LiveJasmin si traficul mort

Discutii generale despre activitatea de video chat și despre monetizarea pe platformele de tip Onlyfans. ❤️ Păreri, opinii, întrebări, mod de lucru, povești, discuții diverse despre siteuri de videochat sau Fans Sites și despre acest job in general. Toate își au locul în această categorie. ❤️✅😇
Reguli forum
Cei 7 ani de Acasă! Zero SPAM!
Scrie răspuns
Avatar utilizator
googlefun
VIP
VIP
Mesaje: 1701
Membru din: 25 Oct 2006, 20:28
Localitate: Delta Dunarii (Chilia Veche)
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

Hi again ,
Te rog sa intelegi ca,atata timp cat vei avea pc-ul ala ,nu se va schimba absolut nimic ,din pacate .
LJ consuma foarte multe resurse , iar mie deja mi se pare prea mult pe acel pc , dapai sa mai deschizi inca un site !

Suportii de care spui ,mai vorbesc si din amabilitate cateodata ,doar nu o sa-ti spuna : "Ia inchide-ti tu site-ul si lasa-ne . Ai un minim de HD , e ok ,stai acolo ca te vezi bine ...ai rabdare poate ..poate "

Numai ca toate sunt legate cum bine stii :Nu esti in fata(din motivele enumerate de mine la infinit ) nu faci bani ! Nefacand bani nu ai cum sa schimbi nimic :locatie /net/pc s.a.m.d .

E ca si cum ai un magazin mai dosit si ai putina marfa pe raft (neavand bani de marfa ) . Marfa se va vinde mai bine daca e magazinul full , niciodata nu vei vinde toata marfa putina ramasa, in ideea ca vanzand-o vei avea bani sa-ti muti magazinul undeva cu vad comercial .

Prioritatea ta No 1, eu cred ca este : PC-ul .Punct
Avand pc performant (si restul care inteleg ca sunt acceptabile ) ..vei putea face bani .Facand bani mai multi ,te vei putea muta intr-o locatie mai frumoasa /poate net mai bun si tot asa . Daca noua locatie va fi si mai ok din acele pct de vedere , evident ca vei face si mai multi bani . Din nou te poti gandi la alta locatie si mai si ! Si tot asa ...

Crezi tu , ca -chioscarii stradali - fara vad si multa marfa ,nu viseaza la un minimarket de cartier full de marfa /de clienti ?
Dar cum sa faca asta ..fara $$$ ?

Crede-ma ca stiu ce inseamna .Si eu speram (nici nu stiu de ce :? , poate din disperare sa-l fac sa mearga ) sa vand toata marfa ramasa dintr-o locatie fara vad bun , si sa ma mut undeva central . Binenteles ca nu sa intamplat asta !!!!
Facturile de chirie locatie /lumina/gaze au prostul obicei sa te ajunga din urma ..ba chiar te si depasesc uneori .
Mult mai la indemana si logic a fost :falimentul ! :(
SoulCams Models Studios wanted
elizee
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 100
Membru din: 28 Noi 2011, 04:28
Has thanked: 2 times
Been thanked: 0

Imi pare rau ca ai dat faliment googlefun totusi imi plac mult comparatiile tale.M-au amuzat si da stiu ca sunt 100% adevarate.Eu visez sa fiu Cora inaine de sarbatori 8)
Iti doresc succes in orice activitate intreprinzi tu acum!
Avatar utilizator
googlefun
VIP
VIP
Mesaje: 1701
Membru din: 25 Oct 2006, 20:28
Localitate: Delta Dunarii (Chilia Veche)
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

elizee scrie:Imi pare rau ca ai dat faliment googlefun totusi imi plac mult comparatiile tale.M-au amuzat si da stiu ca sunt 100% adevarate.Eu visez sa fiu Cora inaine de sarbatori 8)
Iti doresc succes in orice activitate intreprinzi tu acum!
C'est la vie ....nd thks :D
Si tie , deasemenea .
Bye 4 now :wink: .
Avatar utilizator
Smart
VIP
VIP
Mesaje: 369
Membru din: 19 Noi 2013, 19:18
Localitate: Galati
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times
Contact:

Nu am reusit sa gasesc ce configuratie are elizee...dar pot spune cu certitudine ca un phenom x4 965 + 4gb ram + video onboard tine LJ + IML +CC...cam la limita dar de ajuns sa se faca bani buni pe el..mai departe scrie in carte :)
www.smartchat.ro - We are not the best...That's why we try harder!
bamse
Mesaje: 1
Membru din: 14 Noi 2014, 11:58
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Smart scrie:Mie nu mi se pare asa complicat jasmin-ul...daca faci toate ca la carte iti merge..nu faci...mori de foame...

