseamna a-ti nenoroci modelele cu cereri de continut. Cum se sustine orice post TV pe care il stiti? Prin reclame! Vedeti voi vreo reclama pe Jasmin TV in afara de Jasmin promovand Jasminul? Nu!

Clipurile la fiecare doua saptamani sunt o idee proasta, in primul rand datorita faptului ca se repeta intruna acelasi rahat, in al doilea rand pentru ca sunt extrem de plictisitoare!! Addica, daca tot vrei sa oferi ceva pe canalul ala, vino nene cu continut de calitate...nu il pune pe Gigel sa o filmeze pe Mariuca in timp ce se freaca pe pat, singura diferenta dintre clipuri fiind patul si hotelul.

Una peste alta, aici este o ocazie de a face lumina in toata treaba asta!


Trecem la al doilea aspect, Awardsul. Awards care vad ca nimeni nu il ia in seama dar a scazut grav si este si organizat cu curul, au plecat de la a anunta premii de nu sti cate milioane...si au ajuns la 500$ sau cat naiba mai e primul loc. Si ce benficiu aduce Awardsul asta pana la urma? Sunt cateva fete care sunt mereu acolo, iar criteriile sunt de rahat.

Vrei sa premiezi pe cineva? OK! Cel mai bun privat, cel mai frumos backround, cea mai frumoasa atitidune, etc... faceti categorii, nu premii in care stau fetele sa se roage pentru voturi. Voturi care nu spun nimic.

O alta problema, au scos ratingurile ca sa dea o sansa modelelor noi..asa zic ei. Nu e mai simplu sa se faca o selectie in care raman pe site DOAR cele care le respecta cerintele iar afisarea pe site sa fie RANDOM? Nu geolocation, nu cacat... nimic! Afisarea initiala sa fie random! Parametrii de afisare pe site sunt cel putin absurzi...

Hai ca am scris un roman, deci... o chestie e clara, atentia le-am atras-o va spun sigur. Haideti sa facem treaba asta corect si frumos, trebuie sa inteleaga ca 90% din problemele pe care le au ca si site sunt acolo datorita faptului ca nu discuta cu noi inainte de a lua o decizie!

Eu astazi i-am inaintat petitia si ownerului mare Jasmin, sper ca a primit-o... Haideti, daca tot ne-am apucat de dansul asta sa iasa ceva frumos! :)
nudaunume
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 108
Membru din: 01 Feb 2014, 20:40
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Am rezolvat-o si pe asta.Ieri am semnat,azi primesc BAD la video datorita camerei prost pozitionate si a decorului .Pana acum erau OK ,acum brusc nu mai sunt bune :))))

Incepe vanatoarea!
soniquesonique
Mesaje: 29
Membru din: 01 Noi 2014, 09:02
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Sper sa nu fie acesta motivul pt care ai primit Bad,ma refer la semnarea petitiei.Ai fost la suport sa intrebi ce poti face sa rezolvi ca sa primest Good inapoi?
Eu am semnat petitia sunt alaturi de toate modelele.Sper doar sa se rezolve ceva,in sensul bun,pt noi.
Ma simt ca un sclav care munceste pe plantatia Jasminului.
Avatar utilizator
Yza
Mesaje: 15
Membru din: 23 Feb 2015, 20:53
Localitate: Constanta
Has thanked: 0
Been thanked: 0

@nudaunume eu cred in supozitia ta si nu in existenta unei coincidente nefaste, in conditiile in care si mie, azi noapte, in urma stergerii contentului TV si postarea mesajului "Content deleted due to the removal of models' shares from Sneak Peeks", la sectiunea comentarii, atat la canalul Free cat si la cel Premium, am constatat o scadere MASIVA a traficului si o repozitionare f jos pe pagina.
Sa fie, oare, pura coincidenta?!
Work your way up to the top and never look back unless you want to see how far you've gone!
Scrie răspuns

Înapoi la “Despre video chat - discutii generale”