LiveJasmin si traficul mort

Discutii generale despre activitatea de video chat și despre monetizarea pe platformele de tip Onlyfans. ❤️ Păreri, opinii, întrebări, mod de lucru, povești, discuții diverse despre siteuri de videochat sau Fans Sites și despre acest job in general. Toate își au locul în această categorie. ❤️✅😇
Reguli forum
Cei 7 ani de Acasă! Zero SPAM!
Scrie răspuns
Avatar utilizator
GlamChatStudio
GoldMember
GoldMember
Mesaje: 2311
Membru din: 30 Dec 2008, 08:57
Localitate: Bucuresti/Slatina
Has thanked: 11 times
Been thanked: 52 times
Contact:

Isabel69 scrie:
pocahontas scrie:
Isabel69 scrie:imi raspunde ti si mie? ce ar trebuie sa fac. simt ca nu ajung nicaieri asa
Si ce-ai vrea sa-ti raspundem?De unde sa stim noi de ce nu faci tu bani,de ce nu-ti intra membrii din moment ce nu te cunoastem??Aici este forum,nu facem parte din stafful Jasmin ,nu avem astfel de informatii.Cat stai sa astepti un raspuns care nu o sa vina niciodata mai bine te-ai reorienta spre alte sites.Vrei sa gandeasca niste straini in locul tau?Strada cum o traversezi?Ceri ajutor sau astepti culoarea verde?

Era vb de o parere,un sfat. nu mai conteaza.
Chiar daca m-ai injurat ,raspunsul meu poate te-a stimulat sa-ti pui mintea la contributie,puteam sa-ti spun eternul bla bla ,baga poze,fa pe dracu si pe lacu,stai in limba sau fa spagatul sau merge prost poate te consola mai mult rapunsul asta ''merge prost nu-ti face griji,asa e la toata lumea'',ei bine, nu e deloc asa la toata lumea,nu exista merge prost,nu este trafic,sitele mi-a luat membrii si i-a dus la nikkidiamond de penis,i-a sodomizat sa stea acolo pe 5 dolari minutul,se platesc impozite si alte scuze de genul asta,eu cand le aud imi vine ...n-are rost sa-ti spun ce-mi vine :lol:
Atat timp cat ne uitam in topuri si fetele alea fac exact aceleasi sume de bani(ba chiar mai mari) ,every fucking single period cum pana mea sa gasesti scuze?Daca pentru tine nu conteaza,pentru mine nici atat,i dont give a damn pe ce bani faci tu ca doar nu-i impartim,ce ma distreaza la voi este ca acceptati atat de usor sfaturi care va convin ignorand adevaratul sfat:)
Bafta acolo, nu te ingrijora,merge foarte prost:)
https://glamchatstudio.ro/ powered by GlamChatStudio
Cat de ciudati suntem noi oamenii, sa ne nastem nu cerem, sa traim nu stim si sa murim nu vrem...
SoulCams Models Studios wanted
elizee
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 100
Membru din: 28 Noi 2011, 04:28
Has thanked: 2 times
Been thanked: 0

Buna tuturor,
M-am gandit sa mai dau jasminului o sansa.Mi-am facut cont nou,Am camera noua Logictech BCC950,lumina,m-am aranjat frumos si zic sa ma apuc cand stupoare mi se intampla acelasi lucru care mi s-a mai intamplat si in trecut uneori si motivul pentru care am renuntat la lj:traficul foarte fluctuant si problemele tehnice.Am stat deja 2 seri cam 2 ore in fiecare seara.In tot timpul asta am avut maxim 7 guesti si maxim 3 membri pe pagina deodata.In general cam 0 sau 1 guesti si mai trece cate un membru sau 2.Cam atat.
M-am dus la suport sa intreb si mi-a spus ca nu am probleme cu camera care se vede bine(se mai pixeleaza putin cand ma misc) si ca din cand in cand imi scad frame-urile acelea care ar trebui sa fie 30 constant ceea ce e de la cpu prea mare.
In prima seara nici nu apaream pe site in versiunea noua(doar pe varianta veche)
In a doua seara apar pe site dar cand ma uit la versiunea veche ca sa vad daca am hd tag observ ca ba il am ba nu-l mai am.
Vreau sa va intreb,chiar nu se poate lucra pe jasmin cu un quad core?Aveam procesorul la 80% asa mi-a spus adminul.Si mi-a spus ca mai creste chiar peste 90%.Am deschis software-ul jasminului,spliterul verysoft,youtube,pagina jasminului unde vorbeam cu suportul si din cand in cand mai intram ca si guest sa vad cum ma vad si ce se intampla.
Mi-a spus ca sistemul lor calculeaza mereu si daca nu e bine imi iau iconita de hd si ma listeaza mai jos pe pagini.Eu nu stiu cum vine treaba asta pt ca eu credeam ca acum modelele se listeaza random pe versiunea noua.
In afara de asta am willingness de la hot flirt trecute.Au zis ca e o probleme si o vor remedia.Sa fie si asta cauza traficului extrem de slab?Sau pur si simplu trebuie sa-mi upgradez pc-ul?
Multumesc!
Avatar utilizator
googlefun
VIP
VIP
Mesaje: 1701
Membru din: 25 Oct 2006, 20:28
Localitate: Delta Dunarii (Chilia Veche)
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