P.S. Ce tot trageti cu cel Intel?..eu am in studio AMD-uri si chiar nu ma plang la incasari...

Idea e ca pana la urma este vorba de un pachet complet de lucruri care aduc trafic pe LiveJasmin. Pot fi chestii tehnice (computer, internet) sau "personale" de site (profil in general, imagini, video, wall..), alte mici chichinete (rate de la membrii, cat ai stat pe site in Free chat sau Private, calitatea imaginii, decor..), pana la urma daca se considera o "meserie" de zi cu zi cu program fix si ore constante e aproape imposibil sa nu faci bani. :mrgreen:
Avatar utilizator
dulcyka_sexy
User Avansat
User Avansat
Mesaje: 475
Membru din: 22 Sep 2012, 19:21
Has thanked: 0
Been thanked: 0

eu aveam aceleasi probleme , sistem neadecvat, lumini proaste, numa webcamul era bun, c920... mergand mereu peste admini ca nu fac bani, ei mereu au fost amabili, ca totu e bine, sa mai incerc, sa mai astept, bla bla....1 singur din toata gramada aia, a stat 4 ore pe pcul meu, un fost Amd, ca dupa aia sa-mi zica adevarul in fata- Nu e okay pcul pt jasmin...acu, nush daca era adevarat, ca aud multa lume zicand ca lucra cu Amd uri pe jasmin..in fine..eu i-am zis adminului, ca nu fac bani, nefacand bani, nam nici o sansa sa imbunatatesc calitatea....mi-a raspuns- fa imprumut in banca, iti garantez, in 5 luni, tu vei avea toti banii platiti la banca, si vei si supravietui...nu vei muri de foame.....si asa a fost...:D ...am imprumutat pt un I7, 4790 PROCESOR, 8 gb ram... duc jasminu, imlive,si inca ceva maruntis pe el....acum am facut alt imprumut, pt redecorare, cumparat tablorui in piele, de vreo 300 ron....daca tot nu le place, sa le fie de bine, ......acum, eu vin cu intrebarea- chiar e nevoie mereu numa noi sa investim si sa imprumutam etc, ca li se scoala lor peste noapte sa mai bage ceva, incat cine nu are acel ceva, sa nu mai faca bani? chit ca are vechime, etc? acum, sunt si f suparata, pcul mi-e bulit cu restarturi aiurea, exact cand mi-e lumea mai draga...unii zic ca e sursa, altii windowsul....pus windows now, thanks ready for you, windows8, care eu inca nu am reusit sa aflu mare lucru, neavand timp sa butonez atat de mult....acu, am o sursa de la alt desktop, cine dracu sa mi-o puna? credeti-ma , am momente cand cad in depresie si imi blestem viata si orasul asta mic si handicapat fara ca macar sa existe un drac de om sa stie sa puna o sursa, doar il platesc mama masii de viata,....acu, eu va doresc multa bafta, si, faceti ca mine, imprumutati si ras imprumutati pana da faliment banca, candva, tot se vor strica webcamu, pcul, decorul, etc....
Imagine
Avatar utilizator
CamVideo.ro
Mesaje: 40
Membru din: 10 Noi 2013, 20:34
Localitate: Galati & Braila
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Dulcica, fara investitii (valabil in orice domeniu) nu vei face performanta niciodata.
In plus, investitiile trebuie protejate; le poti proteja urmand sfaturile lui pocahontas pentru a face performanta (sfaturi pe care le vei gasi pe multiple topicuri de pe acest forum).
Si inca ceva, tehnologia avanseaza intr-un mod alert, asa ca o parte din ceea ce castigi pune deoparte pentru un nou upgrade in viitorul apropiat sau mai indepartat.
CamStudio - Studio Videochat Galati
"We work; You play"
0748.400.200 / 0743.525.525
Avatar utilizator
Smart
VIP
VIP
Mesaje: 369
Membru din: 19 Noi 2013, 19:18
Localitate: Galati
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times
Contact:

