Cum sa motivez modelele cu care lucrez?

Discutii generale despre activitatea de video chat și despre monetizarea pe platformele de tip Onlyfans. ❤️ Păreri, opinii, întrebări, mod de lucru, povești, discuții diverse despre siteuri de videochat sau Fans Sites și despre acest job in general. Toate își au locul în această categorie. ❤️✅😇
Reguli forum
Cei 7 ani de Acasă! Zero SPAM!
sph
User Junior
User Junior
Mesaje: 94
Membru din: 30 Iul 2013, 18:53
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Este complicat.

Daca specifici pe site "sunt sanse minime sa fii vazuta din Romania" fata deja isi face filme. Daca intra varu-miu care e super bun la calculatoare pentru ca stie sa instaleze windowsul? Daca ma vede cineva de la facultate? Daca afla mamaia de la tara? Daca intra vecinii mei? Si o pierzi.

Daca pui pe site informatia "romanii sunt restrictionati dar pot intra cu proxy la tine in camera", trebuie sa explici pe aceeasi pagina ce este ala ip, ce este proxy, cum se aloca ip-urile in fiecare tara, ce este country ban s.a.m.d.. Daca aduci vorba si de tor, vpn-uri si alte minunatii deja rascolesti cacatul. Ok, poti da toate detaliile astea, dar in niciun caz pe site. E de preferat sa ii explici fata in fata persoanei care sunt riscurile si cum functioneaza acel country ban.

Daca tu pui pe site toate informatiile orice persoana atehnica va ramane blocata cateva secunde si va incerca sa inteleaga ce dracu inseamna toate cuvintele alea ciudate, dupa care va cauta un alt site de angajari care sa ii afiseze ceea ce vrea sa vada. Si anume "nu poti fi vazuta din Romania".

Spuneam mai devreme ca mi se pare moral si profesionist ca la interviu sa explici riscurile. Nu am spus-o doar ca sa sune bine. Am vazut ce se intampla cand le minti pe modele ca nu pot fi vazute din Romania si ele afla pe propria piele ca nu e adevarat. Direct plansete, facut bagaje, drame in studio (la care sunt prezente si celelalte modele) si demisia. Uneori te pomenesti ca te suna parintii sau iubitii lor sa iti faca scandal ca na, esti un nenorocit ca ai angajat-o pe fata la tine.

Poate modelul va reveni la munca dupa ceva timp, dar raul deja a fost facut si se propaga. Celelalte modele (mintite la randul lor), vor deveni neincrezatoare in ceea ce li se comunica de catre management si va dura ceva timp pana le recastigi increderea.

Multi de aici au trecut prin scenariile astea macar o data.
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
sunflower
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 170
Membru din: 15 Sep 2008, 19:16
Localitate: Iasi
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times
Contact:

WinXPfather scrie:Am asistat la o reactie cand unui model nou caruia i s-a zis ca ro e blocata, a fugit din fata camerei cand a fost intrebata ce face ea ca vecina.
Tocmai pentru a evita fazele de genul asta Win e indicata si expunerea dezavantajelor acestui domeniu si aici nu ma refer doar la blocarea Romaniei. Ele vor sa se angajeze pentru ca au auzit/ stiu ca se fac carute de bani cu un efort minim. In cazul asta ce faci? Le adancesti in visare sau incerci sa le trezesti? Fetele visatoare vor pleca primele - dezamagirea este enorma in cazul lor.
La urma urmei trebuie sa fie constiente ca exista si riscuri inainte de a incepe sa lucreze. Pe parcurs multe descopera singurele si riscurile, iar cel care are de pierdut este owner-ul, intrucat poate fi considerat "mincinos" pentru ca nu a explicat de fapt cum stau treburile. Mai pe scurt, le-a aburit.
Eu prefer sa le explic tot, ca sa stie in ce se baga. Insa, cum a spus si sph, sinceritatea asta nu face bine studio-ului - numarul de angajari scade considerabil. Si totusi prefer sa fiu sincera de la bun inceput.
O vorba de spirit, oricat de stralucitoare, isi are si ea mormantul. In urechile prostului.
andromaca_mulge_vaca
VIP
VIP
Mesaje: 907
Membru din: 15 Dec 2008, 18:09
Has thanked: 0
Been thanked: 17 times

ambitia care duce la performanta in absolut orice domeniu exista in fiecare om, ea trebuia doar sa fie descoperita si incurajata.
in linii mari ea este de 3 feluri:
1. autodepasirea mea in raport cu mine insumi
2. teama mea sa nu ajung ca prapaditul de X (sau in halul de la nivelul X)
3. dorinta mea sa ajung ca Y (sau la nivelul Y)

cred ca cea mai mare eroare a unui trainer este sa-i arate unui viitor model direct punctul 3 fara sa-i explice ca pana colo exista un drum, la fel ca in sport : nu poti face 1000 de flotari plecand de la stadiul zero oricat de tanar si sanatos ai fi , dar poti face 1000 de flotari daca azi faci 15 maine 25, poimaine 35, etc.
performanta este rezultatul vizibil de toata lumea al drumului pana acolo, care deobicei ramane nestiut publicului.

