Chaturbate nu a facut plata

Discutii generale despre activitatea de video chat și despre monetizarea pe platformele de tip Onlyfans. ❤️ Păreri, opinii, întrebări, mod de lucru, povești, discuții diverse despre siteuri de videochat sau Fans Sites și despre acest job in general. Toate își au locul în această categorie. ❤️✅😇
Reguli forum
Cei 7 ani de Acasă! Zero SPAM!
Scrie răspuns
MirunaIasi
Mesaje: 3
Membru din: 05 Mar 2014, 20:58
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Este deja a 8-a zi de cand Chaturbate nu a facut plata si tot de 8 zile incerc sa dau de ei. Le-am scris pe support,lui shirley, lui jil si nimic. Ce pot face? stie cineva alt mod de contact ??? precizez ca nu sunt noua pe site si am mai primit plati de la ei.
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
googlefun
VIP
VIP
Mesaje: 1701
Membru din: 25 Oct 2006, 20:28
Localitate: Delta Dunarii (Chilia Veche)
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

MirunaIasi scrie:Este deja a 8-a zi de cand Chaturbate nu a facut plata si tot de 8 zile incerc sa dau de ei. Le-am scris pe support,lui shirley, lui jil si nimic. Ce pot face? stie cineva alt mod de contact ??? precizez ca nu sunt noua pe site si am mai primit plati de la ei.
I-mi pare rau sa aud asta, de la oricine si despre orice site , dar am mai spus si in trecut site-ul asta ingroapa ideea de videochat , face membrii obisnuiti care erau obisnuiti sa plateasca pt show sa se mai gandeasca ....
Daca ar exista un supermarket unde programul ar fi nonstop si ai putea sa intri sa mananci /sa bei ce vrei de pe raft GRATIS ...apoi sa pleci cu sacosele doldora acasa fara sa platesti ...doar pentru ca sa zicem 10% din totalul clientilor ar plati la casa ...voi ce ziceti ar avea succes un asemenea supermarket ?
Ce credeti ...ar intra in acest supermarket si oameni seriosi /onorabili care de obicei nici nu concep sa nu plateasca pentru ce cumpara intr-un supermarket obisnuit ? Nevoia dea alua orice gratis din supermarket s-ar manifesta ,doar la oameni care nu au bani? :arrow: sau si oameni bogati care si-ar permite sa cumpere orice ,dar din lene sa foloseasca cardul /portofelul si ...vazand ca se poate lua si fara sa plateasca un produs poate intra in posesia lui ?
Avatar utilizator
besmartstudio
Mesaje: 3
Membru din: 04 Apr 2014, 14:04
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Buna seara!
Si noi lucram cu chaturbate de cateva luni bune si nu s'a intamplat niciodata sa nu plateasca, si nu la timp, de fiecare data platesc mult mai devreme, pt perioda 1-15 banii ajung la noi pe maxim 18 si pentru perioada 16-30/31 banii ii trimit pe maxim 3....vezi sa nu fie o problema cu contul tau totusi. Noi chiar nu am avut probleme si am deja 4 fete care lucreaza pe chaturbate. :)
Sper sa se rezolve, ar fi pacat sa o comita asa!
Working hard and working smart sometimes can be two different things.

http://www.besmartstudio.com
MirunaIasi
Mesaje: 3
Membru din: 05 Mar 2014, 20:58
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Mersi de raspunsuri dar inca nu s-a rezolvat nimic, se pare ca sunt singura in situatia asta si lucrez cu ei de 2 ani deja si nu am mai patit asa ceva sa nu fie cineva in masura sa imi spuna ce s-a intamplat cu plata si de ce trebuie sa astept atat de mult. Totusi daca stie cineva un mail mai important decat cel de la suport sau un nr de tel de la ei pt modele as fi recunoscatoare.
Avatar utilizator
besmartstudio
Mesaje: 3
Membru din: 04 Apr 2014, 14:04
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Sper sa se rezolve curand, din pacate nu cunosc nici o modalitate de contact directa sau sgura cu ei :( incearca twiiter'ul lor sau ceva.....anyway ti'ai verificat contul, adica esti sigura ca modalitatea ta de plata e inca link-ata la ei pe site? Sau poti incerca sa vb cu cei de la payoneer (daca asa primesti banii dupa chaturbate) sa vezi daca nu cumva e o problema acolo.....sau da'le mail'uri insistent, celor de la chaturbate, pana se autosesizeaza cineva...:)
Imi pare rau sa aud de asemenea probleme si e foarte rau si pentru ei....