dulcyka_sexy scrie:eu aveam aceleasi probleme , sistem neadecvat, lumini proaste, numa webcamul era bun, c920... mergand mereu peste admini ca nu fac bani, ei mereu au fost amabili, ca totu e bine, sa mai incerc, sa mai astept, bla bla....1 singur din toata gramada aia, a stat 4 ore pe pcul meu, un fost Amd, ca dupa aia sa-mi zica adevarul in fata- Nu e okay pcul pt jasmin...acu, nush daca era adevarat, ca aud multa lume zicand ca lucra cu Amd uri pe jasmin..in fine..eu i-am zis adminului, ca nu fac bani, nefacand bani, nam nici o sansa sa imbunatatesc calitatea....mi-a raspuns- fa imprumut in banca, iti garantez, in 5 luni, tu vei avea toti banii platiti la banca, si vei si supravietui...nu vei muri de foame.....si asa a fost...:D ...am imprumutat pt un I7, 4790 PROCESOR, 8 gb ram... duc jasminu, imlive,si inca ceva maruntis pe el....acum am facut alt imprumut, pt redecorare, cumparat tablorui in piele, de vreo 300 ron....daca tot nu le place, sa le fie de bine, ......acum, eu vin cu intrebarea- chiar e nevoie mereu numa noi sa investim si sa imprumutam etc, ca li se scoala lor peste noapte sa mai bage ceva, incat cine nu are acel ceva, sa nu mai faca bani? chit ca are vechime, etc? acum, sunt si f suparata, pcul mi-e bulit cu restarturi aiurea, exact cand mi-e lumea mai draga...unii zic ca e sursa, altii windowsul....pus windows now, thanks ready for you, windows8, care eu inca nu am reusit sa aflu mare lucru, neavand timp sa butonez atat de mult....acu, am o sursa de la alt desktop, cine dracu sa mi-o puna? credeti-ma , am momente cand cad in depresie si imi blestem viata si orasul asta mic si handicapat fara ca macar sa existe un drac de om sa stie sa puna o sursa, doar il platesc mama masii de viata,....acu, eu va doresc multa bafta, si, faceti ca mine, imprumutati si ras imprumutati pana da faliment banca, candva, tot se vor strica webcamu, pcul, decorul, etc....
Acum ca sa fiu rautacios....multa lume zice ca a fi model independent e genial si ca de la studio e naspa..........................

Sa trecem peste...sunt curios cat de mic e orasul in care esti sa nu fie cineva capabil sa puna un pc la punct...adica chiar ma indoiesc....
Referitor la site-uri, investesc si ele probabil mai mult decat investesc modelele. Eu ma uit in propria ograda si vad diferenta dintre ce fac acum si ce faceam acum 3 ani...evolutia e mai mult decat evidenta. Ideea e ca daca nu primeam un "imbold" de la site nu stiu daca evoluam...Acum sincer, tu ti-ai schimba camera web vreodata ca a aparut alta care se vede mai bine daca nu te-ar obliga site-ul?...
www.smartchat.ro - We are not the best...That's why we try harder!
Avatar utilizator
googlefun
VIP
VIP
Mesaje: 1701
Membru din: 25 Oct 2006, 20:28
Localitate: Delta Dunarii (Chilia Veche)
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

Dulcika@
Eu ti-am spus sa bagi pc-ul ala in geanta si sa mergi cu el la un service.Tu ai zis ca a aparut un fat frumos si prin telepatie ti-a instalat windows si numai stiu ce.
Daca e sursa sau ceva hardware se duce pe apa sambetei placa de baza sau altele pe acolo .Nu cred ca te poti duce la banca -sa le explici ca- numai poti plati ,pt ca unu prin telepatie a facut nu stiu ce la pc ......

Or sa spuna aia :"Da cum sa nu , te credem ..am mai auzit cazuri " :lol: ....dar in timp ce vorbesc cu tine, vei observa ca da un telefon si in cateva minute vor aparea niste oameni in halate albe cu o camasa de forta ! Pe marimea ta ....
loooooooooooooooooooooooooooooooool

Acum serios ! De ce sa risti sa se buleasca pc-ul ?Ai bani de altul ? Inca trebuie si un UPS sau macar prelungitor cu protectie la suprasarcina cand ai un pc nou/scump .

Intr-o zi ,o sa intri pe forum ,de pe mobil spunand : A murit .Pc-ul .Va rog, sa pastram un moment de reculegere in amintirea lui !!Il cunosteati de fapt...vi-l descrisesem ...a fost bun saracul ..
Eu sper sa nu se intample asta si sa mergi la un service specializat ,ca nu e mare lucru sa schimbe o sursa si sa instaleze un windows amarat .
trompi
VIP
VIP
Mesaje: 593
Membru din: 23 Mar 2010, 08:25
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

