Canapea VDC

Discutii generale despre activitatea de video chat și despre monetizarea pe platformele de tip Onlyfans. ❤️ Păreri, opinii, întrebări, mod de lucru, povești, discuții diverse despre siteuri de videochat sau Fans Sites și despre acest job in general. Toate își au locul în această categorie. ❤️✅😇
Reguli forum
Cei 7 ani de Acasă! Zero SPAM!
sebastianv
Mesaje: 45
Membru din: 30 Dec 2013, 05:52
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Bună, sunt pe punctul de a schimba decorul prietenei care face vdc și aș avea nevoie de puțin ajutor.

În primă fază vreau să schimb pătuțul mic pe care îl folosește acum cu o canapea.

Inițial m-am gândit la asta:

http://www.dedeman.ro/ro/mobilier/setur ... -2-7c.html

M-am gândit că având și cele 2 fotolii mai pot face un decor în cealaltă parte a camerei astfel să am un decor cu canapea și unul cu fotolii ...


Canapele pe dedeman sunt cu zecile, deci ce părere aveți?

http://www.dedeman.ro/ro/mobilier/setur ... tolii.html
http://www.dedeman.ro/ro/mobilier/canapele.html

Vă las link-urile astea 2 în caz că doriți să mă ajutați cu altă idee. Camera e cam micuță și nu îmi prea pot permite să pun un pat ...
SoulCams Models Studios wanted
wildcouple20
User Junior
User Junior
Mesaje: 93
Membru din: 18 Apr 2014, 20:13
Has thanked: 0
Been thanked: 0

parerea mea e sa incerci totusi ca cumperi un pat mai micut...e asta de la casa rusu frumos,elegant si e micut,am vrut eu sa-l iau..
http://www.mobilacasarusu.ro/mobilier-t ... -1400.html

e mult mai ok sa folosesti un pat decat o canapea...arata altfel..denota lux...ceea ce inseamna incasari mai mari in opinia mea..bafta :)
sebastianv
Mesaje: 45
Membru din: 30 Dec 2013, 05:52
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Într-adevăr nu arata rău, voi lua in calcul, merci. Alte păreri?
Avatar utilizator
evaeva1
User Activ
User Activ
Mesaje: 366
Membru din: 20 Apr 2013, 09:05
Has thanked: 21 times
Been thanked: 26 times

Un pat arata intotdeauna mai inviting fata de o canapea, un fotoliu, scaun de birou , whatever! Parerea mea, este ca nu te ai orientat bine! Uitati va si voi in camerele de la studiouri mari, care au modele de top, si inspirativa, apoi, dati-i o nota personala!
Avatar utilizator
GlamChatStudio
GoldMember
GoldMember
Mesaje: 2311
Membru din: 30 Dec 2008, 08:57
Localitate: Bucuresti/Slatina
Has thanked: 11 times
Been thanked: 52 times
Contact:

evaeva1 scrie:Un pat arata intotdeauna mai inviting fata de o canapea, un fotoliu, scaun de birou , whatever! Parerea mea, este ca nu te ai orientat bine! Uitati va si voi in camerele de la studiouri mari, care au modele de top, si inspirativa, apoi, dati-i o nota personala!
Ca sa nu mai spunem ca acele canapele sunt oribile si arata so cheap...
https://glamchatstudio.ro/ powered by GlamChatStudio
Cat de ciudati suntem noi oamenii, sa ne nastem nu cerem, sa traim nu stim si sa murim nu vrem...
sebastianv
Mesaje: 45
Membru din: 30 Dec 2013, 05:52
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Am început tot mai mult să mă gândesc să iau un pat ... Camera nu este foarte mare, are 320x305 dar nu cred că e asta o problemă că dacă iau un pat de 216 gen cel prezentat mai sus mai rămân vreo 80 cm pentru web, calculator pe o măsuță. Adică mă refer că nu cred că este nevoie de o cameră extrem de mare că doar la webcam în prin plan este patul. Acum că pe lângă pat vrei să mai pui și alte piese de decor e altceva.

Uneori nu este relevant să te uiți la alte modele să vezi ce au. De exemplu luând exemplul unui celebru model Nikki, avea în decorul vechi un pat simplu cu o margină de lemn acoperită de perne. Un astfel de pat era pe la 400 RON pe dedeman ori nikki nu cred că a dat 100 euro pe pat :))

Imagine

Așadar la pat am rămas să aleg din:

http://www.mobilacasarusu.ro/mobilier-t ... asima.html
http://www.mobilacasarusu.ro/mobilier-t ... -1400.html
http://www.dedeman.ro/cluj-napoca/mobil ... d4-4c.html
Avatar utilizator
googlefun
VIP
VIP
Mesaje: 1701
Membru din: 25 Oct 2006, 20:28
Localitate: Delta Dunarii (Chilia Veche)
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

Foarte buna observatia ta .
Totusi ai observat , noul decor al ei ..in perfecta concordanta cu actualul ei statut de regina :wink: ...

