Videochat de acasa

Discutii generale despre activitatea de video chat și despre monetizarea pe platformele de tip Onlyfans. ❤️ Păreri, opinii, întrebări, mod de lucru, povești, discuții diverse despre siteuri de videochat sau Fans Sites și despre acest job in general. Toate își au locul în această categorie. ❤️✅😇
Reguli forum
Cei 7 ani de Acasă! Zero SPAM!
sorin.stancu
Mesaje: 7
Membru din: 01 Dec 2014, 00:35
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Salutare am si eu o intrebare iubita mea lucreaza la un studio care au un comision de 50% in medie face 40 50 $ din care jumate este partea ei am dori sa faca acasa cat mar costa un echipament complet si ce conexiune mi-ar trebui la net cardul pyoner deja il am pentru a face 2 conturii pe un site am nevoie de 2 carduri diferite , contu de model pe siture se face usor sau trebuie contract ceva cu iei si bani la cat timp ii livreaza.?va multumeac anticipat cum se fac mai multi bani single sau cuplu?
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
WinXPfather
Moderator
Moderator
Mesaje: 2931
Membru din: 21 Mai 2005, 03:56
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 48 times
Been thanked: 92 times
Contact:

Esti sigur Sorinel ca vrei sa faci asta? Ti-as recomanda sa te mai gandesti.
Nu intotdeauna clisma e solutia!

Imagine
spk_admin
User Junior
User Junior
Mesaje: 53
Membru din: 10 Aug 2014, 02:31
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Incercarea moarte n-are. lol
money - illusion of freedom
Avatar utilizator
hayat
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 137
Membru din: 02 Noi 2009, 10:19
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Şezi Blând
Card Pyoner ? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
The cat would eat fish and would not wet her feet.
sph
User Junior
User Junior
Mesaje: 94
Membru din: 30 Iul 2013, 18:53
Has thanked: 0
Been thanked: 0

constantina
User Junior
User Junior
Mesaje: 75
Membru din: 11 Apr 2012, 17:13
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Pentru faptul ca fata aiasta cu tine, suma pe care o castiga este colosala.
Las-o sa lucreze unde este acum.
Avatar utilizator
GlamChatStudio
GoldMember
GoldMember
Mesaje: 2311
Membru din: 30 Dec 2008, 08:57
Localitate: Bucuresti/Slatina
Has thanked: 11 times
Been thanked: 52 times
Contact:

Rai mai sunteti :lol: :lol:
https://glamchatstudio.ro/ powered by GlamChatStudio
Cat de ciudati suntem noi oamenii, sa ne nastem nu cerem, sa traim nu stim si sa murim nu vrem...
Avatar utilizator
googlefun
VIP
VIP
Mesaje: 1701
Membru din: 25 Oct 2006, 20:28
Localitate: Delta Dunarii (Chilia Veche)
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

spk_admin scrie:Incercarea moarte n-are. lol
Sa stiti ca zicala: "Incercarea moarte n-are" nu e adevarata in unele cazuri.
De exemplu, in razboi, cand Gheorghe ii zice lui Ion:
- Ma Ioane, du-te sa vezi daca mai sunt inamici! Incercarea moarte n-are! (...?)
lol
Avatar utilizator
BasGLM
User Avansat
User Avansat
Mesaje: 478
Membru din: 18 Ian 2010, 18:41
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Defineste 45 - 50 $... zi / saptamana / luna / an / deceniu / secol ?

Daca face atat la perioada de ce mai sta acolo ? :)

citeste pe forum pro si contra muncii de acasa sau a muncii intr-un studio profi !
Avatar utilizator
googlefun
VIP
VIP
Mesaje: 1701
Membru din: 25 Oct 2006, 20:28
Localitate: Delta Dunarii (Chilia Veche)
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

panaramadeom@ :lol:

Eu am inteles ca se refera per zi /tura .Si nu aici vedeam vreo problema , ci la cat stie el -asa in general- riscul e sa numai faca nici atat ,mai exact sa NU mai incaseze cei (+/-) $600/lunar ,sau cati or fi .Evident ca , calculul facut initial era mult mai simplu :sunt mai buni 1200 decat 600 .Ca si deziderat ,nu-l poti contrazice .Deloc .