dulcika, pe bune daca mai inteleg ceva din ce zici tu acolo....;acum ceva vreme era plin forumu de sfaturi de ale tale referitoare la jasmin, cum sa facem s amearga mai bine, spuneai ca traficul merge, ca ai renuntat la alte siteuri ca sa te concntrezi pe jasmin, ca se vede ca lucrurile s-au imbunatatit simtitor etc etc Acum ma intreb si eu cum de un model care zice ca lucruril merg bine nu e in stare sa faca macar un doua mii euro pe luna si sa-si ia pc-ul respectiv cash....mi-a picat fatza cand am vazut ca a trebuit sa faci imprumut in banca pentru calculator wtf....pai in cate luni de cand lucrezi n-ai reusit sa aduni bani de un calculator mai fato?
Off topic acum, care nu se refera la dulcika
Inainte era moda myfreecams, toate modelele noi care habar nu aveau cu ce se mananca videochat isi faceau cont acolo pentru ca toata lumea se minuna vai uite ce tips a primit X, Y, vai uite cat castiga pe luna....Acum a e moda livejasmin;)))))Prostimea se uita la payment-uri si l curg balele ce zic pa uite dac aia a facut atat sigur pot face si eu iete ca nu-i asa
Eu tot am dat sfaturi pe aici la cine vrea sa inceapa da pe ureche intra pe alta iese, mai degraba incepeti pe siteuri mici unde concurenta e mai mica si conditiile impuse de site sunt mai putine decat sa va taiati din start craca de sub picioare.....Datorita conditiilor impuse de site cat si a concurentei, nu cred ca la ora actual livejasmin mai este un site pentru modele incepatoare(mai ales pentru incepatoarele independente).
Avatar utilizator
WinXPfather
Moderator
Moderator
Mesaje: 2931
Membru din: 21 Mai 2005, 03:56
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 48 times
Been thanked: 92 times
Contact:

Eu v-am atentionat de mult sa nu luati chiar toate vorbele de bune. Ca sigur nu e chiar totul ce pare la prima vedere. Dulcica e un caz special, va recomand sa nu incercati sa o intelegeti daca vrei sa ramaneti intregi la minte. Faceti cum vreti, eu imi fac datoria a va informa. Oferta mea nu a fost o intamplare de i-am facut-o tocmai ei. Era singura ei sansa de a fi! :). Tin minte ca pe undeva era una smartgirl care ajunsese chiar sa-i de big like. Te doare mintea...
Nu intotdeauna clisma e solutia!

Imagine
Avatar utilizator
dulcyka_sexy
User Avansat
User Avansat
Mesaje: 475
Membru din: 22 Sep 2012, 19:21
Has thanked: 0
Been thanked: 0

problema este ca nu am service in orasul meu, v-am mai spus....iar sa merg in judet sa schimbe piesele, nu pot, am mama bolnava, nu pot s-o las o zi intreaga singura....da, din banii stransi, am schimbat decorul, am cumparat webcamu c920, canapeaua, si cate alte dracovenii, plus viata de zi cu zi, medicamente, tigari, si altele.....deci, de unde doamne iarta-ma sa tot pun deoparte? iar vremurile bune au apus cand au bagat glamour poze, ca eu nam putut pleca sa fac poze, in altae orase, la mine nu exista studio de vdch macar, nu mai zic drac de fotograf priceput....cand am gasit pe cineva profi pt poze, m-a intrebat pt ce le vreau asa, am zis ca pt reviste, si mi-a trantit un Nu mare in nas, el se ocupa de baluri la scolari, licee, si nunti, botezuri, inmormantari....ce era sa-i fac? sa-i dau in cap? nuu...am luat un dslr canon, pus poze peste poze, respinse toate...acum am reusit sa am niste poze pt galeria glmaour si una la profil, dar am pierdut mult timp, multe luni fara poze de profil la glam, care m-au tras in jos cu incasarile....am o sursa de la alt desktop, o sa incerc singura sa o conectez la actualul pc....sa vad iese fum sau foc? experiment care il voi incerca chiar maine, va tin la curent de pe telefon cum decurge operatia si coaserea pcului.:P...
Imagine
JustModel
User Activ
User Activ
Mesaje: 221
Membru din: 18 Noi 2012, 15:45
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