Mobilier sculptat (rococo) poleit cu aur ...! Fiecare om ,dupa o perioada cand deja a ajuns la un anume statut social ati observat ca isi achizitioneaza mobilier vechi ,obiecte de decor din alta epoca , un pian , un tablou de valoare ,un covor vechi ...
Aceste accesorii te fac sa te identifici vrand nevrand cu o persoana care intradevar e de vita nobila ..iti dau o alta stare de spirit ...te fac sa gandesti departe ...
Nu m-ar mira ca la un moment dat sa "aflam " despre ea cum ca se trage din dinastia Romanov ...stra-stra-stra bunica ei a fost sotia lui Mihail Romanov etc etc . Succesul vine la pachet pt cei de vita nobila ,asa ni se spune .
Ca orice persoana cu un statut rich isi putea achizitiona orice mobilier scump /extrem de scump ..dar mult mai bine da un mobilier rococo ....te duce automat cu gandul la ceva sofisticat /greu de atins ! Cum cred ca ,cei care au fost vreodata in compania Reginei Anglei la un dineu ...s-au depasit pe ei in a fi la inaltimea asteptarilor ( nu au facut glume de prost gust /nu au ras galagios etc etc ) .
Atitudinea si decorul ei fac cheap members sa fie complexati si sa fuga in room-ul columbiencelor fara prea multe ifose si cu pat din PAL si perete din caramida netencuit macar ... :wink:
Orice persoana imbogatita excesiv are tendinta de a respira alt aer , doreste sa creeze impresia ca bogatia nu e venita peste noapte ci din mosi stramosi ..are traditie /istorie ...arborele ei genealogic se pierde in negura istoriei etc etc .
Am vazut ca altii o acuza de ipocrizie vis-a-vis de decorul ei cu tente de ev mediu tarziu ...numai ca ea este o poveste de succes .Si-a castigat dreptul sa afiseze orice atitudine/statut doreste .

P.S.: Acum ceva vreme era pe aici un user care intreba de mobilier sculptat manual si atunci m-am dus cu gandul la ce am spus mai sus .Probabil intre timp si-a gasit ce cauta sau a renuntat la idee .
sebastianv
Mesaje: 45
Membru din: 30 Dec 2013, 05:52
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ce să zic .. în legătură cu mobilierul de tip baroc sunt și eu fan, deja am început să mă interesez pe viitor și chiar am găsit într-un magazin și i-am făcut poză.

Imagine

Prețul este și el piperat dar denotă lux.

Cât despre noul decor al lui nikki ... mă depășește, ce are ea acolo ... acuma tare mă gândesc dacă e de celitate ce are ea pe acolo sau e scârț :)) am găsit și eu pe diverse site-uri modele sculptate manual în .. scârț ... bineînțeles poleit frumos cu "haur".
Avatar utilizator
TheObserver
Mesaje: 31
Membru din: 20 Noi 2014, 18:45
Has thanked: 0
Been thanked: 0

sebastianv scrie:Bună, sunt pe punctul de a schimba decorul prietenei care face vdc și aș avea nevoie de puțin ajutor.

În primă fază vreau să schimb pătuțul mic pe care îl folosește acum cu o canapea.

Inițial m-am gândit la asta:

http://www.dedeman.ro/ro/mobilier/setur ... -2-7c.html

M-am gândit că având și cele 2 fotolii mai pot face un decor în cealaltă parte a camerei astfel să am un decor cu canapea și unul cu fotolii ...


Canapele pe dedeman sunt cu zecile, deci ce părere aveți?

http://www.dedeman.ro/ro/mobilier/setur ... tolii.html
http://www.dedeman.ro/ro/mobilier/canapele.html

Vă las link-urile astea 2 în caz că doriți să mă ajutați cu altă idee. Camera e cam micuță și nu îmi prea pot permite să pun un pat ...
Iti voi da eu o alta idee...aici iti las link-ul:

http://www.horchow.com/Maddox-Tufted-Ch ... at=product

Asta e doar o idee nu iti spun sa cumperi acel produs. Se numeste chaise longue. Este ca un capriciu pentru persoanele cu un anumit statut social deoarece nu este un pat, este ca un mobilier (divan), un mic lux unde te poti intinde ca sa citesti o carte din cand in cand, sa te uiti la TV etc. In acel chaise longue se pot face privaturi foarte bune cu pozitii extraordinare. Dar prietena ta arata asa bine pentru a se prezenta intr-un asemenea loc, sau e vreo tarancuta? Chaise longue si binenteles intr-un decor adecvat ca in acea poza cu o luminozitate buna si niste boxe de design
Bang & Olufsen alaturi . Este ceva sobru si delicat.

PS: Ce fel de show face prietena ta? Face squirt, cum cu adevarat? Pentru ca daca e asa trebuie sa ii cumperi un chaise longue din piele pentru a se putea curata usor cu apa si detergent. Imagineaza-ti pe un pat cu cearsafuri de matase sau panza ce miros o sa se impregneze acolo neputand spaland pe loc. De fiecare data cand termina show-ul va trebui sa stea sa spele acele cearsafuri si nu cred ca ii va conveni. Poate prietena ta e vreun model din acelea multe care au un decor alb, total impecabil si iti dai seama doar vazand decorul ca nu iti face nimic in privat..in fine...revenind la tema noastra..
Ce iti dau eu acum ca idee e mai scump decat orice pat din studiourile din Ro care cumpara la 1300 de RON. Desigur ce ti-am dat eu e foarte departe de toate aceste chestii ieftine puse de tine. Nu e nevoie sa o copieze pe nikkidiamond cu acel pat cu mariginile imitand culoarea aurului. Foarte asemanator tiganilor ce isi pun dinti de aur (dar in cazul asta e aur sigur) si tot tigan ramane cu tot ce isi pune. Sper ca s-a inteles.
sebastianv
Mesaje: 45
Membru din: 30 Dec 2013, 05:52
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Nu îmi permit să pun o poză necenzurată aici pe forum:


Așa arată ea, iar aici e o cameră de hotel. Este blondă și o pot categoriza drept un model frumos nicidecum țărăncuță.

