Se mai castiga din videochat in 2014?

Discutii generale despre activitatea de video chat și despre monetizarea pe platformele de tip Onlyfans. ❤️ Păreri, opinii, întrebări, mod de lucru, povești, discuții diverse despre siteuri de videochat sau Fans Sites și despre acest job in general. Toate își au locul în această categorie. ❤️✅😇
Reguli forum
Cei 7 ani de Acasă! Zero SPAM!
montserat
Mesaje: 1
Membru din: 13 Mai 2014, 23:47
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Buna dimineata, imi cer scuze ca ma bag si eu pe aici...a
Dar sunt disperata nu merge de nici o culoare, nush ce sa fac..mi am facut cont de o luna si abia am 46 de euro..nush ce sa fac help meee plssss
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
GlamChatStudio
GoldMember
GoldMember
Mesaje: 2311
Membru din: 30 Dec 2008, 08:57
Localitate: Bucuresti/Slatina
Has thanked: 11 times
Been thanked: 52 times
Contact:

montserat scrie:Buna dimineata, imi cer scuze ca ma bag si eu pe aici...a
Dar sunt disperata nu merge de nici o culoare, nush ce sa fac..mi am facut cont de o luna si abia am 46 de euro..nush ce sa fac help meee plssss
Si cum sa te ajutammmmmm?Ce sa facemmmmm?
In primul rand da mai multe detalii,cate ore lucrezi pe zi ,pe ce sites,cum arati asa in mare (nu doar sunt ''buna''),ce camera folosesti,ce net,poze profi sau nu ,etc,altfel nu stiu cum am putea sa te ajutam avand in vedere ca membrii nu sunt transmisibili :)
https://glamchatstudio.ro/ powered by GlamChatStudio
Cat de ciudati suntem noi oamenii, sa ne nastem nu cerem, sa traim nu stim si sa murim nu vrem...
Avatar utilizator
Adrian
Moderator
Moderator
Mesaje: 1565
Membru din: 19 Feb 2011, 21:36
Localitate: Bucharest / Ro
Has thanked: 34 times
Been thanked: 55 times

pocahontas scrie:
montserat scrie:Buna dimineata, imi cer scuze ca ma bag si eu pe aici...a
Dar sunt disperata nu merge de nici o culoare, nush ce sa fac..mi am facut cont de o luna si abia am 46 de euro..nush ce sa fac help meee plssss
altfel nu stiu cum am putea sa te ajutam avand in vedere ca membrii nu sunt transmisibili :)
Haide poca sigur exista o posibilitate de trimite membrii in privatul altei persoane,

Asa cum se poate sa limitezi traficul unui model (imi amintesc ca sa vehiculat asa ceva fara sa stiu cine sau in ce circumstante) sigur se poate si opusul adica sa dai drumul la robinetul cu $$,

Redevenind serios, Monserat pe langa cele spuse de poca ar fi de mentionat:
pe o scara de la 1-10 cat de bine stapanesti limba care se vorbeste in mod principal, pt ca daca vorbim de xlovecam - franceza, daca vorbim de Livejasmin - engleza, iar pe Cb am inteles ca se vorbeste romana?

Daca te vom putea ajuta cu un sfat cu siguranta ti-l vom da, dar asa fara o descriere reala a situatiei mai greu sa facem acest lucru.
Recomand >>> Studio Videochat Fetish >>> Work Smart Not HardCore!!!
JustMee
User Junior
User Junior
Mesaje: 58
Membru din: 15 Ian 2014, 16:07
Has thanked: 0
Been thanked: 0

vorbesc din pura "experienta" si nimik mai mult ...am inceput acum 3 luni sa zic pe lj...nu am perioada sub 2000 nu dau sume exacte ca nu ne laudam aici...lucrez de acasa ...7-8 ore pe zi ...nu sunt frumoasa ..sunt doar simpatica sa zik asa...:) pun pret mare pe atitudine ( adika nu stau nici un min dansez vobesc rad mai exact sunt eu ) si mai important de atat tinutele ...:) nu am intrat cu ideea sa gasesc ce stiu eu pe cine sa ma tina oreee si milioane de ore in pvt ( oricum este plictisitor =)) ) am mers mai mult pe ideea sa te placa toti..munka mai multa dar mai sigura :) eu am citi foarte mult pe forum aici foarte multe topicuri care mi au fost de mare ajutor :) am sa iti las cateva din ele