Elizee@
Eu pana nu voi avea un i7 4770k (cel putin ) , nu voi mai incerca pe LJ.E clar ca bunaziua ca de vina e pc-ul tau , numai cauta alte motive /defectiuni/stresat suportul .Crede-ma ca si eu am renuntat la el tot din cam aceleasi motive .Pana nu te vezi lacrima ..DAR LACRIMA de lacrima cu lumini si decor glamour in care tu sa te integrezi perfect ( neaparat si un net bun pe up ) nu are rost sa-ti consumi energia .
E si normal sa fie asa : sunt zeci de modele care indeplinesc conditiile lor cu brio .
Pana nu vei putea asigura tot ce trebuie e o lupta inegala , e o lupta cu morile de vant .
Abia dupa ce vei putea asigura tot ce cere site-ul ( de altfel majoritatea sites ) ..te poti considera apta sa iei startul si sa intri in competitie cu restul modelelor .Pana atunci ,tu poti avea cel mai bun show in privat ..numai ca vei fi tinuta la coada si tinuta la coada nu de cineva anume ci chiar de sistemul lor de selectie pe baza imaginii impecabil transmise , pe baza voturilor ,calitatii shows etc etc .

"Eu nu stiu cum vine treaba asta pt ca eu credeam ca acum modelele se listeaza random pe versiunea noua "
Eu numai sunt la curent cu LJ , dar cred ca random se face tot intre cele care se vad perfect , nu are cum sa se faca random si sa apara pe prima lor pagina un model care se vede nashpa ...cu umbre ..in ceata .....pc-ul ii sta in 90 % >>>>frames mic samd . Nici nu ar fi o reclama buna pt ei si nici prea corect fata de alte modele care se vad incredibil ,exact ca la TV .
Cred ca random-ul pe LJ e ca sa creeze senzatia de democratie + ca daca (sa presupunem ) primele 30 modele (cele mai bune ) stau online fix 10 ore toate odata sa nu le intepeneasca imaginea acolo .Schimbandu-le par mai multe si ..mai fresh :) Adica la vremuri noi , tot noi !!!! Numai ca ne mai schimbam intre noi :D
Tot noi ....dar "noi" cele care avem imagine lacrima si dam perfect in cam .
elizee
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 100
Membru din: 28 Noi 2011, 04:28
Has thanked: 2 times
Been thanked: 0

