Multe intrebari...

Discutii generale despre activitatea de video chat și despre monetizarea pe platformele de tip Onlyfans. ❤️ Păreri, opinii, întrebări, mod de lucru, povești, discuții diverse despre siteuri de videochat sau Fans Sites și despre acest job in general. Toate își au locul în această categorie. ❤️✅😇
Reguli forum
Cei 7 ani de Acasă! Zero SPAM!
ina_pink
Mesaje: 33
Membru din: 19 Dec 2014, 17:46
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Bine v-am gasit! :D
Numele meu este Ina si am inceput sa lucrez in acest domeniu din octombrie.Am inceput la un studio.
Acum vin intrebarile:
1)Daca nu mai doresc sa lucrez decat pana pe 30 luna aceasta,voi primii banii atatia cat am facut? sau e necesar sa lucrez pana in ziua "salariului" adica pana pe 10.
2)Daca peste o buna perioada de timp ma "bate" gandul sa incep sa lucrez de acasa ca si model independent imi pot redeschide contul pe cams? Atata timp cat sper ca cei de la studio sa-mi inchida contul...ma gandeam daca il pot redeschide si sa lucrez tot pe acelasi cont dar sa nu mai am treaba cu studio-ul.
Multumesc frumos si imi cer scuze daca sunt intrebari prostesti:D.
Ca si detalii suplimentare: pe luna castig cam 350$...iar acesti bani se impart 50% eu 50% studioul...nu vreau sa ma imbogatesc peste noapte:)) daca as castiga macar 2000 lei pe luna fara sa-i impart cu studioul pentru mine ar fi nemaipomenit pentru inceput...si 1500 lei este ok... stiu am aspiratii mici legat de acest job si de bani :oops: ...dar nici nu ma simt prea ok sa muncesc si sa dau jumatate studioului...chiar daca platesc eu curentul si tot ce trebuie acasa..
Va multumesc inca o data pentru raspunsuri:*
SoulCams Models Studios wanted
wildcouple20
User Junior
User Junior
Mesaje: 93
Membru din: 18 Apr 2014, 20:13
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Buna..parerea ma e ca daca tu pe luna faci doar 350$ ai ales un studio gresit...eu lucrez de acasa si crede-ma ca nu exista disciplina,motivatie..cu toate ca fac cam 1200$ pe perioada ma gandesc serios sa merg la un studio pentru ca stiu ca acolo exista sanse sa castig mult mai mult cu toate ca impart cu studioul...mai bine 50% din 4-5000 decat 100% din 1000...parerea mea...sfatul meu este sa te angajezi la un studio de top,sunt cateva...si vei fi indrumata si formata corect...astfel vei castiga mult mai mult de 2000 lei cat vrei tu de acasa si vei lucra intr-un loc corespunzator,vei avea training,poze,etc...si vei fi si promovata...iar daca iti dai silinta cu siguranta o sa castigi mult mai mult..succes
ina_pink
Mesaje: 33
Membru din: 19 Dec 2014, 17:46
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Multumesc frumos pentru raspuns!
Acum lucrez doar pe cams si xlove... xlove este la pamant pentru mine! de abia luna asta am reusit sa fac 100euro....as vrea sa fac mai multi bani dar nici cat castig acum nu sunt multumita si de aceea nici prea multa motivatie nu am....daca as reusi sa fac 1000$ partea mea pe luna as fi foarte multumita...am colege care fac pe luna banii astia insa problema cred ca este la mine...de miscat ma misc in free,vorbesc cu membrii(din pacate doar scris deoarece la vorbit stau cam prost)...iar privaturile sunt destul de scurte,de cateva minutele,imi e si rusine sa gem sau sa scot sunete in privat:)) mai ales ca nu pot zice ca simt vreo placere cand folosesc toys :))
Avatar utilizator
Mugur
VIP
VIP
Mesaje: 732
Membru din: 13 Iun 2005, 16:09
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times
Contact:

