Venituri foarte slabe in februarie

Discutii generale despre activitatea de video chat și despre monetizarea pe platformele de tip Onlyfans. ❤️ Păreri, opinii, întrebări, mod de lucru, povești, discuții diverse despre siteuri de videochat sau Fans Sites și despre acest job in general. Toate își au locul în această categorie. ❤️✅😇
Reguli forum
Cei 7 ani de Acasă! Zero SPAM!
Avatar utilizator
spia
Mesaje: 23
Membru din: 26 Noi 2014, 19:58
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ufff CE PENIBILE fetelor! Nu puteti suporta ca unele modele facem multi bani si voi nu. Pot enumera foarte multe penibile: x ce avea pretul de 2.99 si acum si-a facut un nou cont x la 1.99 pentru ca nu avea privaturi..si nici acum nu are nicun privat sta 8 ore online pentru 2 dolari, x ce se arunca la pretul de 3.99 sau 4.99 cand nu merita nici 0.98, intre multe altele, mai pot da multe exemple dar mi-e lene sa scriu..

Lasati invidia ca nu e buna! Cate modele ce scriu pe acest forum sigur nu au vazut nici 2000 usd pe perioada (un bacsis pentru mine) si indraznesc sa ma critice omg haha. Imi iau vacanta pe luna 10 zile si ii dedic acestui job cam 5 ore pe zi doar nu ca multe sclave la studio ce trebuie sa lucreze o groaza pentru putini bani.. Ahh si era sa uit ca sunt multe pe aici folosesc photoshop full sa isi scoata defectele si cand intri in room-ul lor te sperii. Multe nici nu ajung la 1,60 m..pitice, grase cu acnee si riduri.
byeeee losersssssss
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
GlamChatStudio
GoldMember
GoldMember
Mesaje: 2311
Membru din: 30 Dec 2008, 08:57
Localitate: Bucuresti/Slatina
Has thanked: 11 times
Been thanked: 52 times
Contact:

spia scrie:Ufff CE PENIBILE fetelor! Nu puteti suporta ca unele modele facem multi bani si voi nu. Pot enumera foarte multe penibile: x ce avea pretul de 2.99 si acum si-a facut un nou cont x la 1.99 pentru ca nu avea privaturi..si nici acum nu are nicun privat sta 8 ore online pentru 2 dolari, x ce se arunca la pretul de 3.99 sau 4.99 cand nu merita nici 0.98, intre multe altele, mai pot da multe exemple dar mi-e lene sa scriu..

Lasati invidia ca nu e buna! Cate modele ce scriu pe acest forum sigur nu au vazut nici 2000 usd pe perioada (un bacsis pentru mine) si indraznesc sa ma critice omg haha. Imi iau vacanta pe luna 10 zile si ii dedic acestui job cam 5 ore pe zi doar nu ca multe sclave la studio ce trebuie sa lucreze o groaza pentru putini bani.. Ahh si era sa uit ca sunt multe pe aici folosesc photoshop full sa isi scoata defectele si cand intri in room-ul lor te sperii. Multe nici nu ajung la 1,60 m..pitice, grase cu acnee si riduri.
byeeee losersssssss
Esti un/o DOBITOAC/A si daca mai folosesti screenul modelelor pentru a jigni,te asigur ca vei fi nevoita sa-ti duci fizicul magnific pe alt forum.
Pe forumul asta sunt oameni care fac bani mai multi decat o sa vezi tu toata viata dar nu am vazut niciunul atat de cretin sa vina sa jigneasca pe cei mai putin norocosi.Tu oricat de multi bani ai avea vei ramane tot sarac/a,stiu ca nu intelegi ,probabil o sa intelegi peste cativa ani...
Ori iti moderezi vocabularul de mall ori bye bye birdie.

