Play with your heart , powered by AWSummit

Discutii generale despre activitatea de video chat și despre monetizarea pe platformele de tip Onlyfans. ❤️ Păreri, opinii, întrebări, mod de lucru, povești, discuții diverse despre siteuri de videochat sau Fans Sites și despre acest job in general. Toate își au locul în această categorie. ❤️✅😇
Reguli forum
Cei 7 ani de Acasă! Zero SPAM!
Avatar utilizator
AlexandraGeorgia
VIP
VIP
Mesaje: 410
Membru din: 10 Noi 2008, 20:57
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

Imagine
Business Woman of The Year Winner BucharestSummit Awards 2017-2018
YNOT 2015-2016-2017 Businesswoman of the Year Nominee
XBIZ 2016-2017 - Live Cam Model of the Year Nominee
AVN 2017 - Best Solo Girl Website Nominee
AVN 2016-2017- Favorite Cam Girl Nominee

http://domsociety.ro
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
GlamChatStudio
GoldMember
GoldMember
Mesaje: 2311
Membru din: 30 Dec 2008, 08:57
Localitate: Bucuresti/Slatina
Has thanked: 11 times
Been thanked: 52 times
Contact:

Yay,this is gonna be fun!:))
https://glamchatstudio.ro/ powered by GlamChatStudio
Cat de ciudati suntem noi oamenii, sa ne nastem nu cerem, sa traim nu stim si sa murim nu vrem...
Avatar utilizator
contesa28
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 105
Membru din: 15 Iun 2006, 23:26
Has thanked: 3 times
Been thanked: 0

Buna!!Demersul vostru este laudabil , emotionant si ma inclin total in fata voastra!Cel mai frumos sentiment este acela cand stii ca ai intins o mana de ajutor cuiva care are de sarit un hop al vietii!Vreau sa va urez succes in acest proiect si fie ca lucrurile sa iasa asa cum va doriti voi.
In alta ordine de idei, daca imi este permis as dori sa expun un caz care pe mine una m-a miscat profund.Este vorba despre Cristina, 26 ani, care are o tumora la cap si se zbate intre viata si moarte.Este mamica a 3 copiilasi intre aproximativ 2 -6 ani si provine dintr-o familie f saraca .Sotul ei, tatal copiilor a fost crescut la casa de copii, deci nu are nici el pe nimeni pe lume unde ar putea sa ceara ajutor.Pe Cristina am cunoscut-o la biserica Bazilescu unde venea mereu cu copilasii si mai primeau cate ceva mancarica sau lucrusoare , fiecare cu ce ii putea ajuta.De la un timp nu am mai vazut-o nici pe ea nici pe copii, ma uitam la televizor intr-o seara si vad acest reportaj la stiri.Am sa va dau linkul aici , pentru ca in reportaj situatia lor este mult mai clara si mai bine expusa decat o pot face eu , plus ca au si date de contact in caz ca cineva vrea sa ii ajute.
http://www.kanald.ro/socant--viata-ei-a ... 44401.html
Fie ca prin acest proiect la care v-ati gandit sa puteti face fericit pe cineva pentru care orice mic ajutor inseamna un pas catre vindecare sau catre sansa la viata.
Avatar utilizator
BasGLM
User Avansat
User Avansat
Mesaje: 478
Membru din: 18 Ian 2010, 18:41
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Mai sunt locuri ? :P
alexiss
VIP
VIP
Mesaje: 474
Membru din: 27 Ian 2007, 12:00
Has thanked: 0
Been thanked: 11 times
Contact:

Da , sunt locuri .

Am nevoie de ajutorul vostru . Nu trebuie sa demonstram nimanui din tara asta (sau din alta tara) ce drepti si frumosi suntem noi . Trebuie sa o facem insa pentru noi insine .