Squirt nu face, dar oricum ar fi de preferat unul din piele pentru că tt vor apărea pete de diversă natură.

În momentul de față într-aadevăr avem un perete alb în spatele patului cu un tablou, dar oscilez între un alb tablou sau sticker. De asemenea am reușit să găsim o soluție pentru viitor să creem un perete fals cu plexiglas cu diverse texturi lipite ca să imite tapetul.
Avatar utilizator
TheObserver
Mesaje: 31
Membru din: 20 Noi 2014, 18:45
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Googlefun

1) You say: '' Totusi ai observat , noul decor al ei ..in perfecta concordanta cu actualul ei statut de regina''

I say: Din ce familie regala provine fata asta ca sa o numesti regina? Cmon...e doar un simplu model de webcam ce si-a castigat increderea site-ului Livejasmin dedicandu-i multe ore si muncind foarte mult (bravo ei o merita!)..Livejasmin ii garanteaza trafic de calitate si in cantitate la orice ora din zi si din noapte... dar nu face parte din nicio familie regala pentru a o numi regina!

2) You say: '' Mobilier sculptat (rococo) poleit cu aur ''

I say: Ai facut tu proba cu acidul azotic ca sa afirmi ca e poleit cu aur? Ce reactie a rezultat din examenul chimic? A fost aprobat de vreun bijutier certificat?

3) You say: ''Atitudinea si decorul ei fac cheap members sa fie complexati si sa fuga in room-ul columbiencelor fara prea multe ifose si cu pat din PAL si perete din caramida netencuit macar''

I say: Membrii cheap fug dar fug pentru ca ii vad pretul de 4.99$/min. Asta e adevaratul motiv pentru care fug. Pentru a fi un model webcam profesional nu iti trebuie doar atitutine ci si aptitudine intre alte chestii. Binenteles ca se duc la columbience si la foarte multe romance care se pun la 1.99$/min. Nu am sa inteleg niciodata acest lucru. Fete care arata super ok la corp si la fata, mult mai bine decat nikki si sora ei grasuta. Cand o sa inteleaga ca punandu-se la 1.99 tot ce vor obtine vor fi membrii de proasta calitate? Doar marindu-si pretul (3.99$-4.99$) vor putea schimba aceasta situatie, obtinand membrii de buna calitate si cei de proasta calitate vor iesi pentru ca nu pot plati acel pret. Si apropo de sora lui nikkidiamond, acea alyssashy, nu as pune-o nici la 1.99..sa fim seriosi.

Singurul lucru care trebuie sa para sculptat manual este modelul insusi, in momentul in care o vezi sa spui:

- Wow ce bine arata aceasta fata!

Cand celelalte modele o vor vedea, sa le starneasca invidie pentru felul in care arata, nu pentru decorul ei. Pana la urma un decor este format dintr-un simplu mobilier. Si cand spun ''sculptata manual'' ma refer prin gimnastica nu din mainile vreunui chirurg.
Avatar utilizator
BasGLM
User Avansat
User Avansat
Mesaje: 478
Membru din: 18 Ian 2010, 18:41
Has thanked: 0
Been thanked: 0

sa iei si in considerare daca iei pat mare si cu webcam ... o sa trebuiasca multe multe perne , ca la un show mai lung ai nevoie de sprijin ...

2 la ce se vorbea mai sus de cheap sau nu .. eu din pacate am o camera care e stil clasic...si de ceva vreme camera se numeste LUCKYROOM... crede-ma ca fetele au cam stat si in topuri pe jasmin lucrand din camera aia... so....
Avatar utilizator
googlefun
VIP
VIP
Mesaje: 1701
Membru din: 25 Oct 2006, 20:28
Localitate: Delta Dunarii (Chilia Veche)
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

looooooooooooool TheObserver@

Nu o lua mot-a mot :lol:
1.Era doar metaforic "regina " .Regina de moment a VCH .Daca tu contesti asta , nu am de gand sa intru in polemici cu tine .Va fi neproductiv ..