ina_pink scrie:Bine v-am gasit! :D
Numele meu este Ina si am inceput sa lucrez in acest domeniu din octombrie.Am inceput la un studio.
Acum vin intrebarile:
1)Daca nu mai doresc sa lucrez decat pana pe 30 luna aceasta,voi primii banii atatia cat am facut? sau e necesar sa lucrez pana in ziua "salariului" adica pana pe 10.
2)Daca peste o buna perioada de timp ma "bate" gandul sa incep sa lucrez de acasa ca si model independent imi pot redeschide contul pe cams? Atata timp cat sper ca cei de la studio sa-mi inchida contul...ma gandeam daca il pot redeschide si sa lucrez tot pe acelasi cont dar sa nu mai am treaba cu studio-ul.
Multumesc frumos si imi cer scuze daca sunt intrebari prostesti:D.
Ca si detalii suplimentare: pe luna castig cam 350$...iar acesti bani se impart 50% eu 50% studioul...nu vreau sa ma imbogatesc peste noapte:)) daca as castiga macar 2000 lei pe luna fara sa-i impart cu studioul pentru mine ar fi nemaipomenit pentru inceput...si 1500 lei este ok... stiu am aspiratii mici legat de acest job si de bani :oops: ...dar nici nu ma simt prea ok sa muncesc si sa dau jumatate studioului...chiar daca platesc eu curentul si tot ce trebuie acasa..
Va multumesc inca o data pentru raspunsuri:*
Raspunsurile la intrebarile tale depind contractul semnat cu studioul. Iti recomand sa vorbesti cu ei si sa le spui sincer si deschis ca vrei sa renunti, sa va despartiti prieteni. Logica si bunul simt spun ca banii trebuie sa-i primesti pana la ultimul leu.

Despre "nu ma simt prea ok sa muncesc si sa dau jumatate studioului" e o discutie lunga la mijloc si nu vreau sa starnesc iar patimi. Daca studioul nu te ajuta cu nimic sa faci bani atunci da, arunci pe geam banii. Iti recomand sa cauti un studio care te ajuta sa ajungi la 3500$ pe luna cel putin.
Omul inteligent nu este rau. Rautatea se naste din prostie, trufie si impotenta.

www.studio20.ro
ina_pink
Mesaje: 33
Membru din: 19 Dec 2014, 17:46
Has thanked: 0
Been thanked: 0

:* multumesc,de ajutat ma ajuta fata cu sfaturi...mi-a spus cum sa ma pozitionez in fata camerei,sa zambesc mereu...chestii de genul.La training ce fel de sfaturi ar trebui sa-ti dea? :?:
wildcouple20
User Junior
User Junior
Mesaje: 93
Membru din: 18 Apr 2014, 20:13
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Vei auzi de la toata lumea...stai frumos la camera,misca-te,zambeste...un trainig inseamna mult mai mult de atat....inveti despre membrii,inveti cum sa ii abordezi,cum sa ghicesti ce intentii au...etc...niciodata nu poti spune ca ai invatat suficient despre aceasta meserie pentru ca tot timpul cunosti membrii noi...parerea mea este sa alegi un studio de top :)
ina_pink
Mesaje: 33
Membru din: 19 Dec 2014, 17:46
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Pe mine nu m-a invatat nimeni despre membri etc :shock: ...mi-a explicat cum se foloseste site-ul,cum sa ma pozitionez in fata camerei,sa ma misc,sa zambesc,sa nu plec din fata camerei si sa vin la programul fix...atat...nimic de membri sau cum sa-i abordez.
A intrat intr-o zi fata cu mine in camera si a trastat ea cateva minutele pentru mine,a venit membrul,a vorbit cu el si in urmatoarea secunda a intrat in privat....dar eu nu stiu cum sa-i abordez ca sa intre in privat si cum sa tin privatul mai mult :oops: ...cel mai lung privat a fost de 25 minute.
In free pana sa ii aduc in privat incep "cum te cheama,cati ani ai,de unde esti,ce-ti place sa faci si chestii de genul"...nu stiu ce subiecte de discutie sa abordez:(...ca nici sa le zic direct "go in pvt "nu pot...
Considerati-ma ca un copil pentru voi deoarece de abia acum am intrat in aceasta lume:D nu aruncati cu rosii dupa mine pentru intrebarile pe care le pun :oops:

