Jasmin-ul nostru cel de toate zilele

Discutii generale despre activitatea de video chat și despre monetizarea pe platformele de tip Onlyfans. ❤️ Păreri, opinii, întrebări, mod de lucru, povești, discuții diverse despre siteuri de videochat sau Fans Sites și despre acest job in general. Toate își au locul în această categorie. ❤️✅😇
Reguli forum
Cei 7 ani de Acasă! Zero SPAM!
Scrie răspuns
Avatar utilizator
GlamChatStudio
GoldMember
GoldMember
Mesaje: 2311
Membru din: 30 Dec 2008, 08:57
Localitate: Bucuresti/Slatina
Has thanked: 11 times
Been thanked: 52 times
Contact:

Marius nu m-am referit sa-l traga fizic dar sa incerce sa influenteze cumva,stii cum e omul ,I se pare ca mama o stii ala ceva de vorbeste asa si logic ca daca fug cateva zeci de modele sitele pe care-l promoveaza creste si vanzarile lui la fel,mie asta mi se pare ca incearca sa faca .Nu toti sunt ca tine sa spuna si partea buna si pe aia naspa si sa fie corecti,nici nu pot sa-i condamn pana la urma fiecare de unde alearga de acolo mananca dar nu vii si ne faci idioti.
Chiar daca nu ma pricep eu cine stie ce ,poate deloc la treaba asta cu traficul sunt suficient de smart sa stiu ca nu vin membrii din negura timpului.
https://glamchatstudio.ro/ powered by GlamChatStudio
Cat de ciudati suntem noi oamenii, sa ne nastem nu cerem, sa traim nu stim si sa murim nu vrem...
SoulCams Models Studios wanted
sph
User Junior
User Junior
Mesaje: 94
Membru din: 30 Iul 2013, 18:53
Has thanked: 0
Been thanked: 0

@WinXp e prima data cand vad ca se dezvolta discutia pe tema asta afiliati/modele. Si eu zic ca merge deschis un topic sticky pe undeva pe aici.
Avatar utilizator
GlamChatStudio
GoldMember
GoldMember
Mesaje: 2311
Membru din: 30 Dec 2008, 08:57
Localitate: Bucuresti/Slatina
Has thanked: 11 times
Been thanked: 52 times
Contact:

Evander scrie:@pocahontas
Ok, daca eu am gresit, imi cer scuze! Chiar nu cred ca e nimeni interesat de galceava noastra. Daca nu putem sa fim prieteni, macar sa ne toleram reciproc. Daca nici asa nu merge, imi tin eu gura si toata lumea e multumita.

@sph
Esti profesor! Aplicatiile sunt acolo, botii la fel si sunt open surce, la dezvoltarea lor participa orice membru care se pricepe.

@WinXPfather
Ai deschis un subiect care merita un topic separat, colaborarea dintre modele si afiliati, continut contra trafic. Nici pe CB nu prea te intelegi cu ele, doar cele de top inteleg care e schema, dar ele sunt promovate de toata lumea si oamenii vor diversitate. Si parerea mea este ca daca ar intelege cum stau lucrurile, ar fi un pas inainte important.
Eu nu am nimic cu tine,cred ca ai inteles gresit,am mai repetat asta,asa cum tu ai dreptul la o opinie si eu am dreptul la una ca sa nu mai spun ca eu nu te-am jignit asa cum ai facut-o tu,fiind veteran logic ca ma simt ca doar nu ai scris pt userii cu 3 posturi,ai specificat ''veterani''.
https://glamchatstudio.ro/ powered by GlamChatStudio
Cat de ciudati suntem noi oamenii, sa ne nastem nu cerem, sa traim nu stim si sa murim nu vrem...
Avatar utilizator
DannySDX
VIP
VIP
Mesaje: 210
Membru din: 29 Noi 2013, 01:35
Localitate: Romania
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ma bag si eu putin in seama cu o simpla chestie, nu pot dezbate ce vorbiti voi pe aici, chiar daca am inteles tot inca nu imi pot da cu parerea in ceea ce priveste webmasteringul....