" Nu m-ar mira ca la un moment dat sa "aflam " despre ea cum ca se trage din dinastia Romanov ...stra-stra-stra bunica ei a fost sotia lui Mihail Romanov etc etc . Succesul vine la pachet pt cei de vita nobila ,asa ni se spune ."
....Era doar o presupunere , o parere de viitor posibil marketing , nu am spus ca si este .
La anglosaxoni , in special la americani se poarta invers o poveste de succes , gen american dream : din gunoier a ajuns star cinema descoperit intr-o cafenea din Harlem, de insusi Steven Spielberg . La cei de origine nonamericana e posibil sa ii descopere a 7a spita din neam ca fiind de vita nobila ,inainte sa fi descoperit Columb America . Repet, era o presupunere de viitor /posibil marketing .
2.Tu vrei ca ea sa se apuce cu o bormasina/flex sa rupa mobilierul sa ne arate cu un bijutier de fata ca e aur pur ? :) Alta era ideea la ce am scris ...
Pt informatia ta, sa stii ca un mobilier ca acela e relativ simplu de "suflat" cu aur de 24 k ! Chiar si eu sau (poate ) si tu o poti face .Se gaseste foita de aur de 22-24k la pachete de 20 buc 8x8 cm .Google it !
3. Aici sunt mai multe de spus .Si raman la parerea mea cum ca, fiind foarte cautata ar fi o prostie fara margini sa aiba pret 1.99 .Tu chiar crezi ca iPhone are pret mare doar pt ca e inglobata tehnologie imensa in el sau... ca fiind un brand exclusivist ,mare parte din bani nu se justifica ? Si cu toate astea la fiecare noua lansare rup usile aia ...ajungandu-se la situatii aberante .Primul cumparator de pe Planeta i-si face poza cu primul iPhone cumparat si toate televiziunile se bat pe el sa-i ia interviu cum ca ce mare branza a facut el ...
Tu daca ai avea o brutarie si o reteta secreta de paine ai mai vinde painea cu 1 leu ? Daca ai avea zilnic 1000 de oameni care stau la rand sa cumpere ? Se duce zvonul si din cei 1000 de oameni vor deveni 2000 ...10.000 vei bloca circulatia ...risti sa-ti darame brutaria multimea de oameni .Ce vei face in acest caz ? Risti demolarea cladirii de marea de oameni ..mai ales cand si primaria te atentioneaza sa faci ceva pt ca nu se mai poate circula... e ca la miting 24/24 :)
Deci ce vei face in acel caz ? Nu ar fi mai indicat sa maresti pretul painii la 3 lei /sa deblochezi circulatia /pastrezi cladirea nedemolata de multime ? Si da , poate-ti raman doar 800 de clienti fideli care adora sa cumpere de la tine acea paine nemaipomenita ...
Nu am auzit nici un caz de produs ieftin care sa produca bogatie ! Poate doar cazul lui Steve Jobs cand sa hotarat sa implementeze iTunes si sa chinuit sa convinga marii producatori ai caselor de discuri sa vanda fiecare melodie cu $0,99 .Nimeni nu credea inafara de el ca se va face profit cu 0,99 pe fiecare melodie ,dar la 5 ani de la lansare iPod, peste 5 miliarde de melodii erau deja vandute .Adica cam 1 miliard $/an din vanzare endetail...
Exemplele pot continua ....
Tu nu ai auzit de cluburi exclusiviste pe principiul "banul selecteaza clientul " ? Unde un pahar de whiskey costa cat ....un bax din acelasi whiskey dar in alt local ?
Pai eu daca aleg acel club exclusivist o fac pentru ca-mi permit sa platesc acel pahar + ca nu risc sa ma intalnesc acolo cu toti betivii din oras :lol: ...asta dandu-mi sentimentul de relaxare mult cautat .
4. "Cand celelalte modele o vor vedea, sa le starneasca invidie pentru felul in care arata, nu pentru decorul ei. Pana la urma un decor este format dintr-un simplu mobilier.".....
Invidia nu e productiva si se naste doar din caractere gaunoase ...unde deja exista latent un bagaj genetic pt asa ceva .
Numai poate ea de parerea altor modele .Nu modelele ii cumpara show-ul. Sa numai spunem ca 90% din modele nici nu ar trebui sa aiba acces sa o vada ! :)
Sper ca nu esti userul Antinikki@ :wink: si ca esti deacord si cu panaramadeom@
Spune-ne si noua in mare cu ce te ocupi : model independent /owner/admin/designer -vanzator mobila ..
Asta daca nu e cu suparare si daca vrei binenteles , nefiind obligatoriu se intelege .
Salutari acolo .
Avatar utilizator
GlamChatStudio
GoldMember
GoldMember
Mesaje: 2311
Membru din: 30 Dec 2008, 08:57
Localitate: Bucuresti/Slatina
Has thanked: 11 times
Been thanked: 52 times
Contact:

De la o canapea s-a ajuns la nikki,misto analogie...