OMG!
shiii asta, mai!!!!!
Glamourfoto.ro -the best

IN GOD WE TRUST< ALL OTHERS MUST PAY CASH>
Avatar utilizator
fetish
VIP
VIP
Mesaje: 1788
Membru din: 03 Mai 2007, 16:42
Localitate: Acolo unde nu exista Skins !
Has thanked: 0
Been thanked: 0

eu m -am nascut intr-un orasel mic , in vremurile de glorie avea 23 de mii de locuitori , acum cred ca are 15 mii sau poate 12 mii , o sg strada principala , o firma de net de 3 lei , timp de un an , am stat acolo si am muncit vdc ofcourz ,mama mea e un nume cunoscut in oras ceea ce m-a handicapa cand trebuia sa apelez la diverse servicii , si totusi am reusit sa gasec service pt pc , nu autorizat sau mai stiu eu ce insa macar de pus un xp si de reperat un pc putea sa o faca , am reusit sa trag net , ab bussiness de la Romtelecom care costa 500 de ron pe luna , fara sa nasc suspiciuni si altele

mi-e f greu , apropae imposibil sa cred ca exista orasele mai mici decat cel unde m -am nascut eu si ca daca iti dia interesul nu poti obtine o acoperire viabila pt un job ca vdc ul

just ca in final am ales sa am mut intr-un oras normal unde am net sa imi pun si in cap , am acum de exemplu 3 ab de net de la rds , fiecare cu scopul lui in viata , unde nu se agita nimeni ca nu m -am dus la 6 dimi la Apaca

te sufoca orasul , fa o schimbare , pana la urma orice om isi ia zborul din cuib

cred ca dupa 11 ani de Buc nici daca as vrea nu m -am mai acomoda intr -un orasel de provincie

mie imi pare cusuta cu ata alba problema

plus ca majoritatea oraselor mici sunt sateliti ai unui oras normal , asa ac nu vad d c nu mutarea cu 50-100 de km mai departe

noh ubi bene ubi patria

o duminica superba si nu uitati sa votati!
"Better to rule in hell than serve in heaven."
-Milton
star87
Mesaje: 27
Membru din: 19 Ian 2013, 20:09
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Eu m-am mutat din Bucuresti intr-un oras mai mic si am mers la singurul provider de net, i-am zis ca fac videochat si am nevoie de fibra (si nu prin coaxial sau utp ) si in 2 saptamani a venit si mi-a montat FTTB (fibre to the building) cu IP static. Asa ca acum am net mult mai bun ca in Bucuresti, nu pica, nu are fluctuatii.... si mai e si ieftin, 60 lei.... 55 daca platesc anticipat luna. Sunt singurul de aici care are asa ceva, si a mai venit si patronul firmei cand montau baietii cablurile sa vada si el ce si cum.. Eu nu fac, ci prietena mea, dar daca nu spuneam clar la ce imi trebuie niciodata n-ar fi fost de acord sa ofere anumite servicii. Deci, nici eu nu cred ca nu se poate intr-un oras mic. Cat de mic e orasul dulcika? Sau zi ce oras e ...poate este vreun user de aici tocmai din acelasi oras.... si poate te ajuta...
Avatar utilizator
dulcyka_sexy
User Avansat
User Avansat
Mesaje: 475
Membru din: 22 Sep 2012, 19:21
Has thanked: 0
Been thanked: 0

topic inchis, multumesc la toti pt "ajutor"
Imagine
Cat10
Mesaje: 6
Membru din: 25 Aug 2014, 18:19
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Helo. Am o intrebare legata de chargeback-urile pe jasmin. Cate chargeback-uri are voie un membru sa faca? Exista o limita cumva, sau face pana se plictiseste? Thanks a lot!
Avatar utilizator
dulcyka_sexy
User Avansat
User Avansat
Mesaje: 475
Membru din: 22 Sep 2012, 19:21
Has thanked: 0
Been thanked: 0

pe lj daca ai protection earnings activata nu iti mai face nimeni chargeback:) acu, cate au voie in caz ca nu ai activata protectia, nu stiu....bafta:)
Imagine
Avatar utilizator
TheObserver
Mesaje: 31
Membru din: 20 Noi 2014, 18:45
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Pentru inceput detaliaza mai mult. Acel membru care ti-a facut mai multe chargeback-uri, de cat timp a fost (1, 10,30,60 minute, 2 ore, etc.) sau chargeback de spy member? Depinzand de ce detalii imi vei da, va exista un raspuns pentru fiecare caz in parte.

Inca ceva ce am uitat sa te intreb: acel member care ti-a facut mai multe chargeback-uri a fost pe aceasi perioada sau pe mai multe perioade? Pentru a-ti raspunde in mod adecvat trebuie sa imi explici mai bine.
Traxdata
Mesaje: 20
Membru din: 05 Ian 2015, 02:07
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Si noi suntem la cuplu, mai lucrez si eu la single din cand in cand si am observat ca intr-adevar, acest site nu mai este ce a fost candva... poate datorita numarului prea mare de cerinte pe care in are site-l in ceea ce priveste atat modelele, cat si membrii
Scrie răspuns

Înapoi la “Despre video chat - discutii generale”