Ce pot face insa este sa va aduc aminte ca Jasminul deja a avut o tentativa de a aluneca spre stilul MFC, momentan a fost asa ...un test, o briza ...

Daca tineti minte nu de mult implementasera treaba cu "Nude Show" . Au realizat probabil ca inca nu e momentul, dar stati linistiti ca au pregatita si posibilitatea driftului asta, altfel nu vad de ce ar fi facut treaba aia :)

Tind sa fiu si eu de acord ca viitorul chatului va fi ceva gen MFC/Chaturbate. Astazi m-am uitat si eu pentru prima data pe Chaturbate asta, pana acum nu mi-a atras atentia, dar sincer... treaba aia cu botii, moderatorii si aplicatiile e geniala... stilul de munca tot nu imi place, dar ca simplitate si concept e chiar misto....
Avatar utilizator
WinXPfather
Moderator
Moderator
Mesaje: 2931
Membru din: 21 Mai 2005, 03:56
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 48 times
Been thanked: 92 times
Contact:

Da, dar cum ti-am zis ar pleca modelele care nu ar face nimic pe alte siteuri sa incerce si altceva. Care oricum la un moment dat vor incerca altceva. Si chiar si asta e greu mai ales aici pe forum. Pai cand intru pe bonga ma ia tremuratul. Nu credeam ca o sa vad vch in limba ro in ru etc :). Mor cum vad cum se irosesc fetele alea. Dar cum stiu ca nimic nu e la voia intamplarii in viata si fiecare e acolo unde merita ma resemnez. Nu am cum incerca sa-i zic unui model acolo hai sa-ti arat cum sa faci 5k de ex fara sa te dezbraci macar, ca va fi convinsa ca vreau ceva ascuns. Ca ele oricum nu cred nimic si sa vezi acolo cat de arogante sunt :). Chiar daca as incerca sa fac ceva cu ea nu ar fi sanse ca ma repet nu e din intamplare acolo, atat e mobilata si incercarea va fi sortita esecului. O cam stiu toti. Dar curios e ca vor hali exact de la manglitori. E dovedit!
Nu intotdeauna clisma e solutia!

Imagine
sph
User Junior
User Junior
Mesaje: 94
Membru din: 30 Iul 2013, 18:53
Has thanked: 0
Been thanked: 0

@poca aici ii dau dreptate. Ma lovesc mereu de "veterani" care traiesc in trecut si nu vor sa priceapa ca industria a evoluat si ei sunt depasiti. Inca fac bani din inertie pentru ca isi permit sa isi faca reclama, au ramas cu renumele si au un sistem intern mai bine pus la punct decat studiourile nou aparute pe piata. Sau au traineri exceptionali care fac din cacat bici. Degeaba incerci sa le dai sfaturi cand ei ti-o taie cu "daca pana acum am facut bani eu stiu mai bine". Doar ca "pana acum" inseamna ca de doi ani veniturile au scazut si se agata de faptul ca le-a mers bine pe timp de saracie crancena cand lucrau cu cantitate si nu neaparat cu calitate.

Asta nu inseamna sub nici o forma ca toti "veteranii" sunt incuiati, dar o parte semnificativa o sa dispara din peisaj in urmatorii 5 ani. Este industria cu cei mai caposi oameni posibili.
Avatar utilizator
WinXPfather
Moderator
Moderator
Mesaje: 2931
Membru din: 21 Mai 2005, 03:56
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 48 times
Been thanked: 92 times
Contact:

pocahontas scrie:cum ai facut-o tu,fiind veteran logic ca ma simt ca doar nu ai scris pt userii cu 3 posturi,ai specificat ''veterani''.
Are circumstante ca se referea la veterani in vch nu pe forum, numai ca tu te incadrezi la ambele :). Riscurile statutului de baba :)). Cred ca e ok tipul doar ca a avut o exprimare mai nefericita la un moment dat.