asa cum nimeni nu poate spune cine a aparut mai intai: oul sau gaina, la fel nimeni nu poate spune daca psihicul conduce fizicul sau invers daca fizicul conduce psihicul ..... eu cred ca atunci cand psihicul nu e zgandarit ca sa preia conducerea , omul ramane la stadiul de leguma la stadiul in care fizicul conduce psihicul si berea si hamburigerii raman criteriu de satisfactie suprema.

dar... psihicul EXISTA chiar in forma latenta la unii... asa cum avem doua maini doua picioare asa avem in noi si ambitie..... ambitia exista in absolut fiecare om pana si in cel mai napastuit sau depresiv , trebuie doar ajutat foarte pragmatic sa si-o recunoasca , sa si-o accepte si apoi sa si-o urmeze.... pentru ca atunci cand psihicul preia conducerea nu mai conteaza nici cat dormi nici ce mananci nici gura lumii, esti ca un alergator singur pe pista cu ochii la scopul final.

una din marile erori in recrutarea modelelor mi se pare promisiunea de castiguri fara numar , in loc sa li se explice cu creionul pe hartie ca doar zece dolari pe zi (pentru ea) inmultit cu 365 de zile este echivalentul unui salariu de 1125 lei /luna care in viata reala inseamna salariul lui vecina de la patru.... si plecand de la acest punct de sprijin se poate ridica up to the sky.

performanta inseamna sa vezi lucrurile de jos in sus, de la mic la mare si sa faci SINGUR drumul la la jos la sus, singur pentru ca asa hotaraste psihicul tau, nu pentru ca iti impune cineva norme.
rolul trainerului este sa depisteze daca viitorul model se incadreaza la punctul 1 sau 2 sau 3 si sa o faca sa se auto-motiveze singura, pe calea ei.
https://www.youtube.com/watch?v=E2cwAnIZXXU
Avatar utilizator
ProDomme
Mesaje: 13
Membru din: 23 Ian 2015, 09:32
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0

sph scrie:...

- putorile trebuie sa dispara din studio pentru ca vor strica tot ceea ce vrei tu sa cladesti. Putorile sunt cele care vor barfi managementul studioului doar ca sa isi ascunda ignoranta, nesimtirea si neputinta. Putorile creeaza disensiuni intre management si modele. Putorile le vor imbarliga pe celelalte modele sa nu respecte orarul si sa ignore regulamentul. Cand isi atrag de partea lor mai multe modele o sa fie mult mai dificil sa aplici regulamentul intr-un mod obiectiv si fara efecte negative. Ele stiu asta si de aia si procedeaza in felul asta. Nu exista sanse de mai bine cu putorile. Avertizate ca daca nu-si vad de treaba zboara, iar daca vor calca stramb date afara. Instant! Sunt bune doar pentru a fi date ca exemple negative pentru celelalte modele;

- cele pe care nu le ajuta educatia sau intelectul se incadreaza intr-o zona gri. Daca nu afecteaza atmosfera din studio prin atitudinea lor atunci pot fi pastrate. In timp au sanse sa se cizeleze si sa faca bani;

- cele care vor si pot dar nu au destula vointa au sansa de a face bani doar daca le gasesti punctul slab. Sunt persoane depresive din fire. Trebuie sa le castigi increderea si in acelasi timp sa fii cu gura pe ele in permanenta. Nu ma refer sa le certi, ci sa le acorzi o atentie de-a dreptul maternala pana le faci sa isi schimbe ritmul;

- cele care vor si pot dar au unele probleme personale nu sunt o cauza pierduta, dar nici una castigata. Aici nu prea depinde de tine. Le poti ajuta asa cum poti si sa le asiguri linistea la locul de munca pentru a uita de problemele de acasa atunci cand sunt la munca;

- cele care vor si pot dar sunt distrase de distractii si anturaj trebuiesc tratate asemanator cu cele fara vointa (depresive). Doar ca poti insista pe faptul ca distractiile costa bani, iar la videochat pot face bani destui pentru distractii. Nu e greu de lucrat cu asemenea modele daca ai ceva experienta cu tipul asta de oameni. Mare grija totusi ca si categoria asta poate deveni problematica. Nu le lasa sa atraga si alte fete din studio in acelasi stil de viata si nu le lasa sa devina lideri in studio;

- cele care vor si pot dar nu sunt capabile ori nu vor sa urmeze sfaturile altora este cea mai cu dus si intors categorie. Modelele de genul asta devin in general lideri peste bisericute pentru ca ies in evidenta prin caposenie, iar caposenia da iluzia de tarie de caracter. Modelele de genul asta trebuie sa fie aliatii tai cei mai mari, altfel poti pierde controlul pe termen indelungat. Fiind aliatii tai vei putea transmite informatiile catre celelalte modele mult mai usor, uneori chiar si subtil prin intermediul acestui "alpha model";

- cele care vor si pot si vor evolua in mod natural la un nivel superior sunt modelele pe care si le doreste orice studio. Le explici o data si bine ce au de facut, iar ele vor intelege fara prea mari batai de cap cum sta treaba in afacerea asta.