:*:*:*::*:*
ina_pink
Mesaje: 33
Membru din: 19 Dec 2014, 17:46
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Svideo scrie:
ina_pink scrie:Bine v-am gasit! :D
Numele meu este Ina si am inceput sa lucrez in acest domeniu din octombrie.Am inceput la un studio.
Acum vin intrebarile:
1)Daca nu mai doresc sa lucrez decat pana pe 30 luna aceasta,voi primii banii atatia cat am facut? sau e necesar sa lucrez pana in ziua "salariului" adica pana pe 10.
2)Daca peste o buna perioada de timp ma "bate" gandul sa incep sa lucrez de acasa ca si model independent imi pot redeschide contul pe cams? Atata timp cat sper ca cei de la studio sa-mi inchida contul...ma gandeam daca il pot redeschide si sa lucrez tot pe acelasi cont dar sa nu mai am treaba cu studio-ul.
Multumesc frumos si imi cer scuze daca sunt intrebari prostesti:D.
Ca si detalii suplimentare: pe luna castig cam 350$...iar acesti bani se impart 50% eu 50% studioul...nu vreau sa ma imbogatesc peste noapte:)) daca as castiga macar 2000 lei pe luna fara sa-i impart cu studioul pentru mine ar fi nemaipomenit pentru inceput...si 1500 lei este ok... stiu am aspiratii mici legat de acest job si de bani :oops: ...dar nici nu ma simt prea ok sa muncesc si sa dau jumatate studioului...chiar daca platesc eu curentul si tot ce trebuie acasa..
Va multumesc inca o data pentru raspunsuri:*
Raspunsurile la intrebarile tale depind contractul semnat cu studioul. Iti recomand sa vorbesti cu ei si sa le spui sincer si deschis ca vrei sa renunti, sa va despartiti prieteni. Logica si bunul simt spun ca banii trebuie sa-i primesti pana la ultimul leu.

Despre "nu ma simt prea ok sa muncesc si sa dau jumatate studioului" e o discutie lunga la mijloc si nu vreau sa starnesc iar patimi. Daca studioul nu te ajuta cu nimic sa faci bani atunci da, arunci pe geam banii. Iti recomand sa cauti un studio care te ajuta sa ajungi la 3500$ pe luna cel putin.

++++nu am semnat niciun contract.Mi-au spus ca se face contract de colaborare dupa 3 luni de activitate(maybe :?: :?: :?: )
Avatar utilizator
googlefun
VIP
VIP
Mesaje: 1701
Membru din: 25 Oct 2006, 20:28
Localitate: Delta Dunarii (Chilia Veche)
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

You say :"2)Daca peste o buna perioada de timp ma "bate" gandul sa incep sa lucrez de acasa ca si model independent ....."

" ...dar nici nu ma simt prea ok sa muncesc si sa dau jumatate studioului...chiar daca platesc eu curentul si tot ce trebuie acasa.."


" ++++nu am semnat niciun contract.Mi-au spus ca se face contract de colaborare dupa 3 luni de activitate(maybe :?: :?: :?: ) "

"A intrat intr-o zi fata cu mine in camera si a trastat ea cateva minutele pentru mine,a venit membrul,a vorbit cu el si in urmatoarea secunda a intrat in privat...:" A intrat remote sau a intrat efectiv peste tine in camera ?

Tu lucrezi la un studio ,sau lucrezi de acasa pentru un studio ? Ca daca lucrezi de acasa pt studio de unde training ?Trebuia mai intai sa fi participat la niste sedinte de training in incinta studioului , in caz ca lucrezi de acasa pt un studio .Banuiesc ca si chestia cu contractul de colaborare lipsa, e tot pt ca nu esti intr-un studio efectiv .Nu zic ca daca ai lucra de acasa pentru studio nu ar trebui sa ai deja contract .Eu unul ,nu am inteles unde esti exact .

P.S. Daca nu stii cum sa-i abordezi de ce vrei sa pleci deja de la studio ?Nu ar fi mai inteligent sa furi meserie mai intai ,cat poti ? Abia dupa ce vezi ca te-ai plafonat si ei (studioul ) ,nu au ce sa te mai invete ,atunci ar trebui sa te gandesti sa numai imparti cu nimeni , nu ?