Dar sa vedem partea pozitiva, pe langa ce am trollat (sunt racit dar imi va trece ;) ) eu, a fost stimulat si @sph sa scrie ;). Cine are rabdare sa citeasca poate avea de castigat. Chiar cred ca e un castig pentru vch. Cred ca si o bucurie pentru Ionut ;). Voi vb cu el sa mute discutia si sa o puna undeva vizibil daca tot aveti libarnita ;). Nu o mut eu ca nu stiu sa aleg locul cel mai bun. El e talentat :)).
Nu intotdeauna clisma e solutia!

Imagine
Avatar utilizator
WinXPfather
Moderator
Moderator
Mesaje: 2931
Membru din: 21 Mai 2005, 03:56
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 48 times
Been thanked: 92 times
Contact:

sph scrie: Asta nu inseamna sub nici o forma ca toti "veteranii" sunt incuiati, dar o parte semnificativa o sa dispara din peisaj in urmatorii 5 ani. Este industria cu cei mai caposi oameni posibili.
Si eu pot enumera cativa, si exact si cum pierd banii printre degete, cel putin tot pe atat pe cat fac acum, dar nu voi face lista ca mi se pare injust fata de mine, in sensul ca daca e sa cred ceva trebuie sa o si demonstrez. Adica sa implementez la mine si sa demontrez, abia atunci as avea dreptul sa le zic. Sper sa revin in vch ca incep sa ma motivez ;). Dar tare mi-e teama de oferta din piata. Nu de concurenta, ca e funny :).
Nu intotdeauna clisma e solutia!

Imagine
Avatar utilizator
Evander
User Junior
User Junior
Mesaje: 77
Membru din: 02 Feb 2015, 11:23
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Pocahontas, pe cuvantul meu de pionier (am fost, chiar cativa anisori :D) ca nu ma intereseaza sa fur modelele niciunui site, motivele au fost explicate foarte clar de WinXPfather. Dar clar ma intereseaza ca modelele sa stie ca exista si altceva, si da, ma deranjeaza ca foarte multe modele cunosc doar o parte a medaliei nu si reversul. E strict problema lor ce cale urmeaza. Asta-mi mai lipsea sa ma apuc sa duc si munca de lamurire cu modelele in privinta site-ului pe care sa-si desfasoare activitatea. Oricum e plin de romance peste tot, pe CB e invazie...vin ele singure, nu trebuie sa le aduc eu de manuta. Plus ca nu am limitarile unui studio, pot sa lucrez si cu modele din Palestina ;) Si da, studiourile au meritul ca au scolit o gramada de modele, ca le-au scolit doar in interesul lor e partea a 2 a.
Avatar utilizator
GlamChatStudio
GoldMember
GoldMember
Mesaje: 2311
Membru din: 30 Dec 2008, 08:57
Localitate: Bucuresti/Slatina
Has thanked: 11 times
Been thanked: 52 times
Contact:

@Sph,pai asta e,tocmai faptele imi demonstreaza ca sunt bine unde sunt.Daca industria isi va schimba forma,continutul si cerintele toti avem de ales sa mergem mai departe sau sa spunem stop(probabil eu voi spune stop daca nu mai pot face bani cum vreau),daca nu sunt de acord cu ceva asta nu inseamna ca nu studiez sitele,ba chiar l-am studiat foarte bine ca oferea ceva ce MFC nu oferea, din pacate ce este bun pentru cineva nu este neaparat bun pentru toata lumea,eu am vorbit din punctul meu de vedere ca nu sunt avocatul poporului.Eu studiez mereu,nu ma culc pe o ureche dar asta nu inseamna ca ma apuc sa disper si sa fac mutari nejustificate cat timp sunt in crestere si nicidecum in scadere.
https://glamchatstudio.ro/ powered by GlamChatStudio
Cat de ciudati suntem noi oamenii, sa ne nastem nu cerem, sa traim nu stim si sa murim nu vrem...
sph
User Junior
User Junior
Mesaje: 94
Membru din: 30 Iul 2013, 18:53
Has thanked: 0
Been thanked: 0