Atitudinea ta la munca trebuie sa fie cea de om capabil, intelegator, cu mana de fier atunci cand trebuiesc luate masuri si mai ales rabdator. Cheia consta in comunicare si transparenta. Fii empatica la problemele lor, la bucuriile lor, la frustrarile lor. Cu alte cuvinte fii un om bun, corect si cu tarie de caracter.
Foarte bine punctat, este valabil si in general, indiferent de domeniul de activitate dar in Videochat toate aceste aspecte sunt extrem de importante.
Scarlett23
Mesaje: 10
Membru din: 23 Feb 2015, 17:27
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Buna fetelor,
Imi cer scuze pentru intarziere.Am avut cateva probleme tehnice care m-au impierdicat sa accesez forumul cateva zile.Nu ma asteptam sa imi raspundeti asa de repede.Va multumesc mult.
Din pacate pentru a atrage modele la angajare,studio-urile cu potential financiar le descriu acest job ca fiind unul usor din care se castiga bani multi rapid.Unele dintre ele devin dezamagite si pleaca.Dar de aici intervine trainerul care dupa angajare incepe sa ii explice modelul ca nu este chiar asa de usor dar in final merita.
Isa ma intrebai ce care este reactia cand vedem o casa,o masina,un job etc.Probabil,dorinta este raspunsul.Ajungem sa ni-l dorim atat de mult incat sa facem sacrificii pentru a-l obtine.
Am 20 de modele in subordine.
Sunt 10 care stiu ce au de facut si sunt mai vechi in domeniu,se lucreaza relativ usor cu ele insa celelalte 10 sunt noi si foarte incapatanate.
Nu sunt singurul trainer al studio-ului,am ajutor si din partea celorlalti.
Incercam sa formam o echipa ca atunci cand nu sunt eu,sa se ocupe ceilalti traineri de model,in principiu avem aceeasi viziune.
Imi mut turele in functie de modelul pe care vreau sa il urc sau care e cu probleme incercand sa aflu care sunt pentru a-l ajuta.
Cred o problema este aceea ca m-am apropiat prea mult de el ca si prietena si nu am adoptat la timp o pozitie autoritara.
Cum mi-ati scris si voi,poate cu unele functioneaza motivatia negativa.
Ce fel de training fac:
prezentare site
importanta look-ului (outfit,make-up hair) in functie de ceea ce i se potriveste si se cauta pe site
sa isi creeze o personalitate pe camera
activitatea ei in free si in pvt
pozitionare
cunoasterea membrilor si realizarea unui show de calitate
sa citeasca cat mai mult si sa isi creeze o cultura generala incat sa poata purta discutii lungi si interesante
etc


Le pot urmari monitorul in timp ce sunt pe camera,ele deja sunt invatate cu regulamentul si daca au intrebari sau nu stiu ce sa faca cu un anumit membru imi cer ajutorul
De asemenea,le arat pozitii,ce presupune teasing-ul si atitudinea pe camera atat din video-uri cu modele profi cat si eu personal

In studio,nu pot spune ca am mana libera total.Ce observ eu ca sunt destul de ingaduitori cu regulamentul si ca sa fiu sincera lipseste mana de fier a unui manager cu experienta.Insa,ni se ofera posibilitati financiare de a motiva modelul,daca sunt necesare.De asemenea,pot stabili amenzi sau le pot da afara pe modele daca sunt indisciplinate( acest lucru nu se intampla pentru ca au plecat cele lenese dar au ramas cele mentionate de SPH din celelalte categorii: VOR DAR NU POT,AU PROBLEME PERSONALE,SUNT DISTRASE USOR ETC.

Sunt modelele vechi de care m-am apropiat si colaboram foarte bine impreuna.Din nefericire din 20 doar 10 fac performanta ceea ce nu este bine deloc.

Inca nu sunt sigura daca sunt potrivita ca trainer,owner-ul m-a dorit foarte mult pentru acest job pentru a le da un exemplu modelelor si crede ca sunt capabila sa fac asta.Imi lipseste probabil capacitatea de a comunica cu ele.Fiind si eu model de videochat o perioada de timp indelungata 12h/7zile am socializat doar cu membrii de pe site-uri si nu am reusit sa ma dezvolt ca persoana in viata de zi cu zi(o fi si asta?).
Cu barbatii atrasi de mine sexual era alt gen de manipulare.