Ah btw,mobila aia urata sau nu este AMQ:)si nu si-a luat acea mobila din dorinta de a arata cat de haurita este ci pentru ca fiecare décor I-a fost copiat,de fiecare data,asa ca a spus un fel de '' mother fuckers mai copiati si acum daca puteti'':))Oricum Nikki sta bine la psihologie,uneori am impresia ca efectiv rade cu gura pana la urechi de tampenia oamenilor care o copiaza incercand sa faca lucruri din ce in ce mai haioase,si eu m-as amuza la fel ,poate chiar mai rau:)))))
Ea nu mai are nevoie de nici o mobile si daca-si pune o saltea pe jos va face aceasi bani spre oftica oamenilor care o hartuiesc si o complimenteaza zilnic cu vorbe care mai de care mai frumoase,a invatat ca asta este pretul succesului si o doare la bascheti:))))
https://glamchatstudio.ro/ powered by GlamChatStudio
Cat de ciudati suntem noi oamenii, sa ne nastem nu cerem, sa traim nu stim si sa murim nu vrem...
Avatar utilizator
googlefun
VIP
VIP
Mesaje: 1701
Membru din: 25 Oct 2006, 20:28
Localitate: Delta Dunarii (Chilia Veche)
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

Nu eu am ..inceput!
Eu as fi vrut sa vorbim strict de...canapele din lemn sculptat din radacina de trandafir :wink:

Si da , asa este .Mai copiati-o acum, daca va da manutele ! Mie si fereastra aia mi se pare ca poate fi fake !
Si eu as fi facut la fel in locul ei .Din inima Moscovei as angaja un inginer electronist sa-mi monteze la fereastra falsa cel mai performant sistem de leduri /sau mai bine o plasma mare incadrata intr-un toc de lemn autentic , in asa fel incat sa arate in toiul noptii moscovite ca si cum e lumina naturala fix ,dupa ora NYC /LA /Boston/ etc , dupa cum as avea chef sa spun ca sunt .
Si as mai spune ca am decorat identic 5 camere in 5 orase diferite , pt ca sa ma simt ca acasa in oricare din ele .Si asta pt ca-mi permit .Dovada fiind fereastra cu "lumina naturala" pe care o am . Aaaaaaa vreti cumva sa vedeti luminile orasului NY noaptea ? Va arat imediat ! Nu ma puneti sa deschid "fereastra" , eu sunt sensibila la curent :) si la etajul 45 cam bate vantul....
Membrii ei vor fi si mai incantati ...
Sper sa nu o dam in ferestre cu lumina naturala fake ..sau mai rau in plasme !
lol

P.S. Ideia nu ar fi chiar de aruncat (prea tare ) ..pt studiouri care-si permit sa monteze o plasma intr-un toc real din lemn natur , exact ca la studiourile TV de stiri .E zi la Boston ? Si la mine e .E bezna si sunt niste luminite care clipesc ? la mine e la fel .
sebastianv
Mesaje: 45
Membru din: 30 Dec 2013, 05:52
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Cred că am găsit unul și mai ok:

Imagine
sweetgirl
VIP
VIP
Mesaje: 1214
Membru din: 10 Noi 2009, 17:53
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

sebastianv scrie:Cred că am găsit unul și mai ok:

Imagine
buna sebastian,poti sa iei patu cel mai scump si luxos sau ieftin aratos ,nu patu neaparat conteaza ci SALTEAUA ! vad ca nimeni nu vb de importanta saltelei ,multi dintre noi uitam de saltea am cumparat mobilierul cel mai frumos pat si aruncam pe el acolo o somiera de 2 lei si saltea de 500 lei ca ce domle care e diferenta intre una de 500-1000 si aia de 3500-chiar 5000!! ei este mare diferenta de la cer la pamant,salteaua face totu la pat si de multe ori o saltea comfortabila si de buna calitate e mai scumpa decat patul in sine ! ca un sfat daca vrei sa para luxurios cauta saltele americane de 33 cm grosime cu spuma de memorie combinate cu arcuri impachetate separat stil pocket ! si patul tau va fi intradevar unul luxury si comfy daca tot vrei sa faci schimbare fa o ca lumea .salteaua face tot ,cand intri la cat eun model vezi asa pat inzorzonat dar lipseste ceva si la alte modele pat simplu dar care pare comfy si luxurios si nu gasesti explicatia eii asta e cauza ,salteaua

cel mai bine te gandesti ma intai sa investesti in saltea de foarte buna calitate si apoi pat,parerea mea

degeaba iti cumperi pat frumos indiferent cat de scump e patul fara saltea de foarte buna calitate aspect sărăcăcios -garantat

saltele sunt pe site romanesc facute in baia mare au si gama americane ,la cea mai mica cautare sau de la mobexpert poate mai prinzi reduceri de BF,
Avatar utilizator
GlamChatStudio
GoldMember
GoldMember
Mesaje: 2311
Membru din: 30 Dec 2008, 08:57
Localitate: Bucuresti/Slatina
Has thanked: 11 times
Been thanked: 52 times
Contact:

Ma indoiesc ca multi dau 55 mil pe o saltea,atat sunt saltelele de care vorbeste sweet,depinde de marimea patului posibil sa fie si mai ieftina dar sub 3000 ron la dimensiune mica nu gasesti,cele atipice adica pentru pat de 190/230 sunt 55 mil cu reducere de fidelitate.
Sweet are dreptate,salteaua este f importanta,in primul rand pentru comfort si pe urma ca design.
https://glamchatstudio.ro/ powered by GlamChatStudio
Cat de ciudati suntem noi oamenii, sa ne nastem nu cerem, sa traim nu stim si sa murim nu vrem...
Avatar utilizator
solveit_girl
User Junior
User Junior
Mesaje: 60
Membru din: 04 Sep 2013, 13:30
Has thanked: 0
Been thanked: 0

TheObserver scrie:
Asta e doar o idee nu iti spun sa cumperi acel produs. Se numeste chaise longue. In acel chaise longue se pot face privaturi foarte bune cu pozitii extraordinare. Dar prietena ta arata asa bine pentru a se prezenta intr-un asemenea loc, sau e vreo tarancuta?