Numai bine si sper sa iti primesti banutii soon :)
Working hard and working smart sometimes can be two different things.

http://www.besmartstudio.com
Tani
Mesaje: 1
Membru din: 20 Apr 2014, 14:14
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Eu sunt in aceeasi situatie . Nu mi au facut plata pe perioada 15-31 martie pe motiv ca am schimbat metoda de plata ... niste aberatii . Am continuat sa vb cu supportul si m au asigurat ca o sa primesc banii la urmatorul payment . Astazi suntem in 22 si eu nu am vazut un cent . Ma consolez cu gandul ca a fost Pastele si poate din cauza asta ... inca sper ca se vor tine de cuvant. Daca vreti sa luati legaura cu un admin mai cumsecade va las mail ul ei aici poate va ajuta pe voi cu ceva ca pe mine fix pix :

shirley[at]chaturbate.com

Mai primeste cineva banii prin wire transfer ? Daca da , atunci cam pe cand sa ma astept sa ii primesc?
lavie
Mesaje: 5
Membru din: 24 Feb 2015, 17:48
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Buna seara,


Am o mare problema cu chaturbate -ul , inainte de inchiderea perioadei 1-15 am prins 4 zile in care am facut 300 de dolari. Am inregistrat cardyl payoner si surpriza, nici pana la ora nu am plata in cont. In contul payoner imi apare zmedia insa ei imi spun fel si fel de motive, ba ca nu am cont inregistrat, ba ma confunda cu un alt user si mi arata ca mi-au trimis banii. Si acum nu mi mai raspund deloc.. si am mai facut inca 500$:( ce se intampla? astia nu isi rezolva problemele? Rad de noi?:( si am muncit zilnic intre 12-14 ore..
Avatar utilizator
Jobs4Adults
User Junior
User Junior
Mesaje: 92
Membru din: 14 Mai 2012, 17:58
Localitate: EroAward.com
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Sal, Lavie.

Lucrez cu Chaturbate aproape de la aparitia sitului si neintrerupt, si ca studio si ca afiliat, si te asigur ca sunt foarte corecti si platesc pana la ultimul cent! Inclusiv am avut niste castiguri de afiliat care nu imi apareau in statistici, si le-am demonstrat ca aveam dreptate si m-au platit ulterior. Am si recuperat chiar niste bani pentru 2 modele care tot asa se incurcara cu atasarea sistemului de plata, a durat ceva timp pana au rezolvat, dar au platit tot. Mai scrie-le, contacteaza si payoneerul, vorbeste-le frumos, nu le sari la gat si ai sa vezi ca se rezolva, chiar daca o sa dureze! Nu e vorba ca ei nu iti mai raspund, ci probabil dureaza mai mult pana investigheaza cazul sa vada exact unde sunt banii, ca tot asa imi ziceau si mie la inceput de un model ca i-au trimis banii, dar au mai verificat si au platit.

Bafta!

PS. Daca ai payoneer si ei zic ca ti-au trimis banii, cauta si in Spam sa vezi poate e acolo mesajul cu banii pe care tre sa ii incarci pe payoneer, in caz ca nu ai bifata incarcare automata.
CEL MAI BUN site de Videochat!>click CHATURBATE<BEST Webcam Site!
Yahoo mess & Skype ID: jobs4adults | CamSum.com - cam summit | www.EroAward.com
Asistenta 24/7 Modelelor Incepatoare & Medii pt Videochat de Acasa!
lavie
Mesaje: 5
Membru din: 24 Feb 2015, 17:48
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Iti multumesc frumos pt raspuns. Am vb frumos la inceput , insa imi pierd rabdarea, m-au confundat initial cu alt user si mi-au aratat ca mi-a trimis banii. Le-am spus ca nu sunt acel user , au inceput cu scuze. Dupa au gasit alt motv : inseamna ca n-ai convertit tks, ba da,le-am aratat si asta, apoi ca domnle nu am cardul atasat, le-am aratat si asta si de atunci PA! Nu mi-au mai raspuns:( si uite cum apare la mine
: Your payout information has been submitted.

If you need to modify or verify we have the correct information on file, please email support@chaturbate.com.