Voi reciti ceea ce mi-ati scriS si imi iau si notite.
Nu vreau sa renunt ca si traner pentru ca nu am incercat toate posibilitatile si cum spuneam:imi scapa ceva si simt ca daca aflu ce anume(si cum sa rezolv) voi fi un trainer bun.
Scarlett23
Mesaje: 10
Membru din: 23 Feb 2015, 17:27
Has thanked: 0
Been thanked: 0

@Scarlett23 cunosti bine toate site-urile pe care lucreaza modelele? Trebuie sa stii despre ele cat mai multe, ce competitie ai si ce fel de membrii au.[/quote]

Toate modelele sunt doar pe livejasmin.Il cunosc destul de bine,avem o relatie apropiata cu reprezentantii site-ului care ne ofera diferite informatii despre modelele noastre.
Avatar utilizator
GlamChatStudio
GoldMember
GoldMember
Mesaje: 2311
Membru din: 30 Dec 2008, 08:57
Localitate: Bucuresti/Slatina
Has thanked: 11 times
Been thanked: 52 times
Contact:

WinXPfather scrie:
Nu intreb sa ma aflu in treaba, am ceva in gand.... Ce s-ar intampla daca as fi pragmatic pana la cinism, cui m-as adresa? Carei categorii? Ce as targeta? De exemplu nu as bloca ro, avand argumente logice. Ai blocat ro sanse ca sa fii ro sunt 99%. As bloca .ru etc si dupa cateva fraze in ro la care nu va exista reactie conationalii nostri pleaca. Am asistat la o reactie cand unui model nou caruia i s-a zis ca ro e blocata, a fugit din fata camerei cand a fost intrebata ce face ea ca vecina. Atunci intreb cat de important e mesajul ala, e determinant pentru o angajare? Nu stiu cum gandeste targetul de asta intreb. Pentru mine e echivalentul silogismului, dar nu ma angajez pe mine. Stiu ca banul face diferenta, dar daca nu ai istoric ce te faci? Daca esti Lourdes si ai studio, ii poti zice modelului, daca ai calitatile astea, si faci asta, poti castiga atat sau mai mult. Dar daca esti Vasile?

Stiu nivelul industriei ca vad forumul, stiu imaginea domeniului ca socializez mult, ce sanse sunt daca vii cu adevarul ce varsa sange sa convertesti in angajari?
Iti zic eu ce vei targheta,modele putine,care au mai lucrat in domeniu si stiu ca restul sunt minciuni sau omisiuni dar din astea putine ai sanse sa-ti faci o echipa forta.Chiar daca nu ai istoric,nu cred ca istoricul conteaza pentru cele care nu au fost in domeniu,ele habar nu au ce este top 5 sau cine este cutarica si amanuntele astea conteaza tot pentru cele care au lucrat vchat.Daca vrei modele care nu au lucrat in domeniu trebuie sa scrii the whole shit,cat mai multa blablaiala care noua ni se pare prostie iti va aduce trafic de modele la anagajare.Adevarul ,cat este mai cinstit cu atat iti scad sansele de recrutare.Asta e parerea mea personala.Eu recrutez putin dar bun.Nici nu am nevoie de masa ca nu as avea ce sa fac cu ele.:))
https://glamchatstudio.ro/ powered by GlamChatStudio
Cat de ciudati suntem noi oamenii, sa ne nastem nu cerem, sa traim nu stim si sa murim nu vrem...
Avatar utilizator
GlamChatStudio
GoldMember
GoldMember
Mesaje: 2311
Membru din: 30 Dec 2008, 08:57
Localitate: Bucuresti/Slatina
Has thanked: 11 times
Been thanked: 52 times
Contact:

