Venituri foarte slabe in februarie

Discutii generale despre activitatea de video chat și despre monetizarea pe platformele de tip Onlyfans. ❤️ Păreri, opinii, întrebări, mod de lucru, povești, discuții diverse despre siteuri de videochat sau Fans Sites și despre acest job in general. Toate își au locul în această categorie. ❤️✅😇
Reguli forum
Cei 7 ani de Acasă! Zero SPAM!
wildcouple20
User Junior
User Junior
Mesaje: 93
Membru din: 18 Apr 2014, 20:13
Has thanked: 0
Been thanked: 0

A mai observat cineva o scadere a veniturilor luna asta?la mine merge de 2 ori mai rau decat de obicei si nu inteleg de ce...mentionez ca m-am mutat si am schimbat decorul insa noul decor arata mult mai bine...nu mi-a mai mers niciodata asa prost si nu inteleg care e problema...se mai confrunta cineva cu asta?
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
googlefun
VIP
VIP
Mesaje: 1701
Membru din: 25 Oct 2006, 20:28
Localitate: Delta Dunarii (Chilia Veche)
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

Nu ai spus nimic de prieten . Mai face si el parte din noul decor ? :lol: La cuplu ziceai anul trecut ca faceati 150-250 pe zi, media :roll: .
Daca merge de 2 ori mai rau asta inseamna 75-125 pe zi , tot media .E bine .

P.S. Acum nici nu stiu cum se calculeaza , dar in chestii destea negative cand spui "merge la jumatate din cum mergea " normal se imparte la 2 .In schimb daca spui "merge de doua ori mai rau" , cred ca se imparte la 4 .In cazul asta nu mai e bine .
wildcouple20
User Junior
User Junior
Mesaje: 93
Membru din: 18 Apr 2014, 20:13
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Pai nu mai lucrez de ceva timp cu prietenul,sunt la single de cateva luni...si da,fac in jusr de 75-100 pe zi ceea ce nu e bine...adica..nu pentru planurile pe care le am :))si avand in vedere ca mi-am schimbat si decorul nu inteleg care e problema,...
Avatar utilizator
googlefun
VIP
VIP
Mesaje: 1701
Membru din: 25 Oct 2006, 20:28
Localitate: Delta Dunarii (Chilia Veche)
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

Pai tu nu remarci ca faci mai bine ca studiourile Baumax - Pinocchio & comp ? :lol:
E bine ca ai planuri ,asta te va mentine macar unde esti .Scuze de interpretare gresita a expresiei .. "de 2 ori mai rau " ,din P.S.
Bafta acolo .
wildcouple20
User Junior
User Junior
Mesaje: 93
Membru din: 18 Apr 2014, 20:13
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Nu-i problema,sper doar sa isi revina...bine,intr-un fel o merit pentru ca nu mi-am respectat programul ...totusi nu mi-a mers niciodata asa prost...ciudat...
meowmeow
Mesaje: 47
Membru din: 02 Oct 2014, 17:04
Has thanked: 0
Been thanked: 3 times

Salutare!

Nu esti singura care simte ca februarie nu este chiar generos. Tu te invinovatesti ca nu ai respectat programul, dar eu l-am respectat...ba chiar am stat si peste. Din pacate nu mi-am atins targetul pe perioada asta si nu este unul nerealistic, dar mergem mai departe.

Spor! :P
Avatar utilizator
spia
Mesaje: 23
Membru din: 26 Noi 2014, 19:58
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Pai mie nu mi se intampla asta. In ultima perioada din ianuarie am facut in jur de 8200 usd. Si in prima perioada din februarie care s-a terminat pt mine pentru ca sunt la ciclu, am facut un pic mai mult de 6700 usd.