Am gasit astazi la o amica pe facebook cazul de mai jos . Asadar , ar fi minunat sa incercam sa ne implicam si sa oferim un strop de speranta .
Ieri seara am gasit o femeie dormind pe banca in Parcul Central. Nimic anormal pana acum, mai ales ca o vazusem si saptamana trecuta. Dar, de aceasta data, cu ea pe banca mai dormeau un baietel si o fetita. Mici, slabuti si cam stravezii. Am aflat ca si-au pierdut chiria. Mama isi luase o zi libera ca sa-i duca in prima zi la scoala pe cei doi: fetita in clasa a 3-a si baietelul in a 4-a. Mihaela si Ionut. Mihalea are premiul 3. Langa banca sunt 2 plase cu rechizitele lor si hartiile de care familia nu se desparte. Restul celor din casa le-au lasat in curte la o cunostinta.
Femeia lucreaza legal la o toneta de bingo, unde castiga in functie de vanzari. Cam 500 lei/luna. Chiria si-au pierdut-o pentru ca proprietarul nu a mai recunoscut ca i-au fost dati banii. Pana acum au stat si prin centre de protectie a victimelor violentei domestice ca de, doar sotul -care nu e si tatal copiilor, ii batea pe toti 3 pe rupte.
De ce scriu aici despre ei? Le-am rezolvat cazarea pe 2 nopti. Am nevoie insa sa le gasesc o chirie in zona iris, muncii, garii, decenta, cu contract. Ma puteti ajuta dand share, cautand si voi o chirie sau luand legatura cu ea si dandu-i orice suma aveti disponibila.
De asemenea, ma adresez in special celor care au copii de varste similare 9si 10 ani, haine, incaltaminte, geci de iarna sunt binevenite. Ghiozdane la fel. Cine vrea sa ii ajute, va dau in privat nr femeii sau, daca aveti produsele si nu aveti timp, le colectez eu si le duc.
Cred ca este vorba despre Cluj , am cerut deja mai multe detalii despre caz .
Jucarii , rechizite , hainute , banuti . Toate sunt bune . Pentru ambele cazuri (acesta si cazul prezentat mai sus de Contesa)
Ne vedem pe 3 octombrie !
AW Summit - Cel mai mare summit de videochat din lume
NightProwl - studio partener LiveJasmin :heart_eyes:
cobra1981
Veteran
Veteran
Mesaje: 501
Membru din: 29 Mai 2007, 15:59
Localitate: Targu-Mures
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times
Contact:

alexiss scrie:Da , sunt locuri .

Am nevoie de ajutorul vostru . Nu trebuie sa demonstram nimanui din tara asta (sau din alta tara) ce drepti si frumosi suntem noi . Trebuie sa o facem insa pentru noi insine .

Am gasit astazi la o amica pe facebook cazul de mai jos . Asadar , ar fi minunat sa incercam sa ne implicam si sa oferim un strop de speranta .
Ieri seara am gasit o femeie dormind pe banca in Parcul Central. Nimic anormal pana acum, mai ales ca o vazusem si saptamana trecuta. Dar, de aceasta data, cu ea pe banca mai dormeau un baietel si o fetita. Mici, slabuti si cam stravezii. Am aflat ca si-au pierdut chiria. Mama isi luase o zi libera ca sa-i duca in prima zi la scoala pe cei doi: fetita in clasa a 3-a si baietelul in a 4-a. Mihaela si Ionut. Mihalea are premiul 3. Langa banca sunt 2 plase cu rechizitele lor si hartiile de care familia nu se desparte. Restul celor din casa le-au lasat in curte la o cunostinta.
Femeia lucreaza legal la o toneta de bingo, unde castiga in functie de vanzari. Cam 500 lei/luna. Chiria si-au pierdut-o pentru ca proprietarul nu a mai recunoscut ca i-au fost dati banii. Pana acum au stat si prin centre de protectie a victimelor violentei domestice ca de, doar sotul -care nu e si tatal copiilor, ii batea pe toti 3 pe rupte.
De ce scriu aici despre ei? Le-am rezolvat cazarea pe 2 nopti. Am nevoie insa sa le gasesc o chirie in zona iris, muncii, garii, decenta, cu contract. Ma puteti ajuta dand share, cautand si voi o chirie sau luand legatura cu ea si dandu-i orice suma aveti disponibila.
De asemenea, ma adresez in special celor care au copii de varste similare 9si 10 ani, haine, incaltaminte, geci de iarna sunt binevenite. Ghiozdane la fel. Cine vrea sa ii ajute, va dau in privat nr femeii sau, daca aveti produsele si nu aveti timp, le colectez eu si le duc.
Cred ca este vorba despre Cluj , am cerut deja mai multe detalii despre caz .
Jucarii , rechizite , hainute , banuti . Toate sunt bune . Pentru ambele cazuri (acesta si cazul prezentat mai sus de Contesa)
Ne vedem pe 3 octombrie !
Salut Alex,

Wow impresionant cazul...Din pacate nu pot ajunge in Bucuresti dar vreau sa donez 1.000 Ron pt acest caz...Lasa mi te rog pe pm datele unde sa fac transferul.Si lasa mi te rog si datele lor de contact...Am un garaj plin cu jucarii si hainute de la nepotica mea....iar Clujul e destul de aproape :)
Sunt de laudat acest gen de intiative...Felicitarile mele tuturor!
Avatar utilizator
Versace
VIP
VIP
Mesaje: 320
Membru din: 18 Mai 2005, 04:46
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Am stabilit si locatia, datele le gasiti mai jos:

Imagine

Adresa:
Clubul Sportiv Galaxy
Str. Oltetului nr 30,
sec 2, Bucuresti

Alte puncte de reper sunt:

-PESCARIU SPORTS AND SPA
-FRATELLI
-BARELTTO
-COMPLEX STUDENTESC TEI
-PARC STUDENTESC TEI
-MARKETONLINE
-SONY SERVICE

Pentru cei care vin cu RATB:
dinspre Stefan Cel Mare - statia GIUSEPPE VERDI a tramvaiului 5, la primul semafor dreapta (pe langa alarme auto), iar apoi a 5 a strada la stanga;
dinspre Baneasa - statia GIUSEPPE VERDI a tramvaiului 5, la primul semafor stanga (pe langa alarme auto), iar apoi a 5 a strada la stanga;

Parcare suficienta in apropiere, restaurant ZEXE pentru cine simte ca a pierdut calorii in perioada meciului + bodegi in zona.
alexiss
VIP
VIP
Mesaje: 474
Membru din: 27 Ian 2007, 12:00
Has thanked: 0
Been thanked: 11 times
Contact:

...si daca crezi ca-ti merge rau , ca nu ai trafic , ca iubitul te-a parasit sau stiu eu ce alte drame cotidiene ... sa facem cunostinta cu Catalina .

Catalina nu s-a nascut asa . Sufera de o boala cumplita datorita careia nu vede si nu aude . Familia incearca sa o ajute cu diverse tratamente in Anglia . Foarte costisitoare toate aceste eforturi .
Play with your hart . Am jucat , am donat si incercam sa punem , macar pentru o secunda , un zambet pe chipul Catalinei .

2014 este anul care a schimbat fata industriei . Unii o simt cu bucurie , altii prin invidie sau frustrari . Sper ca o foarte mare parte din comunitate sa inteleaga lucrurile pozitive si pasii mari facuti in ultimile luni , sper la o mai mare deschidere , transparenta , sper ca data viitoare sa fim mai multi , mai buni , mai darnici . Cu noi insine in primul rand .

Play with your hart va continua .
Multumesc tuturor celor care s-au implicat si au facut posibil acest eveniment .

AW Summit - Cel mai mare summit de videochat din lume
NightProwl - studio partener LiveJasmin :heart_eyes:
Avatar utilizator
Mugur
VIP
VIP
Mesaje: 732
Membru din: 13 Iun 2005, 16:09
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times
Contact:

Felicitari!
Omul inteligent nu este rau. Rautatea se naste din prostie, trufie si impotenta.

www.studio20.ro
alexiss
VIP
VIP
Mesaje: 474
Membru din: 27 Ian 2007, 12:00
Has thanked: 0
Been thanked: 11 times
Contact:

Si filmuletul de la eveniment ...
AW Summit - Cel mai mare summit de videochat din lume
NightProwl - studio partener LiveJasmin :heart_eyes:
Avatar utilizator
Adrian
Moderator
Moderator
Mesaje: 1564
Membru din: 19 Feb 2011, 21:36
Localitate: Bucharest / Ro
Has thanked: 34 times
Been thanked: 54 times

Felicitari pentru initiativa cu siguranta este un plus adus domeniului si pentru ca este o actiune in esenta caritabila trebuie sa incurajam si sa sustinem astfel de activitati.

Totodata trebuie sa recunosc ca este o buna strategie de marketing/promovare pentru AW SUMMIT si pentru participantii.

Bravo.

P.S. Pana la urma cine a castigat ???
Recomand >>> Studio Videochat Fetish >>> Work Smart Not HardCore!!!
theselby
VIP
VIP
Mesaje: 600
Membru din: 02 Feb 2010, 22:53
Localitate: Iasi
Has thanked: 29 times
Been thanked: 15 times
Contact:

GlamourFoto scrie:P.S. Pana la urma cine a castigat ???
A castigat Bucurestiul, diferenta a fost de 4 goluri :)

Dar scorul nu e important. Ceea ce a contat e ca a fost un eveniment frumos, bine organizat. S-a lucrat in echipa, pase, etc...
Avatar utilizator
googlefun
VIP
VIP
Mesaje: 1701
Membru din: 25 Oct 2006, 20:28
Localitate: Delta Dunarii (Chilia Veche)
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

GlamourFoto scrie:Felicitari pentru initiativa cu siguranta este un plus adus domeniului si pentru ca este o actiune in esenta caritabila trebuie sa incurajam si sa sustinem astfel de activitati.