@poca cu toate ca m-am adresat tie de fapt generalizam ca sa inteleaga toata lumea care va citi ce vreau sa spun. Dar iti recomand sa studiezi periodic toate site-urile care au inceput sa creasca in trend, nu doar o perioada si gata. Acum na, nu am de unde sa stiu metodele tale si cat timp faci research si cu siguranta nu iti contest profesionalismul. Era doar un sfat care poate se aplica in cazul tau, sau poate nu, dar cu siguranta pe cineva il va ajuta cand va citi topicul asta.
Avatar utilizator
WinXPfather
Moderator
Moderator
Mesaje: 2931
Membru din: 21 Mai 2005, 03:56
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 48 times
Been thanked: 92 times
Contact:

Eu era acum ceva timp sa ajung si model. Intr-o discutie cu Adrian fotograful minune al glamurosului din vch am afirmat ca eu ca pularau dar cu pula mica tot fac 3000$ pe luna adunati. Nu a fost sa fie ca nu m-a contrazis, din contra a zis ca si el, asa ca nu a mai existat provocarea. Bine....el e mai credibil ca e si mai sexy ca bine si e 26 ;).

Acum schimb dominanta. Revin la chestiuni serioase. Daca tot avem webmasteri care au dovedit asta, la rugamintea unor cercuri oculte am sa ridic o situatie dilematica moraliceste.

Pentru cautarea, pun linkuri ca mi-e lene sa postez printscreen eventual sa si semnalez ce vreau sa remarc:

https://www.google.ro/?gws_rd=cr,ssl&ei ... hat+studio

Studiati Ad.

La fel:

https://www.google.ro/?gws_rd=cr,ssl&ei ... unk+studio

Si:

https://www.google.ro/?gws_rd=cr,ssl&ei ... fir+studio
https://www.google.ro/?gws_rd=cr,ssl&ei ... tal+studio
https://www.google.ro/?gws_rd=cr,ssl&ei ... our+studio
https://www.google.ro/webhp?sourceid=ch ... ard+studio
https://www.google.ro/webhp?sourceid=ch ... hat+studio

etc etc continuind cu 50 KWs care desigur sunt clar nume ale unor studiouri si nu cautari naturale ale utilizatorului normal ;). E functional? :)
Nu intotdeauna clisma e solutia!

Imagine
Avatar utilizator
GlamChatStudio
GoldMember
GoldMember
Mesaje: 2311
Membru din: 30 Dec 2008, 08:57
Localitate: Bucuresti/Slatina
Has thanked: 11 times
Been thanked: 52 times
Contact:

Cineva ne-a ''francizat'' pe toti:)) Curand cand sitele va fi gata pentru ca momentan este in chinurile facerii o sa le fac si o surpriza si pe prima pagina va aparea mecla mea,numele, insotite de un text ca la gradinita ''Daca in studioul in care ati ajuns nu se iveste acest fatau, inseamna ca nu sunteti in studioul care trebuie ''deoarisce'' numai aceasta mecla angajeaza'':)))
Atunci sa-i vad daca mai ma francizeaza,cat ar fi cineva de nestiutor tot va intra la banuieli :wink:
https://glamchatstudio.ro/ powered by GlamChatStudio
Cat de ciudati suntem noi oamenii, sa ne nastem nu cerem, sa traim nu stim si sa murim nu vrem...
sph
User Junior
User Junior
Mesaje: 94
Membru din: 30 Iul 2013, 18:53
Has thanked: 0
Been thanked: 0

E functional? Si da si nu. Dar din moment ce ads-urile lor sunt asa de foarte mult timp cred ca aduce cat de cat un randament minim cu niste costuri destul de reduse pe keyword. Targetul cred ca de fapt este (sau a fost initial), mai mult pentru seo, bazandu-se pe ideea eronata ca daca bagi bani in adwords cresti in SERP peste concurenta. Dar oamenii ataca la doua capete daca tot fac asta. Este o opinie proprie, nu se bazeaza pe nimic palpabil.