Asadar nu inteleg cum va merge asa prost. Nu faceti ceva bine sau jasmin nu va da trafic. Intodeauna am lucrat de acasa si de luni bune (niciodata pentru un studio) si imi merge super (pretul meu fiind intre 3.49 si 4.99). Acum ca sunt la ciclu o sa imi iau o sapt de vacanta si voi intra in sala modelelor sa vad ce fac ele si sa ma distrez putin in timpul liber dupa terminarea activitatilor din viata reala (gym, cumparaturi etc).
Ma surprinde faptul ca tie wildcouple20, iti merge asa prost cand modelele single fac mai mult ca cele ce sunt la cuplu. Daca iti merge mai prost ca la cuplu inseamna ca tu esti problema. Nu da vina pe imprejurari, noroc sau clima proasta, in general pe jasmin le merge mult mai bine modelelor single ca cele la cuplu. Gandeste-te daca intradevar poti continua in acest domeniu sau daca e mai bine sa iti gasesti alt loc de munca. Daca un model nu reuseste sa faca minim 4000 usd pe perioada (pentru ea binenteles) atunci nu ii serveste acest domeniu trebuie sa faca altceva.

Bye
Avatar utilizator
pregnant87
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 151
Membru din: 26 Iun 2014, 01:45
Has thanked: 11 times
Been thanked: 8 times

spia,daca taceai filozof ramaneai!
oricum ne-am obisnuit cu postarile tale :)Vasile(vorba lui Poca)
Bye!
Avatar utilizator
googlefun
VIP
VIP
Mesaje: 1701
Membru din: 25 Oct 2006, 20:28
Localitate: Delta Dunarii (Chilia Veche)
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

Spia@ ,
Ori pui la avatar o poza cu tine (eventual fara figura ) , ori o poza cu Pinocchio .Sau o poti lasa pe cea existenta , dar micsoreaza-i sanii si mareste-i nasul in photoshop !
loooooooooooooooool
Avatar utilizator
sweetkitty
User Junior
User Junior
Mesaje: 79
Membru din: 06 Apr 2014, 23:09
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Spia , draga.. fata intreba pur si simplu cum ne merge.. nu cred ca este cazul sa te lauzi cu income-ul tau .. nu este frumos , si sfaturi de genul daca nu faci 4000 sa te lasi de meserie .. loooool... cata rautate , ca sa nu zic altfel..
Iar gym si shopping facem si noi , nu traim in pestera .. si apropo ma indoiesc ca faci gym ( if u know what I mean )...
Wild, la toata lumea merge mai greu perioada asta , am prietene modele si cam toate se plang , eu sunt relativ noua, dar ele fac de 4-5 ani si tot stau in free de se satura .. Verifica sa ai profilul complet cu Teaser si poze .
Avatar utilizator
Smart
VIP
VIP
Mesaje: 369
Membru din: 19 Noi 2013, 19:18
Localitate: Galati
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times
Contact:

Ok, si daca face 3500$, chiar pe luna, nu pe perioada...adica 13.300 Ron ar trebui sa se duca si sa gaseasca altceva de munca?

1: Sa stii ca nu impresionezi pe nimeni aruncand cu sume pe aici, care crede-ma ca nu impresioneaza pe nimeni. Sunt multe persoane pe aici care castiga mult mai mult ca tine dar din bun simt nu se lauda ca manelistii pe topicuri in care altii cu poate mai putin noroc in viata ce plang ca nu le merge.

2: Daca tot esti asa competenta in ceea ce faci ca model independent, nu cred ca ar zice nimeni nimic daca ai deschide un topic in care sa ajuti alte modele independente care sunt la inceput, asta in cazul in care banii pe care ii faci sunt reali, si daca sunt facuti prin capabilitatile tale nu pentru ca sa indragostit poate cineva de tine si toarna trafic cu galeata in camera ta.

3: La tine pretul e ca prognoza de la meteo?...azi e 3.49 maine e 4.99?

4:
www.smartchat.ro - We are not the best...That's why we try harder!
spk_admin
User Junior
User Junior
Mesaje: 53
Membru din: 10 Aug 2014, 02:31
Has thanked: 0
Been thanked: 0

@Smart, la punctul 4 ...da-i pace :-j
money - illusion of freedom
Avatar utilizator
spia
Mesaje: 23
Membru din: 26 Noi 2014, 19:58
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Smart scrie:Ok, si daca face 3500$, chiar pe luna, nu pe perioada...adica 13.300 Ron ar trebui sa se duca si sa gaseasca altceva de munca?