Totodata trebuie sa recunosc ca este o buna strategie de marketing/promovare pentru AW SUMMIT si pentru participantii.

Bravo.

P.S. Pana la urma cine a castigat ???
Salutare glamour@

Sa incep prin a spune ca nu-mi permit sa-ti dau sfaturi -mai ales despre business- dar citind postarea ta mi-a venit o idee ... :wink:
Crezi ca organizatorii acestor actiuni laudabile ar fi deacord cu implementarea altor concepte de marketing/promovare/business -ceva din care sa castige fiecare cate ceva - si totusi sa se pastreze spiritul "Play with your heart " ?
La ce ma gandesc efectiv :
Studiouri si modele independente sa poata dona pentru actiune o suma bine stabilita dinainte si sa obtina de la tine un voucher pt sedinta photo .
Nu ma lansez in sume de donat/per model si nici in procente , cat la suta sa fie voucherul de la tine ...etc etc .
Gandit de asa maniera incat sa fie viabila ideea :
1. Sa se pastreze spiritul Play with your heart ..
2. Sa se mareasca vizibil suma totala care va fi desemnata pt actiunea caritabila .
3. Sa devina de nerefuzat, pt modele o sedinta foto .
4.Tu oricum vei dona automat ,tot in contul actiunii prin voucher , adica banii obtinuti prin acel voucher nu vor ramane undeva in aer ci vor merge direct in actiunea respectiva .

Nu stiu cum ar functiona exact sistemul , cum ar putea o parte din bani de la sponsori (daca exista ) sa mearga legal catre tine, ca nu asta a fost scopul postarii mele sa te fac pe tine sa numai fii prezent pe forum si sa faci munca voluntara non stop . :D pt ca e absurd sa ne gandim la asa ceva ...dar ...
Per total ,modelul (independent sau din studio ) sa plateasca doar vreo 60% din valoarea unei sedinte foto , iar tu sa beneficiezi efectiv de doar vreo 75 % din valoarea normala , actiunea sa se bucure la final de o suma mult mai mare .Totul legal /transparent .
Tu sa gandesti ca cumperi cu 2 lei o doza de cola de 330 ml ..sau cu 6 lei un pet -tot de cola- dar ...de 2000 ml.

P.S. Pan' la urma am vazut ca m-am lansat si in procente ..dar, doar sa pot explica .
E posibil sa fie aberanta ideea .
alexiss
VIP
VIP
Mesaje: 474
Membru din: 27 Ian 2007, 12:00
Has thanked: 0
Been thanked: 11 times
Contact:

Salut Adi Glamour .

O singura remarca : nu e o strategie de marketing pentru promovarea AW Summit . Desi in continuare unii vad summitul ca pe o afacere prin care sap dupa petrol , summitul in sine si participarea la el nu poate fi decat benefica pentru orice participant . Anul trecut au fost 15-16 site-uri de videochat prezente . In 2015 vor fi peste 25 dintre cele mai importante . Mai mult , sunt niste idei pe care le voi expune in curand , care vor aduce chiar mai multa consistenta atat partii de coaching (seminarii , conferinte , informatii , etc.) cat si pe patrea de glam (show-uri , entertaintment , petreceri , etc.) .

Play with your heart a fost organizat pentru a atrage , in jurul unei mingi de fotbal si a unei cauze nobile , owneri / manageri / traineri / modele . Oricine putea veni sa sprijine , sa joace , sa stea pe margine si sa sparga seminte , sa tipe , sa injure , sau orice se credea de cuviinta ca este de facut . Important era ca oameni din industrie sa gaseasca "o scuza" pentru a sta de vorba , a interactiona , a schimba o vorba , etc.

Sunt foarte multe proiecte , unele dintre ele mici summituri locale (astea pot fi considerate ca sunt menite sa promoveze eventul AW de la Mamaia) , un club de elita / business al oamenilor integrii ce activeaza in aceasta industrie, si multe altele .
AW Summit - Cel mai mare summit de videochat din lume
NightProwl - studio partener LiveJasmin :heart_eyes:
Avatar utilizator
googlefun
VIP
VIP
Mesaje: 1701
Membru din: 25 Oct 2006, 20:28
Localitate: Delta Dunarii (Chilia Veche)
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

Salut alexiss@
Eu nu-mi permit sa-ti atrag atentia si sa te contrazic nefondat , mai ales ca tu esti la alt nivel .
Tu numai esti in subteran sa extragi carbunele sa fii atent ca oamenii sa munceasca /sa respecte securitatea muncii / sa respecte procesul tehnologic /normele PSI etc , etc :D
Esti undeva sus... personal TESA , elaborezi planuri de productie /strategii de marirea productivitatii /te ocupi de asigurarea contractelor externe etc etc .
Si nu vorbesc sarcastic , doar am facut o introducere ..intre problemele cu care noi ne zbatem zi de zi si ale tale ,care trebuie sa fie de cu totul alta natura .

