Atentie de la ce banca scoateti banii de pe card

Discutii generale despre activitatea de video chat și despre monetizarea pe platformele de tip Onlyfans. ❤️ Păreri, opinii, întrebări, mod de lucru, povești, discuții diverse despre siteuri de videochat sau Fans Sites și despre acest job in general. Toate își au locul în această categorie. ❤️✅😇
Reguli forum
Cei 7 ani de Acasă! Zero SPAM!
Avatar utilizator
stefania
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 196
Membru din: 19 Oct 2008, 11:40
Has thanked: 3 times
Been thanked: 0

de obicei scoteam banii de la cec bank... dar azi bancomatul din zona era inactiv. asa ca m am dus peste drum la transilvania si am scos de acolo.. azi m am uitat sa vad cati bani mi au laut si surpriza surpriza:
la cec am scos de 2 ori miercuri cate 4000 ron Withdrawal Fee
$3.15
Total Charged
$1145.35
ieri, joi tot de la cec tot de 2 ori aceasi suma

$3.15
Total Charged
$1140.87

iar azi la transilvania
Transaction Amount
4000.00 RON
Withdrawal Fee
$3.15
Total Charged
$1092.08

deci cam cu 50 $ mai mult la tranzactie la cec.. deci practic pentru ca n-am ales bine banca (din ce stiam cec ul era ok ca si curs , comision etc) am peidut cam 200 $ doar ca am scos la ei....50$ ori 4 tranzactii...

deci mare mare atentie de unde retrageti banii, ca sunt diferente maricele!
SoulCams Models Studios wanted
Amirra
Mesaje: 22
Membru din: 21 Aug 2014, 22:41
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Faci o MARE prostie ca scoti de la bancomat!Fi atenta:inainte cu 1 zi sa iti vina banii suna la BRD-ul de langa tine si fa o programare pentru dolari,cati ai nevoie!A doua zi te duci la BRD dai cardul si buletinul,iti trage cardul prin POS,si iti da banii in mana in $$$,taxa fiind undeva la 20 $(+,-)semnezi ceva si dupa te duci tu la orice schimb valutar si cu siguranta scoti mai multi lei cu mai putini dolari!Singurul dezavantaj este ca poti scoate doar de 2 ori de la POS/zi cate 4000 de ron din ce am inteles eu,daca unde am citit eu minte,mint si eu!
Eu am scos miercuri de la BRD 2200$ si mi-a retras de pe card 2222.95 deci 22.95 comision(pe care il recuperezi la schimbul valutar)!si am schimbat la UNIRII la curs valutar 3.76 deci 2200$=8272
La ce ai scos tu(cu tot cu taxe)inseamna ca ti-a dat $ la 3,49 ,iar eu il scot la 3.76 deci la suma ta fata de pos ai pierdut pe langa cei 200$ inca 594 de lei(dif dintre cursurile valutare),cam necomvenabil nu?
Avatar utilizator
vdt85
User Activ
User Activ
Mesaje: 241
Membru din: 14 Apr 2011, 04:31
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

Cu totii stim despre bancomatul miraculos de la BRD si cu toate astea de ce majoritatea dintre noi prefera bancomatul? nu ti-ai pus intrebarea asta niciodata?
Amirra
Mesaje: 22
Membru din: 21 Aug 2014, 22:41
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Nu e nici un bancomat !ESTE GHISEU,D-ALA UNDE O TANTI,SAU UN NENE STA SI SE OCUPA DE PROBLEMELE BANCARE!!!!LA GHISEU REPET,LA GHISEU!sPUNE-MI DE CE PREFERATI VOI BANCOMATUL,SUNT F. CURIOASA!
Avatar utilizator
WinXPfather
Moderator
Moderator
Mesaje: 2931
Membru din: 21 Mai 2005, 03:56
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 48 times
Been thanked: 92 times
Contact:

Amirra scrie:Nu e nici un bancomat !ESTE GHISEU,D-ALA UNDE O TANTI,SAU UN NENE STA SI SE OCUPA DE PROBLEMELE BANCARE!!!!LA GHISEU REPET,LA GHISEU!sPUNE-MI DE CE PREFERATI VOI BANCOMATUL,SUNT F. CURIOASA!
Ca e cu ghilimele, dar nu le-a mai pus ca sunt evidente. Nu mai tipa, ca nu ai inteles nimic din ce a incercat relativ subtil sa-ti zica. Nu cred ca o discutie pe fata e oportuna pe tema asta aici. Cine gandeste doar putin mai mult decat cucul, intelege...

E ceva mai safe... ;).
Nu intotdeauna clisma e solutia!

