Livejasmin nu vad voturile membrilor

Discutii generale despre activitatea de video chat și despre monetizarea pe platformele de tip Onlyfans. ❤️ Păreri, opinii, întrebări, mod de lucru, povești, discuții diverse despre siteuri de videochat sau Fans Sites și despre acest job in general. Toate își au locul în această categorie. ❤️✅😇
Reguli forum
Cei 7 ani de Acasă! Zero SPAM!
LaviLovee
Mesaje: 39
Membru din: 19 Noi 2008, 07:01
Has thanked: 0
Been thanked: 0

A mai obesrvat cineva ca sunt modele care pot sa vada voturile si sunt modele care nu?
Intrebare : nu pierd eu ca model avand in vedere faptul ca cer vot dar nu pot sa multumesc? Nu sunt considereata de un membru afurisita pt ca cer un ajutor dar nu multumesc pt asta?
M-am dus la suport de 2 ori pana acum... degeaba... :cry:
SoulCams Models Studios wanted
deea22
Mesaje: 9
Membru din: 30 Ian 2015, 07:15
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Nici mie nu-mi mai arata cand primesc voturi. Dar am observant asta recent. Pana acum era ok, imi afisa fiecare vot primit.
Avatar utilizator
sweetkitty
User Junior
User Junior
Mesaje: 79
Membru din: 06 Apr 2014, 23:09
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Nici mie nu mai imi arata cam de 2 sapt.. au zis ca este un bug.. blah blah.. au intrat cu team viewer , au facut diverse prin clc meu.. si degaba.. tot nu merge .. deja am o sila maxima .. daca primesc voturi nici nu stiu , macar sa multumesc .. probabil par mare nesimtita :(..
LaviLovee
Mesaje: 39
Membru din: 19 Noi 2008, 07:01
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Primesti voturi , dar probabil din cauza softului pe care vor sa-l mai scuteasca de spatiu , habar nu am , nu ma pricep . Idee e ca membrii se supara iar noi nu mai avem sanse asa mari sa ajungem in top, sau cel putin asa cred eu. Daca eu as intra pe o fata si ea mi-ar cere un favor iar eu nu as spune un multumesc , ar fi urat , nu?
Fetele din top 100 sunt convinsa ca vad. Am si verificat , si multe vad..
Avatar utilizator
sweetkitty
User Junior
User Junior
Mesaje: 79
Membru din: 06 Apr 2014, 23:09
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Stiu ca primesc punce , vad de fiecare data cand ma reloghez..dar exact cum spui, nu pot macar sa le multumesc membrilor.. si in felul asta or sa renunte sa mai imi dea puncte , pe principiul ca sunt nesimtita.. Jasminul si manevrele lui .. la ce sa te astepti.. normal ca anumite modele nu au acest Bug..
dragica1
User Junior
User Junior
Mesaje: 77
Membru din: 10 Oct 2013, 18:10
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

Topul respectiv a fost implementat ca un fel de recompensa pentru modelele care muncesc si merita o rasplata in plus,nu pentru cele care "vote me,please,vote me"din 5 in 5 minute(nici macar nu se mai obosesc sa scrie,dau copy-paste).Nu este bug,a fost bagat un script care recunoaste anumite cuvinte si actioneaza in consecinta.Primele 100 de puncte le primesti de la membri pentru amabilitatea cu care-i tratezi in free(nu pentru ca le arati tot,de la A la Z),iar restul de 200 de puncte pentru prestatia efectuata in privat(clientul daca a fost multumit le ofera singur nu trebuie sa te rogi de el).Vi se pare normal ca un model,la 5 ore dupa resetarea cronometrului sa aibe 3000 de puncte cu 45 de minute in privat,pauze tot la 5 minute(cat despre amabilitate,nu are rost sa mai discutam)?
Avatar utilizator
sweetkitty
User Junior
User Junior
Mesaje: 79
Membru din: 06 Apr 2014, 23:09
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Nu sunt model tip vote me ... Deci nu are legatura cu asta ... Primesc voturi de la loverii mei .. Si nici macar nu le pot multumii.. Probabil in timp nu or sa mai ma voteze , or sa ma considere nesimtita ca nu spun macar un multumesc..
Avatar utilizator
BabyMe
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 161
Membru din: 23 Sep 2009, 09:05
Has thanked: 0
Been thanked: 0

este o problema de cateva saptamani daca nu chiar o luna.
eu cand am fost sa intreb la suport, mi-au spus ca este un bug si lucreaza pentru remediere.
sunt zile cand apar voturile, si zile cand iar se strica ceva si nu mai apar...si le vad doar dupa relogare.
si impreuna cu asta mai este o problema, in contul de model, arata in permanenta ca ""esti in top 100" desi nu esti.
dureaza de prea mult timp...si e suparator ca nu putem sa multumim membrilor care ne voteaza...unii mai sensibili clar vor spune ca e nesimtire...
o zi buna tuturor!
Avatar utilizator
SFG2707
VIP
VIP
Mesaje: 515
Membru din: 19 Sep 2010, 19:30
Has thanked: 6 times
Been thanked: 3 times