P.S.Pentru ceilalti moderatori,atentie la userul Spia:)
https://glamchatstudio.ro/ powered by GlamChatStudio
Cat de ciudati suntem noi oamenii, sa ne nastem nu cerem, sa traim nu stim si sa murim nu vrem...
JustMee
User Junior
User Junior
Mesaje: 58
Membru din: 15 Ian 2014, 16:07
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Cat de PENIBIL ...
sebastianv
Mesaje: 45
Membru din: 30 Dec 2013, 05:52
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Spia pe unii nu ne doare nici acolo unde nu ne arde soarele de părerile tale despre anumiți performeri. Fiecare cu câștigurile lui, chiar nu mă doare. Probabil ești obsedată și verifici statisticele tuturor modelelor pentru că ai insomnie?

Unde e invidia ??? Eu nu o văd .... Că un model își face 10 conturi e problema ei :)), iar în situația prezentată de tine modelul avea protection suspendat și s-a gândit că e o idee mai bună un cont mai nou.
Uite ți-am dat și motivul ca să poți dormi liniștită noaptea.

Baftă la catralioanele de $$$$$$$$$$$$$$$$$ pe care îi faci :))
wildcouple20
User Junior
User Junior
Mesaje: 93
Membru din: 18 Apr 2014, 20:13
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Spia chiar nu ne intereseaza cat de divina esti tu....din ce ai scris pe aici e clar ca esti frumoasa si atat.Si cand te lauzi cu showuri de calitate probabil te referi la faptul ca faci tot tacamul...who the fuck cares????Sunt modele pe aici care fac de 3-4 ori suma ta fara sa faca showuri de calitate...pentru ca pe langa fizicul mirific au si creier care e clar ca tie iti cam lipseste...nu stiu ce vei face la batranete cand frumusetea iti va pali....in fine...mersi de sfat,nu fac(inca) 4000 pe perioada pentru ca nu m-am dedicat 100%,dar dupa postarile tale cred ca ma las de meserie :))))si probabil asa vor face toti cei care fac sub 4000 pe perioada :)))...
Avatar utilizator
googlefun
VIP
VIP
Mesaje: 1701
Membru din: 25 Oct 2006, 20:28
Localitate: Delta Dunarii (Chilia Veche)
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

Nu o luati mot-a-mot . IP-urile de peste Prut pot pronunta in alt fel di vina .Si nu e vina ei ..

P.S. E doar un user .Nu-i mai atribuiti frumuseti trecatoare, cuiva care si-a facut un cont aici pur si simplu si care i-si atribuie niste sume ,numai pentru ca are tupeu si intentia de a enerva pe toata lumea ! :lol:
P.S.2 Haideti mai bine sa aruncam o privire in sala modelelor ,poate o recunoastem acolo ,dupa scris/dupa tariff($0.99 ) :lol: !Se poate arunca o privire si in sectiunea gay /ts :lol: :lol:
TS sunt doar 68 online .Mie mi se pare ca am zarit ceva ,dar ma abtin sa trag concluzii deocamdata .Pare intradevar frumoasa .Dar , nu prea e dotat !
loooooooooool
JustMee
User Junior
User Junior
Mesaje: 58
Membru din: 15 Ian 2014, 16:07
Has thanked: 0
Been thanked: 0

google =)))))=)))) made my day =))))
barcelona
User Junior
User Junior
Mesaje: 60
Membru din: 10 Oct 2009, 06:56
Localitate: bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Si eu m-am gandit ca Spia este transexual.
mnn
User Activ
User Activ
Mesaje: 271
Membru din: 03 Iun 2005, 16:04
Has thanked: 2 times
Been thanked: 0

nu e dotat dar in schimb "gandeste" adanc...prea adanc,prea ca la tara:))
coco_ch
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 155
Membru din: 28 Aug 2010, 21:02
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0

eu nu cred ca spia este femeie - adica pe bune "sunt la ciclu si ma duc sa ma uit la altele prin camere, sa ma distrez" pai la valoarea ta divina asta numesti tu distractie? trist ....
in order to be irriplaceable, one must always be different
Avatar utilizator
WinXPfather
Moderator
Moderator
Mesaje: 2931
Membru din: 21 Mai 2005, 03:56
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 48 times
Been thanked: 92 times
Contact:

Obligatoriu va trebui pe viitor sa compensam ocarile din frustrare a unor useri cu evidentierea realizarilor deosebite a altor performeri. Incep eu perioada asta cu modelul si ownerul de studio Lourdes care a urcat locul 1 in top 5 incasari LJ lucrand o singura perioada. 35k in 2 saptamani suna ca-n vremurile foarte bune. Felicitari si la cat mai multe succese.
Nu intotdeauna clisma e solutia!