Imagine
Avatar utilizator
GlamChatStudio
GoldMember
GoldMember
Mesaje: 2311
Membru din: 30 Dec 2008, 08:57
Localitate: Bucuresti/Slatina
Has thanked: 11 times
Been thanked: 52 times
Contact:

On topic:Stefania ,mergi la BRD sau Banca Romaneasca,la bancomat:)
Off topic:A inviat mincinoasa si in continuare da numai sfaturi proaste.
https://glamchatstudio.ro/ powered by GlamChatStudio
Cat de ciudati suntem noi oamenii, sa ne nastem nu cerem, sa traim nu stim si sa murim nu vrem...
Avatar utilizator
vdt85
User Activ
User Activ
Mesaje: 241
Membru din: 14 Apr 2011, 04:31
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

Stim majoritatea ce-ai ala ghiseu in banca ca nu toti avem 8 clase aici. Cine vrea sa priceapa pricepe, cine nu, nu.
spk_admin
User Junior
User Junior
Mesaje: 53
Membru din: 10 Aug 2014, 02:31
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ii dai cardul si buletinul, "semnezi CEVA" fataaaa si gata - cata incostienta.

Creste alarmant dolarul in ultima vreme - de acolo si diferentele. Indiferent de unde scoti, ai acelasi curs in ziua respectiva.

Daca as fi moderator, nu as mai aproba posturile ce includ sume reale, if u all know what i mean.
money - illusion of freedom
Avatar utilizator
WinXPfather
Moderator
Moderator
Mesaje: 2931
Membru din: 21 Mai 2005, 03:56
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 48 times
Been thanked: 92 times
Contact:

spk_admin scrie: Creste alarmant dolarul in ultima vreme - de acolo si diferentele. Indiferent de unde scoti, ai acelasi curs in ziua respectiva.
Corect! Si e usor de verificat. Intr-o zi scoti de exemplu cate 20mil de la mai multe banci. 4, 5, 6, numarul care crezi ca e relevant. Si doar 2 e:). Si o sa vezi ca in $ e aceeasi suma. Asa ca in conditiile astea eu prefer sa scot de la bancomatele care au limita cea mai mare. Cum ar fi ING cu 80mil. Nici nu platesti acei 3$ pentru mai multe retrageri.
Nu intotdeauna clisma e solutia!

Imagine
cobra1981
Veteran
Veteran
Mesaje: 501
Membru din: 29 Mai 2007, 15:59
Localitate: Targu-Mures
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times
Contact:

WinXPfather scrie:
spk_admin scrie: Creste alarmant dolarul in ultima vreme - de acolo si diferentele. Indiferent de unde scoti, ai acelasi curs in ziua respectiva.
Corect! Si e usor de verificat. Intr-o zi scoti de exemplu cate 20mil de la mai multe banci. 4, 5, 6, numarul care crezi ca e relevant. Si doar 2 e:). Si o sa vezi ca in $ e aceeasi suma. Asa ca in conditiile astea eu prefer sa scot de la bancomatele care au limita cea mai mare. Cum ar fi ING cu 80mil. Nici nu platesti acei 3$ pentru mai multe retrageri.
TE contrazic putin Marius :) Chiar azi am scos 92 mil de pe payoneer :) ....e mai mare limita de 80 mil...de pe contul ING poti scoate cel mai mult la o singura retragere 99 de mil :)
Avatar utilizator
WinXPfather
Moderator
Moderator
Mesaje: 2931
Membru din: 21 Mai 2005, 03:56
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 48 times
Been thanked: 92 times
Contact:

Pai e bine ca ma contrazici pentru ca ai dreptate. Mai ales ca ai si testat-o. E un post mai vechi unde @VideoModeling spune ca limita la ATM la ING e 2500$:

banca-pot-scoate-banii-payoneer-t11215- ... ing#p74783

Eu am incercat o data la un ATM ING mai mult de 80mil si nemergand nu am mai incercat. Probabil unele au limita asta. Nu stiu daca are importanta, dar am scos doar de la ATM-ul din afara bancii. Ma rog si asta e usor de aflat;). Modul de rationare pentru care a ales majoritatea ING conta...
Nu intotdeauna clisma e solutia!

Imagine
edydyy
Mesaje: 1
Membru din: 12 Ian 2015, 13:41
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Salut! sunt nou in domeniu si caut si eu pe cineva care ma poate ajuta cu urmatoarea problema !
Cum reusesc sa intru in posesia CARDULUI payoneer ! Am facut contul dar cardul nu imi ajunge la domiciliu !
Avatar utilizator
WinXPfather
Moderator
Moderator
Mesaje: 2931
Membru din: 21 Mai 2005, 03:56
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 48 times
Been thanked: 92 times
Contact:

Doar payonner te poate ajuta, aici pe forum nu emite nimeni carduri.
Nu intotdeauna clisma e solutia!