PS: Ce fel de show face prietena ta? Face squirt, cum cu adevarat? Pentru ca daca e asa trebuie sa ii cumperi un chaise longue din piele pentru a se putea curata usor cu apa si detergent. Imagineaza-ti pe un pat cu cearsafuri de matase sau panza ce miros o sa se impregneze acolo neputand spaland pe loc. De fiecare data cand termina show-ul va trebui sa stea sa spele acele cearsafuri si nu cred ca ii va conveni. .
TheObserver m-am crucit cand am citit postarea ta! Serios acuma!!!!
Tu crezi ca planeta asta nu a mai auzit pana acum de chaise longue? Sfaturile tale sunt extraordinare, de apreciat faptul ca vrei sa oferi o alternativa de pat/ chaise longue de pe care sa se faca broadcast.
Dar nu inteleg ce ai vrut sa zici cand ai scris ca "prietena ta e vreo tarancuta"???
Dragule, in caz ca nu stiai, toti dar absolut noi toti romanii suntem tarani, pentru ca provenim din mosi-stramosi care au locuit la tara. SI bunicii mei au locuit la tara si daca nu locuiau ei cu siguranta ar fi locuit strabunicii.
Daca te uiti cu atentie chiar si italienii care lucreaza unii dintre ei foarte mult in agricultura, la tzara si da castiga foarte multi bani, sunt mandri de ceea ce sunt si bravo lor !
Numai la noi in Romania a locui la tara e o rusine, a munci la tara e o rusine.....trist, foarte trist.
Eu iubesc aceasta tara si sufar cand vad ca atatia romani migreaza si raman campuri goale, case parasite, vile parasite, sate intregi abandonate... E atat de trist, nu pot sa vad asa ceva.
Atata suferinta, pustietate la tara pentru ca romanii isi incearca norocul in alte tari, tari puternice, influente in Europa si in lume care-si exporta extraordinar de mult, iar noi ce sa mai exportam?
Cum sa mai exportam fructe, legume, produse animaliere cand piata romaneasca e fortat invadata de produse alogene?
Deci daca prietena baiatului ala e taranca, bravo, ma bucur pentru ea .Daca e taranca de origine. :mrgreen:
Ca daca e taranca , ca atitudine, atunci nu-mi place. :cry:
Intrebi daca prietena lui face show cu adevarat?Cum cu adevarat?
Dar ce crezi tu draga ca e prietena lui? Vreo vaca care se mulge de squirt prin sani? Mulgi vaca aia de squirt pana o ia dracu :mrgreen:
Vai, deci ma crucesc. De unde pana unde trebuie musai sa tasneasca valuri de lichide din vaginul unei femei ca sa dovedim cuiva ca avem orgasme !!
Bai, baiatule, lichidele astea orgasmatice sunt in cantitate destul de limitata in organism, nu orgasmam 2-5 litri de lichid pe zi in privaturi ca sa fie membrii (adica stapanii nostri) fericiti.
Eu cred ca tu esti vreun misogin pe bune !!!! Care ai exploata femeile ca pe vaci sau ca pe carpele cu care speli tu pe jos. Care i-ai face fingering 3 ore incontinuu pana slabeste saraca prin vagin vreo 5 kg de apa.
Sa vina un barbat la mine sa-mi zica ce si cum sa simt eu in pat(in real sau la munca) ca-i trag una si dus sa fie.
Simt ceea ce simt, ca nu toate femeile suntem la fel, nu suntem galeti cu apa care declansate se revarsa.Unele avem mai mult lichid, altele mai putin, ca asa ne-a facut biologia asta, mama-natura.
Iar un squirt se poate si mima dragule !!! Si un cum..la fel.
Ca sunt obligata sa fiu online sa fac de toate in privat e una, dar ce lichid sa mai iasa si din mine fortat, ce sa simt ce calduri si frisoane sa am de la atata extaz nimeni nu ma poate obliga sa simt.
Ce n-as da sa te pun pe tine sa lucrezi pe un site si sa ejaculezi de vreo 50 de ori pe zi pana te ia naiba, si-ti moare trompa acolo, sa ti se usuce si ouale de la atata cum pana se stafidesc !!!! :mrgreen: :mrgreen:
Apoi quote "Imagineaza-ti pe un pat cu cearsafuri de matase sau panza ce miros o sa se impregneze acolo neputand spaland pe loc. De fiecare data cand termina show-ul va trebui sa stea sa spele acele cearsafuri si nu cred ca ii va conveni. " Apoi sa stergi si sa speli toate mirosurile si aromele ce s-au revarsat din trompa ta.
:mrgreen: :mrgreen:
Avatar utilizator
TheObserver
Mesaje: 31
Membru din: 20 Noi 2014, 18:45
Has thanked: 0
Been thanked: 0

solveit_girl scrie:
TheObserver scrie:
Asta e doar o idee nu iti spun sa cumperi acel produs. Se numeste chaise longue. In acel chaise longue se pot face privaturi foarte bune cu pozitii extraordinare. Dar prietena ta arata asa bine pentru a se prezenta intr-un asemenea loc, sau e vreo tarancuta?