norocul-munca-video-chatul-t13625.html

greseli-ale-unui-model-video-chat-t14044.html ( astea chiar le am tiparit si le vad practic zilnik :)))))

greseli-ale-unui-model-studio-t14046.html
Avatar utilizator
julie.s
Mesaje: 11
Membru din: 15 Apr 2014, 12:45
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Multumesc frumos pentru sfaturi JustMee :D si pentru linkuri. Am sa iau aminte si poate o sa-mi fac un decalog cu ce sa fac si ce sa nu fac cand lucrez bazat pe ce scrie pe forum :))
JustMee
User Junior
User Junior
Mesaje: 58
Membru din: 15 Ian 2014, 16:07
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Cu multa multa placere :) nu am citit tot ce este pe forum am citit toate posturile care am crezut eu ca ajuta dar numai cele scrise de sad eyes si GlamourFoto :) sper sa iti fie de ajutor ...o zi placuta ..:)
Avatar utilizator
googlefun
VIP
VIP
Mesaje: 1701
Membru din: 25 Oct 2006, 20:28
Localitate: Delta Dunarii (Chilia Veche)
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

JustMee scrie:Cu multa multa placere :) nu am citit tot ce este pe forum am citit toate posturile care am crezut eu ca ajuta dar numai cele scrise de sad eyes si GlamourFoto :) sper sa iti fie de ajutor ...o zi placuta ..:)
JustMee ...
Cel mai bine e sa citesti tot ce poti si crezi ca te intereseaza .Sunt multi useri care au scris foarte multe din propria lor experienta , unele de actualitate chiar daca o parte sunt scrise cu mai multi ani in urma .
Daca crezi ca ii perii pe cei mentionati nu tine , nu merge :shock:
Pe SAD nu-l intereseaza atata timp cat nu injuri/minti/incerci sa pacalesti pe cineva .In rest, a trecut de faza asta .
Pe Glamour , la fel e degeaba (periatul) :lol: .Am incercat si eu... poate ... poate ma lipesc de vreo 200 poze moca .Nu a tinut !
Ce mai ramane de facut ?
Nimic !
Doar sa citim cat mai mult si sa invatam .Si da, ai dreptate nu e bine sa ne laudam .
Deloc .
Bye :wink:
Avatar utilizator
Adrian
Moderator
Moderator
Mesaje: 1565
Membru din: 19 Feb 2011, 21:36
Localitate: Bucharest / Ro
Has thanked: 34 times
Been thanked: 55 times

googlefun scrie: Pe Glamour , la fel e degeaba (periatul) :lol: .Am incercat si eu... poate ... poate ma lipesc de vreo 200 poze moca .Nu a tinut !
Ce mai ramane de facut ?
Nimic !
Asta sa intamplat atata timp ? Dumnezeule cat de insensibil am fost ...

Cred ca ar merge sa schimbi un pic strategia daca periatul nu a mers te poti gandi la altceva un masaj o chestie. Plus ca 200 sunt cam putine serios acum ar trebui sa tintesti mai sus un pic.

Radem glumim .. sa revenim la ale noastre

Multumesc JustMee pentru apreciere cum a spus si google sunt multe alte persoane a caror interventie a fost corecta si doresc sa ajute, nu ma pot considera mai bun sau mai cunoscator decat X sau Y.

Spor acolo
Recomand >>> Studio Videochat Fetish >>> Work Smart Not HardCore!!!
JustMee
User Junior
User Junior
Mesaje: 58
Membru din: 15 Ian 2014, 16:07
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Imi cer scuze dac am jignit pe cineva ...eu am spus doar ce am citit ...cred ca mai bine taceam :) merci
Avatar utilizator
Adrian
Moderator
Moderator
Mesaje: 1565
Membru din: 19 Feb 2011, 21:36
Localitate: Bucharest / Ro
Has thanked: 34 times
Been thanked: 55 times

JustMee scrie:Imi cer scuze dac am jignit pe cineva ...eu am spus doar ce am citit ...cred ca mai bine taceam :) merci

Doamne fereste relax, nu ai jignit pe nimeni, eu chiar m-am bucurat sa vad ca sunt apreciat doar ca se poate interpreta cum ca restul ...