Imagine
Avatar utilizator
Lourdes
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 115
Membru din: 12 Noi 2012, 09:24
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time
Contact:

WinXPfather scrie:Obligatoriu va trebui pe viitor sa compensam ocarile din frustrare a unor useri cu evidentierea realizarilor deosebite a altor performeri. Incep eu perioada asta cu modelul si ownerul de studio Lourdes care a urcat locul 1 in top 5 incasari LJ lucrand o singura perioada. 35k in 2 saptamani suna ca-n vremurile foarte bune. Felicitari si la cat mai multe succese.

Multumesc frumos WinXPfather, apreciez gestul :)

Am sa incerc sa va explic un pic punctul meu de vedere in legatura cu succesul pe care si-l creeaza fiecare, printr-un exemplu foarte banal, dar care sigur va fi inteles de toata lumea.

Cand locuiam in Germania, exista undeva in oras o cafenea (nu-l pot numi restaurant) in care mergeam frecvent atunci cand imi era pofta de muschiul de vita preparat dupa reteta casei. Binenteles ca a existat o “prima data” cand am intrat in acea cafenea, in acel moment nestiind cat de bun avea sa fie acel muschiulet. Dar am intrat pentru ca m-a atras exteriorul cafenelei din punt de vedere optic, modul in care erau asezate masutele in fata ei etc. M-au atras lucruri care de fapt sunt banale, si pentru care in cele mai multe cazuri te hotarasti in primele secunde de vizualizare, langa acea cafenea existand si altele la fel de cochete. In fine, am intrat, m-am asezat la masa, m-am uitat prin meniu, si m-am hotarat sa comand ceea ce a devenit pentru mine UNICUL fel de mancare pe care aveam sa il comand de fiecare data cand ma aflam acolo neinteresandu-ma absolut de loc si alte gustari. Acest unic fel de preparare a acestui “banal” muschi de vita, m-a facut in timp sa imi dau seama ca de fapt pentru mine nu locatia, sau felul in care era dichisita cafeneaua erau motivul pentru care eu am ajuns CLIENT FIDEL, ci unicul sentiment de satisfactie pe care care mie acel bucatar mi-l oferea ori de cate ori ma aflam acolo. Credeti ca eram singurul client fidel al acelei cafenele? Cu siguranta nu.
Inca sunt in cautarea unui muschi de vita care sa imi ofere aceiasi senzatie pe care nu o voi uita niciodata. Am incercat n restaurante, terase, cafenele dar din pacate am fost pentru toate un client care nu s-a mai intors dupa ce nu a fost uimit de ceea ce i se oferea.
Facand acum o comparatie intre cafeneaua de succes si “cafeneaua” noastra, am putea sa tragem foarte usor concluzia, ca nu “traficul scazut” este principala problema care trebuie luata in considerare, ci modul in care acesti “putini clienti” ai jasmin-ului sunt “satisfacuti”, si asta din orice punct de vedere.
Imaginati-va Jasminul ca fiind “faimosul” centru vechi din Bucuresti (nu sunt fan) cu numeroasele cafenele inghesuite la maxim una langa alta pe acele cateva stradute. Unele sunt mai “centrale” altele mai la periferie. Clientii (vizitatorii), adica noi, ne plimbam in cautarea unei locatii unde sa mancam si sa ne simtim bine pentru o seara, o dimineata, o dupa-amiaza whatever. Dupa mai multe incercari de genul, in decursul a catorva vizite in centrul vechi, ajungem sa ne formam o parere si sa simtim ca avem preferinte. Odata cu aparitia preferintelor, dispare interesul de a mai cauta “si altceva”. Incepem sa mergem numai in acele locatii care ne ofera ceea ce vrem. Ramanem clienti fideli. Nu ne saturam de bunatatile si ospitatlitatea cu care suntem primiti si tratati. Pretul pe care il platim pentru placerea noastra devine nesemnificativ atata timp, cat stim ca nu avem alta alternativa. Placerea ramane pe primul loc. Acesta este si sensul vietii: placerea cu care trecem prin ea. Secretul cafenelelor? Fidelizarea clientilor prin implicare, devotament, dorinta de a cunoaste “clientii” cat mai bine spre a le oferii acel UNIC sentiment pe care cu greu il pot gasi si in alte locuri, AUTENTICITATEA cu care sunt tratati, profesionalismul de care dau dovada zi de zi. Din toate aceste calitati pozitive, se formeaza un brand, un nume, o curiozitate pentru multi altii, ia nastere succesul.
Am inceput sa lucrez in februarie pentru un scop, pe care din pacate nu vi-l pot impartasi, pentru ca intre timp am renuntat la acel obiectiv. Mi-a fost foarte frica de acest “trafic scazut” si de insucces, si ma intrebam daca e bine ce fac reluandu-mi activitatea. O cafenea de succes se vinde cel mai repede si mai scump atunci cand este in varf. Cei ce cunosc, stiu despre ce vorbesc.
Stiu ca toata lumea doreste cu sufletul la gura sa stie cum a fost traficul meu in aceasta perioada. Daca va doriti sa stiti cantitatea de trafic care pentru mine a fost nesmnificativa pentru ca 50% era formata numai din modele independente si studiouri, unele dintre ele vorbindu-mi foarte urat altele incurajandu-ma cu cuvinte frumoase, pot sa va spun ca a variat intre 10-15-25 de membri.
In rest nu stiu ce sa va spun mai mult de atat, incasarile studioului (in care NU sunt inlcuse incasarile Lourdes31) au crescut in luna ianuarie si februarie. Asta inseamna pentru mine ca ne-am facut treaba cum trebuie. Nu ar fi fair sa acuz pe cineva de trafic. Am fost sceptica in ultimele doua luni, dupa cum am mentionat mai sus, dar raman la ferma convingere a mea personala si anume: Fidelizati membrii, si nu veti simti momentele de “criza”!!!