In clipa in care targetezi prin adwords nume de studiori trebuie sa iei in calcul si daca exista cautari pe acele nume de studiouri. Asta inseamna ca acele studiouri trebuie sa aiba parte de ceva branding pentru ca modelele sa ii caute, asa ca in locul lor as filtra niste kw de pe acolo ca sunt inutile.

In general cautarile sunt facute de fostele modele ce au mai lucrat in trecut la studioul X sau de modele care au auzit ca la studioul X se fac bani. Cred ca putine sunt cele care cauta intr-adevar numele un studio si se razgandesc cand acceseaza din greseala site-ul din reclama.

Preconizez ca numarul de persoane care suna sa programeze un interviu e undeva in jur de maxim doua-trei lunar din schema asta, sau 5-6 daca designul, structura si textele site-ului au priza la fete, pentru ca exista si factorul "am cautat X studio, mi-a aparut asta, dar tot X studio mi se pare mai ok", sau factorul "ce plm e asta?". Cei doi factori ii afecteaza oricum negativ bouncerate-ul (care este luat in calcul chiar si cand sunt vizite din ads), asa ca de SEO facut cu cap nu mai poate fi vorba in clipa de fata. Interesul pentru SEO se vede totusi din moment ce site-ul are SSL, lucru total inutil de altfel in mod normal in cazul unui site de recrutare modele.

Ca schema e morala sau nu chiar nu ma priveste, dar recunosc ca sunt curios daca am preconizat bine randamentul.
Avatar utilizator
WinXPfather
Moderator
Moderator
Mesaje: 2931
Membru din: 21 Mai 2005, 03:56
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 48 times
Been thanked: 92 times
Contact:

Cand am intrebat de functionalitate am omis sa subliniez un aspect. De fapt sa completez cu intrebarea: Merita atat de mult sa faci asta incat sa risti ca din 30 de insi unul mai nebun sa se supere asa din default si pe fondul ca s-a certat cu iubita, ca cineva i-a completat oglinzile ls BMW, ca a mancat orez seara si s-a trezit constipat dimineata, frustrarea ca sufera de ejaculare precoce si ca nici poseta oferita amantei nu i-a placut asteia si sa te contacteze fizic pe undeva? O data l-am salvat eu, dar sunt totusi 30...

Eu cred ca merita. Prinde multe angajari.
Nu intotdeauna clisma e solutia!

Imagine
Avatar utilizator
Evander
User Junior
User Junior
Mesaje: 77
Membru din: 02 Feb 2015, 11:23
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Daca le faci o reclamatie la Google, ii ia in colimator si nu mai pupa ei ad-uri ieftine prea curand. Plus ca s-ar putea sa-i bage si in sandbox daca din analiza lor reiese ca fac si black hat pe SEO. Asta e black hat pe fata si e interzis explicit de TOS-ul Adwords.

Ia uite aici:

"Misrepresentation of self, product, or service

We don't want users to feel misled by ads that we deliver, and that means being upfront, honest, and providing them with the information that they need to make informed decisions. For this reason, we don't allow the following:

promotions that prompt users to initiate a purchase, download, or other commitment without first providing all relevant information and obtaining the user's explicit consent
promotions that represent you, your products, or your services in a way that is not accurate, realistic, and truthful

Examples of misrepresentation: omitting or obscuring billing details such as how, what, and when users will be charged; omitting or obscuring charges associated with financial services such as interest rates, fees, and penalties; failing to display tax or licence numbers, contact information, or physical address where relevant; making offers that aren't actually available; making misleading or unrealistic claims regarding weight loss or financial gain; collecting donations under false pretenses; "phishing" or falsely purporting to be a reputable company in order to get users to part with valuable personal or financial information"

Nu cred ca ajung la ei mai mult de cateva ratacite!