Offtopic : Prin 2001-2002 cineva , care lucra la un studio ,numai baieti lucrau pe iF ,i-mi povestea :" Bai , luna asta am luat $1800 (mi se parea enorm :lol: ) ...dar mie de fapt mi-a oprit ala de la studio inca $1800 :shock: ...adica ar fi fost 3600 :shock: ..dar eu de fapt am facut per total $7200 !!!" El punea si procentul site-ul :shock: . I-ti dai seama ce intelegeam eu atunci ! Bine ca nici el prea multe .Doar facea banii !
lol
Avatar utilizator
BasGLM
User Avansat
User Avansat
Mesaje: 478
Membru din: 18 Ian 2010, 18:41
Has thanked: 0
Been thanked: 0

googlefun scrie:panaramadeom@ :lol:

Eu am inteles ca se refera per zi /tura .Si nu aici vedeam vreo problema , ci la cat stie el -asa in general- riscul e sa numai faca nici atat ,mai exact sa NU mai incaseze cei (+/-) $600/lunar ,sau cati or fi .Evident ca , calculul facut initial era mult mai simplu :sunt mai buni 1200 decat 600 .Ca si deziderat ,nu-l poti contrazice .Deloc .


Offtopic : Prin 2001-2002 cineva , care lucra la un studio ,numai baieti lucrau pe iF ,i-mi povestea :" Bai , luna asta am luat $1800 (mi se parea enorm :lol: ) ...dar mie de fapt mi-a oprit ala de la studio inca $1800 :shock: ...adica ar fi fost 3600 :shock: ..dar eu de fapt am facut per total $7200 !!!" El punea si procentul site-ul :shock: . I-ti dai seama ce intelegeam eu atunci ! Bine ca nici el prea multe .Doar facea banii !
lol
mai sunt si acum care la fel zic :))

Ideea este ca multe fete ( eu vb aici avand doar un studio de fete ) la un moment dat cand incep sa faca bani mult..le trece un fior si isi rostesc in cap : de ce sa-i dai aluia 50% din incasari cand pot face acasa, ce am nevoie de un pc , camera , net si aia e . Culmea e ca din 30 de fete care au gandit asa, 28 au sunat sa se intoarca, am primit numai 5.
Nu stiu in ce lume traiesc fetele astea. Sunt si care incep de acasa si au succes dar maj au trecut printr-un studio , ca toata informatia in general de acolo se invata. totusi se cheltuiesc o gramada de bani / model sa ajunga la niste incasari frumoase. oare cate stiu ce sa faca asta si de acasa ? la studio ai lumini , ai poze , ai makeup , ai internet , ai de toate ( vb in general de studiourile are sunt cu adevarat studiouri ) , acasa nu prea mai stii sa le legi ...
El zice 50...60...dar sa ne posteze si o poza cu prietena lui :) si o mica descriere, stie nu stie engleza..ce alte limbi de circulatie interatioanala stie ... poate atat poate ea sa faca. ca hai sa recunoastem, multe din domeniu e ani si ani de zile au engleza de balta si totusi in 4 ani n-au invatat asa cum trebuie.
Avatar utilizator
GlamChatStudio
GoldMember
GoldMember
Mesaje: 2311
Membru din: 30 Dec 2008, 08:57
Localitate: Bucuresti/Slatina
Has thanked: 11 times
Been thanked: 52 times
Contact:

La banii astia ori sunt studio cu numele,ori modelul este antitalent dar in acest caz de ce au angajat o,ori ambele variante,ideea este ca 40-50 usd/zi ii poate face si acasa din orice bahaus ar transmite si aproape oricum ar arata tot va face acesti bani pe zi,partea nasoala este daca modelul are potential dar nu are sansa unde si cum trebuie,asta numai el si ea stiu ,probabil si studioul unde lucreaza.
https://glamchatstudio.ro/ powered by GlamChatStudio
Cat de ciudati suntem noi oamenii, sa ne nastem nu cerem, sa traim nu stim si sa murim nu vrem...
Avatar utilizator
googlefun
VIP
VIP
Mesaje: 1701
Membru din: 25 Oct 2006, 20:28
Localitate: Delta Dunarii (Chilia Veche)
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

Da-mi voie sa nu fiu deacord 100% poca@ ...
O fata care face de la studio 40-50 /zi -de la studio- ,nu va face in veci de acasa acceasi suma .Nu are cum si nici nu e normal si tu stii foarte bine asta .De obicei face invers : adica, daca la studio face 1500-2000 la perioada , de acasa in cel mai fericit caz va face 1000-1500 pe luna .Dar macar are satisfactia ca nu are sef si-si face programul cum vrea ea .