Sa nu ai nici o retinere in exprimarea lucrurilor pe care le gandesti ar fi pacat.

Spor acolo

P.S. multumesc
Recomand >>> Studio Videochat Fetish >>> Work Smart Not HardCore!!!
JustMee
User Junior
User Junior
Mesaje: 58
Membru din: 15 Ian 2014, 16:07
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Da sincer imi pare rau ca nu am adaugat si alti membri..".Daca crezi ca ii perii pe cei mentionati nu tine , nu merge :shock: " nu inteleg de ce as "peria" pe cineva care nu cunosc :/ NU ma asteptam ca aprecierea aici sa fie luata ca si "un mare pupat in fund " :) Iti multumesc Glam..
Avatar utilizator
googlefun
VIP
VIP
Mesaje: 1701
Membru din: 25 Oct 2006, 20:28
Localitate: Delta Dunarii (Chilia Veche)
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

JustMee scrie:Imi cer scuze dac am jignit pe cineva ...eu am spus doar ce am citit ...cred ca mai bine taceam :) merci
Hey JustMee ...calm down ...
Am glumit ,ce naiba ?!! Era o tachinare mai veche cu Glamour :P! (Acum binenteles ca el va rasufla usurat ca a reusit sa fenteze 2-3 zile de lucrat gratis ) :lol: :lol:
Nu lua asa in tragic , i-mi pare rau ca te-am 'fortat " sa scrii asa ceva . Mea culpa :( .
Asta nu inseamna nici pe departe ca nu-mi asum ce am scris , numai ca era in spirit de gluma .De aia am si spus ca e bine sa citesti cat poti de mult si mai ales ce crezi ca te intereseaza.
Eu recunosc :wink: , cateodata sunt tentat sa scriu cate ceva , dar mai citesc si ce a scris respectivul inainte .Daca constat ca, de obicei e un om ok si mai are si el ca oricare o scapare , ma abtin . Dar daca spune ca merge pe dreapta si el de fapt merge pe stanga , trebuie atentionat cumva .
Bine nu e cazul tau aici , doar asa ca chestie .
Deci era in gluma si te rog sa o tratezi ca atare :P
Thanks :wink:
JustMee
User Junior
User Junior
Mesaje: 58
Membru din: 15 Ian 2014, 16:07
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Uff chiar am crezut ca am gresit :) chiar ma gandeam ca nu am spus "sunt cei mai ...sau citeste doar " ..si de asta eram putin confuza :) doar am mentionat ca topicurile deschise de ei mi au fost de ajutor..asta nu inseamna ca nu am citit ce au raspuns si altii membri si alte pareri...Oricum iti multumesc pentru replay :) si pentru luminare :))

Iti doresc o zi cat mai placuta si merci inca o data :)
eva braun
Mesaje: 6
Membru din: 08 Iun 2014, 21:38
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Din punctul meu de vedere, nu ca altadata, dar inca se mai misca.
Avatar utilizator
Jobs4Adults
User Junior
User Junior
Mesaje: 92
Membru din: 14 Mai 2012, 17:58
Localitate: EroAward.com
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Sal, julie.s si sal forum.

Daca esti "materialista si te motiveaza banul", iti recomand piesa lui Marius Moga - Pe Barba Mea...

https://www.youtube.com/watch?v=Ae6XRoLerxw

E "materialista" dar are la baza o filosofie sanatoasa de viata...Intotdeauna am zis ca si in videochat sunt persoane care fac ARTA (modele, webmasteri, studiouri, traineri, fotografi, etc)...Si daca nu IUBESTI ce faci (videochatul) sau daca nu faci eforturi "sa inveti sa iti placa", cred ca greu o sa faci bani...Daca nu te simti suficient de sigura pe tine (desi videochatul poate contribui si la cresterea increderii de sine!), daca nu esti nici un pic "exhibitionista" si daca stai slab la capitolele "seductie" si comunicare, iarasi vei avea dificultati...

"Acum e cert ca daca nu muncesti n-o sa ai succes in niciun domeniu doar ca aud pareri impartite. Unii spun ca merge, altii ca e degeaba si sunt foarte curioasa de ce ajung cei negativisti la astfel de pareri. O fi doar faptul ca nu muncesc ei destul...?"