P.S.2 Din cate spui tu ,eu banuiesc ca doar lucrezi de acasa pt un studio si acum ti se pare ca nu e mare smecherie ,pur si simplu vrei sa numai imparti cu ei .Problema e ca nici nu prea ai ce .Cel mai bine te duci la studio pro , inveti meserie pe paine la nivel inalt o perioada si abia apoi, toba fiind ,sa te gandesti la ceva independent de acasa .
ina_pink
Mesaje: 33
Membru din: 19 Dec 2014, 17:46
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Lucrez la ei la studio nu de acasa
Avatar utilizator
GlamChatStudio
GoldMember
GoldMember
Mesaje: 2311
Membru din: 30 Dec 2008, 08:57
Localitate: Bucuresti/Slatina
Has thanked: 11 times
Been thanked: 52 times
Contact:

ina_pink scrie:Lucrez la ei la studio nu de acasa
Trist...
https://glamchatstudio.ro/ powered by GlamChatStudio
Cat de ciudati suntem noi oamenii, sa ne nastem nu cerem, sa traim nu stim si sa murim nu vrem...
Avatar utilizator
googlefun
VIP
VIP
Mesaje: 1701
Membru din: 25 Oct 2006, 20:28
Localitate: Delta Dunarii (Chilia Veche)
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

ina_pink scrie:Lucrez la ei la studio nu de acasa
Intradevar e trist daca chiar esti in studioul lor si faci acele sume .
Fraza asta ma facuse sa cred ca lucrezi de acasa pt acel studio : " ...dar nici nu ma simt prea ok sa muncesc si sa dau jumatate studioului...chiar daca platesc eu curentul si tot ce trebuie acasa.."

Sper ca ,totusi nu platesti (si) curentul pe care-l consumi acolo ... :wink:

P.S. Cauta un studio care te invata ce ai de facut si care nu te pune sa platesti si curentul ! Roaga-i sa cumpere proiectoare cu led (consuma putin ) :wink: .In mod normal ar trebui sa scapi de ei , sa te dea ei afara ,pt neperformanta .Nu stiu cum se multumesc ei cu 350/luna /2=175 !!! :shock:

Totusi pare ca trainerita cam stie ce are de facut , daca din 2-3 fraze la tastatura la facut pe ala sa intre in prv ....
Stie , dar nu vrea ! Ciudat .
ina_pink
Mesaje: 33
Membru din: 19 Dec 2014, 17:46
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Buna,imi cer scuze ca ieri nu am fost foarte explicita.
Nu platesc curentul la ei..eu ma refeream ca as plati curentul daca as lucra ca si model independent,la mine acasa,si eu sa ma ocup de toate platile(chirie,curent etc).
Eu contract de munca nu am la ei,cica s-ar face dupa 3 luni...eu pentru ca lucrez doar pe cams si xlove nu mi-au facut niciun set de poze(din cate stiu de la alte studiouri se face un set de poze inainte sa incepi activitatea) si de invatat nu m-a invatat nimeni cum sa vorbesc cu membrii,cum sa-i atrag etc...
Plus ca acum "sefu" e cam suparat pe mine pentru faptul ca stau pe site-uri cu bancuri...adica stateam pe astfel de site-uri cand nu aveam deloc trafic si imi intrau doar membrii fara bani sau vizitatorii...
Avatar utilizator
LadyBug
Mesaje: 9
Membru din: 19 Dec 2014, 00:47
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Buna Ina,
nu cred ca iti poate raspunde nimeni aici la intrebarea daca vrei primi banii sau nu,sau la ce data,mai ales ca nu s a semnat nici un Contract,in mod normal oricine ar trebui sa isi primeasca banii doar ca unele "studiouri" scot din maneca tot felul de artificii mizere cand vine ziua de Plata, placandu le sa le numeasca ,in mod pretios ,:"Penalitati"(mai sunt unii de speta veche comunista care le numesc "Amenzi"),sau aduc in prim plan alte reguli care tin de organizarea interioara,tot felul de sisteme de calculare de genul "pai luai comisionul discutat doar daca faceai peste suma X,altfel nu" sau "Doar daca aveai vechime de minim 6 luni" ,si altele,de care tie nu ti a spus nimeni nimic,evident....;).Chestii in regula daca s ar comunica clar din ziua 1.Sper sa nu fie cazul tau!Oricum ,daca se va dovedi ca esti intr o asemenea situatie,afla ca epoca acestor specimene a apus si inca apune pana cand vor ajunge la extinctie!(asta ar fi vestea buna ).
Mi se pare ciudat ca nu prea se ocupa nimeni de tine mai mult.Dar din nou e greu de spus de ce nu se intampla asta,poate cei de acolo sunt ft delasatori sau poate nu te considera o achizitie si lasa colaborarea sa se stinga de la sine.Habar nu am,doar presupuneri.Poate ai discutat cu prieteni despre nemultumirea ta legata de "studioul " respectiv pe vreun program de chat de acolo ,iar "seful' a vazut asa cum a vazut si ca vizitezi site urile cu glume.Am observat de a lungul timpului ca multi "sefi" asteapta ziua de salariu pt a purta o discutie retrospectiva cu modelele,comunicand ft superficial cu ele in restul timpului.Asa ca poate isi trage concluziile si asteapta momentul abordarii.Repet,pure speculatii din partea mea.