Dar ca sa faca banii aia trebuie sa aiba ceva cunostinte de pc/sa aiba dotarile tehnice/internetul care trebuie .Facand 40-50 /zi de la studio de unde banii necesari pt investitii si pt traiul zilnic ?

Ca sa faca aceiasi bani de acasa cum spui ,ar fi trebuit ca acel studio sa fie o jale de nedescris din toate punctele de vedere iar trecand acasa sa aiba ceva mult mai bun :sa ii configureze cineva un pc (mai )tare /sa-i aranjeze un decor (mai)bun/lumini si sa-i faca si un training tot acel cineva care stie despre ce-i vorba ,macar 1 week .Ma indoiesc ca iubi poate asta .Totusi poate angaja pe cineva sa faca toate astea .

Dar daca acel studio e cat de cat decent ...pica si faza cu facutul de acasa aceiasi suma ,adica va face mult mai putin .Si de aici incepe cercul vicios :de unde bani pt investitii/pt start bun daca nu-i faci ?
Raman la parerea ca nu oricine poate face de acasa 1500/luna ! Incepator .Chiar fata fiind .Si nu are nici un potential la sumele alea ,nici fata ,nici studioul ,nimeni ! Sau cel putin asa pare ...
Avatar utilizator
GlamChatStudio
GoldMember
GoldMember
Mesaje: 2311
Membru din: 30 Dec 2008, 08:57
Localitate: Bucuresti/Slatina
Has thanked: 11 times
Been thanked: 52 times
Contact:

Google,nu cred ca ne putem compara ca experienta,in primul rand tu esti barbat si cunosti f mult categoria baieti care nu are nici o legatura cu cat femei,in al doilea rand sunt si siteuri nepretentioase unde poti face cativa dolari si crede-ma ca sunt sute de modele care lucreaza acasa si fac 1000 pe luna,nu la perioada dar o fac lunar,pana la urma nu-ti trebuie nu stiu ce avion de calc si cam toate se pot rezolva pentru banii astia,daca nu aspiri la nu stiu ce sume nu vad nici un sens sa te duci la un studio sa faci 1000 pe luna si sa-i imparti,inseamna ca ori studioul e varza ,ori tu esti varza,ori ambele,exact ce am spus in postul anterior.Chiar daca eu am studio,imi dau cuvantul de onoare si modelele care au lucrat/colaborat cu mine pot sa ma contrazica daca mint,in momentul in care eu consider ca nu pot scoate performanta cu un model chiar o incurajez sa plece,nu tin si nu voi tine modele in studio care fac 1000 la perioada dar 1000 pe luna?Cum spuneam in postul anterior cel mai trist este ca am vazut modele si independente si de la studiouri cu potential si fac 3 rahati de bani dar exact 3 sau mai exact mia aia amarata la perioada,modele care ar putea face 5-6 mii daca nu mai mult cu ajutor.
Eu inteleg rolul studioului in momentul in care ai ce sa imparti,cand imparti 500 la 2 si mai scazi si cheltuieli,impozite,draci,laci vezi ca de fapt modelul a lucrat independent iar tu ca studio o sugi pe romaneste.Mai bine lasi modelul sa plece,daca e nevoie o dai afara si tot scapi de ea pentru ca se incadreaza in categoria de ''pagube''.
Mai exista si varianta studio foarte mare si aici ma refer la 200-500 modele care lucreaza cateva ore pe zi ,4-5 zile pe saptamana si atunci studioul incaseaza pe volum ,nefiind cazul meu nu ma pot pronunta la rentabilitate dar aceste studiouri sunt foarte putine,cele mai multe sunt studiourile mici si medii care se invart la niste sume derizorii per model.Discutia oricum este endless pe subiectul asta si nu ma pasioneaza sa o extend.
https://glamchatstudio.ro/ powered by GlamChatStudio
Cat de ciudati suntem noi oamenii, sa ne nastem nu cerem, sa traim nu stim si sa murim nu vrem...
MasterOfDark
Mesaje: 8
Membru din: 05 Dec 2014, 07:29
Has thanked: 0
Been thanked: 0

sunt 100% deacord cu chatul facut de acasa , nu mi se pare deloc corect comisioanele luate de catre asa zisele studiouri . nu este deloc greu sa intretii un calulator , o camera aranjata ca la carte pentru vh . si un internet de calitate cu viteza decenta . asaca nu mai ridicati in slavi studiourile.....si eu sunt in breasla de aproximativ un an de zile , lucrez la cuplu si single .
PS : ma astept sa imi dispara mesajul destul de repede de pe forum ........
Avatar utilizator
WinXPfather
Moderator
Moderator
Mesaje: 2931
Membru din: 21 Mai 2005, 03:56
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 48 times
Been thanked: 92 times
Contact:

MasterOfDark scrie:PS : ma astept sa imi dispara mesajul destul de repede de pe forum ........
Cand gandesti prost ai in general dezamagiri. Postul nu va disparea, deci... ;).
Nu intotdeauna clisma e solutia!