Succes tuturor in continuare!!!

Lourdes
Avatar utilizator
Evander
User Junior
User Junior
Mesaje: 77
Membru din: 02 Feb 2015, 11:23
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Inteligenta si farmecul personal, dublate de munca asidua, garanteaza succesul in orice domeniu. Aspesctul fizic, chiar si in videochat, pica pe locul 3, in opinia mea.

Nu o cunosc pe Lourdes, nu am vazut nici macar o poza cu ea, dar din felul in care scrie, pot sa trag foarte multe concluzii. Se vede foarte clar ca nu duce lipsa de inteligenta, farmecul reiese din modul in care dezvolta naratiunea, se vede limpede ca a parcurs destui ani de scoala, in orice caz mai multi decat media. Conteaza foarte mult si mediul in care traiesti si te dezvolti incepand cu anii copilariei. Din momentul in care individul este format, se poate dezvolta si in medii neprielnice dar un mediu adecvat va aduce intotdeauna un plus.

Am citit cam tot ce a scris pana acum, dar mi-a placut in mod deosebit cum a povestit despre felul cum invata limba engleza. Asta este cel mai mare impediment al modelelor care nu au avut sansa de a avea drept limba materna, engleza. Si uite asa mai tragem o concluzie, este autodidacta iar dorinta ei de autoperfectionare depaseste limitele normalului. Daca esti autodidact, trecerea timpului, evolutia lucrurilor, nu au foarte mare importanta, o sa te documentezi si o sa fii la curent cu tot ce se intampla si astfel o sa reusesti cu usurinta sa ramai in top.