Spui ca nu ai aspiratii,eu te rog mult de tot sa ai.De ce sa incepi ceva,orice,fara sa ai aspiratii?Stii nazuintele alea secrete ale tale ,cand te vezi in vacanta aia a ta de 7 stele,purtand pantofii aia al caror pret nu il poti spune cu voce tare acum ptr ca,la naiba, costa cat factura la curent inmultit cu 20,ah da si ai zambetul ala ,despre care cei care nu te cunosc,ar spune ca e arogant,dar nu e,noi stim ca nu e;) Ei bine,vreau sa crezi ca se poate!Tu esti in povestea aia.Ai spus ca faci 350 pe luna ,350 este o gluma ca alea pe care le citesti tu pe site urile de bancuri cand te plictisesti.

Personal,consider ca nu este momentul sa incepi pe cont propriu.Ar fi sinucidere profesionala deocamdata.Dar sunt studiouri cu adevarat bune in toata tara,nu fac recomandari si nu ma intereseaza sa obtin colaborari cu fete,nu de asta iti raspund,doar ca mi ai parut sincera ,inocenta ,si iti spun sigur ca exista studiouri unde cat faci tu intr o luna se face in cateva ore sau zile, si asta in mod constant.Ai incredere.Sa pleci de acolo,cu banutii luati sau nu,este totusi cea mai buna miscare pe care sa o faci !Tu practic pierzi bani acum .
Bafta
"Toate s vechi si noua toate"
Avatar utilizator
GlamChatStudio
GoldMember
GoldMember
Mesaje: 2311
Membru din: 30 Dec 2008, 08:57
Localitate: Bucuresti/Slatina
Has thanked: 11 times
Been thanked: 52 times
Contact:

Off topic:Is that really you woman?:))Gargarito,unde te-ai ascuns maica atatia ani? :lol:
https://glamchatstudio.ro/ powered by GlamChatStudio
Cat de ciudati suntem noi oamenii, sa ne nastem nu cerem, sa traim nu stim si sa murim nu vrem...
Avatar utilizator
DannySDX
VIP
VIP
Mesaje: 210
Membru din: 29 Noi 2013, 01:35
Localitate: Romania
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Off topic : Poca,iti cautati trainer! There`s your chance! :lol: :lol: :lol: Uite ce training face fata aia la studio acolo, nu-ti face cu ochiul? :)) Deci au invatat-o cum se intra pe site si cum se sta in camera! Treaba asta imi aduce aminte de anii 2004-2005.. studiourile de pe la Obor... :lol: :lol:

On Topic : Girl, sunt cel putin 20 de studiouri top of the line pe care le gasesti la o singura cautare pe google. Ce iti pot spune este ca daca tu ai facut 350$ intr-o luna... ceva nu e bine. Cauta-ti un studio, mergi la niste interviuri, analizeaza piata .si schimba locul de munca...

Iar daca nea caisa ala refuza sa iti dea banii, ti-ar fi dat teapa si in viitor probabil la o suma mai mare, deci nu ai pierdut nimic...