Ce nu am inteles eu :
Daca-i spui lui glamour@ cum ca ,nu e nici urma de marketing pentru promovarea AW Summit (ceea nu ar fi ceva rusinos /neortodox , ba din contra ) de ce participantii nu au jucat fara picior de martor si la bustul gol ? Sau macar sa nu scrie AW Summit ! Putea scrie numele studiourilor fiecaruia de ex , nu ?
Dupa umila mea parere oamenii din industrie -dupa cum spui - pot gasi milioane de scuze sa interactioneze in zeci de mii de alte moduri ,in timp ce se ralieaza la un proiect umanitar (cine-i poate opri ?) Si mai pot sa-si comande tricouri inscriptionate cu cauza pe care o sustin si o sponsorizeaza , deacord ?
Nu cred ca ma poti banui -ca as avea ceva impotriva- AW Summit ...

Dar totusi -sa nu poti admite- ca e si un marketing bine venit ..mi se pare prea mult , sorry .

P.S.Nu sunt adeptul muncii patriotice de nici un fel , ba din contra sunt adeptul profitului direct sau colateral ,ceea ce presupun ca e in regula .
P.S.2 Evident ca nu am cum minimaliza(nici nu intentionez) importanta uriasa pentru cei carora le este adresat(chiar vital si poate singurul ajuror venit de undeva ) si/sau spiritul unei activitati caritabile si e absolut firesc sa fie si o promovare pe undeva .
P.S 3 : Banuiesc ca nici macar nu se pune problema la ce am scris in postarea precedenta : Gasit o solutie sa "ajuti " modelele cu discount poze /ele sa doneze totusi /cauza sa se bucure de mai multi bani si toata lumea sa aiba de castigat ...
P.S.4 Care ar fi problema daca tu te-ai imbogati dupa urma summit-ului -dar prin actiunile tale-
ai imbogati direct sau indirect si pe altii ,cat mai multi ? Eu nu as vedea nici macar o ..problemuta !
Eram sa spun ..ca ceva i-mi scapa .Cu siguranta i-mi scapa foarte multe , asta fiind si motivul postarii mele.
Felicitari pt ce ai realizat pana acum si in ce vei intreprinde in viitor !
alexiss
VIP
VIP
Mesaje: 474
Membru din: 27 Ian 2007, 12:00
Has thanked: 0
Been thanked: 11 times
Contact:

Sunt mobile . Promit in weekend sau cel tarziu luni sa desxhid un topic nou unde sa dezbat3m aceste chestiuni . Nu consider ca acest topic ar trebui poluat cu asta . Sunt oameni (si nu eu) care au muncit la acest proiect , s au implicat , au facut tricouri , au cautat teren , etc. Merita respect si voi dezvolta subiectul in curand . Simt ca e necesar
AW Summit - Cel mai mare summit de videochat din lume
NightProwl - studio partener LiveJasmin :heart_eyes:
Avatar utilizator
googlefun
VIP
VIP
Mesaje: 1701
Membru din: 25 Oct 2006, 20:28
Localitate: Delta Dunarii (Chilia Veche)
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

alexiss scrie:Sunt mobile . Promit in weekend sau cel tarziu luni sa desxhid un topic nou unde sa dezbat3m aceste chestiuni . Nu consider ca acest topic ar trebui poluat cu asta . Sunt oameni (si nu eu) care au muncit la acest proiect , s au implicat , au facut tricouri , au cautat teren , etc. Merita respect si voi dezvolta subiectul in curand . Simt ca e necesar
Ok alexiss@
Astept cu interes , e in regula .
Nu am intentionat asta si nu contest nici o secunda munca pentru un asemenea proiect .Tot respectul meu pentru cei implicati , se intelege ca nu oricine poate duce la bun sfarsit ceva de genul asta.
Eu aveam alte obiectii acolo .Pur personale ,posibil eronate .