Lourdes este un model de urmat, un fel de Nadia a videochatului, daca vreti. Acum vine partea mai nasoala, dintr-o mie de fetite care se apuca de gimnastica, cate devin Nadia? Niciuna. Dar din 10 mii? Tot niciuna. Poate dintr-un milion de fetite care se apuca de gimnastica sa mai apara inca o Nadia.

Si acum partea si mai nasoala. Cate reusesc cu 10-15-25 de membri sa faca 35k intr-o perioada? Raspunsul e mai sus, poate una la 1 milion.

Revenind la subiectul topicului, o spun clar si raspicat, traficul produce bani. Fara trafic se descurca doar o mana de oameni. Daca toti ar fi capabili sa faca ceea ce fac ei, in momentul ala, toata lumea, inclusiv ei, ar avea rezultate extrem de modeste.

Am mai spus si ma repet, trebuie sa aducem in discutie solutii care sa aduca beneficii tuturor. Iar raspunsul in cazul de fata este marirea traficului.

PS. Lourdes, mi-ar placea sa te citesc mai des.
Avatar utilizator
GlamChatStudio
GoldMember
GoldMember
Mesaje: 2311
Membru din: 30 Dec 2008, 08:57
Localitate: Bucuresti/Slatina
Has thanked: 11 times
Been thanked: 52 times
Contact:

Felicitari Lourdes,nu uita ca ce nu te omoara te face mai puternica( asta apropos de idiotii care viziteaza modelele de top si le injura)

Multe modele te invidiaza crezand ca ai vreun secret absolut si poate reusesc si ele sa fure ceva,vazand ca nu prea au ce si tu tot spui de munca si iar munca,de pus capul la contributie cand intra Gigel sa ghicesti ce vrea,nu sa desfacem picioarele si sa-i dam bataie ca e mai usor, frustrarile lor ating cote alarmante si devin nervoase:))
Eu v-am mai spus secretul,vi l-a spus si ea,munca pe branci,engleza la perfectie,in cazul ei si germana la fel,look ingrijit si multe sacrificii,sacrificii adevarate nu bs.Daca pui o fata de 20 de ani sa stea 16-18 ore online zilnic,nu zic mai mult ,in 7 zile o ia salvarea,nu cred ca rezista nici atat,asa ca asta e ''cine poate oase roade,cine nu,nici carne moale''.Multe gandesc cam asa,eu nu vreau 35 k la perioada deci daca stau jumatate de program ar trebui sa fac jumatate de suma ...yeah right:)))
Daca as avea un dolar de cate ori am auzit ''vreau sa fac performanta'' as fi miliardara,pentru modele, performanta inseamna 8-9 ore de munca si eventual weekend-ul liber,adevarul ca programul asta este supraomenesc:)))Cum sa lucrezi luni de zile,16 ore pe zi fara nici macar o zi libera?Chiar,cum? :wink:
https://glamchatstudio.ro/ powered by GlamChatStudio
Cat de ciudati suntem noi oamenii, sa ne nastem nu cerem, sa traim nu stim si sa murim nu vrem...
Avatar utilizator
BABE
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 114
Membru din: 06 Oct 2009, 01:40
Localitate: bucuresti
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

Doamne cat mi as dori in momentul asta sa existe un buton de like pe sitele asta .
Am ras cu lacrimi :)))))))
Avatar utilizator
Lourdes
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 115
Membru din: 12 Noi 2012, 09:24
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time
Contact:

Multumesc frumos pentru gandurile frumoase Isa si Evander!

Seara buna,

Lourdes
Avatar utilizator
WinXPfather
Moderator
Moderator
Mesaje: 2931
Membru din: 21 Mai 2005, 03:56
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 48 times
Been thanked: 92 times
Contact:

Nu ai pentru ce multumi, sunt meritate aprecierile. Noi trebuie sa-ti multumim, sau ar trebui, dar altii sunt ocupati cu injuratul sub anonimat. Macar cativa sa mai compensam comportamentul stupid al altora.

Bafta!
Nu intotdeauna clisma e solutia!

Imagine
Scrie răspuns

Înapoi la “Despre video chat - discutii generale”