Scarlett@ Nu dorinta este prima reactie,dorinta este a doua,prima este placerea,ne place sau nu ne place lucrul respectiv,cam asa este si cu jobul,prima data trebuie sa-ti placa ceva ca sa ti-l doresti.
Sunt anumite chestii pe care nu vreau sa le impartasesc inca,oamenii in general din domeniu pleaca pe niste idei gresite,majoritatea ownerilor sunt barbati si au alta gandire,pentru ei totul este usor dar domeniul si munca in sine nu este deloc asa.
Topicul s-a umplut de sfaturi pretioase,unele sunt directe,altele indirecte,depinde de capacitatea ta de a citii si printe randuri nu numai pe rand:)
Eliminati modelele care nu au ce cauta in industrie daca nu le puteti face sa constientizeze ca vchatul este un job,de aici trebuie sa plecati,concentrati-va pe modelele cu potential care vor trage dupa ele si o parte dintre cele care vor constientiza ca asta e calea,restul sunt umplutura si ramane la aprecierea voastra daca pastrati sau eliminati.
Nu mergeti pe premiza gresita ca orice fata poate sa faca vchat,ipotetic este posibil,practic nici pe departe.Sunt femei extraordinar de bune la pat care ar satisfice orice barbat si sunt femeie care oricat s-ar stradui nu pot satisface decat foarte putini barbati si in general pe cei modesti si fara prea mari pretentii sau cunostinte,educatie sexuala,etc.Cam asa este si in vchat,un model de top va satisfice orice fel de membru,un model mediocru va ramane acolo la cativa hornydick disperati care se multumesc cu orice.Cam asta trebuie sa facem noi ca trainer,din orice model trebuie sa scoatem un model complet,un model complet cere timp si experienta ,sick mind,open mind,deschidere si multe alte chestii,trainerul trebuie sa fie el insusi cineva cu aceste calitati altfel modelul nu are ce invata.
https://glamchatstudio.ro/ powered by GlamChatStudio
Cat de ciudati suntem noi oamenii, sa ne nastem nu cerem, sa traim nu stim si sa murim nu vrem...
Scarlett23
Mesaje: 10
Membru din: 23 Feb 2015, 17:27
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Multumesc mult pentru opinie,chiar este adevarat,uneori ne pierdem timpul cu modele care sunt frumoase si atat.Nu considera acest domeniu un job pe care sa il respecte.
Avatar utilizator
WinXPfather
Moderator
Moderator
Mesaje: 2931
Membru din: 21 Mai 2005, 03:56
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 48 times
Been thanked: 92 times
Contact:

Corect @Scarlett23, trainerul bun scoate maximul posibil din ce se poate. Suntem diferiti, vrem si putem diferit, nu toti pot si vor sa performeze asa ca si rezultatele tarinerului vor fi limitate.

@sph, thx pentru raspuns, da, complicata treaba, e cum imi inchipuiam, dar vroiam confirmari de la cei care au trait-o, e un cerc vicios. In situatia in care nu vrei sa deschizi fabricuta nici nu ai nevoie de site, e degeaba. Eu nu-i mai vad rostul, sa repeti acelasi chestii ca sa ce? Sunt sablon majoritatea, unele cu tot cu testimoniale :)). App de testimoniale, a prezis Markus ca va fi noul trand. Iaca fu!
Nu intotdeauna clisma e solutia!

Imagine
Avatar utilizator
solveit_girl
User Junior
User Junior
Mesaje: 60
Membru din: 04 Sep 2013, 13:30
Has thanked: 0
Been thanked: 0