P.S. Poti ruga unul din moderatori sa stearga/ascunda postarea mea , nu ma deranjeaza deloc ,daca consideri ca poate polua si incinge spiritele pana luni .Cu conditia sa o repuna pe forum ..cand revii !
loool
Bafta acolo .
Avatar utilizator
GlamChatStudio
GoldMember
GoldMember
Mesaje: 2311
Membru din: 30 Dec 2008, 08:57
Localitate: Bucuresti/Slatina
Has thanked: 11 times
Been thanked: 52 times
Contact:

googlefun scrie:
alexiss scrie:Sunt mobile . Promit in weekend sau cel tarziu luni sa desxhid un topic nou unde sa dezbat3m aceste chestiuni . Nu consider ca acest topic ar trebui poluat cu asta . Sunt oameni (si nu eu) care au muncit la acest proiect , s au implicat , au facut tricouri , au cautat teren , etc. Merita respect si voi dezvolta subiectul in curand . Simt ca e necesar
Ok alexiss@
Astept cu interes , e in regula .
Nu am intentionat asta si nu contest nici o secunda munca pentru un asemenea proiect .Tot respectul meu pentru cei implicati , se intelege ca nu oricine poate duce la bun sfarsit ceva de genul asta.
Eu aveam alte obiectii acolo .Pur personale ,posibil eronate .

P.S. Poti ruga unul din moderatori sa stearga/ascunda postarea mea , nu ma deranjeaza deloc ,daca consideri ca poate polua si incinge spiritele pana luni .Cu conditia sa o repuna pe forum ..cand revii !
loool
Bafta acolo .
Google,esti baiat bun dar cateodata bati campii big time:))Really,chiar emiti pretentii nefondate,Adrian (glamour) nu a avut nici o treaba cu acest eveniment,de altfel nu are nici o treaba sa faca discounturi si donatii ,asta e ceva care faci daca vrei(nu spun ca el nu vrea,a avut contributii la alte evenimente din domeniu),pana la urma nu suntem niste sarantoci ca sa asteptam voucere de reduceri la sedintele foto si oricum cei care au creier stiu ca investitia este precedentul castigului,deci nu vad de ce ar face el ca fotograf independent ce ai spus tu,e ca si cum tu ce castigi o parte ai dona lunar azilului de batrani de la tine din oras,o faci?Daca o faci nu trebuie sa te lauzi ca doar nu de asta o faci,daca nu o faci nu te condamna nimeni ,fiecare este raspunzator de buget si face ce vrea cu banii.
Aceste evenimente,aw summit,play with your heart si ce se va mai intreprinde,au spalat bine fata industriei din Romania,te asigur ca niciodata nu am avut o imagine mai buna in fata siteurilor,a derivatilor din industrie,webmasteri,procesatori de plati ,etc,beneficiari sunt toti ,unii mai mult ,altii mai putin dar beneficiaza chiar si cei care nu au ridicat un deget pentru aceasta industrie si le-a pasat numai de contul propriu,la fiecare eveniment suntem o mana de oameni,majoritatea aceasi,de ce oare?Mai mult,unii chiar incearca sa puna bête in roate facand numai tampenii,nu vreau sa enumar cati retarzi exista si ce fac pentru ca mi-am promis ca nu o sa imi consum viata cu dobitoci.
Te-as ruga numai sa nu mai emiti ipoteze daca nu vrei sa te implicit,implica-te si o sa te ascultam ca asa idei care mai de care avem toti,numai ca atunci cand vine vb de pus in practica sau de fct munca voluntara fugim cu coada pe spinare :wink:

Bafta acolo si incearca sa fi mai rezervat,din dorinta de a ajuta uneori faci greseli hazaradandu-te in presupuneri :)
https://glamchatstudio.ro/ powered by GlamChatStudio
Cat de ciudati suntem noi oamenii, sa ne nastem nu cerem, sa traim nu stim si sa murim nu vrem...
Avatar utilizator
googlefun
VIP
VIP
Mesaje: 1701
Membru din: 25 Oct 2006, 20:28
Localitate: Delta Dunarii (Chilia Veche)
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

Salutare poca@

Multumesc de catalogare (baiat bun ) :D ...Asta incerc sa fiu mai tot timpul .Ca nu-mi iese intotdeauna ,e clar ! Dar ma perfectionez zi de zi , iar cand am ceva de spus -cum a fost ideea cu photo- incerc sa o fac cunoscuta .Am si recunoscut ca foarte posibil sa fie aberanta ideea , numai ca :
1.Eu nu-l cunosc pe glamour@ decat virtual din ce scrie , dar asta nu ma oprit sa-mi fac o ideea
despre el ca om .
2.Cum am si scris acolo nu am expus ideea asta ca sa-l fac pe el sa faca munca voluntara .Si nu era vorba ca studiourile nu au bani de photo si nici nu stiu daca el a avut vreo contributie sau sa implicat in speta despre care vorbim. Acum am aflat de la tine ca nu a avut nici o treaba cu asta .Foarte bine , pt ca nu in ideea asta venisem cu ideea mea .