Multumesc mult de tot pentru raspuns googlefun! 8) Imi e de mare ajutor.Cand ma gandesc cat m-am frustrat si acum vreo 2-3 ani in urma.Tot cam aceleasi probleme.Vroiam sa intru in camera ca si guest/membru si-mi spunea ca modelul e offline plus lag mare.Pe vremea aia aveam dual core deci mai slab decat acum.Imi voi face upgrade cand voi putea la un i7-4790 sau 4790k plus o placa de baza.Memorie am 4 giga,coolerul si sursa sunt vechi dar le tin si eu pana or cadea de tot.Mi-ar mai trebui ceva sa cumpar pentru calculator?
Camera mea BCC950 stiu ca nu e recomandata de ei dar am stresat vreo 3 suporti care au venit sa verifice plus un superviser si nu s-au plans ca nu am C920(inca).
Decorul e rezonabil.Nu e ca la tara dar nici NikkiDiamond nu e.
Mie un lucru mi se pare tare ciudat:Am intrat si eu ca si guest pe versiunea noua de site si m-am gasit pe acolo.Imi tot mutau poza ba mai sus ba mai jos.Cam pe la mijloc eram si chiar si mai sus putin dar sa nu intre membrii macar sa se uite putin la mine iar guesti 0,1,2,3 si nu scriau nimic.Sa fie doar faptul ca nu am un calculator performant singura problema?Pana la urma zic eu ca si la o tipa aiurea si tot intri sa arunci un ochi.
Net am de la rds abonament simplu de 62 lei plus tv.Am facut test cu speedtest pe miami si am 7 mega upload,toronto 20 mega si new york 24 mega.Mi se pare f mult la astea doua.
Avatar utilizator
Maleficent
Veteran
Veteran
Mesaje: 935
Membru din: 10 Noi 2005, 12:34
Has thanked: 0
Been thanked: 0

googlefun,eu daca am i7,folosesc camera exclusiv pt jasmin si indeplinesc conditiile lor dar totusi nu am trafic ?asta cum se numeste?
A,sa mentionez ca m-am cam "certat "cu ei din cauza pozelor si sunt cu ochii pe mine.Ex: intr-o seara doar am luat tel sa ma uit cine suna si imediat mi-a aparut Warning pe ecran ca nu am voie sa folosesc tel cand sunt online de mi-a cazut fata.Pe bune?Au cumva un program care detecteaza tel in imagine? :o :o :o sau cineva chiar era in camera mea si ma monitoriza ?Poate sunt paranoica dar am mai patit ceva de genul asta si mi-am primit alt avertisment de penalty.
Si intr-o zi cand ma uitam sa vad totusi fetele celelalte ce poze au si mai intram prin camere sa le vad cum sunt fata de poze si am dat peste o tanti care se masturba in camera si isi baga degetele prin te miri ce locuri si mai baga si niste zoom in de toata frumusetea,asta cum se numeste ca pe mine ma depaseste?
Am impresia ca regulile astea sunt scrie doar sa fie si cred ca e valabil pe toate site-urile unde modelele stau despuiate in free si am vazut si cupluri care si-o trag in free,o sa ziceti ca probabil aveau show in alta parte si au uitat sa inchida free-urile dar totusi....pe astia nu-i mai monitorizeaza nimeni?
vreau sa subliniez faptul ca nu ma intereseaza cine ce face in free,ma deranjeaza ca nu sunt luate masuri egale pt fiecare...
the end!
Avatar utilizator
dulcyka_sexy
User Avansat
User Avansat
Mesaje: 475
Membru din: 22 Sep 2012, 19:21
Has thanked: 0
Been thanked: 0

eu am i7 4790k 8 gb ram, ,logitech, net rds, si totusi stau cate 12 ore online, cateodata legate fara pauze deloc, cateodata mai iau 5 10 min pauza, dar mai mult de 1 ora, 1 ora si 30 min de pvt nu fac nici in cap daca stau....parca am o eticheta pusa pe frunte - dam trafic pana face ora de pvt, dupa aia, pa pa girl..pe maine...nici nu mai imi vine sa intru pe jasmin, chit ca a fost si inca este site-ul meu de suflet, cu multe necazuri de la atatea reguli cu pozele pc camera decor, dar si multe bucurii....am 1 an pe el si cateva luni......ma dispera...am inceput sa ma promovez singura pe twitter, doar doar va aparea ceva trafic nou si bun..da p..la, de unde? cred ca adminii ma tin undeva ascunsa, ceva se intampla, ca am vazut si pe prima pag cand sunt, tot nu am membrii...sau daca am...numa labagii...guesti am in jur de 5-6k...mai scad la 3-4k, in jur de 4-5 dimineata....pretul a fost 1,99, de ciuda lam pus 2,99:D.. nu mai stiu ce sa fac .....ma doare capul...o zi buna sa aveti....
Imagine
Avatar utilizator
WinXPfather
Moderator
Moderator
Mesaje: 2931
Membru din: 21 Mai 2005, 03:56
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 48 times
Been thanked: 92 times
Contact:

Eu ti-am propus dulcico un deal. 20k e o suma... Sper ca refuzul sa nu fi fost ca nu ma credeai ca te pot duce acolo, la astfel de sume, ca ti-am zis ca am tot facut-o, ci doar din motive morale. Tot atunci ti-am si prezis ca nu vei creste orice ai face....in timp vei intelege "profetia", sper...
Nu intotdeauna clisma e solutia!