Multumiti si voi pentru voturi asa la hoha fara sa specificati vreun nume. Cei care au votat vor fi multumiti iar cei care nu au facut-o poate vor simti sa o faca :wink:
Nu stau ei atenti sa vada daca cineva a votat sau nu si probabil vor crede ca nu le apare lor.
LaviLovee
Mesaje: 39
Membru din: 19 Noi 2008, 07:01
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Sunt un model care munceste pt cine crede ca stau degeaba. Totusi oricat de mult muncesti si oricat de veche ai fi pe site , se pare ca nu prea conteaza sau nu exista un respect in acest sens. Logic ca pe langa munca mea de multe ore pe zi cer voturi pt ca totpul este foarte bun pt a ma promova.
Si da , multumesc , dar sunt convinsa ca nu este suficient. Am avut membrii care mi-au spus ca as putea sa le multumesc. Legat de membrii fidei, nu stiu cate din fete ajung in top doar cu membrii lor fideli... Anyway, multumesc pt mesaje.
Avatar utilizator
sweetkitty
User Junior
User Junior
Mesaje: 79
Membru din: 06 Apr 2014, 23:09
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Feteleeee, la mine s-a rezv cu voturile , acum vad cine ma voteaza...finally :)))
Sper ca si la voi merge .
Bafta !!!!!
Avatar utilizator
BabyMe
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 161
Membru din: 23 Sep 2009, 09:05
Has thanked: 0
Been thanked: 0

problema asta apare si dispare de atata timp!
si la mine se rezolvase pana acu 2-3 zile, acum iar nu mai vad voturile :))))
soniquesonique
Mesaje: 29
Membru din: 01 Noi 2014, 09:02
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Eu am primit penalty si pt o luna de zile nu mai pot intra in Awards.La inceput m-am speriat,crezand ca o sa ma afecteze asta, dar nu a fost deloc asa.La mn totul e ca inainte de acest incident.Tot atatea pvt am.Insa sunt genul de performer care nu a cerut vreodata vreun vot.Am lasat la latitudinea membrilor.
Avatar utilizator
BabyMe
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 161
Membru din: 23 Sep 2009, 09:05
Has thanked: 0
Been thanked: 0

asa mult??? dar ce ai facut?
eu am primit mai de mult, dar doar cateva zile...pt o mana in panties :D
soniquesonique
Mesaje: 29
Membru din: 01 Noi 2014, 09:02
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Eram in pvt pe un alt site si m-a luat din membri un ciufut(de pe jasmin).Mi-a stat un minut in care mi-a spus "ce faci?esti ocupata?" si iese.Dupa vreo 2 min ies din acel pvt si-i scriu un mesaj in care imi cer scuze,ca da, eram ocupata si ca-l astept din nou.Dobitocul se duce si-mi face plangere la jasmin ca l-am ignorat si uite asa am primit penalizare pt o luna de zile.
F_L
Mesaje: 14
Membru din: 11 Aug 2014, 03:07
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Buna tuturor.
Ce am de spus are oarecare legatura cu subiectul dar e vorba de ratings, cele care determina pozitia in Most Popular. Va urez "distractie" placuta in special celor ce nu prea active pe site, de acum incolo conteaza doar voturile din ultimele 90 de zile. Pentru cele/cei ce au muncit ani de zile sa-si faca un rating bun ... sex oral ca sa nu zic altfel :). Asa ca sa inceapa "distractia", puteti sa verificati cate stelute mai aveti, care mai aveti, doar Jasmin nu sta degeaba. A, si nu conteaza ca pleci in vacanta, ca esti bolnav sau nu ai chef de munca, nu ai fost online sa primesti rating o iei de la zero de pe ultima pagina.
Spor tuturor
deea22
Mesaje: 9
Membru din: 30 Ian 2015, 07:15
Has thanked: 0
Been thanked: 0