Plus ca imi apare pe card la payoner, sursa de plata zmedia, insa plata nu! plus ca nu am spam sau altele..am verificat:) de am obosit! si crede-ma ca muncesc!! adica trag.. si n-am un pc perfomant pana imi voi cumpara altul..si uite asa lucrez pe un singue site .. !! adica al lor:( si ei:(pffff
lavie
Mesaje: 5
Membru din: 24 Feb 2015, 17:48
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Si pana azi am ajuns la 800$ cu 400 de fol.. si acum ma gandesc? sa mai trag pe site-ul lor sau sa trag pe alt site:) ei nu mai raspund, ma gandesc ca la fel vor avea si cu perioada asta.. sa se faca ca ma platesc si .. ba e plata, ba nu e plata:(
readyforyou29
User Activ
User Activ
Mesaje: 248
Membru din: 06 Feb 2011, 14:58
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

De prin luna noiembrie am intalnit numai probleme cu legaturile intra Chaturbate si Payoneer si in general la fetele care primeau mai multe banii pe cardul uneia dintre ele. Cand vroiau sa primeasca banii separat si isi faceau propriul card incepeau problemele. Erau pasate de la Chaturbate la Payoneer si tot nu se rezolva problema. In prima faza Chaturbate reseta metoda de plata dar linkul de atasare card nu era bun si asa incepeau problemele la Payoneer. Solutia cea mai eficienta si mai economica a fost trecerea pe Paxum.
Faceti bani cu Chaturbate,cele mai multe posibilitati de castig:
http://adf.ly/1Sp798
lavie
Mesaje: 5
Membru din: 24 Feb 2015, 17:48
Has thanked: 0
Been thanked: 0

sa inteleg ca nu mai reusesc sa mi iau banii?:( super am muncit pentru chaturbate!! oricum nu mai intru pe el , pana nu mi vad banii.. acum vad ca imi apare la modul asta la Payment Information Form (required for payments) E normal? suportul dela chaturbate nu mai raspunde.. !!
readyforyou29
User Activ
User Activ
Mesaje: 248
Membru din: 06 Feb 2011, 14:58
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Exact ti-au resetat metoda de plata. Banii nu s-au pierdut ,dar sfatul meu treci pe Paxum! Eviti toate problemele. Daca ai nevoie de ajutor ma poti contacta pe yahoo messenger.

Cod: Selectaţi tot

Datele de contact sunt acceptate doar in posturile din categoria reclama - moderator 
Faceti bani cu Chaturbate,cele mai multe posibilitati de castig:
http://adf.ly/1Sp798
Avatar utilizator
GlamChatStudio
GoldMember
GoldMember
Mesaje: 2311
Membru din: 30 Dec 2008, 08:57
Localitate: Bucuresti/Slatina
Has thanked: 11 times
Been thanked: 52 times
Contact:

lavie scrie:sa inteleg ca nu mai reusesc sa mi iau banii?:( super am muncit pentru chaturbate!! oricum nu mai intru pe el , pana nu mi vad banii.. acum vad ca imi apare la modul asta la Payment Information Form (required for payments) E normal? suportul dela chaturbate nu mai raspunde.. !!
Daca ai putina rabdare si nu mai disperi o sa gasesti si solutii ,s-a spus de nu stiu cate ori ca sitele plateste numai ca mai au si ei probleme,totul e sa se rezolve.Daca veniti pe forum si disperati asa ,oare se sperie chaturbate si va da banii?
https://glamchatstudio.ro/ powered by GlamChatStudio
Cat de ciudati suntem noi oamenii, sa ne nastem nu cerem, sa traim nu stim si sa murim nu vrem...
lavie
Mesaje: 5
Membru din: 24 Feb 2015, 17:48
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Da? Disper? normal ca disper ca sunt bani munciti , si nu mi permit de a pierde banii astia! Tu vb din punctul unui model cu experienta , eu abia am 2 saptamani.. si iti dai seama ca pt 800 de dolari in 2sapt ca si model incepator e munca suficienta!
slezutz
Mesaje: 11
Membru din: 23 Apr 2015, 10:20
Has thanked: 0
Been thanked: 0

cei de la chatturbate mi au trimis banii in contul de Paxum si eu nu am cont paxum si am atasat in cont Payooner ..ce pot face ca sa mi recuperez banii?
Avatar utilizator
Nord
User Activ
User Activ
Mesaje: 254
Membru din: 25 Aug 2014, 11:22
Localitate: Maramures
Has thanked: 0
Been thanked: 13 times
Contact:

Vorbeste cu Shirley , explica-i situatia amanuntit si sigur se va rezolva ! O gasesti la email-ul asta : shirley@chaturbate.com
Sfaturi generale pentru webmasteri incepatori/medii :Tips for webmasters | Live Cams
Avatar utilizator
eldiablo
VIP
VIP
Mesaje: 450
Membru din: 08 Ian 2010, 16:25
Localitate: Inca Bucuresti
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Buna ziua "fetili" si aici ma refer la cea care a inceput acest topic FALS : Chaturbate A FACUT PLATILE si asta v-au confirmat unii membrii ai forumului si v-o mai confirm si eu dupa ce am discutat cu 2 modele independente si un prieten care are studio ....CHIAR AU FACUT PLATA si ca de obicei cu cateva zile inainte de termenul de 22 ale lunii , acum sa va ajut si pe voi in ceea ce priveste POSIBILELE MOTIVE pentru care VOI nu ati primit plata :