Imagine
Avatar utilizator
googlefun
VIP
VIP
Mesaje: 1701
Membru din: 25 Oct 2006, 20:28
Localitate: Delta Dunarii (Chilia Veche)
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

Maleficent@ & Dulkica_sexy@.....
Chiar nu stiu ce sa mai spun in cazurile descrise de voi :? .Maleficent din cate am citit pe aici ai net garantat ,mai folosesti si camera exclusiv pt LJ ! Chiar nu inteleg .Posibil pozele alea ?
Totusi vizitatorii/membrii cand te vad in random, numai stau ei sa caute poze ...ei tin cursorul putin pe imaginea ta sa vada putin si intra sau...nu ,macar ca si guest .Asta daca nu esti pe pagina 5-6-7 si indeplinesti conditiile de streaming impecabil ca sa fii in random pe pagina principala .Totusi neavand poze cum pretind ei ..se intampla ceva .Fac ei ceva sa nu fii prea vizibila ma gandesc. Eu incerc sa gasesc explicatii logice , nu cunosc asa bine LJ , cum spuneam .
Si ma gandesc ca mai e un criteriu :Odata ce spui ca nu ai tone de vizitatori (si implicit incasari mari) , mai au ei o " smecherie " :tot pe cele cu incasari mari le fac mai vizibile ,pe cele care au rating /voturi /cometarii favorabile .Eu nici cont de membru nu am acolo ca sa-mi dau seama cum vad membrii .Posibil membrilor sa le fie aratate mai multe detalii despre un model ,habar n-am .La cata tehnologie au implementat in sistemul lor banuiesc ca e posibil ca sistemul sa "vada " daca intri chiar si cu un proxy ..sau intri normal ca membru platitor .Iar daca intri ca membru platitor sa ai mai multe detalii despre un model .Cand zic detalii ma refer la cat de binevoitori si multumiti sunt cei de la LJ de incasarile generate de tine .O explicatie trebuie sa existe .Pai cum sa ai incasari/ratinguri bune daca ei tot pe cele care au deja le fac mai vizibile ? E un cerc vicios se pare , chiar daca inlaturi problemele tehnice si netul necorespunzator.
Probabil cei care se pricep mai bine la LJ , vor veni cu detalii /explicatii logice .
Avatar utilizator
dulcyka_sexy
User Avansat
User Avansat
Mesaje: 475
Membru din: 22 Sep 2012, 19:21
Has thanked: 0
Been thanked: 0

win, eu nu cred ca nikkidiamond sa futut cu tine de are incasari asa mari....asa ca nu e necesar sa se futa fetele cu tine pt a face bani....noi vb chestii serioase aici, nu despre futai....iar daca chiar as vrea sa fiu promovata futandu-ma cu cineva, as alege un barbat care sa-mi placa, nu orice babalac....si ma bate gandul, poate ai cumva ceva pile la admini? poate...chiar tu sa fii vinovat de traficul meu aiurea? nu e chiar asa greu sa afli un nickname, sa fim seriosi....oricum, spre fericirea ta win, eu sunt multumita de incasarile mele, eu nu vreau averi din acest job....doar ca ma intreb ce se intampla din moment ce am tot ce vor ei?si mai sunt fete in situatia mea, au de toate, numa trafic nu....pai daca ne merge prost si dupa ce am luat pc, camera, decor, lumini, profil, poze, pt ce ne mai chinuim sa le indeplinim toate sclifoselile lor? oricum ne merge la fel si before si after..nu? :)
Imagine
Avatar utilizator
WinXPfather
Moderator
Moderator
Mesaje: 2931
Membru din: 21 Mai 2005, 03:56
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 48 times
Been thanked: 92 times
Contact:

Pentru toate exista explicatii, google. Doar nu pot fi toti o data numarul unu. E cu randul si pentru cei care au inteles mersu'.
Nu intotdeauna clisma e solutia!