1: Sa stii ca nu impresionezi pe nimeni aruncand cu sume pe aici, care crede-ma ca nu impresioneaza pe nimeni. Sunt multe persoane pe aici care castiga mult mai mult ca tine dar din bun simt nu se lauda ca manelistii pe topicuri in care altii cu poate mai putin noroc in viata ce plang ca nu le merge.

2: Daca tot esti asa competenta in ceea ce faci ca model independent, nu cred ca ar zice nimeni nimic daca ai deschide un topic in care sa ajuti alte modele independente care sunt la inceput, asta in cazul in care banii pe care ii faci sunt reali, si daca sunt facuti prin capabilitatile tale nu pentru ca sa indragostit poate cineva de tine si toarna trafic cu galeata in camera ta.

3: La tine pretul e ca prognoza de la meteo?...azi e 3.49 maine e 4.99?

4:
Nu spun pretul meu pe minut pentru ca altfel si-ar da seama cine sunt....nu am spus ca variaza pretul meu, am spus ca pretul meu este intre acel rang. OFFF ce penibile sunteti, cate littleemyxx sunt pe aici!! Daca spun pretul meu real si cu corpul pe care il am divin o sa ma caute (pentru ca asta fac fetele de pe acest fórum) si o sa isi de-a seama cine sunt! E simplu, sunt divina si daca spun pretul real o sa ma gaseasca pe site! Sunt multe romance invidioase ce intra in sala modelelor de succes si incep sa jigneasca aiurea. Daca s-ar fi indragostit cineva de mine sa imi de-a trafic full as face cam 15.000 pe perioada minim, deci nu fac suma asta pentru ca imi dau trafic normal. Eu fac show de calitate si arat superb deci normal sa fac sumele mentionate in postul anterior cu traficul pe care mi-l dau. Si asta ca nu lucrez in fiecare zi.
Avatar utilizator
WinXPfather
Moderator
Moderator
Mesaje: 2931
Membru din: 21 Mai 2005, 03:56
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 48 times
Been thanked: 92 times
Contact:

Balesc si eu pelimanul zabalos pe sanii tai superbi? Melcu' vrea afara din cochilie, hai dam dara pe tine. Dai la ranced? ;)
Nu intotdeauna clisma e solutia!

Imagine
JustModel
User Activ
User Activ
Mesaje: 221
Membru din: 18 Noi 2012, 15:45
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

spia, mai scrie te rog. Imi dai motive sa nu mai merg la psiholog. Imi este de ajuns sa repet cuvintele tale inainte de somn "Sunt divina, am un corp divin, toti ma iubesc pentru ca am un corp divin, toti ma cauta pentru ca eu sunt divina" :D Cred ca dupa o luna de autotraining, imi ridic si eu pretul pe minut la 4,99)))
Glamourfoto.ro -the best

IN GOD WE TRUST< ALL OTHERS MUST PAY CASH>
Avatar utilizator
GlamChatStudio
GoldMember
GoldMember
Mesaje: 2311
Membru din: 30 Dec 2008, 08:57
Localitate: Bucuresti/Slatina
Has thanked: 11 times
Been thanked: 52 times
Contact:

JustModel scrie:spia, mai scrie te rog. Imi dai motive sa nu mai merg la psiholog. Imi este de ajuns sa repet cuvintele tale inainte de somn "Sunt divina, am un corp divin, toti ma iubesc pentru ca am un corp divin, toti ma cauta pentru ca eu sunt divina" :D Cred ca dupa o luna de autotraining, imi ridic si eu pretul pe minut la 4,99)))
Poate sa-ti faca training face2 face ca sunteti close by:)))Banuiesc ca aveti mall la Chisinau,nu trebuie decat sa o vanezi pe acolo,nu o sa-ti fie greu sa o recunosti,atentie la detalii,daca sta dupa un stalp,vaneaza fete imbracate sumar si se face ca-si cauta cheile in buzunar ,el..pardon ea este :wink:

P.S.Nu mai spun niciodata ca o dobitoaca nu are cum sa faca bani pentru ca tocmai ce am vazut una de curand pe forum care m-a uimit cu prostia:))