IsaGlamChat scrie:Fata de care spuneam infara de munca si scoala de 3 ani nu face altceva si mai ales in ultimii 2 cand nu mai are absolut nici o viata infara de munca si scoala.Ea a ales asa cum multi oameni aleg sa-si faca intai un viitor,a intuit ca asta nu va tine la nesfarsit si profita cat poate de oportunitatea pe care o are.Nu o intereseaza iubirea si bla bla,.
Este evident Isa ca noi doua suntem doua firi si personalitati total diferite.
Si inafara de asta intr-un post anterior spuneai ca fata respectiva e frumoasa de 90 din 100 de barbati intorc capul dupa ea si i-ar cere numarul de telefon. Iar acum brusc te contrazici declarand ca tipa nu vrea decat sa invete si sa lucreze si atat.
Dar te intreb eu pe tine : ce o opreste pe angajata ta sa lucreze 10 ore la tine, sa doarma 7-8 ore si sa aiba o relatie careia sa-i aloce trairi, sentimente 3-4 ore pe zi? Ce o opreste.
Acesta este tot un job, si nu inseamna ca daca avem acest job trebuie sa ne axam doar pe el si sa neglijam iubirea. Daca tipa lucreaza 10 ore pe zi, crede-ma are timp si de iubire.
Daca ea lucreaza 15 ore pe zi, atunci o inteleg ca nu mai are timp nici de iubit, nici de familie, nici de prieteni.
Desi eu cunosc persoane care lucreaza 12 ore pe zi 6/7 zile si dorm 6 ore pe noapte si au timp si de iubire si de petreceri, de socializare, etc.
Femeie, ca de la femeie la femeie, si noi suntem oameni, si noi modelele suntem oameni, repet, si fiind zilnic online pe site-uri explorandu-ne senzualitatea, sexualitate, inclin sa cred ca multe dintre noi, daca ne exploram aceste laturi umane online, realizam acest lucru si offline.
Eu personal daca am 4 ore pe zi de show erotic, azi erotism, maine erotism, si cand sunt offline tot erotism caut, iubire, intelegere, de ce nu: chiar sex.
Acum nu-mi spune tu ca tipa care lucreaza de 2 ani la tine nu face niciodata sex/dragoste cu nimeni, desi chiar tu ai spus ca barbatii o admira ca e f.frumoasa, e online pe site-uri de profil adult si offline in viata reala invata si niciodata nu se duce sa se culce cu nimeni, niciodata nu e curtata nu e admirata. Poate e frigida...
Si mira-m-as ca ai stat tu la curul ei si ai pazit-o dupa ce pleca de la studio sa vezi ce si cum face? Cu cine se culca sau nu? :lol:
Iti spun eu, pentru o tipa "asa frumoasa " cum o descrii tu, barbatii lesina si si-ar dori sa o abia in pat, si chiar si gandul ca esti dorita, iubita, apreciata este foarte important.
Iubirea si munca ca model de vdc sunt inerente armoniei in acest domeniu.
Sa stau toata ziua online, explodand de erotism si cand sunt offline sa nu am chef de un barbat sa ma maseze din cap pana-n picioare, sa-mi ia cadouri, sa ma aprecieze, sa ma doreasca, serios, asta e viata?
Daca iubirea in viata nu e importanta, ci doar jobul si banii atunci de ce majoritatea filmelor care exista in clipa de fata pe internet, in cinema sunt despre iubire?
Tu zici, mai intai munca, cash-ul $$$ apoi iubirea. Corect si asa. Dar evident, iubirea o dorim, o asteptam, muncim ca sa ajungem undeva sus si de acolo sa putem sa alegem, sa avem ce sa alegem.
Ca dupa o tipa tanara, frumoasa si cu foarte multi bani :wink: toti barbatii alearga. :mrgreen: :mrgreen:
Pai eu dupa ce sunt pe site si invoc niste stari, sentimente pai cand sunt offline am nevoie de un barbat sa ma "aranjeze bine" cateva ore bune. Asta am eu nevoie!
Eu asa cum sunt pe site, dezinvolta, dragalasa, senzuala asa sunt si in realitate.
Eu nu joc un rol daca asta ne ceri sa facem, sa jucam un rol, 2-3-4-5 ani sa ne refulam toate senzatiile, sentimentele, excitatiile, ca sa strangem cash-ul gros, miliarde in banca pentru ce? :mrgreen: Ca sa muncim in continuare inca 5-10 ani tot in singuratate?
Ca peste aia 5 ani sa aiba cine sa ne admire, cu cine sa ne futem bine, femeie.
Multe femei care au acest job si fac acest job cu daruire pentru ca asa e firea lor sa fie erotice, sa iubeasca sexul, crede-ma acele femei iubesc sexul si in realitate.
Fiecare femeie alege : e online si adora sexul virtual neavand niciodata nevoie de sex real, iubire, etc
sau : e online adora erotismul, sexul virtual, tandretea, etc si offline identic apreciaza erotismul, sexul, dragostea, etc.
Pun pariu ca toate modelele sunt in acest job ca sa stranga milioane de $$$ si apoi sa se retraga in singuratate, intr-o pestera in varf de munte, sa mediteze asupra nemuririi sufletului, cu centura de castitate pe ele, si cheita aruncata in mare. :lol:
Avatar utilizator
solveit_girl
User Junior
User Junior
Mesaje: 60
Membru din: 04 Sep 2013, 13:30
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Humbert, googlefun, felicitari, sunt foarte de acord cu voi :wink: :mrgreen:
Avatar utilizator
solveit_girl
User Junior
User Junior
Mesaje: 60
Membru din: 04 Sep 2013, 13:30
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Si Isa are foarte mare dreptate in ceea ce spune, dar ea se refera strict la viata profesionala, pentru ca ea este owner, trainer, etc. Pentru ea conteaza stastisticile, faptele in domeniul profesional.
Eu sunt un simplu model, asa ca eu imbin planurile.
Avatar utilizator
WinXPfather
Moderator
Moderator
Mesaje: 2931
Membru din: 21 Mai 2005, 03:56
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 48 times
Been thanked: 92 times
Contact:

solveit_girl scrie: Si inafara de asta intr-un post anterior spuneai ca fata respectiva e frumoasa de 90 din 100 de barbati intorc capul dupa ea si i-ar cere numarul de telefon. Iar acum brusc te contrazici declarand ca tipa nu vrea decat sa invete si sa lucreze si atat.
Pai care e contrazicerea? Pot co-exista...
Nu intotdeauna clisma e solutia!