Imagine
Avatar utilizator
Maleficent
Veteran
Veteran
Mesaje: 935
Membru din: 10 Noi 2005, 12:34
Has thanked: 0
Been thanked: 0

googlefun,cu pozele s-a rezolvat,le-au aprobat intr-un final dar numai dupa ce am avut muuuulte discutii cu cei de la suport.
nu stiu pe ce pagina sunt pt ca am blocat Rom si nu m-am cautat niciodata,cred ca ar fi bine sa o fac.
Un lucru e cert,desi fac cam tot ce se cere,eu nu am trafic.Oare care o fi cauza tinand cont ca pe alte site-uri e mult mai ok?bad,bad karma :D :D :D
elizee
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 100
Membru din: 28 Noi 2011, 04:28
Has thanked: 2 times
Been thanked: 0

Eu am cont de membru dar nu am bani pe el.Oricum si cand aveam nu era diferit cu nimic.Vezi ce vede si un guest doar ca nu te mai da afara la 5 minute.Nu am studiat site-ul foarte tare dar din ce-am vazut sunt modele care nu au nici un fel de chat cu nimeni(nu stiu cati guesti au in room sau cati membri) doar ca e liniste si sunt modele care desi nu fac nimic in plus fata de primele au membri si guesti care scriu mereu.Nu stiu ce conteaza si cum aduci trafic pe pagina.Nu mai spun de trafic de calitate.Modelele mari sigur au webmasteri care le promoveaza extern si chiar si site-ul si e normal sa fie asa dar cum faci sa ajungi un model mare in the first place?!
@dulcyka: Te admir pentru rabdare.Eu nu as rezista atat.Macar modelele care lucreaza asa mult ar trebui promovate mai mult.
Oricum,in afara de site-ul de baza ei au tot felul de alte locuri unde promoveaza modelele poate chiar si pe mail.Mai demult imi trimiteau si mie mailuri ca sa-mi prezinte cate un anumit model si ma invitau pe site sa vad si pe restul daca vreau.Chiar o sa caut mailurile de la ei sa vad exact cum arata.Eu imi amintesc ca era promovat cate un model ceva gen:XXX is hot for you!cu cateva poze si buton catre camera ei sau catre site. Acum ei nu cred ca au cum sa dea trafic la toata lumea pentru ca nu toata lumea ar putea converti traficul ala.Asa ca promoveaza si ei pe cine cred ei ca corespunde atat tehnic cat si ca atitudine in free/privat.Daca ai suparat pe nenea suport pa pa promovare.
Cred ca restul modelelor care nu intrunesc conditiile astea sau pur si simplu nu le spun lor nimic si nu considera ca ar trebui promovate raman cu site-ul de baza unde culeg ce pica de la modelele mai mari.
Oricum tu ca membru sau potential membru cand primesti un mail cu cutarica care are si descriere hot oferita de site si cateva poze sexy cu ea te duci sa te uiti nu?Si daca te-ai dus acolo vezi ca e lume multa si vorbeste la ea in room si e atmosfera iar ea arata bine si bineinteles ca esti tentat sa o iei pe ea in privat si abia dupa aia te mai uiti si pe la restul.Sigur ca nu te forteaza nimeni sa o iei pe ea in privat dar stiti si voi cum functioneaza efectul de turma.Daca vezi 100 de oameni care se bat pe ceva nu mai conteaza ca e bun sau rau.
Am vazut pe site un model care lucreaza pe laptop(nu stiu de care) cu o camera nu tocmai buna(destul de shitty imaginea oricum) de pe o canapea(decor mediocru) si cu cateva poze vai steaua lor.Are si cateva profesionale dar sunt extrem de simpliste.Ei eu nu cred ca pe ea o promoveaza careva.Pentru ca m-am uitat pe google dupa ea si sunt vreo cateva rezultate catre lj.Atat.Oricum tipa asta are privaturi continuu desi nu sta des si nu sta mult.Dar arata ca Angelina Jolie,are atitudine si engleza fluent.Normal ca ea converteste putinul trafic pe care il are.E de ajuns 1 sau 2 membri sa vb cu ea si sa-i tina acolo ca imediat altii noi vazand ca e lume care scrie vor dori sa se alature.Plus ca e atat de frumoasa ca si daca n-ar vorbi si tot ai vrea s-o iei in privat.Chiar si eu ca femeie si model as lua-o daca as avea bani de dat pe asa ceva :D
Avatar utilizator
dulcyka_sexy
User Avansat
User Avansat
Mesaje: 475
Membru din: 22 Sep 2012, 19:21
Has thanked: 0
Been thanked: 0