E posibil sa se supere unul si sa le faca un machiaj cu durata de cateva saptamani, dar nu cred ca se va baga cineva cand e mult mai usor sa trimiti un mail, problema rezolvata.
Avatar utilizator
Charm Group
Mesaje: 33
Membru din: 02 Iun 2014, 20:24
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times
Contact:

WinXPfather scrie:Acum schimb dominanta. Revin la chestiuni serioase. Daca tot avem webmasteri care au dovedit asta, la rugamintea unor cercuri oculte am sa ridic o situatie dilematica moraliceste.

Pentru cautarea, pun linkuri ca mi-e lene sa postez printscreen eventual sa si semnalez ce vreau sa remarc:

https://www.google.ro/?gws_rd=cr,ssl&ei ... hat+studio

Studiati Ad.

La fel:

https://www.google.ro/?gws_rd=cr,ssl&ei ... unk+studio

Si:

https://www.google.ro/?gws_rd=cr,ssl&ei ... fir+studio
https://www.google.ro/?gws_rd=cr,ssl&ei ... tal+studio
https://www.google.ro/?gws_rd=cr,ssl&ei ... our+studio
https://www.google.ro/webhp?sourceid=ch ... ard+studio
https://www.google.ro/webhp?sourceid=ch ... hat+studio

etc etc continuind cu 50 KWs care desigur sunt clar nume ale unor studiouri si nu cautari naturale ale utilizatorului normal ;). E functional? :)
Situatia, pentru ca nu vreau inca sa o vad ca o problema, mai sus prezentata afecteaza destul de multe studiouri. Este o situatie, care din punctul meu de vedere denota lipsa de vigoare, neputinta..cu alte cuvinte impotenta. Nu pot cataloga altfel o persoana care se foloseste "miseleste" de brandul unora.

Si totul asta nu ar fi devenit o problema pentru multi, caci asa mi s-au marturisit, daca personajul responsabil nu ar fi chiar cineva cu vechime in industrie si care, se presupune, ar trebui sa aiba un brand mult mai bine consolidat. Este demn de aplaudat ironic cum un brand (studio videochat) cu vechime se foloseste de un altul mai tanar de 2 ani pentru a recruta. Oare sa-i fie acest gest dovada vie a caracterului? As vrea sa ma insel, pentru propria-mi onoare.

Cert este ca, mie unul, nu mi se pare drept sa induci in eroare modele care cred ca se uita la un anumit studio si ele de fapt vad cu totul altceva. Consider rusinoasa aceasta mica "inselatorie".

"Fara invingatori nu ar fi invinsi!".. Nu pot decat sa ma bucur ca unii aspira..
Hanna1004
Mesaje: 4
Membru din: 29 Apr 2014, 04:08
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Salutare la toata lumea.Sa incep cu inceputul, am observat de ceva timp ca atunci cand ma loghez pe jasmin apare mai intai de vreo 2 3 ori o eroare precum ca este respinsa conexiunea de catre server, asa ca am decis sa merg la suport sa ii anunt ca mai au ceva de rezolvat. foarte draguti si saritori chiar am observat ca nu au mai forrmulat acele texte pe care le-am invatat toti pe de rost:)...in concluzie au intrat cu team viewer au generat anumite rapoarte au zis ca pare totul in regula cu calculatorul mai putin ca am win 8.1 iar logitech nu are soft special pentru el...ce am obervat eu uitandu-ma peste raportul pe care l-a scos, dupa ce adminul a plecat este Tracing route to IP over a maximum of 30 hops apare uneori pana la 5000ms...stiu ca nu e in regula si ca nu ar trebui sa depaseasca foarte mult sau poate ma insel eu...in conditiile astea ce trebuie sa fac?sper sa ma lamureasca cineva. O seara buna!
dragica1
User Junior
User Junior
Mesaje: 77
Membru din: 10 Oct 2013, 18:10
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