P.S. Lasa site-urile cu bancuri, activitatile extra chiar sunt penalizate peste tot...

P.P.S. Astia ai dracu` de training nu se ocupa, dar regulamentul vad ca il au strong! :))
Avatar utilizator
GlamChatStudio
GoldMember
GoldMember
Mesaje: 2311
Membru din: 30 Dec 2008, 08:57
Localitate: Bucuresti/Slatina
Has thanked: 11 times
Been thanked: 52 times
Contact:

Klaus4fun scrie:Off topic : Poca,iti cautati trainer! There`s your chance! :lol: :lol: :lol: Uite ce training face fata aia la studio acolo, nu-ti face cu ochiul? :)) Deci au invatat-o cum se intra pe site si cum se sta in camera! Treaba asta imi aduce aminte de anii 2004-2005.. studiourile de pe la Obor... :lol: :lol:

On Topic : Girl, sunt cel putin 20 de studiouri top of the line pe care le gasesti la o singura cautare pe google. Ce iti pot spune este ca daca tu ai facut 350$ intr-o luna... ceva nu e bine. Cauta-ti un studio, mergi la niste interviuri, analizeaza piata .si schimba locul de munca...

Iar daca nea caisa ala refuza sa iti dea banii, ti-ar fi dat teapa si in viitor probabil la o suma mai mare, deci nu ai pierdut nimic...

P.S. Lasa site-urile cu bancuri, activitatile extra chiar sunt penalizate peste tot...

P.P.S. Astia ai dracu` de training nu se ocupa, dar regulamentul vad ca il au strong! :))
Trainerul ala era mort demult la mine:)))Orice trainer mi-ar veni care crede ca stie vchat,ii voi demonstra ca nu stie nici pe jumatate dar eu o astept sa o invat,momentan nu se inghesuie nimeni,am proasta reputatie ca la mine se cam munceste:)))
On topic,nu pot face analogie intre creier si studio de cacat,ce sanse sunt sa nimeresti la cei mai prosti cand pe piata sunt jucatori importanti?
https://glamchatstudio.ro/ powered by GlamChatStudio
Cat de ciudati suntem noi oamenii, sa ne nastem nu cerem, sa traim nu stim si sa murim nu vrem...
Avatar utilizator
DannySDX
VIP
VIP
Mesaje: 210
Membru din: 29 Noi 2013, 01:35
Localitate: Romania
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Crede-ma ca aia vroiam sa zic si eu dar m-am abtinut :)) Unele fete sunt naive, stim asta. Dar totusi, cred ca sunt niste semne de cand ai intrat pe usa aia ca ceva nu e bine, cum naiba sa te mai duci acolo.
Naiba stie... cert este ca ma dispera sa vad ca si in 2014 mai exista atatea studiouri de genul asta, "ia fata de stai in fata calculatorului si asteapta..."

Pink, o undita nu ti-a dat? Pentru ca sincer ce faci tu acolo e similar cu pescuitul, dar tu o faci fara undita... :)

Poca, daca aveam organul genital potrivit, ma angajam eu.. :lol: :lol: Lasa, ca apar ele, e si Craciunul acum... stim bine ce chef de munca are lumea acum.
happycats
Mesaje: 16
Membru din: 02 Noi 2014, 18:39
Localitate: Brasov
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Buna Ina!

Dupa ce ai citit toate raspunsurile, cred ca e destul de clar ce ai de facut in continuare.
Dupa un scurt calcul reiese ca tu castigi 612 RON/luna lucrand la un studio. Ei, daca ai lucra vanzatoare sau ospatarita, sau orice altceva, cu siguranta ai face mai mult. Nu ma intelege gresit, este foarte bine ca ai ales domeniul asta, se pot face foarte multi bani; insa trebuie foarte multa implicare din partea ta, foarte multa ambitie si tarie. Inceputul este mereu cea mai grea parte, in orice domeniu. De aceea iti recomand si eu sa alegi un studio cu rezultate dovedite, cu vechime, si foarte important: LEGAL. In felul acesta tu nu iti vei face griji ca nu-ti vei primi banii, ca drepturile nu-ti sunt respectate, etc. Iar cei 50% care ii vei da studioului, crede-ma, merita cu varf si indesat pentru calea ce ti-o vor deschide. Daca alegi un studio serios si tu te implici, vrei sa faci bani si esti receptiva, cu siguranta nu vei mai da inapoi.
Parerea mea este ca nu ai ce meserie sa ''furi'' de la actualul studio. Poarta o discutie deschisa, frumoasa cu managerul, spune-i ca in data cutare vrei sa pleci si pe ce data iti vor da banutii? Intotdeauna trebuie lasat loc de buna ziua!