eu cand a fost promotia aia pe imlive, daca va amintiti cu orele in free pt 360$ bonus pt primele 12 modele care au cele mai multe ore in free....eu atunci am tras ca boul, nu pt premiu, ci pt a imi promova profilul pe lj..lol...da, lucrand pe iml cate 18-22 ore pe zi, rar cand stateam 15 ore, imi promovam profilul de pe lj....culmea...ma mai ajuta cineva sa ma promovez...si tot culmea....atatea ore pe iml, atatea pe lj, dar....pe iml am facut dublul sumei de pe lj cu promovare cu tot si tot am facut mai putin pe lj...de ce cu program atat de lung nam reusit pe lj? din cauza ca nu ma futut winxp oare? :roll: :roll: :P eu de felul meu nu sunt f statica in free, fac teasing, dar totusi...ceva lipseste....ori vreun admin a prins ura pe mine, ori carev ade aici de pe forum mi-a aflat nicknameul si mi-a pus ceva "pile bune"...
app, win, stii de ce nu am acceptat oferta ta? pt ca nu vreau 20k pe per sau luna.....mie imi ajunge cat fac e para suficient....doar ca am unele dubii si intreb pe aici, nu inseamna ca mor de foame si nu fac bani, din cauza ca nu am acceptat oferta ta....
Imagine
Avatar utilizator
WinXPfather
Moderator
Moderator
Mesaje: 2931
Membru din: 21 Mai 2005, 03:56
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 48 times
Been thanked: 92 times
Contact:

Cum am mai zis dulcica, eu ti-am respectat decizia indiferent de motivul refuzului ofertei. Doar am vrut sa ma asigur ca motivul nu a fost neincrederea ca nu ma tin de cuvant si ca nu voi face ce am promis. E bine ca mi-ai confirmat ca nu a fost asta. In rest nici o suparare, ai tot dreptul din lume sa decizi ce crezi ca e mai bine pentru tine.

In timp ai sa vezi ca profetiile mele sunt reguli:). Cum ti-am mai zis ca vorbim dupa un an, ca nu va fi nici o crestere, acum iti pot spune ca putem vorbi si dupa 2 ani:). Suma pe care o generezi va fi aceeasi...subti.

Nu am crezut/sugerat ca ai muri de foame. Cu 1000$ in ro in provincie nu mori de foame. Doar comparam cu 20k.....

Dupa cum ai vazut trecerea de la AMD la Intel nu te-a ajutat. Stourile sunt mai greu de prins....cum am zis nu pot fi toti o data nr1. ;)
Nu intotdeauna clisma e solutia!

Imagine
Avatar utilizator
dulcyka_sexy
User Avansat
User Avansat
Mesaje: 475
Membru din: 22 Sep 2012, 19:21
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ba da win trecerea de la amd la intel ma ajutat pt ca daca inainte faceam 500$-1k,pe jasmin, atat aveam in buzunar, insa acum am 3 4 siteuri pe langa jasmin deci vad in loc de 1k de pe jasmin, inca vreo 500-1k de pe celelalte site.....avantajul mai este ca am inceput sa mai cresc la nr de minute de pvt, pt ca inainte nu afceam mai mult decat 30 min, 1 ora maxim, in zilele de weekend, insa acum fac dublul minutelor in pvt in fiecare zi...numa online sa fiu:D.. deci schimbari se vad, lente dar sigure, si va veni si timpul meu, eu nu disper...sa ne citim cu bine win..... :)
Imagine
Avatar utilizator
Smart
VIP
VIP
Mesaje: 369
Membru din: 19 Noi 2013, 19:18
Localitate: Galati
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times
Contact:

Mie nu mi se pare asa complicat jasmin-ul...daca faci toate ca la carte iti merge..nu faci...mori de foame...