Mult mai important decat "munca multa + seriozitate", cred ca e DRAGOSTEA: sa iubesti ce faci, sa iubesti siturile de videochat, adminii de acolo (nu sa te rastesti la ei la cea mai mica neintelegere), MEMBRII care iti dau bani + aprecieri (vad romance care ii injura pe membrii in roomuri: "Uite si labari astia nenorociti, nu da bani, fu*uva-n gura...etc"...Membrii-platitori au "al 7-lea simt" si "sunt mai greu de sedus decat femeile": ei simt cand modelele fac asta "doar pentru bani" sau cand modelele nu au respect fata de membri, ori nu ofera "dragoste"...), studioul cu care vei lucra in cazul in care vei alege aceasta optiune, etc, etc...IUBIRE! :)

Si sa raspund si la intrebarea-titlu: Da, se mai fac, si cel mai simplu te poti convinge uitandu-te la topurile castigurilor modelelor de pe siturile de videochat, ori la siturile cu "public shows + public tips" gen Chaturbate/MFC (calculeaza cam cati dolari fac fetele de acolo si raporteaza la cate ore au stat pe zi, inclusiv la "vechimea" pe care o au in functie de follwersi/admirers/ratings, vezi cam ce "dotari" au si raporteaza-le la ce ai tu, si asa iti poti face o idee cam pe la cat poti ajunge si tu).

Succes!
CEL MAI BUN site de Videochat!>click CHATURBATE<BEST Webcam Site!
Yahoo mess & Skype ID: jobs4adults | CamSum.com - cam summit | www.EroAward.com
Asistenta 24/7 Modelelor Incepatoare & Medii pt Videochat de Acasa!
GabrielleDoll
Mesaje: 7
Membru din: 03 Iun 2014, 20:39
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Offtopic :
Buna ! ( imi pare rau ca postez pe aici )
Mi-am facut si eu conturi pe 2 site-uri, merge cam greu, dar ..nah, stiu ca sunt la inceput si nu pot sa visez la $$$$ pe banda rulanta.
Insa , am o problema , si multi membri ma streseaza cu asta, pur si simplu nu pot sta cu fata in web :( mereu imi vine sa ma ascund, as vrea sa scap de chestia asta , sper si sa reusesc, ma gandesc doar ca e acum la inceput ..Mereu am in cap ..daca e cineva cunoscut :| ( stiu e o prostie) ..si nu e ca ma gandesc pt familie , pt ca mama mea stie, ci pt prieteni . .
Mai e cineva pe aici care se "ascunde" ? E un asa mare dezavantaj ? :cry:
Avatar utilizator
GlamChatStudio
GoldMember
GoldMember
Mesaje: 2311
Membru din: 30 Dec 2008, 08:57
Localitate: Bucuresti/Slatina
Has thanked: 11 times
Been thanked: 52 times
Contact:

GabrielleDoll scrie:Offtopic :
Buna ! ( imi pare rau ca postez pe aici )
Mi-am facut si eu conturi pe 2 site-uri, merge cam greu, dar ..nah, stiu ca sunt la inceput si nu pot sa visez la $$$$ pe banda rulanta.
Insa , am o problema , si multi membri ma streseaza cu asta, pur si simplu nu pot sta cu fata in web :( mereu imi vine sa ma ascund, as vrea sa scap de chestia asta , sper si sa reusesc, ma gandesc doar ca e acum la inceput ..Mereu am in cap ..daca e cineva cunoscut :| ( stiu e o prostie) ..si nu e ca ma gandesc pt familie , pt ca mama mea stie, ci pt prieteni . .
Mai e cineva pe aici care se "ascunde" ? E un asa mare dezavantaj ? :cry:
Tu ai plati pentru un corp fara fata,indiferent ce ar face el,intr-un domeniu de divertisment,imagineaza-ti cum ar fii sa te uiti la un film in care stii ca joaca multi actori buni dar ei nu ar aparea in film decat de la gat in jos?Think about it :idea:
Daca-ti este rusine de ceea ce faci, nu ai ce cauta in domeniul asta.
https://glamchatstudio.ro/ powered by GlamChatStudio
Cat de ciudati suntem noi oamenii, sa ne nastem nu cerem, sa traim nu stim si sa murim nu vrem...
GabrielleDoll
Mesaje: 7
Membru din: 03 Iun 2014, 20:39
Has thanked: 0
Been thanked: 0

pocahontas scrie: Tu ai plati pentru un corp fara fata,indiferent ce ar face el,intr-un domeniu de divertisment,imagineaza-ti cum ar fii sa te uiti la un film in care stii ca joaca multi actori buni dar ei nu ar aparea in film decat de la gat in jos?Think about it :idea:
Daca-ti este rusine de ceea ce faci, nu ai ce cauta in domeniul asta.