La fiecare mesaj de eroare aparut,faceti frumos printscreen si cand intrati la suport e simplu,uite dom`le asta mi-a aparut,cum se rezolva? Asa cu explicatii nu prea merge,voi nu stiti sa explicati ce v-a aparut,aia nu stiu sa va inteleaga si iasa o salata.La printuri,stergeti frumos datele voastre(se pot acoperi)si postati-le frumusel pe forum,aici si in in thread-ul deschis de Mister Laszlo,sa se vada ca sunt probleme si nu bla,bla....Publicitatea negativa cam doare si se vor mobiliza mai bine sa-si repare jucariile.Referitor la sugestia lui Mister Laszlo sa-i trimiteti in privat mesaje cu problemele aparute,este un fel de acoperire a gunoiului sub pres,trimiteti in pvt,dar postati si pe forum sa se vada,altfel voi bla,bla..el bla,bla si aici se termina povestea.Cand vor aparea o gramada de printuri cu problemele existente nu mai poate s-o intoarca ca la Ploiesti,ori le rezolva,ori se duc pe apa sambetei.
Avatar utilizator
googlefun
VIP
VIP
Mesaje: 1701
Membru din: 25 Oct 2006, 20:28
Localitate: Delta Dunarii (Chilia Veche)
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

Vroiam sa va spun de mult, dar am crezut ca mi se pare doar mie .Ma refer la chestiunea cu trimis in privat .
E o gaselnita fix cum a gasit de cuviinta Mr. Isarescu cand a venit vorba de datornicii in franci elvetieni care intentionau sa iasa in strada si de adoptarea legii in parlament privind declararea falimentului personal .
Pana atunci cei din parlament anuntau cu o mima ingrijorata ca se vor intruni in regim de urgenta pt adoptarea falimentului personal . :lol: :shock:
Cand a iesit Mr.Isa si a aburit pe toata lumea cu discutii individuale intre client si banci sa ingropat totul .A-ti mai auzit de lege sau de iesirea impetuoasa in strada a celor cu datorii in franci ?
So , e metoda vechiuta dar se pare ca functioneste :lol: ! Prima data ti se umfla inima in piept cat o punga de un leu (sparta) .WoW , ma rugat Mr.Isa sa-i scriu in privat .Damn ! Sa nu fac naibii greseli de ortografie !!
Dar cu atat ramai ! Cu un mesaj in prv trimis lui Mr.Isa !!Lui convenindu-i de minune sa nu tipi in gura mare .
loooooooool
Avatar utilizator
Evander
User Junior
User Junior
Mesaje: 77
Membru din: 02 Feb 2015, 11:23
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Ca sa fie treaba, treaba, am zis sa ma documentez si eu serios. Nu 3 zile, cate 8 ore pe zi ci 3 ore. De 3 ore sunt pe LJ si deja mi-a mancat ficatii.

Am luat-o de la zero, cu cont nou, asa cum fac cei pe care ii trimit pe un site. Nici nu am reusit sa intru si a si aparut prima problema, extensia de Firefox a antivirusului pe care il folosesc nu ma lasa sa intru. L-am testat online pe mai multe site-uri, nu e virusat dar soft-ul merge din cand in cand, mai mult nu, si atunci extensia il "citeste" ca fiind virusat.

M-am mutat pe Opera, click sa-mi creez cont, bag user, parola, email si cand sa termin, ma baga in formularul de card. Zic in sinea mea, astia au luat-o razna de tot. Sterg istoricul, activez vpn-ul, creez contul, pe ip-ul de SUA a disparut si formular de card si tot, ba mi-au mai dat si 5 teaser-e.