Spia, da fata lumea este rau ,sa nu spui screenul pe forum ca toate vom crapa de invidie si ce te faci daca ramai singura pe site cu 6-7 milioane de membri,imi este ca ajungi la transplant de pussy,cel de creier este ca ala de tate,doctorul iti baga daca are unde:)))
https://glamchatstudio.ro/ powered by GlamChatStudio
Cat de ciudati suntem noi oamenii, sa ne nastem nu cerem, sa traim nu stim si sa murim nu vrem...
andromaca_mulge_vaca
VIP
VIP
Mesaje: 907
Membru din: 15 Dec 2008, 18:09
Has thanked: 0
Been thanked: 17 times

JustModel scrie:spia, mai scrie te rog. Imi dai motive sa nu mai merg la psiholog. Imi este de ajuns sa repet cuvintele tale inainte de somn "Sunt divina, am un corp divin, toti ma iubesc pentru ca am un corp divin, toti ma cauta pentru ca eu sunt divina" :D Cred ca dupa o luna de autotraining, imi ridic si eu pretul pe minut la 4,99)))

sunt o divina
cu sala plina
si cozi pe scari.
https://www.youtube.com/watch?v=E2cwAnIZXXU
Avatar utilizator
Smart
VIP
VIP
Mesaje: 369
Membru din: 19 Noi 2013, 19:18
Localitate: Galati
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times
Contact:

@spia

Felicitari ca ai un corp divin ( who the fuck cares? ) problema ta e legata de caracter si iq....
www.smartchat.ro - We are not the best...That's why we try harder!
JustModel
User Activ
User Activ
Mesaje: 221
Membru din: 18 Noi 2012, 15:45
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

Isa, am facut ceva gresit? Daca da, te rog sa imi zici si unde? Posibil sa fiu asa de dobitoaca ca sa nu-mi dau seama. Mai am putin creer sa imi recunosc greseala.
Glamourfoto.ro -the best

IN GOD WE TRUST< ALL OTHERS MUST PAY CASH>
Avatar utilizator
googlefun
VIP
VIP
Mesaje: 1701
Membru din: 25 Oct 2006, 20:28
Localitate: Delta Dunarii (Chilia Veche)
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

Eu am inteles ca , e posibil sa aveti cam aceiasi clasa de IP-uri !! :lol: Sau ma rog , din aceiasi zona mioritica .Cum eu ,nu pot avea acelasi subnet cu unul din Singapore .

De unde probabil si expresia sala modelelor ! Prima data am crezut ca e metaforic , un fel se sala motoarelor .Dar nu .Se refera doar la "pagina" .
loooooool
Avatar utilizator
GlamChatStudio
GoldMember
GoldMember
Mesaje: 2311
Membru din: 30 Dec 2008, 08:57
Localitate: Bucuresti/Slatina
Has thanked: 11 times
Been thanked: 52 times
Contact:

Nici nu este greu,numai romancele din Rep. Moldova,folosesc expresia ''sala,salon''. Restul a fost gluma:)
https://glamchatstudio.ro/ powered by GlamChatStudio
Cat de ciudati suntem noi oamenii, sa ne nastem nu cerem, sa traim nu stim si sa murim nu vrem...
JustModel
User Activ
User Activ
Mesaje: 221
Membru din: 18 Noi 2012, 15:45
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

am citit inca o data si ....
stai bre ca eu una citesc si alta inteleg)))))
Isa sorry) eu am inteles ceva altceva)))
si mi-am zis sa nu deschid forumul daca imi zumzaie lumea pe la urechi)))
tat ii ghini.

Pentru consatean(ca) desi nu agreez molurile, fac un act de eroism si merg la cel mai mare mall si mai si te servesc cu o caldare de cafea de calitate. Dupa ea, promit ca nu dormi vreo 24 ore. Daca e training, treb platit la cel mai inalt nivel.
Glamourfoto.ro -the best

IN GOD WE TRUST< ALL OTHERS MUST PAY CASH>
Scrie răspuns

Înapoi la “Despre video chat - discutii generale”