Ifriends 16:9

Discuții generale pe subiecte cu profil tehnic. Exemplu: discuții legate de diverse probleme software/hardware cu calculatorul, camera, tableta, smartphone-ul, telefonul fie el iPhone sau Android, probleme cu internetul etc. Orice alte discuții pe teme tehnice sunt binevenite. Tutoriale utile din youtube se pot integra în forum! ⚙️⚙️⚙️
Scrie răspuns
coco_ch
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 155
Membru din: 28 Aug 2010, 21:02
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0

buna! vreau sa povestesc o intamplare foarte recenta - ca tot exista paranoia asta cu traficul restrictionat si problemele tehnice "induse". Cine sta pe ifr stie ca au schimbat video in 16:9 - pretentii mai mari pentru modele - nu despre asta vreau sa vorbesc.
Eu deobicei lucrez cu chrome - de cand cu schimbarea asta pe ifriends , chrome imi dadea un upload de maxim 350 kbps adica JALNIC (cred ca nici nu ma vedeam)..asa ca foloseam mozzila, unde aveam peste 1600 - accetabil pentru site (asta e alta poveste cu diferenta de upload). Nu mai pot folosi mai multe sesiuni pentru ca splitul imi da delay in sesiune . Dintr-o intamplare observ azi o mare ciudatenie - deschid cu splitul mai multe sesiuni pe ifriends, ca deja inebuneam de plictiseala pe o singura sesiune - zi oribila. Si imi apare in chrome 1400 kbps cu un alt screen-name, NU cel pe care il folosesc eu deobicei. Si incep sa fac probe - cu orice nume ma logam in chrome, in afara de cel zilnic, aveam un upload acceptabil (1600-1800). Cu screen-nameul uzual - pac 350 :) Ma duc la suport - explic, ma pun sa fac probe cu screennamuri diferite - vad si ei ciudatenia, ba mai mult se logheaza ei cu screennamul cu probleme - iar ei aveau peste 5000 upload. deci nu e de la nume - e de la chrome :) trebuie reinstalat. asta a fost solutia. Am reinstalat - acelasi lucru :) Eu nu am explicatie ...dar cred ca incep sa fiu si eu paranoica ))
in order to be irriplaceable, one must always be different
SoulCams Models Studios wanted
dragica1
User Junior
User Junior
Mesaje: 77
Membru din: 10 Oct 2013, 18:10
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

Incearca cu Internet Explorer,pe Chrome ruleaza in background o gramada de aplicatii,add-onuri,suplimente,plus ca are 2 flash-uri,daca unul nu e dezactivat se bat cap in cap
Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii Tehnice”