P.S. Ce tot trageti cu cel Intel?..eu am in studio AMD-uri si chiar nu ma plang la incasari...
www.smartchat.ro - We are not the best...That's why we try harder!
Avatar utilizator
WinXPfather
Moderator
Moderator
Mesaje: 2931
Membru din: 21 Mai 2005, 03:56
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 48 times
Been thanked: 92 times
Contact:

Corect... Si cu AMD poti sta pe mai multe siteuri. Dar mai putin relevant. Pana la 20k e mult;). Ne vom tot citi ca nah ce avem de facut?!
Nu intotdeauna clisma e solutia!

Imagine
Avatar utilizator
Smart
VIP
VIP
Mesaje: 369
Membru din: 19 Noi 2013, 19:18
Localitate: Galati
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times
Contact:

Ahh...si am mai citit ceva funny: "Decor ca a lui NikkiDiamonds" ....Oare jumate din fetele de pe jasmin cred ca daca iti pui o oglinda rezemata in coltul camerei o sa faci 20k la perioada?...:))))
www.smartchat.ro - We are not the best...That's why we try harder!
dragica1
User Junior
User Junior
Mesaje: 77
Membru din: 10 Oct 2013, 18:10
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

Mai este un lucru de care multe modele nu isi dau seama,depinde cat de "acra"sau de "dulce"esti cand apari online,or judeca ei,membrii,cu capul de jos cand intra pe site-uri de genul dar,lucrul asta se simte..
elizee
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 100
Membru din: 28 Noi 2011, 04:28
Has thanked: 2 times
Been thanked: 0

ok revin iar pe topicul asta poate informatia mea ajuta si pe altcineva.deci acum am hd constant si nu mai sunt deloc probleme de cpu prea ridicat etc(au verificat si au spus ca your video feed is excelent) dar numai ce-mi scrie un membru ca nu apar pe site cu poza.desi eu am toate pozele pt cele 3 categorii eu apar pe site fara bio pic deci sunt evident mutata la coada.pe versiunea veche de site apar cu poza dar sunt pe pagina 10 alaturi de cele fara poza sau fara hd.deci e ceva foarte dubios.m-am dus la suport si au dat o cotita ca vezi doamne sa mi fac teaser video ca de aia nu am eu trafic de fapt etc si ca totul e bine.modelele care au trafic prost ar trebui sa si debaneze romania si sa se caute pe site in draci.stau degeaba si cred ca sunt eu naspa cand de fapt ei au probleme.membrul meu mi a spus ca e foarte greu sa ma gaseasca pe site.
Avatar utilizator
googlefun
VIP
VIP
Mesaje: 1701
Membru din: 25 Oct 2006, 20:28
Localitate: Delta Dunarii (Chilia Veche)
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

Buna Elize@
Numai tin minte daca am citit , ti-ai schimbat pc-ul sau tot quad core ala e ?
Mai deschizi si alte site sau doar LJ ? Zic asta ca probabil ,te loghezi pe LJ , te verifici -totul pare ok- dar dupa asta deschizi si alt site ,care automat va manca din resursele pc /upload . Asta ar fi motivul ca apari cu HD , iar dupa o vreme dispari cu HD cu tot si esti bagata pe paginile 9,10 .
Daca totusi nu deschizi decat LJ si tot asta se intampla , e asa cum ti-am mai spus din cauza
PC (sigur )/net instabil (probabil) .
Nu spun ca site-ul nu poate avea si el probleme - dar atata timp cat tu insuti ai - nu poti fi sigura ca e de la ei .Ei nu-si permit sa aiba probleme (sau daca apar le remediaza repede ) ...pt ca se duc la vale .
O alta "problema " e ca sunt extrem de multe modele , care au imagine impecabila ,fac tease ,vorbesc english ,muzica de fundal . Daca ceva scartaie la tine ,imediat te "ascund" .
Ca si la o vitrina de magazin , sa zicem .Ce pui in vitrina ,ca patron ? Evident ca, ce ai mai frumos ,ceva care sa atraga atentia - daca se poate - de pe trotuarul celalalt :D .
Eu nu vreau sa-i fac reclama lui glamour@ ...de fapt vreau :D pt ca e o persoana ok (chiar daca nu-l cunosc personal ) dar la poze profi te-ai gandit ? Si uite nu neaparat cu el , ci cu altii daca gasesti , dar sa fii sigura ca indeplinesti si criteriul lor de poze .
Eu cred ca faza asta cu pozele e doar un criteriu de-al lor si nu al membrilor !
In sensul ca eu cand ma uit pe site ca si guest nu stau sa caut poze ci .. sar cu mouse (fara click ) de pe un room pe altul si vad cateva secs ,ce se intampla acolo /cum se vede /cum arata /ce face etc .
Majoritatea membrilor asa cred ca fac + ca ei mai pot selecta - cand vor ceva nou - sa previzualizeze doar pe cele cu HD . Si nu cred ca cele care nu au HD nonstop , aleg un tarif la 1/2 fata de cele care au . Ca daca ar fi asa , poate ar fi membri care ar prefera sa platesca 1/2 din pret si s-ar lipsi de HD .