PS: Ce fel de show face prietena ta? Face squirt, cum cu adevarat? Pentru ca daca e asa trebuie sa ii cumperi un chaise longue din piele pentru a se putea curata usor cu apa si detergent. Imagineaza-ti pe un pat cu cearsafuri de matase sau panza ce miros o sa se impregneze acolo neputand spaland pe loc. De fiecare data cand termina show-ul va trebui sa stea sa spele acele cearsafuri si nu cred ca ii va conveni. .
TheObserver m-am crucit cand am citit postarea ta! Serios acuma!!!!
Tu crezi ca planeta asta nu a mai auzit pana acum de chaise longue? Sfaturile tale sunt extraordinare, de apreciat faptul ca vrei sa oferi o alternativa de pat/ chaise longue de pe care sa se faca broadcast.
Dar nu inteleg ce ai vrut sa zici cand ai scris ca "prietena ta e vreo tarancuta"???
Dragule, in caz ca nu stiai, toti dar absolut noi toti romanii suntem tarani, pentru ca provenim din mosi-stramosi care au locuit la tara. SI bunicii mei au locuit la tara si daca nu locuiau ei cu siguranta ar fi locuit strabunicii.
Daca te uiti cu atentie chiar si italienii care lucreaza unii dintre ei foarte mult in agricultura, la tzara si da castiga foarte multi bani, sunt mandri de ceea ce sunt si bravo lor !
Numai la noi in Romania a locui la tara e o rusine, a munci la tara e o rusine.....trist, foarte trist.
Eu iubesc aceasta tara si sufar cand vad ca atatia romani migreaza si raman campuri goale, case parasite, vile parasite, sate intregi abandonate... E atat de trist, nu pot sa vad asa ceva.
Atata suferinta, pustietate la tara pentru ca romanii isi incearca norocul in alte tari, tari puternice, influente in Europa si in lume care-si exporta extraordinar de mult, iar noi ce sa mai exportam?
Cum sa mai exportam fructe, legume, produse animaliere cand piata romaneasca e fortat invadata de produse alogene?
Deci daca prietena baiatului ala e taranca, bravo, ma bucur pentru ea .Daca e taranca de origine. :mrgreen:
Ca daca e taranca , ca atitudine, atunci nu-mi place. :cry:
Intrebi daca prietena lui face show cu adevarat?Cum cu adevarat?
Dar ce crezi tu draga ca e prietena lui? Vreo vaca care se mulge de squirt prin sani? Mulgi vaca aia de squirt pana o ia dracu :mrgreen:
Vai, deci ma crucesc. De unde pana unde trebuie musai sa tasneasca valuri de lichide din vaginul unei femei ca sa dovedim cuiva ca avem orgasme !!
Bai, baiatule, lichidele astea orgasmatice sunt in cantitate destul de limitata in organism, nu orgasmam 2-5 litri de lichid pe zi in privaturi ca sa fie membrii (adica stapanii nostri) fericiti.
Eu cred ca tu esti vreun misogin pe bune !!!! Care ai exploata femeile ca pe vaci sau ca pe carpele cu care speli tu pe jos. Care i-ai face fingering 3 ore incontinuu pana slabeste saraca prin vagin vreo 5 kg de apa.
Sa vina un barbat la mine sa-mi zica ce si cum sa simt eu in pat(in real sau la munca) ca-i trag una si dus sa fie.
Simt ceea ce simt, ca nu toate femeile suntem la fel, nu suntem galeti cu apa care declansate se revarsa.Unele avem mai mult lichid, altele mai putin, ca asa ne-a facut biologia asta, mama-natura.
Iar un squirt se poate si mima dragule !!! Si un cum..la fel.
Ca sunt obligata sa fiu online sa fac de toate in privat e una, dar ce lichid sa mai iasa si din mine fortat, ce sa simt ce calduri si frisoane sa am de la atata extaz nimeni nu ma poate obliga sa simt.
Ce n-as da sa te pun pe tine sa lucrezi pe un site si sa ejaculezi de vreo 50 de ori pe zi pana te ia naiba, si-ti moare trompa acolo, sa ti se usuce si ouale de la atata cum pana se stafidesc !!!! :mrgreen: :mrgreen:
Apoi quote "Imagineaza-ti pe un pat cu cearsafuri de matase sau panza ce miros o sa se impregneze acolo neputand spaland pe loc. De fiecare data cand termina show-ul va trebui sa stea sa spele acele cearsafuri si nu cred ca ii va conveni. " Apoi sa stergi si sa speli toate mirosurile si aromele ce s-au revarsat din trompa ta.
:mrgreen: :mrgreen:
Foarte bine draguto, impartasesc tot ce ai scris. Eu cand vorbesc de tarani, nu ma refer la tarani degradand barbatul sau femeia care munceste pe camp (munca pe care o consider la fel de nobila ca oricare alta). Cand zic taranca ma refer la atitudinea de zero glamour, deloc delicata pe care o au in general persoanele de la tara. Acele persoane nu stiu ce e ala fashion sau glamour, ei stiu doar ce inseamna munca lor de pe camp.