Imagine
Avatar utilizator
sunflower
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 170
Membru din: 15 Sep 2008, 19:16
Localitate: Iasi
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times
Contact:

Solveit, faci totul sa para ca si cum ar fi ceva OMFG faptul ca fata nu isi doreste inca o relatie. Nu e nici prima, nici ultima femeie care are alte planuri deocamdata. E inca foarte tanara. Are timp berechet. Vrei sa se marite la 21 de ani si sa toarne si vreo 3 plozi?
O vorba de spirit, oricat de stralucitoare, isi are si ea mormantul. In urechile prostului.
Avatar utilizator
GlamChatStudio
GoldMember
GoldMember
Mesaje: 2311
Membru din: 30 Dec 2008, 08:57
Localitate: Bucuresti/Slatina
Has thanked: 11 times
Been thanked: 52 times
Contact:

Jessus:)Nu cred ca ai inteles nimic din ce am zis eu.Ce-ti doresti tu, nu coincide cu ce-si doreste toata lumea.Faptul ca e frumoasa si o doresc poate toti barbatii cu care intra in contact nu inseamna ca are o lista cat biblia si bifeaza zilnic cate unul de pe ea.Si daca ar face treaba asta nu m-ar interesa pe mine,eu nu ma bag in viata modelelor,nu le interzic chestii care tin de fiecare individ,singurul lucru pe care-l pot face este sa le dau un sfat daca pot si atunci cand mi-l cer.Nu stiu de unde ai facut tu atatea deductii despre viata cuiva pe care nu-l cunosti si stii tu ce-si doreste fiecare.Nu toti ne dorim aceleasi lucruri,in aceasi masura..omfg.Si da ai ghicit,modelul respectiv nu-si exploreaza nici un drac de sexualitate,totul este un rol,un rol care nu are nici o legatura cu dorinta de a se fute zilnic,cand si cu cine o face e problema ei,nu a mea si mai ales a ta.Daca ai stii mai mult poate ai intelege dar cum nu stii faci doar presupuneri care nu au nici o legatura cu realitatea.
Eu nu sunt genul de om care-si descoase modelele cu intrebari de genul,ai facut sex,cand,cu cine,ce pozitii si asmd pentru ca eu una nu suport astfel de discutii,viata oricui este privata si asa trebuie sa ramana.Tu cred ca nu ai vazut in viata ta femei extrem de frumoase care sunt singure pentru ca asa vor ele sau poate asteapta pe cineva anume iar restul nu se potrivesc cerintelor,sunt femei exigente care nu cad ca mustele lesinate cand Vasile le surade gales.
Iar faptul ca noi doua nu avem nimic in comun ce lagatura are sau de ce ne-am dorii sa avem ceva in comun?Doamne fereste sa fim toti la fel,unde ar mai fii distractia si frumusetea vietii:))
https://glamchatstudio.ro/ powered by GlamChatStudio
Cat de ciudati suntem noi oamenii, sa ne nastem nu cerem, sa traim nu stim si sa murim nu vrem...
Avatar utilizator
solveit_girl
User Junior
User Junior
Mesaje: 60
Membru din: 04 Sep 2013, 13:30
Has thanked: 0
Been thanked: 0