1. si cel mai intalnit = Datorita faptului ca v-ati bazat prea mult pe cunostintele voastre in domeniu nu ati facut setarile cum trebuie - NU ESTE NICI O TRAGEDIE ....o sa reusiti si o sa-i primiti maxim pe data de 7
2. ati uitat sa va convertiti acei tokens inainte de termenul limita ..... iar nu este nici o tragedie , ii veti primii odata cu plata urmatoare
3. altcineva in afara de voi a avut acces la conturile voastre ( chaturbate + mail ) si pur si simplu v-a schimbat metoda de plata ( in cazul persoanei care spune ca a primit banii pe paxum si ea nu are paxum inseamna ca noul destinatar al banilor avea paxum ) si a primit el regulamentar banii unde a specificat cu foarte rea credinta ( este foarte usor ca pe data de 20 spre exemplu dupa ce a primit banii sa va fi schimbat iar metoda de plata in cea veche ca sa va zapaceasca de tot ) - in acest caz singurul lucru pe care il mai puteti obtine este contul ( de payoneer , paxum sau bancar ) in care s-au trimis acei bani si numele titularului ( daca este vorba de un cont vechi de payoneer facut pe numele unui boschetar si cu o adresa fizica falsa va puteti lua adio de la acei bani si Chaturbate NU ARE NICI O VINA )
4. EROARE TEHNICA DE LA EI DE LA Chaturbate .....in cazul acesta daca comunicati cu ei NORMAL 100% vor remedia aceasta problema iar pe 7 va vor transfera banii

Este foarte usor sa va enervati si sa dati vina pe Chaturbate ( special pentru modelul care a spus "am lucrat pentru Chaturbate" ....FALS ....ai lucrat pentru tine iar lor nu ar trebui decat sa le multumesti ca pentru un procent din banii castigati de tine ti-au pus la dispozitie platforma si membrii site-ului lor + s-au asigurat ca informatiile tale personale sa fie de la foarte securizate in sus si te-au averizat SA NU LE DIVULGI LA NIMENI ...nici macar lor .... ai reactionat in dulcele stil clasic romanesc - poate acum intelegi unul din multele si normalele motive pentru a colabora cu un studio .... managerii de la studiourile serioase chiar stiu sa faca setarile de plata iar daca doamne fereste fac vreo greseala si nu primesc banii au capacitatea de a-si plati modelele fara sa le motiveze ca nu stiu ce ) sau pe oricine altcineva cand adevarul va loveste direct cateodata : 90% din modelele care lucreaza "independent" nu inteleg si nu vor sa accepte ca fac greseli dupa greseli si sunt expuse unor riscuri care daca ar fi lucrat la un studio ar fi fost eliminate de la inceput ...

CUM PUTETI AFLA CE S-A INTAMPLAT CU PLATA DUMNEAVOASTRA :

Hello ,

My name is .......... ( nume real ) , i work on your platform with performer account ....... ( numele contului de pe chaturbate ) , when i start working on your site i set up ( or i was sure of that ) this fallowing payment method ( payoneer account ........... sau wire transfer in this bank account .......sau paxum account ...... ) , for the pay period 1-15 April 2015 i still didn t reccive my payment and i know for sure you already made all the payments so please tell me what happend with mine , i wish to tell you I NEVER change my payment method and i don t intend also to do that .Please tell me what was wrong and if i will be able to reccive this payment on 7 May toughther with the payout for 16-30 April period.

Thank you anticipated and i hope it was an error on my set up for payments or on your side and i will reccive my payment on 7 May

+ atasat la e-mail puteti pune copie dupa actul de identitate + poza cu fata si cu actul + o poza cu fata si cu data ( ca pe imlive ) ca sa fie ei 200% siguri ca sunteti titularul contului