Imagine
Bluekarinna
Mesaje: 46
Membru din: 09 Dec 2012, 23:07
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Cea mai buna si sigura metoda de a scoate banii de pe payoneer este cea prin POS-BRD

Poti scoate 2500 $ la 24 de ore

BRD nu are comision pentru asa ceva.

Comisionul Payoneer este de 1.8% din suma retrasa + $2.75 sau $3.15 ( in functie de tipul contul payoneer* ) Comisionul de retragere

Ex. Mergi la caseria BRD cu buletinul si cardul Payoneer si ceri o retragere de $2500, . Iti trece cardul prin POS introduci pinul si primesti banii.
Suma retrasa din contul teu Payonner este : $2547.75 respectiv $2548.15 ( in functie de tipul contului* )

* Exista mai multe tipuri de carduri Payonner, in functie de metoda aleasa pentru crearea acestuia. Daca cardul a fost facut printr-un partener sau nu. In unele conditii daca iti faci cont payoneer printr-un partener payoneer ai anumite faciclitati sau alte taxe si comisioane.

Multi utilizatori ai cardurilor payonner din Romania cred ca daca scot banii de la ATM nu apar nicaieri. Gresit! Chiar daca ai un card fals, adica pe un nume fictiv ( da, poti face si un astfel de cont payoneer) exista filmari ale ATM-urilor in care apare cel care retrage banii.
vdt85 scrie:Cu totii stim despre bancomatul miraculos de la BRD si cu toate astea de ce majoritatea dintre noi prefera bancomatul? nu ti-ai pus intrebarea asta niciodata?
- Din comoditate, le este greu sa faca o programare de retragere la banca.
- Este orasul mic si se duce vorba ca X scoate mereu bani.
- Din prostie, cred ca daca semneaza pe bonul tranzactiei ii cauta cineva sa le puna intrebari.
Avatar utilizator
vdt85
User Activ
User Activ
Mesaje: 241
Membru din: 14 Apr 2011, 04:31
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

Iti multumesc frumos ca ne-ai facut si prosti! cu toate ca, personal, nu ma simt atinsa.
Fii tu fata desteapta in continuare si vezi-ti de ale tale, ca noi astia cu ani buni vechime in domeniu si, ma repet, cu mai mult de 8 clase, vom fi prosti... dar ne va merge bine :wink:
Bluekarinna
Mesaje: 46
Membru din: 09 Dec 2012, 23:07
Has thanked: 0
Been thanked: 0

vdt85 scrie:Iti multumesc frumos ca ne-ai facut si prosti! cu toate ca, personal, nu ma simt atinsa.
Fii tu fata desteapta in continuare si vezi-ti de ale tale, ca noi astia cu ani buni vechime in domeniu si, ma repet, cu mai mult de 8 clase, vom fi prosti... dar ne va merge bine :wink:
Daca asta e tot ce ai inteles din ceea ce am spus, nasol..
Faptul ca ai ani buni de vc in spate asta nu inseamna ca te si pricepi la asta.
Laura0210
User Junior
User Junior
Mesaje: 71
Membru din: 23 Feb 2015, 20:45
Has thanked: 2 times
Been thanked: 0

Buna. Am inceput de curand pe Jasmin si pentru prima perioada mi-au virat 340 $. Am transferat banii din contul de Payoneer pe card ( cu Load) fara sa aleg optiunea instant ci la 24 de ore.

Toate bune pana azi cand ma duc sa scot banii de pe card. Am folosit un bancomat de la Reiffeisen.

Dau Consultare Sold si imi spun ca am 337$. La cursul de azi inseamna in jur de 1320 ron.

Apoi aleg sa retrag 1200 lei. Imi spune ca sunt fonduri insuficente. Aleg 1500 si ma intreaba daca vreau cu conversie a dolarului sau fara conversie. Aleg cu Conversie (nu stiu daca am facut bine) si imi scoate banii si chitanta. Adica 1500 lei.

Dau iar Consultare Sold sa vad cat mai am pe card. Mai am 1,66$ !!!!!

Ce comision mi-a luat bancomatul? 150 ron??? Incredibil!!!

Va rog sa ma sfatuiti ce sa fac. Multumesc mult!
Avatar utilizator
WinXPfather
Moderator
Moderator
Mesaje: 2931
Membru din: 21 Mai 2005, 03:56
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 48 times
Been thanked: 92 times
Contact:

Nu cred ca ai scos 1500, e imposibil, mai mult de 1250 ron nu prea aveai cum scoate. Cred ca ai gresit cifrele...
Nu intotdeauna clisma e solutia!