Ma duc la Lourdes prima data, curiozitate profesionala si tipic masculina ca nu ma ascund dupa degete. Apoi la LittleRedBunny, erau singurele nick-uri pe care le stiam pe dinafara.

Am stat cu iepurasul rosu o ora si jumatate, in timpul asta zero private. A primit doar 2 tips-uri, ca surprizele tot tips-uri sunt. A facut de toate saraca, a dansat, si-a pus picioarele dupa gat, s-a dezbracat, ne-a aratat freza la veverita si multe altele. A muncit mai ceva ca la sala. Daca puturoasele alea de pe CB ar munci cat munceste ea, ar face o gramada de bani. E prima data cand o vad live, vazusem doar niste poze pe Twitter. Ma asteptam la mult mai mult. Ma declar neimpresionat. Ca sa fiu si putin rautacios, i-as recomanda niste cursuri de dictie, un logoped ar putea sa o ajute foarte mult.

Ei si acum incepe balciul. Am incercat in fel si chip sa intru intr-o alta camera dar n-am reusit timp de vreo 40 de minute. Am luat toate categoriile la rand, hover cu mouse-ul, imi arata ca e online, vedeam ce face, cand dadeam click pe camera, ma ducea direct in galerie cu un mesaj de genul asta: "Xuleasca has been offline for less than an hour". Am reusit intr-un final sa intru in camera unei romance care-si storcea cosurile de pe picioare. Interesanta activitate, am trecut mai departe, iar vreo 30 de minute de incercari zadarnice. Culmea e ca am aterizat in camera altei romance. Asta era saraca in pragul unei crize de nervi. Si o cred, LJ-ul isi bate joc de toata lumea cu softul lor de 3 lei.

Acum pe bune, asta nu e site, e bataie de joc. Daca eram in locul lui Czero, demiteam toti programatorii pe loc. Nu e posibil asa ceva. Nu am patit chestia asta pe niciun site, niciodata. Acum ii inteleg perfect pe cei care se plangeau de soft, erori, faptul ca modele apar offline, etc. Initial am crezut ca nu stie lumea sa umble. M-am convins singur si mi-am mancat si sanatatea.

Serios vorbind, trebuie sa fii cel putin nebun sa trimiti trafic pe un astfel de site. Nu ai cum sa faci un cent in conditiile astea. Aproape tot traficul care aterizeaza pe LJ, se pierde din cauza softului. Eu am rabdare sa stau, sa vad, sa inteleg, etc, utilizatorul normal, da un click si daca nu merge a plecat.

Puteti sa-l bombardati pe Czero in legatura cu soft-ul care e praf si pulbere. Nu aveti trafic din cauza softului. Daca nu rezolva urgent problemele de soft, in cateva luni degeaba le mai rezolva ca s-ar putea sa nu mai aiba site.

Cea mai proasta experienta pe care am avut-o vreodata pe un site de videochat. Eu nu intram pe LJ din cauza fitelor modelelor, nici nu ma asteptam sa gasesc ceea ce am gasit. Nici nu are rost sa intru in alte amanunte, pana cand nu se rezolva problema asta, daca se va rezolva vreodata, restul detaliilor nu mai au nicio valoare.
Avatar utilizator
Smart
VIP
VIP
Mesaje: 369
Membru din: 19 Noi 2013, 19:18
Localitate: Galati
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times
Contact:

Si cum dracu ca sunt persoane ( studiouri ) care nu se plang...si fac bani, sau fac bani foarte multi?...Deja incep sa cred ca esti rau intentionat....Nu-ti convine Jasmin stai departe de el....ca eu nu vin sa iti dau sfaturi ce sa faci tu pe CB...
www.smartchat.ro - We are not the best...That's why we try harder!
Scrie răspuns

Înapoi la “Despre video chat - discutii generale”