Acestea fiind spuse, iti urez multa bafta, orice decizie ai lua.

O zi minunata in continuare :-)
Avatar utilizator
googlefun
VIP
VIP
Mesaje: 1701
Membru din: 25 Oct 2006, 20:28
Localitate: Delta Dunarii (Chilia Veche)
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

happycats@
Foarte concis spus , la obiect ! Mai bine de atat ,nici ca se putea explica .Sa-i uram succes si mult noroc !
Spor acolo .
ina_pink
Mesaje: 33
Membru din: 19 Dec 2014, 17:46
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Va multumesc foarte mult pentru raspunsuri!
Eu cu patronul nu prea vorbesc(am vorbit de 2 ori pana acum) deoarece sincera sa fiu mi se pare foarte rece si ma sperie:)).
Mi s-a spus ca voi primii banii pe zilele cat am lucrat perioada asta pe 10 ianuarie ca atunci se dau bani...sper totusi sa-i primesc...
Cand am intrat in studio mi s-a parut in regula...dar una este ce vezi in exterior si alta este ce vezi in interior...
O sa iau pauza de la acest job cateva luni pana termin si cu examenele de la facultate si dupa imi caut in alta parte...
Eu initial am ajuns la studioul asta avand alt nume dar cand am ajuns acolo in ziua cand mi s-a aratat ce trebuie sa fac mi s-a spus ca defapt e alt studio si ca nu mai aveau locuri in alt apartament si chestii de genul.
Sper doar sa raman cu cativa bani din perioadele astea 2..nu de alta dar am planuri de plecat la munte si sa am bani in ianuarie :shock: .
Of,nu imi imaginam prima experienta cu acest job chiar asa...eu daca sunt motivata si vad ca am conditii bune de munca,daca vad ca se ocupa cineva foarte bine de mine(cum sa vorbesc cu membrii etc) eu pot face bani...am ambitie,doar ca trebuie sa fiu motivata si sa vad conditii bune.
Inca o data va multumesc foarte mult pentru raspunsuri!:*:*:*
Inca o intrebare...eu ar trebui sa primesc banii pe perioada trecuta pe 25...eu ii primesc pe 25,mai devreme sau mai tarziu? cum e cu plata in ziua craciunului?
Avatar utilizator
GlamChatStudio
GoldMember
GoldMember
Mesaje: 2311
Membru din: 30 Dec 2008, 08:57
Localitate: Bucuresti/Slatina
Has thanked: 11 times
Been thanked: 52 times
Contact:

Fato,fugi mai repede de acolo,orice studio care se respecta in perioada sarbatorilor dau salariile mult mai devreme,in general in decembrie se dau banii inainte,si inainte de mos nicolae si inainte de craciun.Am citit si aberatia cu inchiderea contului pe cams,cu acceptul studioului iti poti face cont in aceasi zi ,accept pe care nu au de gand sa ti-l dea,evident.Daca contul nu se inchide iti poti face cont dupa 6 luni by default,uneori si mai devreme dar cams nu este singurul site pe care poti lucre,sunt sigura ca urmatorul studio,daca stii ce sa alegi va avea destule sites pe care sa poti lucre linistita.

Bafta acolo!

P.S.60 euro inchiderea contului,impuscati-va idiotilor !Asta este pt studiourile care percep taxe pentru inchiderea conturilor,v-as impusca!
https://glamchatstudio.ro/ powered by GlamChatStudio
Cat de ciudati suntem noi oamenii, sa ne nastem nu cerem, sa traim nu stim si sa murim nu vrem...
Scrie răspuns

Înapoi la “Despre video chat - discutii generale”