Unele am vazut ca au lumina/decor super si se vad perfect si fara HD icon ,numai ca sunt mai in spate .Ca intr-un magazin : e posibil sa gasesti marfa mai de calitate in ..depozit ,dar daca proprietarul si-a carat in vitrina ce e mai aratos/scump ...de unde sa stii ?
Ar fi multe de spus , dar pana nu se rezolva si cel mai mic amanunt din partea ta (pc/net/decor/lumini /poze ) , e greu sa crezi ca e de la ei .

Abia dupa ce indeplinesti tot (inclusiv poze pro ) ...poti intra la support si sa-l iei de guler intrebandu-l ce se intampla : " Bai frate am pc de zbarnaie /net de zbarnaie /am dat o groaza de bani pe poze /am web cutare /platesc curent pt lumini cat un atelier de sudura / am muzica de ti-e greu sa mai pleci de la mine din room (radio online, ca mai e si acolo o chestie cu track-uri ,drept autor)/voce /tease fac /outfit si make-up am 4 geamantane :D /s.a.m d "
Dar eu insist sa cred ca nu va mai fi nevoie de asa discutie ...
Bafta acolo .
elizee
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 100
Membru din: 28 Noi 2011, 04:28
Has thanked: 2 times
Been thanked: 0

Am tot quad core-ul.Problema era ca eu tineam youtube pornit si asta cred ca imi manca foarte mult resurse.Acum m-am trecut pe radio online.Problema nu e ca nu am HD.Am Hd tot timpul acum.Am verificat de foarte multe ori.Sigur ca nu pot sa tin o gramada de site-uri cu jasminul.Inca 1 site mai tin pe langa jasmin si atat.Am intrat si doar pe jasmin fara nimic altceva.Problema mea nu mai este faptul ca eu nu am iconita de Hd.Problema e ca eu cu tot cu iconita de Hd si totul merge bine apar la coada si apar fara o poza de bio.Eu am poze profi.Sunt cam vechi si in maxim 1 luna o sa-mi fac unele noi dar ce am acum nu sunt poze facute cu webcam totusi.
Am fost la alt suport si am avut noroc ca membrul ala era in camera cu mine cand vorbeam cu suportul si i-am spus sa vina sa vada sa nu zica ca sunt eu nebuna.A admis pana la urma ca este o problema de la ei si ca vor lucra la ea cu high priority....yeah right:) Pana acum am avut vreo sapt jumate willingness de la hot flirt.Pur si simplu nu apareau cele de la girls.Am stresat vreo 5 admini si in cele din urma s-a rezolvat.Am ajuns sa cunosc si adminii de acum si sa stiu fiecare ce si cat poate :mrgreen:
Multumesc de raspuns googlefun.Sfaturile tale imi sunt foarte utile :P
Eu am in plan sa imbunatatesc lucrurile.Vreau sa ma si mut de unde stau si sa am un decor mai bun,sa mi fac si calc mai bun,si noi tinute si poze profi.Doar ca pentru toate astea eu am nevoie de bani.Daca site-ul ma pune la coada eu nu am cum sa fac bani ca sa pot sa imbunatatesc.Ei au tot fost sa verifice la mine si nu s-au mai plans de nimic acum.Atat au spus de teaser video ala.In rest nu s-au plans nici de poze nici de feed nici de lumina,webcam.E loc si de mai bine stiu asta.
Scrie răspuns

Înapoi la “Despre video chat - discutii generale”