Va rog sa-mi scuzati eventualele greseli in ceea ce priveste limba engleza dar va asigur ca va vor raspunde la un e-mail de genul asta in maxim 72 de ore + va vor si rezolva problema ( ori veti afla ca a fost vorba de una din situatiile 1,2 sau 4 si veti primi bani pe 7 Mai ori veti afla ca ati fost furata + metoda si numele titularului metodei de plata prin care ati fost furata )
Carpe Diem va doresc la toti - Sunt implinit spiritual , dezinteresat si neinteresant financiar , gata de gluma oricand , ajut si critic gratis sincer cand pot iar daca jignesc nejustificat inseamna ca nu nu sunt eu
slezutz
Mesaje: 11
Membru din: 23 Apr 2015, 10:20
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Eu nu mi am schimbat metoda de plata de cand mi am facut cont pe Cb si nimeni nu a umblat la datele mele personale,cu atat mai putin la setarile de plata
Avatar utilizator
Nord
User Activ
User Activ
Mesaje: 254
Membru din: 25 Aug 2014, 11:22
Localitate: Maramures
Has thanked: 0
Been thanked: 13 times
Contact:

slezutz scrie:Eu nu mi am schimbat metoda de plata de cand mi am facut cont pe Cb si nimeni nu a umblat la datele mele personale,cu atat mai putin la setarile de plata
Cum ti-am zis mai sus contacteaz-o pe Shirley si ea o sa te ajute sigur doar explica-i situatia cu lux de amanunte ! CB sunt extrem de seriosi cu platile !
Sfaturi generale pentru webmasteri incepatori/medii :Tips for webmasters | Live Cams
Avatar utilizator
eldiablo
VIP
VIP
Mesaje: 450
Membru din: 08 Ian 2010, 16:25
Localitate: Inca Bucuresti
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

slezutz scrie:Eu nu mi am schimbat metoda de plata de cand mi am facut cont pe Cb si nimeni nu a umblat la datele mele personale,cu atat mai putin la setarile de plata
Sincer pe mine nu prea ma intereseaza ce ai scris mai sus , ca sa mentin o linie logica a raspunsului meu mai mult decat detaliat inseamna ca in cazul tau poate fi vorba de punctele 2 , 3 si 4 ( eu te inteleg ca tu esti convins/convinsa ca nu ti-a umblat nimeni in conturi si setari dar cum ti-am spus A)daca persoana respectiva a schimbat totul la loc cum erau initial nu ai cum sa vezi si B)am auzit eu pe la televizor ca si niste domni de la NASA nu credeau ca le poate umbla cineva in conturi si servere si un mucea din Slobozia City s-a plimbat cum a vrut el pe acolo

In rest ...ai trimis mailul cum te-am invatat ( copy / paste + notat datele tale ) ? Ai primit raspuns ?
Cum iti petreci wekendul ?

Numai bine

P.S acesta este unul din ultimile raspunsuri serioase si la obiect pe care le ofer pe acest forum , o sa propun administratorului acestui forum sa introduca "o taxa" pentru raspunsurile serioase ( nu-l cunosc pe administrator si nici nu vreau sa-l ajut sa castige ceva bani de aceea o sa propun ca taxa sa fie o dovada a unui gest bun - donatie facut de cel care cere sfat / raspuns / rezolvare , gest bun - donatie catre o cauza la alegerea celui care are nevoie de acele sfaturi / raspunsuri / rezolvari ) primite de la membrii acestui forum .Exemplu :

Buna ziua ,

Ma numesc eldiablo_pink , citesc de mult acest forum si va admir ( pe voi adminii ) pentru comunitatea si volumul imens de informatie la care mi-ati dat acces , am si eu urmatoarea situatie la care va rog sa contribuiti care cum puteti cu un sfat / parere / raspuns / rezolvare ................. ( din partea mea poate intreba si daca se pune ceapa la tocanita de cartofi in timp ce este logata pe MFC si i s-au refuzat pozele pe Jasmin ) . Va multumesc anticipat iar ca o dovada a faptului ca sunt o persoana care merit sa fiu ajutata atasez o chitanta prin care va arat ca am donat 15 ron catre sectia x a spitalului de copii y sau orice alt caz social / medical cauta donatii

Daca Ionut sau adminii o sa fie de acord cu propunerea mea ma pot ocupa gratis eu eldiablo de contabilitatea caritabilitatii ca sa zic asa calculand la 5 ron raspunsul pertinent , in continuarea exemplului :

ai postat ceva si ai primit 3 raspunsuri pertinente te anunt politicos ca pentru mai multe raspunsuri ( 99% din problemele aparute isi gasesc rezolvarea in primul mesaj pertinent si la obiect ) trebuie ca acel user sa dea inca o dovada de BA IDIOTILOR UITE CA SI EU AJUT CAND POT CUM POT
Carpe Diem va doresc la toti - Sunt implinit spiritual , dezinteresat si neinteresant financiar , gata de gluma oricand , ajut si critic gratis sincer cand pot iar daca jignesc nejustificat inseamna ca nu nu sunt eu
Scrie răspuns

Înapoi la “Despre video chat - discutii generale”