Imagine
sorin.stancu
Mesaje: 7
Membru din: 01 Dec 2014, 00:35
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Am card pyoner mam gandit sa o las un timp la studio sa invete tot ce e de stiut si pe urma sa iau tot ce trebuie pentru a face acasa cunostinte pc am si eu cat de cat medi in rest niste poze profesionale sa fac pentru a le pune pe site

Si inca ceva cum se fac mai multi bani fata singura sau la cuplu?
Avatar utilizator
solveit_girl
User Junior
User Junior
Mesaje: 60
Membru din: 04 Sep 2013, 13:30
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Sorineee, stancu, banii se fac intotdeauna mai multi la single !!!
De ce sa muncesti pe 2.99$ /min pentru 2 persoane si sa imparti suma care-ti ramane la doi???, cand ai putea sta pe 2.99 $ tu insuti, ea pe 2.99$ si uite asa aveti impreuna 5.98 $/min.
Parerea mea.............
Avatar utilizator
Mugur
VIP
VIP
Mesaje: 732
Membru din: 13 Iun 2005, 16:09
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times
Contact:

MasterOfDark scrie:sunt 100% deacord cu chatul facut de acasa , nu mi se pare deloc corect comisioanele luate de catre asa zisele studiouri . nu este deloc greu sa intretii un calulator , o camera aranjata ca la carte pentru vh . si un internet de calitate cu viteza decenta . asaca nu mai ridicati in slavi studiourile.....si eu sunt in breasla de aproximativ un an de zile , lucrez la cuplu si single .
PS : ma astept sa imi dispara mesajul destul de repede de pe forum ........
Mai complicata e limba romana :(
Omul inteligent nu este rau. Rautatea se naste din prostie, trufie si impotenta.

www.studio20.ro
sorin.stancu
Mesaje: 7
Membru din: 01 Dec 2014, 00:35
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Iubita mea are 8 ani de limba elngleza si arata super nu ca asa o vad eu chiar arata nu prea are ea experienta in domeniu videochatului decat de o luna dar torul are un inceput o sa iau toate necesare pentru a face acasa
sph
User Junior
User Junior
Mesaje: 94
Membru din: 30 Iul 2013, 18:53
Has thanked: 0
Been thanked: 0

sorin.stancu scrie:Iubita mea are 8 ani de limba elngleza si arata super nu ca asa o vad eu chiar arata nu prea are ea experienta in domeniu videochatului decat de o luna dar torul are un inceput o sa iau toate necesare pentru a face acasa
De ce sa te opresti doar la prietena ta? Pai nu e pacat? Daca te paraseste, tu sa ramai cu ochii in soare ca fraierul si ea sa fie bine mersi?

Eu te sfatuiesc sa iei de pe olx.ro vreo 3-4 calculatoare pentium 4 second hand, niste webcamuri din alea Microsoft ca sunt doar 50-60 lei bucata, faci un abonament de 50 lei la RDS si imparti netul la toate calculatoarele prin switch, mai cauti fete, le bagi in aceeasi camera pe toate cu perdelute intre ele si cu saltele pe jos. Uite asa faci o gramada de bani cu investitie minima. Ca sa fii baiat de baiat poti sa o pui pe prietena ta sa mai munceasca la studio o perioada si sa faca ea toata investitia asta.

Tu te ocupi de training, de machiaj, de poze, de conturi, de profile, de trafic si de partea tehnica, pentru ca te simt ca esti foarte priceput la toate astea. Fetele iti dau 50% din castiguri, prietenei tale ii oferi 70% din ce castiga ea, nu platesti impozitele ca sa iti ramana totul tie si gata, te-ai facut om pe viata.

E o formula sigura de a te imbogati la care nimeni nu s-a gandit pana acum.
Avatar utilizator
vdt85
User Activ
User Activ
Mesaje: 241
Membru din: 14 Apr 2011, 04:31
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

sph, m-ai facut sa rad cu lacrimi :lol: :lol: :lol:
Scrie răspuns

Înapoi la “Despre video chat - discutii generale”