Imagine
andromaca_mulge_vaca
VIP
VIP
Mesaje: 907
Membru din: 15 Dec 2008, 18:09
Has thanked: 0
Been thanked: 17 times

Laura0210 scrie:Buna. Am inceput de curand pe Jasmin si pentru prima perioada mi-au virat 340 $. Am transferat banii din contul de Payoneer pe card ( cu Load) fara sa aleg optiunea instant ci la 24 de ore.

Toate bune pana azi cand ma duc sa scot banii de pe card. Am folosit un bancomat de la Reiffeisen.

Dau Consultare Sold si imi spun ca am 337$. La cursul de azi inseamna in jur de 1320 ron.

Apoi aleg sa retrag 1200 lei. Imi spune ca sunt fonduri insuficente. Aleg 1500 si ma intreaba daca vreau cu conversie a dolarului sau fara conversie. Aleg cu Conversie (nu stiu daca am facut bine) si imi scoate banii si chitanta. Adica 1500 lei.

Dau iar Consultare Sold sa vad cat mai am pe card. Mai am 1,66$ !!!!!

Ce comision mi-a luat bancomatul? 150 ron??? Incredibil!!!

Va rog sa ma sfatuiti ce sa fac. Multumesc mult!

hahahaha, fato, ai scos mai mult decat ai avut si esti suparata si mai vrei si sfaturi ?
ce tare... si e abia Luni ....
https://www.youtube.com/watch?v=E2cwAnIZXXU
Laura0210
User Junior
User Junior
Mesaje: 71
Membru din: 23 Feb 2015, 20:45
Has thanked: 2 times
Been thanked: 0

WinXPfather scrie:Nu cred ca ai scos 1500, e imposibil, mai mult de 1250 ron nu prea aveai cum scoate. Cred ca ai gresit cifrele...
Scuze. Asa e, am gresit cand am scris. Am scos 1150. Si mai am pe card 1,66 $.

Deci la un calcul simplu mi-au fost luati in jur de 150 ron!

Nu stiu daca e din cauza ca am ales sa se faca retragerea cu Conversie valutara sau nu dar este un comision urias. Chiar nu inteleg ce s-a intamplat.
Laura0210
User Junior
User Junior
Mesaje: 71
Membru din: 23 Feb 2015, 20:45
Has thanked: 2 times
Been thanked: 0

andromaca_mulge_vaca scrie:
Laura0210 scrie:Buna. Am inceput de curand pe Jasmin si pentru prima perioada mi-au virat 340 $. Am transferat banii din contul de Payoneer pe card ( cu Load) fara sa aleg optiunea instant ci la 24 de ore.

Toate bune pana azi cand ma duc sa scot banii de pe card. Am folosit un bancomat de la Reiffeisen.

Dau Consultare Sold si imi spun ca am 337$. La cursul de azi inseamna in jur de 1320 ron.

Apoi aleg sa retrag 1200 lei. Imi spune ca sunt fonduri insuficente. Aleg 1500 si ma intreaba daca vreau cu conversie a dolarului sau fara conversie. Aleg cu Conversie (nu stiu daca am facut bine) si imi scoate banii si chitanta. Adica 1500 lei.

Dau iar Consultare Sold sa vad cat mai am pe card. Mai am 1,66$ !!!!!

Ce comision mi-a luat bancomatul? 150 ron??? Incredibil!!!

Va rog sa ma sfatuiti ce sa fac. Multumesc mult!

hahahaha, fato, ai scos mai mult decat ai avut si esti suparata si mai vrei si sfaturi ?
ce tare... si e abia Luni ....
Am rectificat deja. Am scris gresit, nu e vorba de 1500 ci de 1150.
Avatar utilizator
hayat
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 137
Membru din: 02 Noi 2009, 10:19
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Buna
Mai bine scoate de la Banca Transilvania :D
Daca nu ai in zona macar du-te la bancomat de la CEC, RIB sau Garanti
La Raif au curs mic pt dolar
Uite de la BT
Transaction Date 2/21/2015

Merchant Location
BUCURESTI RO
Country
Romania
Transaction Number
108409945
Transaction Type
ATM Withdrawal
Transaction Amount
1050.00 RON
Withdrawal Fee
$3.15
Total Charged
$278.70
Aveam 288usd ,scos banii astia si mai am 9.54
Lucrez cu sites in euro , am sporadic transfers pe payo de pe 1 site-2 depinde cum le rotesc dar parca tot nu vreau sa dau comision bancilor
The cat would eat fish and would not wet her feet.
Scrie răspuns

Înapoi la “Despre video chat - discutii generale”