3 .Vocherele si reducerile ar fi fost pt modele independente(in principal ,care si-ar dori poate o sedinta dar nu-si permit ) .Iar el daca ar fi facut asa ceva per total ar fi avut de castigat , deci nu-l obligam eu sa doneze ceva .Si nu e la fel cum ai spus ca eu ,daca as dona o parte luna de luna la un azil etc . Pai eu daca as dona o parte cum spui -as ramane doar cu satisfactia - ca am facut un bine .Nu-mi da nimeni ca" recompensa " vreo 500 min de privat pe sites ca sa mai am posibilitatea si sa ma traga ata sa donez si luna viitoare , corect ?

4.Eu cand am scris acolo pt el , ma gandeam ca -fara sa-i sugerez donatii si reduceri - ar putea accepta un 75 % (din valoarea unei sedinte ) ....dar va avea 100 de modele de pozat .Ar fi fost un volum incredibil de munca dar ar fi castigat prin rulaj ca sa zic asa ...si nu prin adaos comercial (ca engross-istii ) .Aparent pare ca pierzi dar pe total e un castig.Economiceste vorbind .:)

5.In primul rand ar fi castigat modele independente (ca mine , ca ala , ca celalalt ) si in final si el ..cum spuneam prin rulaj si nu prin adaos .Adica nu aveam de gand sa pun omul sa munceasca de dragul de a munci .Numai comunistii aveau idealul si pretentia asta .Sa dovedit meschin ,nu a mers .

6.Poca@ asa este , nu ma implic .Asta ma poate opri sa vad lucrurile realist ..sau poate putin diferit ? Nu vreau sa incurc lumea ..a fost doar o idee .Nu am sperat sa fie si realizabila ,ca la cate vouchere si reduceri am scris ,nu vad de unde ar fi venit diferenta de bani .Totodata am spus de ceva transparent legal , adica sa nu iasa vorbe ca ala castiga si ala nu . Modelele beneficiare sigur ar fi fost castigate ..si eu insist sa cred ca si glamour@ ar fi fost chiar daca nu a raspuns la postare .Cum spuneam si repet doar sugeream ca se poate castiga din ..rulaj si nu din adaos .

7.Si mai credeam ca daca era deacord sau mai exact daca era si realizabil , actiunea se bucura de infinit mult mai multi bani la final .Nu asta ar fi fost scopul actiunii , sa se stranga o suma mult mai mare ? Crezi oare ca Bill Gates face donatii doar asa de florile marului ,de pomana ? Pai daca era asa patruns 110% de cauzele pt care lupta , o lua razna ..si era mai simplu sa se calugareasca si toti banii sa-i puna la dispozitia unui fond mutual de orice (investitii/saraci/Africa etc ) .
8.Ideea era ca sa participe cu bani si cei ca mine si ca altii de care spui ca nu se implica .Si cum sa-i faci sa faca asta ? Dandu-le ceva in schimb ,nu ? Pai daca tu ca persoana , care ai initiativa si te implici ,astepti la d'alde mine ...pai vei astepta muuult si bine zeci de ani si nu va dona nimeni nimic niciodata ..probabil .Pai ce sa ne "dai " tu in schimb ?Un ecuson /un afis ? Ce sa fac cu el , cand eu am nevoie de poze ,sa zicem ?

Eu doar in ideea asta m-am gandit la implicarea cat mai multor modele , da-le ceva in schimb si ele vor mima ca le pasa , ca numai pot de grija cutarui actiune .Stiu ca asta trebuie sa o faci fara sa astepti ceva in schimb si fara sa faci tam -tam ...stiu foarte bine ,dar cum explica si winXp intr-o postare mai veche despre ice challange ..actiunea a prins pe tot globul tocmai pt ca oamenilor li sa oferit ceva la schimb -chiar si numai - posibilitatea de a deveni "celebri " .Ceea ce nu a fost putin lucru , dupa cum sa vazut .