Deci sa revenim: cand spun taranca ma refer la aceea fata care nu stie sa se comporte ca o lady, ci are mai degraba o atitudine dura ( nu va avea grija de acea mobila, nu va aprecia textura, ea fiind invatata cu ceea ce vede la tara pe camp).

Cat despre petitiile membrilor, iti voi spune ca in vaginul femeii se afla o glanda (''glandulele skene'', viziteaza wikipedia pentru detalii) si daca se atinge foarte bine cu degetele acolo sau cu dildo-ul, ii va iesi extrem de mult lichid, depinzand de excitatia fiecareia binenteles. Multi membrii cer acest lucru, poate tu vei fi surprinsa, insa am vazut modele de alta nationalitate carora le iesea atata lichid incat pana si camera web o udau si acel lichid iesea din vagin cu adevarat. Desigur ca se pot mima acele orgasme, dar este un lucru total diferit de adevarata chestie cu squirt-ul pana la epuizare unde chiar poti ajunge sa faci si piss.

Mie sincer iti spun, imi place ca femeia sa se comporte ca un adevarat model, sa se arate pe camera cu corpul intreg, sa fie feminina, sa isi puna in evidenta proportiile corpului. Nicidecum sa isi desfaca picioarele sa isi deschida vaginul ca si cum ar fi un tunel profund. Este o chestie cu adevarat scarboasa. Am facut referire la aceste tipuri de show (cum, squirt) pentru ca membrii in general cer aceste show-uri si sa le faca intr-un chaise longue o sa fie ceva de groaza. De groaza pentru acel chaise longue nu pentru model.

Tu zici ca toata lumea stie ce e ala un chaise longue. Pai aici tin sa te contrazic. Am fost in Ikea si am intrebat de curiozitate daca au asa ceva si m-au intrebat ce e ala chaise longue. Credeau ca ma refer la sezlongul de plaja. Nu toata lumea stie ce e acela un chaise longue, cu atat mai putin cei care au un salariu de 1300 ron pe luna in aceasta tara. E un capriciu pentru persoanele cu un nivel social mai ridicat. Asa ca show-urile cu squirt, pee sau cum, nu merg cu acel background. E ca si cum ai face kk in privat. Se duce de rapa partea de glamour. Ma intelegi?

Multe salutari

Bye
Avatar utilizator
solveit_girl
User Junior
User Junior
Mesaje: 60
Membru din: 04 Sep 2013, 13:30
Has thanked: 0
Been thanked: 0

TheObserver, sfatul meu, ia pune tu p*** la munca, la cum shot uri din alea lungi,. cu precum sau cum, cu tot ce ai tu mai bun pe-acolo, ca se vede ca tu vezi femeia ca pe un obiect, nu ca pe un om.Stiu si eu draga ce stari poate avea o femeie in pat.... :wink:
Dar ma intreb daca tu stii....
Ca tu vorbesti de tzarancele si etc, femeia de pe camp??????? Care femeie de pe camp?
Cate tipe intre 18-35 ani ai vazut recent duse la camp din sat, din cate sate or fi in Romania, rar mai vezi gagici ducandu-se la munca campului, pentru ca nu mai avem cui vinde, mai omule, ca daca importam extra, de unde sa mai vindem. Poate s-or fi dus cu Ion in camp sa faca dragoste :mrgreen: :mrgreen: Asta e cu totul altceva !
Iar azi gagicile la tzara muncesc in curte, in gradina, dar au si TV (plasma) si net, sunt fete mai dezghetate, nu-mi zi ca -s venite din jungla !!!!
Daca nu au acces la cultura, nu-nseamna ca nu-si doresc....
Ce are a face glamourul cu cat de mult squirt, cum, etc scoate o femeie din vagin..
Ma lasi,
Dupa care zici ca te intereseaza glamour girls, nu cat de adanc e vaginul....Mai sa fie....Ce te mai contrazici.
Glamour la tine inseamna sa intri acum pe site sa vezi o tipa pornstar sezand pe chaise longue si deschizandu-si instantaneu picioarele sa-ti ofere tie un squirt din ala lung!!!
Pune mana si munceste pe site 8-10 ore pe zi, mulge-ti bine ce ai in dotare, apoi revino aici si zi-mi cat iti place sa-ti dai drumu' zilnic, non -stop ca asa cer membrii si tu doar vrei sa-i vezi fericiti :lol:
Am impresia ca ai o iubita acasa, pe care o pui ca un obiect sa lucreze pe site, saracul de tine trebuind sa stearga tot ea cearsaful si sa splele prin camera dupa ce lucreaza, ca sa-ti aduca tie banii de pe site, mai apoi !!!!
Dupa ce ca ia site-ul 60-70% din pretul pe minut, mai iei si tu acolo 15% din 40-30% ce-i ramane fetei tale.
sebastianv
Mesaje: 45
Membru din: 30 Dec 2013, 05:52
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ce comanzi ...

Imagine


Și ce primești

Imagine


Retur?
Scrie răspuns

Înapoi la “Despre video chat - discutii generale”