IsaGlamChat scrie:Jessus:)Nu cred ca ai inteles nimic din ce am zis eu.Ce-ti doresti tu, nu coincide cu ce-si doreste toata lumea.Faptul ca e frumoasa si o doresc poate toti barbatii cu care intra in contact nu inseamna ca are o lista cat biblia si bifeaza zilnic cate unul de pe ea.
Buna ziua, nu am zis ca se culca zilnic cu toti barbatii din lista ei. Una e sa zic ca cineva are o relatie si alta e sa zic ca cineva se f*** toata ziua cu necunoscutii. Nu imi pune cuvinte in gura pe care nu le-am zis.
Dar nici tu sa nu zici ca ea doar munceste si studiaza si doar atat. Nu are timp de barbati never.
Nici macar nu are timp sa iasa cu prietenii sau familia sau un barbat la o cafea o data pe luna?
Eu inchei aici, ca nu vreau sa ma cert, mi-as fi dorit ca ceea ce am scris sa fie inteles exact cum am scris, nu cum ai dedus tu.
Da, ce-mi doresc eu nu-si doreste toata lumea?
Vrei sa spui ca majoritatea modelelor din vdc vor doar bani, bani bani si atat, sa-si faca o caruta cu bani, afaceri si atat?
De iubire, relatie nu se pune problema?
Nu mai raspund la acest topic, anyway, ca stiti sa rastalmaciti cuvintele de 1000 de ori.
Si nu ma mai privi cu atata superioritate, de parca eu sunt un gandac.
Avatar utilizator
solveit_girl
User Junior
User Junior
Mesaje: 60
Membru din: 04 Sep 2013, 13:30
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Inainte sa comentati, cititi posturile de la inceputul topicului pana la sfarsit.
De fapt cine mai e aici pe forum? Useri curiosi, owneri de studio si cateva modele care scriu constant.
Eu discutam acum cu Isa, si daca tot are contraargumente la adresa mea sa mi le scrie in pm, nu sa insiruie aici romane contrazicandu-se cu mine, rastalmacindu-mi cuvintele, pentru ca e usor sa faci din tantar armasar.
Nu a zis nimeni sa tranteasca sau nu plozi, dar voi sustineti sus si tare ca in acest domeniu se munceste pe rupte cate 7-8-10-12 ore si vai modelele nu mai au timp de relatii, vezi domnle.
Sau lucreaza asa mult ca o relatie le-ar impiedica in evolutie, asa ziceti voi.
Eu consider ca o relatie ne ajuta sa evoluam, dar deja scriu singura, ca pe forumul asta se raspunde la misto, rautacios, mai ales din partea femeilor catre femei si a barbatilor catre barbati.
Nu iti mai raspund Isa la intrigi.
Have a nice day!
Avatar utilizator
solveit_girl
User Junior
User Junior
Mesaje: 60
Membru din: 04 Sep 2013, 13:30
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Isa probabil la tine la studioul de lux unde esti tu nicio fata nu dezbraca un inch de bluza sau de fusta never. :lol:
Probabil
A-ti explora senzualitatea, sexualitatea, inseamna si alte lucruri: a-ti masa sanii, a-ti masa talpile, a te juca cu parul, a linge o acadea hmmm, etc.
Daca pentru tine senzualitate inseamna doar futai direct si mecanic si hardcore, atunci ai gresit persoana cu care sa vorbesti.
Sexul e de mai multe feluri draga mea, nu exista numai sex hardcore, exista si preludiu 1-2 ore si masaj, si saruturi fierbinti si amor din-acela lent si dragastos.
Daca pentru tine a-ti explora sexualitatea inseamna: stai sa-mi bag dildo in c** acum intr-o secunda, atunci m-ai inteles gresit.
Si da, eu nu sunt un model care sta non stop, toata ziulica cu haine pana-n dinti pe mine si castig 20 000 euro pe luna, nu sunt.
Sunt un model care fac ce mi se cere, daca se doreste un fetish il realizez, daca se doreste o discutie de 2-3 ore stiu sa o realizez, daca se doreste si altceva stiu sa realizez.
Munca aceasta nu inseamna instant hardcore si nici jigniri pe forum, care e mai cu mot, care e buricul pamantului.
sph
User Junior
User Junior
Mesaje: 94
Membru din: 30 Iul 2013, 18:53
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Motto-ul zilei de azi: cand nimeni nu vrea sa se certe cu tine, cearta-te singur.
Avatar utilizator
WinXPfather
Moderator
Moderator
Mesaje: 2931
Membru din: 21 Mai 2005, 03:56
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 48 times
Been thanked: 92 times
Contact:

Si tu acum solveit le mai rastalmacesti. Poate exista o fata asa cum descrie Isa. Asta nu inseamna ca asa trebuie sa fie ca asa e ideal sa fie. Probabil moderatia implineste mai bine. Dar nu poti performa undeva facand de toate. Daca cineva a hotarat sa se sacrifice e optiunea sa si va suporta si consecintele pierderilor de pe celelalte planuri ale vietii. Nu vad de ce ne-ar deranja ca cineva a optat pentru un mod de viata daca nu deranjeaza pe restul.

Si punctul tau de vedere e valid, si nu desfiinteaza pe altul. Se regasesc in realitate ambele. Si eu nu am citit aici ca cineva ar desconsidera alegerile tale. Nu cred ca ar trebui judecate alegerile nimanui.
Nu intotdeauna clisma e solutia!

Imagine
Avatar utilizator
GlamChatStudio
GoldMember
GoldMember
Mesaje: 2311
Membru din: 30 Dec 2008, 08:57
Localitate: Bucuresti/Slatina
Has thanked: 11 times
Been thanked: 52 times
Contact:

Solveit,ti-am mai repetat de cateva ori ca nu am nimic cu tine si ca astea sunt niste discutii,puncte de vedere,opinii,nu vad unde te-am jignit cu ceva sau ti-am aratat vreun aer de superioritate,probabil asa percepi tu alte pareri care nu coincid cu propria gandire.
Stii ce cred eu?Cred ca tu esti nevorbita,probabil ca nu ai cu cine sa vorbesti anumite chestii care te macina dar nu sunt eu persoana potrivita,nu sunt aici sa-mi fac fani ca nu e fanclub ,sunt aici sa ajut daca se poate cu o parere/sfat,nici macar nu pretind a fi luata in calcul.E problema ta ce gandesti,ce faci,cum iti gestionezi viata,nici macar nu te-am intrebat vreodata ceva pentru ca sunt chestii care pe mine una nu ma intereseaza,pricepi?
https://glamchatstudio.ro/ powered by GlamChatStudio
Cat de ciudati suntem noi oamenii, sa ne nastem nu cerem, sa traim nu stim si sa murim nu vrem...
Scrie răspuns

Înapoi la “Despre video chat - discutii generale”