P.S. Sper doar, ca glamour@ sa nu ma injure ,apreciind gresit ca-i sugerez sa doneze fortat . Sa prinda doar ideea .Ca poate este nerealizabila tehnic ( sa faci sa fie transparent /legal /de unde diferenta de bani ) ...e alta chestiune .
P.S. 2 Nu vreau sa incurc lumea / sa agit spiritele / inteleg si apreciez munca celor implicati ... am emis doar o ipoteza , scuzata fie-mi indrazneala /nepriceperea ..
P.S.3 Ma bucur totusi ca postarea mea cealalta ,a ramas pt Alexiss@
P.S 4 Sunt deacord ca "Aceste evenimente,aw summit,play with your heart si ce se va mai intreprinde..." au ajutat pe fiecare dintre noi , chiar si indirect ! Totusi .... pozele...pozele poca [at] ?
De ce nu ne vrei pe toti langa tine si cu asta sa-l pui la .....munca pe glamour@ ...chiar fara sa-l mai intrebi daca e deacord !!!! :D :D :D :D :D :D

Sa-l anunti intr-o zi :' Prietene , incepand de azi de la pranz , vei munci timp de 2 luni cate 16 ore/zi !!! Stai nu te grabi sa refuzi si ...inchide gura :? ! Va trebui sa accepti doar 75 % dar vei avea ..150 modele !"
Bat campii...iar :wink:
Just kidding :D
Avatar utilizator
GlamChatStudio
GoldMember
GoldMember
Mesaje: 2311
Membru din: 30 Dec 2008, 08:57
Localitate: Bucuresti/Slatina
Has thanked: 11 times
Been thanked: 52 times
Contact:

Google,esti ingrozitor:))Care modele independente?Alea care suna si-l intreaba pe Adi daca le ofera si lenjerie la sedinta foto?Ca doar alea scuza-mi franchetea,idioatele si cele care nu ar fi trebuit sa descopere niciodata acest domeniu,nu-si permit o sedinta foto cu orice fotograf ,nu ma refer la Adrian neaparat.Nu ai bani de poze?Nici de chiloti?Esti varza de la un capat la altul dar te numesti independenta?Fuck off! Ma scuz inca odata pentru sinceritate dar eu asa gandesc .Eu cand am devenit host independent,mi-am asumat tot rahatul afferent,uneori nu aveam bani de mancare dar in camera eram impecabila si preferam sa stau nemancata decat necoafata sau fara lenjerii noi saptamanal,au fost multe ,multe paymenturi pe care le vedeam doar in ifriends pentru ca banii cum ii luam asa ii dadeam pentru ce imi trebuia sa fiu okay pe sesiune, pentru ca stiam ca numai asa o sa pot sa fac performanta nu carpindu-ma in saracie.Modelele independente care sunt destepte si chiar merita sa fie independente vor plati orice pret pe ceva care le va adduce profit:)

Ne intindem prea mult pe topical asta cu offtopic,ideea este ca drumul spre iad este pavat cu intentii bune:)
https://glamchatstudio.ro/ powered by GlamChatStudio
Cat de ciudati suntem noi oamenii, sa ne nastem nu cerem, sa traim nu stim si sa murim nu vrem...
Avatar utilizator
googlefun
VIP
VIP
Mesaje: 1701
Membru din: 25 Oct 2006, 20:28
Localitate: Delta Dunarii (Chilia Veche)
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

looooooooooool
Sunt asa de obisnuit cu expresia "Esti ingrozitor ! " , incat i-mi suna familiar :D !
Asta poate pt ca ,o aud in fiecare zi .Nevasta-mea cand o foloseste -stiu ce urmeaza - pleaca imediat in camera ei /inchide usa cu cheia /da drumul la TV la maxim ! /neaparat gen Taraf TV ,ceva sa ma enerveze ...
Mai vorbeste , daca mai ai cu cine ...
Dar si eu am solutii : Scot sigurantele ! :wink:
looooool
P.S. Foarte deacord cu : "Ne intindem prea mult pe topical asta cu offtopic,ideea este ca drumul spre iad este pavat cu intentii bune:) " .Numai tastez o litera 2 weeks !
P.S.2 Poate au un fetish , de unde stii ? Asa cum multe pe chaturb i-si vand chiloteii .Probabil cred ca, glamour@ ....colectioneaza :wink: !

Gata , nici o litera .
Avatar utilizator
Studio20
VIP
VIP
Mesaje: 650
Membru din: 20 Apr 2011, 10:44
Localitate: WorldWide
Has thanked: 22 times
Been thanked: 8 times
Contact:

BrattyPrincess scrie:Imagine
We miss this ...
Studio 20. Cel mai mare si mai cunoscut studio de videochat din lume. 20 de locatii, 5 tari, 3 continente.

Excelam Impreuna!

http://www.studio-20.ro
Scrie răspuns

Înapoi la “Despre video chat - discutii generale”