In legatura cu noul sistem de calculare a ratingurilor, nu mi se pare deloc corect si cel mai mult ma deranjeza ca nu ne informeaza si pe noi in legatura cu modificarile pe care le fac sau urmeaza sa le faca, pentru a sti la ce sa ne asteptam. Ne lasa sa ne stresam o noapte intreaga si sa ne intrebam de ce de la 400 de guesti de exemplu, abia mai sunt 20-30 rataciti. Eu de ieri am sesizat o scadere considerabila a numarului de guesti, si am zis hai sa ma verific. Surpriza, de pe a doua pagina la Most popular, m-am gasit pe a patra. Chiar ma miram de ce. Desi evitasem sa ii contactez, pentru ca mereu primeam aceleasi raspunsuri, in final am fost la support si intr-adevar, mi-au zis ce s-a intamplat. Eu nu sunt genul care sa cerseasca voturi sau stelute, asa ca se anunta vremuri grele, mai ales ca vine vara, concedii etc. Din fericire pana acum, nu am constatat o scadere a numarului de privaturi sau a incasarilor, dar ce-i drept au fost mai mult regulari, mai putini membri noi.
Voua cum va merge dupa aceasta schimbare?
Avatar utilizator
BabyMe
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 161
Membru din: 23 Sep 2009, 09:05
Has thanked: 0
Been thanked: 0

huh?!?
aveam aproape 1000 acu cateva zile cand m-am uitat...mai am 22. ce naina inseamna asta???
ice999
User Activ
User Activ
Mesaje: 234
Membru din: 06 Feb 2015, 10:28
Has thanked: 8 times
Been thanked: 2 times

nici eu nu le vad! si credeam ca e la mine o problema...
ice999
User Activ
User Activ
Mesaje: 234
Membru din: 06 Feb 2015, 10:28
Has thanked: 8 times
Been thanked: 2 times

F_L scrie:Buna tuturor.
Ce am de spus are oarecare legatura cu subiectul dar e vorba de ratings, cele care determina pozitia in Most Popular. Va urez "distractie" placuta in special celor ce nu prea active pe site, de acum incolo conteaza doar voturile din ultimele 90 de zile. Pentru cele/cei ce au muncit ani de zile sa-si faca un rating bun ... sex oral ca sa nu zic altfel :). Asa ca sa inceapa "distractia", puteti sa verificati cate stelute mai aveti, care mai aveti, doar Jasmin nu sta degeaba. A, si nu conteaza ca pleci in vacanta, ca esti bolnav sau nu ai chef de munca, nu ai fost online sa primesti rating o iei de la zero de pe ultima pagina.
Spor tuturor
eii conteaza... fiecare isi da cu paprerea in fel si chip..nu zic ca nu ai dreptate,dar nu ai in proportie de 100% !
Avatar utilizator
Adrian
Moderator
Moderator
Mesaje: 1565
Membru din: 19 Feb 2011, 21:36
Localitate: Bucharest / Ro
Has thanked: 34 times
Been thanked: 55 times

F_L scrie: Va urez "distractie" placuta in special celor ce nu prea active pe site, de acum incolo conteaza doar voturile din ultimele 90 de zile. Pentru cele/cei ce au muncit ani de zile sa-si faca un rating bun ... sex oral ca sa nu zic altfel :). Asa ca sa inceapa "distractia", puteti sa verificati cate stelute mai aveti, care mai aveti, doar Jasmin nu sta degeaba.
Modelele care au muncit ani de zile sa ajunga acolo unde sunt nu cred ca sunt bucuroase de aceasta schimbare , totusi voturile la 90 de zile nu vor putea niciodata sa schimbe faptul ca multi membrii au respectivele modele la favorite...
Recomand >>> Studio Videochat Fetish >>> Work Smart Not HardCore!!!
F_L
Mesaje: 14
Membru din: 11 Aug 2014, 03:07
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Da Ice999, ce sa zic, nici nu am pretins ca le stiu pe toate, eu iti spun ce mi s-a raspuns fix la intrbearea: si daca lipsesc de pe site o perioada? Eram si eu curioasa, nu de alta. Spuneai bine Glamour, regulari ne au pe lista si ei vin, idea e sa tot improspatam lista de regulari ca altfel e cam naspa pe termen lung. Cred ca cel mai frustrant e faptul ca , cel putin din punctul meu de vedere, muncind mult timp pe site si trezindu-te fara munca ta ca sa zic, te simti neindreptatit. Dar asta este, decizia e luata si vom vedea ce va iesi din ea, eu una imi vad de treaba ca altceva mai bun de facut nu cred ca este.
Scrie răspuns

Înapoi la “Despre video chat - discutii generale”