Ai dreptate, sper doar sa scap de chestia asta din capul meu
Avatar utilizator
pregnant87
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 151
Membru din: 26 Iun 2014, 01:45
Has thanked: 11 times
Been thanked: 8 times

Buna dimineata,un mic ajutor daca se poate....Am facut 2 ani videochat si m-am retras,dar acum sunt insarcinata in 6 luni si vreau sa fac din nou ptr ca ma ''termina'' doctorii :)...Pe ce site-uri ar fi mai bine sa incep din nou?....Am web destul de bun(Logitech 920) I5,stau destul debine la capitolul broadcoast!...Multumesc frumos ptr ajutor! :wink:
Avatar utilizator
pregnant87
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 151
Membru din: 26 Iun 2014, 01:45
Has thanked: 11 times
Been thanked: 8 times

Oare nu am scris unde trebuia,sau nu mai sunt mamici :)
Oricum,o zi buna in continuare!
Avatar utilizator
googlefun
VIP
VIP
Mesaje: 1701
Membru din: 25 Oct 2006, 20:28
Localitate: Delta Dunarii (Chilia Veche)
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

pregnant87 scrie:Oare nu am scris unde trebuia,sau nu mai sunt mamici :)
Oricum,o zi buna in continuare!
"Buna dimineata,un mic ajutor daca se poate....Am facut 2 ani videochat si m-am retras,dar acum sunt insarcinata in 6 luni si vreau sa fac din nou ptr ca ma ''termina'' doctorii ...Pe ce site-uri ar fi mai bine sa incep din nou?....Am web destul de bun(Logitech 920) I5,stau destul debine la capitolul broadcoast!...Multumesc frumos ptr ajutor! ""
1.Nu ai scris unde trebuia !
2.Mamici (ceea tu inca nu esti ) mai sunt si vor mai fi !
3.Te referi probabil sa incepi la categoria pregnant ? Sau vei astepta pana dupa nastere ?
4.Ai alambicat 2-3-4 probleme /situatii prezente sau prezumtive , nu cred ca ai ce raspuns sa primesti , eu ti-am scris doar sa-ti spun ca e alambicat rau ce ai scris si banuiesc ca nici tu nu te asteptai la un raspuns :wink:
Ce sa zic acum decat : "Nastere usoara " :)
Avatar utilizator
pregnant87
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 151
Membru din: 26 Iun 2014, 01:45
Has thanked: 11 times
Been thanked: 8 times

googlefun scrie:
pregnant87 scrie:Oare nu am scris unde trebuia,sau nu mai sunt mamici :)
Oricum,o zi buna in continuare!
"Buna dimineata,un mic ajutor daca se poate....Am facut 2 ani videochat si m-am retras,dar acum sunt insarcinata in 6 luni si vreau sa fac din nou ptr ca ma ''termina'' doctorii ...Pe ce site-uri ar fi mai bine sa incep din nou?....Am web destul de bun(Logitech 920) I5,stau destul debine la capitolul broadcoast!...Multumesc frumos ptr ajutor! ""
1.Nu ai scris unde trebuia !
2.Mamici (ceea tu inca nu esti ) mai sunt si vor mai fi !
3.Te referi probabil sa incepi la categoria pregnant ? Sau vei astepta pana dupa nastere ?
4.Ai alambicat 2-3-4 probleme /situatii prezente sau prezumtive , nu cred ca ai ce raspuns sa primesti , eu ti-am scris doar sa-ti spun ca e alambicat rau ce ai scris si banuiesc ca nici tu nu te asteptai la un raspuns :wink:
Ce sa zic acum decat : "Nastere usoara " :)
Multumesc googlefun :) Ti-am citit multe posturi,ai ajutat tot timpul,nu prea inteleg ce am alambicat :)....Mamica sunt!:P....vream sa intreb ce site este mai bun pentru categoria pregnant?...Multumesc
Scrie răspuns

Înapoi la “Despre video chat - discutii generale”